Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1600 / 3962
(#) zolika60 válasza MedicxXx hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
A tekercsben indukálódó feszültséget méri ilyenkor. Az áram a terhelés ellenállásától, a tekercs vezetékének keresztmetszetétől, vaskeresztmetszettől stb. függ. Azt is mérd meg és tudni fogod.
(#) Moderátor hozzászólása vladcepes hozzászólására (») Feb 22, 2012
 
Nyugi, látogatják azt a témát is, és ha tudnak, fognak válaszolni a kérdésedre.
Idéznék Neked a Fórumszabályzatból:
Idézet:
„VIII. Ha beírtunk egy kérdést és arra nem jön rövid időn belül válasz, nem írjuk be hogy a mi kérdésünkre miért nem válaszol senki. A tagok nem vakok, valószínűleg elolvasták amit írtunk, a hallgatásnak több oka is lehet:
- a kérdés érthetetlen volt és nem lehet rá válaszolni
- a kérdés túl nehéz volt és senki nem tud rá válaszolni
- a kérdés már milliószor elhangzott és senki nem akar újra rá válaszolni
Azt meg ugye nem várjuk el hogy a kérdésünkre ha nincs válasz, majd minden egyes fórumozó beírja: "én nem tudom".”
(#) kareszka1984 válasza b-max hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia!
Utánnanéztem, valóban létezik ilyesmi Köszi szépen
Csak egy valamit nem értek...a távirányító jele hogy jut át a másik sozbában lévő DVD lejátszóhoz?
Ezt találtam:
Bővebben: Link
(#) emilio válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
szia én készitettem házilag vaskloridot ha érdekel leirom neked.
(#) Ghoost válasza emilio hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia!
Idézet:
„.....vasreszelék(sarokcsiszolótól) kb 70g.A 10%kos nemjó.....”

Nem is tudtam, hogy a vasreszelektisztasagat %-os aranyban merik., de megis mivel szennyezett az?

Idézet:
„......sósavat és a hypót,VÍGYÁZAT!!!! erős Hidrogén párolgás........”

Szerintem meg inkabb KLOR gaz fejlodik.
ezen folyadekok osszeontese egeszsegkarosito -ahogy te is irod-, tehat inkabb melloznem!

Idézet:
„.ezután le kell szürni a képződött folyadékot....”

Ha mar leiras akkor a mivel es hogyant hianyolom

Idézet:
„......akinek nincs elég pénze ........”

Szerintem az epitesnek ezen koltsege elenyeszo, az egydarabra vetitett áraval.
(#) eSDi hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Atya Úr Isten!

Sósav és hypo összeöntésével iszonyatosan sok klórgáz fejlődik és még hő is képződik, amitől pillanatok alatt fel is tud forrni a kotyvalék! Leforráz és szétmarja a tüdődet!

Én egyszer bemutatásképp a szabadban összeöntöttem két kupaknyit. Hát jó messzire kellett meneküli a sok klórgáz elől. Gondolj bele mi lenne, ha egy egész flakonnal összeöntenél?!

SOHA NE CSINÁLJ TÖBBET ILYEN HÜLYESÉGET!

Mellékesen a vas-klorid nem zöld színű...
(#) eSDi válasza emilio hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
NaOCl + 2HCl = NaCl + H2O + Cl2

Ebből sosem lesz vas-klorid.
(#) micimacko válasza emilio hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Avagy, hogy NE állítsunk elő vas-kloridot... SENKI SE PRÓBÁLJA KI!!!
(eSDi: a vasII-klorid zöld, nem jó maratásra, a vasIII-klorid meg barna...)
(#) micimacko válasza eSDi hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
A VasII-kloridot már elvileg tudja oxidálni a hypo, de akkor sem érdemes ezzel foglalkozni.
Amúgy teljesen igazad van:yes:
(#) eSDi válasza micimacko hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Idézet:
„a vasII-klorid zöld, nem jó maratásra, a vasIII-klorid meg barna...”


Ok, ami nekünk kell az a vasIII-klorid, tehát nagy hülyeséget nem mondtam.
(#) eSDi válasza micimacko hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Bele kellene még rakni a vasat a képletbe, kíváncsi lennék, hogy mi keletkezik. Viszont az én kémiai ismereteim már kicsit megkoptak...
(#) bensepeter hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Jó napot az uraknak! Én is szeretnék csinálni egy labortápot pc tápból, de még soha nem csináltam ilyet.
tegnap szétnéztem a műhelyben találtam 8db tápot abból 5 működik fogtam is egyet és a leírtak szerint, kilakoltattam a házából, elkoboztam a vezetékeit (persze forrasztóval). és itt le is ragadtam, mert a cikkekben olvasottak nem igazán egyértelmű a számomra. Gondoltam lépésekben elkezdem csinálni és előtte mindig kérek kapaszkodót.
Ebben számíthatok a segítségetekre?
üdv: Petya.
(#) kupido hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok!tudnátok segíteni egy kezdőnek stroboszkóp ügyben?Lenne egy rajzom de nem értek hozz hogyan is fogjak bele a nyák tervezésébe!Ebben tud valaki segíteni?
(#) Frankye válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Persze, de van saját topicja is a témának.
(#) Frankye válasza kupido hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Generálszabályokat nehéz megfogalmazni erre vonatkozóan, de ha van egy (fél-)kész terved, abban már tudunk segíteni, mit hogyan ne, vagy mit, hogyan jobban.
(#) bensepeter válasza Frankye hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Üdv. Igen tudom írtam oda is csak , nem válaszoltak és gondoltam hogy megpróbálom itt is, de akkor megpróbálok addig kivárni.
(#) sany hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok!

A .sch kiterjesztésű fájlt milyen programmal lehet megnyitni? Az Eaglével már próbáltam,de nem akarja megnyitni.

kapcs.sch
    
(#) zoknidodi hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Üdv

Segitséget szeretnék kérni a következő témában.

Épitettem egy vezérlést azt airsoft fegyómba, mely egy P és egy N csatornás FET-ből és egy 30k-s és egy 100Ohm-os ellenállásból áll. Ezt egy 7.4V-os Li-po hajtja meg ami 3000mAh-s 40C-s. A problémám az hogy a NYÁK amire tettem ezeket oly annyira melegszik, hogy felpattannak a vezető szálak és elégnek. A FET-ek langyosak. Mi lehet a probléma?
Segitségetek előre is köszönöm.

IMG_0213.jpg
    
(#) sany válasza zoknidodi hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
A motor elindulásával nagy a felvett áramerősség.Nem bírja a nyákon a vezető felület az áramerősséget. Kicsi a keresztmetszete a vezetősávoknak. Ha megnöveled a keresztmetszeteket , mondjuk úgy 2 - szeresére akkor talán nem jönnek majd fel.
(#) ZOL94 hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudnátok nekem mellékelni egy kapcsolást ami 20V alatt behúz egy relét? Valami egyszerű kellene, mekkora zéner plusz mekkora ellenállások?
(#) Balaa16 válasza ZOL94 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia!
Érdemesebb lenne venni egy 24V-os behúzótekercsű nyitó relét. Ha lecsökken a feszültség, elenged a relé, és zárja az ák.-t.
Üdv! Balázs!
(#) ZOL94 válasza Balaa16 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia!

Itthon van pár darab 24V-os relém,múltkor néztem őket ,hogy minimálisan mekkora fesszel húznak be 18V-ról simán behúzott,ezért gondoltam valami zéneresre.
De azért köszönöm a segítőkészséget!
(#) B.I válasza zoknidodi hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia. Próbáld meg a vezető sávokat kicsit vastagon végigónozni. Sok erősitőben láttam már ezt a technikát.
(#) kendre256 válasza sany hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Ez a Protel tervezőprogram sch-ja (bele van írva a fájlba, az elején). Egyébként sok más program is használ .sch kiterjesztést (pl. MentorGraphics, leánykori nevén PADS).
(#) kendre256 válasza ZOL94 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Ha sorbakötsz a tekercsével egy zenert, akkor nagyobb feszültségeken húz meg, illetve enged el. Ha a 24V-os 18V-on húzott meg éppen, akkor 1,5V-os zener sorbakötésével 19,5V-on fog meghúzni (akkor kerül a tekercsére ugyanúgy 18V).
(#) ZOL94 válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia!

Mindenképpen úgy kellene ,hogy 20V-nál már jelezzen.
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Erre valaki?
Köszönöm!
(#) kendre256 válasza szili83 hozzászólására (») Feb 22, 2012 / 1
 
A Vbe sose fogja meghaladni a 6V-ot, erről a 3,3V-os zener gondoskodik (a Vbe egyébként is záróirányban érdekes, ebben a kapcsolásban pedig a B-E átmenetek csak nyitóirányban vannak igénybevéve). Az R2 és R3 ellenállásokat a T2 bázisáramának és a kikapcsolás "gyorsításának" függvényében kell megválasztani. A további számításhoz viszont kellene, hogy mekkora a T2 kollektorárama, és a h21-e.
(Egyébként ne türelmetlenkedj, hacsak nem akarsz a moderátorok figyelmébe kerülni!)
(#) palpatrik.ka hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
hello! bocsi hogy ez most nem ide tartozik de mit lehet csinálni pc ventillátorral!Vagy mit készíthetek belőle.Bármi lehet Előre is köszönöm!
(#) sany válasza palpatrik.ka hozzászólására (») Feb 22, 2012 / 1
 
Például ezt.
Következő: »»   1600 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem