Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1008 / 2508
(#) Doncso válasza Davidd hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ha összesen 4-4db tranzisztorod van, akkor szerintem ne a VF2 csináld meg.
(#) Davidd válasza Doncso hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Udv!Igen 4 db 2sc5200 es 4 db 2sa1943,de megrendeltem mind fetet a 2x vf2 hoz .. szeretnek 4 chanelt hajtani szoval ket topot es ket melyet.Melyk erosito mek celra jobb?
(#) Doncso válasza Davidd hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Próbálom kihámozni amit mondasz, nem minden világos. De ha jól értem, építesz egy VF2-őt, és ez mellé akarsz valamit a 8db tranyóból? Azt hittem a tranyókból akarod a vf2-őt, nade mostmár értem. Csatornánként 2-2 tranyóval 8 ohmon ki tudsz szedni 200w-ot kb +-65v táp mellett. de 4 ohmmal ne terheld meg mert füst lesz. Nézegesd meg a Melody erősítőket. Azok elég jó hangúak.
(#) Davidd válasza Doncso hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Igen jol erted.2x vf2 es 2x 2sc5200/2sa1943-al ugyakarnam,hogy 2 top 2 sub,melyk mekre jobb hasznalni,hangzasra na es persze teljesitmenyre is.1 nagy taprol akarom hatjani az osszes vegfokot.egy fekvo pc nek a kulsejebe rakni.Azert kerdeztem,mert az eleg nagy es abba nemakarok csak 2 vegfokot tenni,tobbet szeretnek.[Igen jol erted mostmar nem a fetek helyere akarom rakni,hanem kulon.]esetleg ha tudnal valami bevalt kapcsolast linkelni megkoszonnem.
(#) Directors hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Van két trafóm és három erősítő panelom illetve egy segéd trafóm a kivezérlésjelzőknek és a védelmeknek.Az egyik trafó hajtana kettő azonos erősítő panelt a másik pedig a maradék egy erősítő panelt. Így a két trafó ami az erősítő panelokat hajtja azok középkivezetéseit közösítenem kell egy pontban?
Például az jó ha az egyik puffer mezőn kötöm őket össze?
(#) Doncso válasza Davidd hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
A közepéből semmit nem értek. Kár, hogy nem 8db 2sc5200-esed van, mert akkor mondanám, hogy építsd meg úgy a quadot mint én, 200w 8ohmon, nézd meg a melody erősítőket, jó a hangjuk és viszonylag egyszerűek is, kicsit módositanod kell bármelyik erősítőt választod, mert ami tudja a 200w-ot 8 ohmon, azokat a kapcsolásokat többnyire úgy tervezik, hogy 4 ohmon tudják a 400-at, ahhoz meg több tranyót tesznek, neked kifejezetten olyan kell, ami csak 8 ohmra van csinálva. Oda elég 2pár oldalanként.
(#) Davidd válasza Doncso hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Hat igen 8 ohmon hasznalnam.Mert ugy akarom,hogy a topok is es a melyek is 8 ohmosak.Bennem ez a tema ugy merult fel, vagyis a legfobb kerdesem az lenne,hogy mibol tudok tobb teljesitmenyt kiszedni...Mert most tuti ket topot megcsinalom a vf2 bol.Eshogy melynek a 2sc dolog tudna e hozza adni eleg melyet,az erdekelne engem leginkabb.
(#) Doncso válasza Davidd hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ha jók a mélysugárzóid, jó fajták, akkor lerobbantja a házat, ha nem elég érzékeny, akkor pumpálhatsz te bele 500w-ot is, akkor is csak puffogni, meg üvölteni fog, nem szólni.
(#) jbalo hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok! Olyan kapcsolási rajzot keresek, ami a hűtőbordára szerelt ventilátort, csak akkor indítaná el ha melegszik a borda. Biztos tele van vele a NET, de most vaksi vagyok és egyet sem találok. Előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza jbalo hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
(#) soos csaba válasza jbalo hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szevasz, például itt van EZ ,ez működik tökéletesen.
(#) Davidd válasza Doncso hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Kulon a mely sugarzokIlyenek lennenek..Szerinted ezek mikre jok?
(#) Doncso válasza Davidd hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ez az olcsóbb kategória, szólni fog, még jól is szólhat megfelelő ládában. De ezekbe több energiát kell pumpálni mint egy minőségibb , drágább mélysugárzóba. Hogy értsd, egy 101dB érzékenységű hangszóró 100w-al fog akkorát szólni mint ez 200w-al, egy 104dB érzékenységűnek meg elég 50w, hogy ugyanazt produkálja mint ez 200w tól. Így képről és ha lehet hinni az érzékenységének, akkor egy olcsóbb, de használható kategóriába sorolnám. Egy 200w-os végerősítővel, ami 8 ohmon tudja, elég jó hangerőt lehet elérni vele, kisebb , közepesebb helységet korrektül be lehet hangosítani vele.
(#) zecx hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
HAli egy beag akt400 as ról lenne kérdésem.
rajzon jelölt feszek megvannak,de mégse birom rávenni hogy erősicsen.

beag.PNG
    
(#) Doncso válasza zecx hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ez egy keverő előerősítő, nincs benne végfok, amit te bemenetnek gondolsz az a kimenet, azt kell kötni a végfokhoz.
(#) pucuka válasza Doncso hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Azért van benne egy kis "végfokocska", mert az 1,55 V os kis impedanciás kimenet, a fejhallgató, és a kivezérlés jelző igényel azért némi teljesítményt. (T13, 14, 15)
(#) drhati hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Építek egy erősítőt és arra gondoltam, hogy a hőfokvédelmet egy bimetál kapcsolóval oldom meg. A kapcsoló a hűtőbordára lesz szerelve, a lehető legközelebb a fetekhez. Az lenne a kérdésem hogy szerintetek hány fokos kapcsolót válasszak? 50, vagy 60, esetleg 70 fokosat?
(#) lacek29 válasza drhati hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Attól függ,mekkora a borda mérete. De ha biztosra akarsz menni,akkor az 50 fokost rakd bele.
(#) drhati válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Rendben! Köszi!
(#) Doncso válasza pucuka hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ilyenformán igen, de normális hangszóró meghajtására nem alakítottak ki benne végerősítőt. ( tudom a fülhallgató rendes hangszóró, de érted hogy értem)
(#) bensepeter hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Unalomból sikerült lelket vernem egy Videoton RA6350S erősítőbe. A régi tranyókat BD249C-re és BD250C-re cseréltem, csak elakadtam. Forrasztás után gondoltam összerakom és kipróbálom, szól működik rajta minden. Hiányosnak találtam, nincs meg a hátulján a hűtőborda, így nem is csavaroztam őket fel hanem csak elszigeteltem egymástő őket. Így nem is merem használni. Ezeknél a típusoknál elszigetelik a végeket az erősítő hátuljától? Mert mikkor szétszedtem nem voltak a végek a helyükön, tehát nem tudom hogy voltak-e szigetelve.
(#) reloop válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 24, 2012 / 1
 
Szia! Természetesen kell a szigetelés.
(#) emersys válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 24, 2012 / 1
 
Szia.
A kérdésben bent a válasz.
Mivel 249/250c tettél bele, azért komplementer szimmetrikus, tehát a collektorukon (szigetelendő illetve hőátadó felület) pont a fordított abszolút értékes feszültség van jelen 0hoz képest. Ezért igen, elkel hogy szigeteld.Valamint egytápos topológiáknál is el kell szigetelni, mert a collektor (hűtendő) felületen 0hoz képest mindig van feszültségkülönbség. -így azonnali rövid zárhoz vezetne a nem elszigeteltség, hisz alap esetben a földpont rajt van a házon valamilyen formában.
(#) Davidd válasza Doncso hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Koszonom.Nagyon sokat segitettel.Oszinten beszelve ma beszeltem apummal[nameg megjottek a fetek amiket rendeltem] es ket trafot tud tekerni szoval ket aktiv top ladam lesz,es azokat a bitang melyeket,pedig a 400w os vf2 vel akarom meghajtani[igaz kicsit meg kesobb lesz de mar ezt leszogeztem elore.]Csak gondolom csinyan kell banni a 400w os vf2vel.Nemlenne jo leegetni a hangszorot.De ez meg tavol lesz.Mostmar a keszuloben levo 270w os vf2 vel fogok kerdezoskodni.Megegyszer koszonom az utmutatast.
(#) djdavid hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget ma megjöttek a BD 317 és a 318 as végtranyók!! bele is tetem és hibátlanul működik az RX 800 as bal oldala.. nah most az volna a kérdés hogy ajánlottátok nekem a BD 244c és a 243c tranyókat megható tranyónak a BD 317 és a 318 mellé nah most ezeket a meghajtókat a Gyári panelbe is kicserélhetem? amibe még a KT 819 és 818 as végtranyók vannak?
(#) bensepeter válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia! Köszönöm a gyors választ!
(#) bensepeter válasza emersys hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Helló! Nagyon szépen köszönöm a válaszod és az érthető miértjét!
Sokat segítettél. Köszi!
(#) csabacsaba hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki kuldeni nekem egy olyan erosito rajzot,kapcsolast amelyik to3 tranzisztorokkal van felepitve.
A teljesitmeny 150-200w korul lenne szukseges.
(#) emersys válasza csabacsaba hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia.
Ezt nyugodtan megépítheted To3 tokkal a végén.
(#) compaqamplifier hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Szevasztok. Jól beégtem ma az iskolában, 3 wattos 4 tranzisztoros kapcsolással elakadtam és nem tudom hogy mi a baj vele, mi lehet a hiba benne? Képeket mellékelek ha tudok szerezni fényképezőt.Ehhez hasonló kapcsolásról van szó, annyi a különbség ,hogy a hangszóró nem pluszra van kötve hanem mínuszra és hogy a munkapont beállító potmétere az 1,2 ohm-es ellenállással van beállítva. Csatoló kondenzátor előtt 9 volt mérhető 18 volt tápfeszültségen. zárvány méréseim szerint nincsen (műhelytanár cseszet lemarni normálisan a panelt, nagyon közel van a vezető réteg a felesleghez és nem kizárt hogy zárlatos is lett...)
Következő: »»   1008 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem