Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1590 / 3962
(#) kokozo válasza zsolti900 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Van egy topic ami bőségesen kitárgyalja hogy mit mivel és hogy lehet helyettesíteni. katt a linkre ott meg a keresésre és láss csodát.
Bővebben: Link
(#) kisjuhasz1 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy ideje már figyelemmel kísérem a topicot. Építettem egy kis kompresszort hűtőgép motorból, egy tűzoltókészülékből, nyomáskapcsolóval, számítógépházban összerakva. Felrakhatom ide? Azért kérdem mert jórészt csak elektronikai dolgokkat láttam itt már régóta, de biztosan sokatoknak segítene a műhelyében.
Kérdés esetén szívesen teszek fel képeket, és szívesen mesélek a működésről, és az építésről.

Üdv: G
(#) Macsek71 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Üdv Mindenki !

Kölkömnek készülők építeni egy "madzagos távirányítós" munkagépet

Felmerült az egyik mozgásnál végállás szükségessége.
Ha az egyenáramú körben a mellékelt ábra szerint megszakít az egyik nyomógomb ( végállás) a vele sorbakapcsolt diódán a másik irányba még mehet a motor ? Feszültség, áramerősség most figyelmen kívül hagyható,( 12V~500mA) ezt szerintem majd minden dióda bírja ...

távirnya.png
    
(#) kisjuhasz1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!

Rendben, köszönöm.

Üdv: G
(#) Action2K válasza Macsek71 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!
Az elv jó, de a diódák elhelyezése rossz. Így csak az egyik irányba mehet mindenképpen. Az egyik diódát meg kell fordítanod. A távirányítód polárváltása is érdekes, mert ha együtt mozog a két érintkező, akkor soha nem fog semerre menni. Diódának az 1N4007-et ajánlom.
(#) Arpika92 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok. Nemtudom butasagot kerdezek e. De meg kerdem. Lehetseges e, hogy egy PCI Hangkart atalakitani usb-re?
(#) moderboy válasza Arpika92 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Minden lehetséges! De szerintem olyan egyszerű megoldással, mint amilyenre gondoltál/gondolnál nem lehet.
(#) Hp41C válasza zsolti900 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!

- TSOP1736 - Lomex -ből
- 16F628 drága, 16F84A nég drágább, nem érdemes beszerezni, helyettük is alkalmazható a 16F628A.
(#) Zsolt36 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Csak mondtam neki hogy ne szokjon hozzá ehhez mert nem fogom neki nézegetni a hestoreban. Még jó hogy azt nem kéri rakjam össze ingyen.
(#) gaben62 válasza avibus hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Akit érdekel, annak tudok készíteni sertés sokkolót.
Biztonsági kivitelű, 85V-os trafó is van, rendelhető.
(#) sastas01 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Létezik-e olyan kapcsolás itt az oldalon(vagy téma ami ezzel foglalkozik) amiben "propelleres" óra DCF vevővel van?
(#) pgazso hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy vadi új Nicolaudie Sunlite Suite 2 Basic Class Pc-s DMX vezérlőm. Nem volt még használva. Bolti új ára 123.000 Ft. Én postaköltséggel 90.000 Ft-ért adom ha érdekel. CD-vel, kábellel dobozában. Garancia nincs. Írj, ha érdekel: gazs.peter@gmail.com

254593.jpg
    
(#) PH-User hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Kitakarítottam pár potenciométert, s visszaszereléskor az egyiknek a rögzítő anyája elkallódott.
Megmértem a poti menetes részét, M8x0,75.
Voltam a helyi csavarboltokban, de azzal "biztattak", hogy tegyek le róla, nem tudnak, illetve nincs.
Honnan tudnék ilyet beszerezni lehetőleg olcsón?
Az interneten ugye vannak boltok, de ők 1-2 anyát nem hiszem, hogy szállítanak, na meg a postaköltség se lenne olcsó.

Előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza PH-User hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Nem lesz könnyű dolgod. Ez egy finom menetes anya, az M6 -osnak 1 mm a menetemelkedése. Gyűjtögesd a tönkrement potik anyáit.
(#) PH-User válasza pucuka hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Van egy pár darab, de sajnos egyik sem jó nekem, azok mind nagyobbak. Várakozok azért, hátha más is tud valami megoldást a gondomra. Köszönöm, hogy reagáltál!
(#) zolika60 válasza PH-User hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Az csak valami bontásból szerezhető be olcsón. Vagy egy esztergályos haver csinál. Egyébként pedig Fabory. Csak nem tudom van-e a közeledben.
(#) PH-User válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Fabory piszok drága, s pár darabot ők sem küldenek.
Esztergályos-marós ember kellene, de szerintem neki sem kis munka megcsinálni egy ilyet.
(#) pucuka válasza PH-User hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Van az életben néhány ilyen bosszantó dolog, a 7 -es anya a csillárban, a 3,5 csavar a Kontakta kapcsolókban, és dugaljakban, és társai.
(#) zoláy hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Szóval volt egy gyári 5 A-es 12v aksitöltőm miután visszakaptam eltűnt kb. 1.5volt és így nem tölt semmit 1 nap alatt sem. Áll egy trafóból 4db dióda(azt hiszem ez az egyen alakító) 1db 5w0.1ohmj ellenállás és egy mutatós kijelzőből meg 2db biztosítékból. A trafón 12,8 volt váltóáramot mértem a diódák jók mivel csak egy irányba engednek át
az ellenálláson 1,6kohm-ot mértem, de a csipeszeken már csak 10,8egyenáram jön ki. Arra a döntésre jutottam hogy a sekunder oldali tekercsre a régi tekercselést folytatom egy vékonyabb, lakkozott rézzel és ez be is jött először a csipeszeken 14v jött ki,de ahogy az aksira tettem lelesett 11.6ra és 12óra elteltével is ugyan annyi volt ma tettem még néhány kört a tekercsre így már 16v jön a csipeszen, de mégis leesik 11.6-ra az analog műszere minden esetben kivágodik jobbra és ott is marad régebben ez a mutató idővel pirosból szépen átvándorolt zöldbe ami gondolom az áramfelvétellel áll összefüggésbe. Jelenleg nincs pénzem ujjat venni és nagy szükségem lenne rá ezért kérném a segítségeteket.
Köszönettel: Z
(#) mate_x válasza zoláy hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Ha a 0,1 ohmos ellenálláson 1,6 kiloohmot mértél, akkor az a hibás, lehet szétégett. Cseréld ki.

Üdv, mate_x
(#) qvasz2 válasza zoláy hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Idézet:
„régi tekercselést folytatom egy vékonyabb, lakkozott rézzel”

Ez nem jó, mert a vékony huzalon nem tud elég áram folyni. De amúgy is fura, hogy eltűnt 1,5V; annak valami oka van! Lehet, hogy leégették neked a tekercselés egy részét, ez lehet a primer, de lehet a szekunder oldalon is. Amíg ezt ki nem javítod, nem fogsz tudni tölteni vele.
(#) qvasz2 válasza mate_x hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Jogos, azt nem is figyeltem . . .
(#) kokozo válasza zoláy hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia! Nagy valószínűséggel a sönt ellenállásod (5w0.1ohm) ment tönkre, mivel azon te 1,6kohm-ot mértél amin csak 0.1ohm-ot kellett volna. Ezért akad ki a műszered is, mert az összes áram szinte azon folyna, de sajna az meg ezt nem nagyon szereti, eddig mákod volt hogy az nem füstölt el.
(#) PH-User válasza pucuka hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Igen, elég bosszantó.
Most emiatt nem tudom áruba bocsátani, mert nem tudom összerakni. Eléggé idegesítő...
(#) jobbg75 hozzászólása Feb 14, 2012 1 /
 
Halli!
Ha valakit érdekel !!!!!!!!!

http://aprod.hu/hirdetes/-para-mentesito-csere-ID9khX.html
(#) treffort hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok! 3 x 16 Amper elbír egy 5,2 kW-os motort?
(#) kadarist válasza treffort hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!
Éppenhogycsak elbírja, mert négyszáz szorozva tizenhattal az 6,4. Válassz C vagy D típusú kismegszakítót a nagy indítási áram miatt.
(#) Csupasz válasza treffort hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!
Kerekítve kb.így van:
3 x 10A 3,3KW
3 x 16A 4,4KW
3 x 20A 5,5KW
Nem pontos, de megjegyezni jó!
Üdv:
Csupasz
(#) mysticwolf96 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok!
15 éves vagyok,és nagyon érdekelnek a műszaki cuccok
Épp pályaválasztás előtt állok,lehetséges hogy elektronikai szakközépiskolába megyek.(De lehet hogy informatika)Viszont a nagypapám villanyszerelő,és készítettem vele együtt egy elektromágnest fizika-órára.
Ekkor nagyon megtetszett az elektronika !
Volna valami ötletetek,amit kevés cuccal meg lehetne valósítani?
Kezdő szintű dologra gondolok.
Rendelkezésemre áll forrasztópáka(természetesen ónnal),vezetékek,szigetelőszalag,meg ilyen vackok.
Köszi előre is!
(#) Zsolt36 válasza mysticwolf96 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Ennél biztos hogy többre lesz szükséged például egy multiméter. *

*Törölve !
Következő: »»   1590 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem