Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   862 / 1681
(#) kadam hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Szép estét! A délután a matekházi után elég unalmasnak tűnt, gondoltam elütöm valamivel az időt. Háttérvilágítást építettem be a számológépembe, így kevésbé megvilágított helyeken is jól látom a kijelzőt. Igazából felesleges dolog, de jó időtöltés volt.
(#) Mybuster válasza kadam hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Nekem Tetszik Egy kicsit többet fog enni az a számológép.
(#) mrobi válasza kadam hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Ez jó ötlet. Tetszik. Ezen már én is gondolkoztam.
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Egyre jobb vagy Tomi, de látom a takonyragasztót még mindig nem tudtad félrerakni. Szépen kezdesz dobozolni. Egy párszázas ajánlat: vegyél valami szép festéket, és miután a dobozt megtervezted, elkészült, akkor lefújod. A takonyragasztó se látszik meg annyira, és szebb is lesz!
Én is összedobtam az új erősítőt, már csak a doboz kell, meg holnap a teszt, és takony-mentes lesz. Elég izgi volt a bordát felrakni, mert menetet is vágtam a hűtőbordába, hogy a távtartó felférjen, aztán nehéz volt az IC-t is felcsavarni, de megoldottam.
(#) kadam válasza mrobi hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Olyan számológépen kísérletezz, amit nem sajnálsz. Könnyű kinyírni ha nem vigyázol. Ami fontos tapasztalat, hogy valamelyest romlik a kijelző láthatósága szemből. Magyarul nem merőlegesen kell nézni, hanem kicsit más szögből. Az ötlet egy szétszedett laptop kijelzőből származik. Ha esetleg érdekel a felépítés akkor leírom. A rétegek hátulról az előlap felé: fényes fém fólia, plexi lap, A4-es lap és mivel így még túl sok volt a fény kapott egy darabka vékonyabb papírt is. A világítás természetesen a géppel együtt ki be kapcsol. A LED egy darab 3mm-es zöld, a plexi szélét világítja meg.
(#) David.zsombor válasza kadam hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Mivel úgy tudom ez a számológép AA-s elemekről megy nem hiszem hogy túlságosan leterhelné a dolog. Nagyon ötletes. Instructablesre felrakhatnád
(#) David.zsombor hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Na ha kitaláljátok hogy mi ez akkor :worship: további rávezetés a képek alatt Picasa
(#) kadam válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Igen, tényleg két darab AA elemről megy. A LED-en 5 mA folyik, tényleg nem nagy megterhelés. A vezeték nélküli egerem 40 mA-t eszik és abban csak egy AA elem van, de hónapokig működik.
(#) kadam válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Távirányító egy bo ..ához?
(#) David.zsombor válasza kadam hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Most jöttem rá hogy pont úgy néz ki de nem De ez is 2 AAA elemről megy.
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Egyledes, gombnyomásra működő villogó, MSP430-al?
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
MSP430 és villog is de nem akárhogy.
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Á, tudok én valamit Szerintem minél tovább nyomod, annál gyorsabban.
(#) David.zsombor válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Nem jó irányba mész Vajon vic kolléga mit szólna?
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Egyet nyom, kettőt villog, kettőt nyom egyet villog?
(#) miklos1296 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
ez szerintem a Maszat I katapult gombja nem???
(#) David.zsombor válasza miklos1296 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Nemnem valami más. Itt a megoldás Bővebben: Link
(#) DJanosi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Mi ez a takonybeszéd?Éppen elég jól össze dobta azt a dobozt nem tudom ki hogy van én takonynak nyomat nem latom ! Szerintem ügyes munka!Nekem is a főkritikám az lenne hogy igenis 1.26 V tol felfele lehet szabályozni a feszültséget ! A Helitrimmeres megoldás sem valami eredeti de nem rossz biztosan került volna bontott potméter ! Másképp ügyes!
Üdv:Levente
(#) miklos1296 válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Így most már tudom mi a Maszat I-nek tolja ki a mérőszalag antennáját. Ügye eltaláltam ??? xD
(#) janikukac válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Mi errefelé a fórumon így nevezzük a szilikonragasztót. Sajnos nem tudom megmagyarázni jobban, és nem kellene folyton letolni...
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Köszi Szépen! Igen most Új fajta odon csináltam keresgettem L profilokat de sehol se találtam így arra jutottam hogy volt itthon egy csomó csempézésnél használtos Kereszt ami ugye segít a csempék illesztésénél na én az átszabtam és kaptam egy tökéletes 90 fokos L profil finom " takony ragasztóval ragasztottam" így szinte minden lap tökéletesen illeszkedik A feliratozás is nyomtatott lett mert elengedhetetlen lett volna, és a fotózáshoz is más gépet használtam
Köszi a tanácsod igen nemrosz a lefujás csak nemtudom hogy rátapadna-e igaz az alkoholos filc megtapad rajta Várom az Erősítőt!
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Meg kell, hogy tapadjon a nyák üvegszálas anyagán. Én már használtam ca. 800ft-os sprayt és rászáradt. Persze szépen kel felvinni..
Az erősítőt este tesztelem. Sajnos a doboz szerintem csak jövőhétén lesz.
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Oksi, Sok Sikert Hozzá
(#) dudassandor1 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Megtapad a nyákon a festék (én is festettem már le), de gondoljatok csak például az autók üvegszálas karosszéria elemire, azokat is lefényezik valahogy!
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Egész jó sőt ......
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Klassz nagyon, de mi az a GDO? A frekimérő rendesen működik? Lehet én is építek majd egyet a leendő generátoromba.
Ln is mutatnék valamit.
Végre befejeztem a KDmester B5-ös erősítőmet.
Jó szokás szerint RETRO stílusban persze.
KÉPEK ITT
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Jó lett! Gratula! :kalap:
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szép lett Zoli bácsi ! Milyen PIC-kel megy?
(#) Bender válasza Bender hozzászólására (») Feb 16, 2012 / 3
 
Kész a bootloader is: usb-rs323-n keresztül frissíthető a firmware és a szabad helyen bmp képeket vagy előre befordítot függvényeket lehet tárolni, amiket meghivogat a ketyere és a framebufferben rajzolnak.
Beállítható, a frissítés ideje is, pl csak egyszer, minden kerékfordulatnál vagy minden sornál.

Az időzítés is szinte tökéletes. Az előző kerékfordulat idejéből számítja ki a soridőt s ilyen időköznként rajzolja ki a framebuffer következő sorát. Lassuló keréknél nem lahet észrevenni, hogy a pixelek csúsznának.
A képek 8 mp záridővel készültek és nincs elmosódás.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ja értem, ez jó, akkor az ismert frekiből és mondjuk egy kondiból ki lehet pontosan számolni az induktivitást értékét is akár.
Következő: »»   862 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem