Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   866 / 1679
(#) vicsys válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Talán mert gyenge az átviteli rendszer utolsó tagja és próbál korrigálni...?
(#) solti_imre válasza vicsys hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Normális átviteli láncon nincs mit "korrigálni". (Kíváncsi lennék arra a "hangszínszabályzóra" amelyik a telefonon bejövő jelből élvezhető nagyzenekari hangzást produkál! Hangszínszabályzás = művégtag fényezése!
(#) Alkotó válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
A hangszín szabályozásának lehetősége -egy bizonyos műszaki szint felett-, nem számít szentségtörésnek. Mint Vicsys is említette, akár a rendszer bizonyos hiányosságait, akár a forrás tökéletlenségeit próbálhatja a felhasználó korrigálni. És a legfontosabb, ahol szinte nélkülözhetetlen, nagyobb termek akusztikai sajátosságai is korrekcióra szorulnak.
A dolog nyitja a MÉRTÉK. Mert abban teljesen egyetértek veled, hogy hiányzó frekitartományok nem fognak "megszületni" a frekvenciamenet korrekciója folytán, és pocsék hangszórók sem fognak megtáltosodni +18dB-es kiemelések hatására.
pl. az autómban van olyan eqvalizer beállításom elmentve, amin vágom a mélyeket, mert a tüc-tüc zene "gyárilag" olyanra van keverve, hogy mélyhiányos rendszereken is próbáljon bühögni. Nálam viszont távolról sem mélyhiányos az átvitel, és ha nem tenném, akkor a mélyláda kitörné a hátsó szélvédőt. Normális zenén viszont a lineáris a jó, mert igyekeztem erre optimalizálni. Ezt csak azért ragoztam, mert így érthetőbb, hogy nem csak emelni, hanem vágni is érdemes lehet, mert néha ez teremti meg a fülnek tetsző egyensúlyt.
(#) solti_imre válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Bizonyára igazad van - én csak a magam ~45 évnyi komolyzenei koncert tapasztalataimból kiindulva mertem azt mondani, hogy BÁRMINEMŰ beavatkozás a fázismenetbe rontja a hangképet. (Észrevételeim természetesen a zenére vonakoztak - a "tuc-tuc" és egyéb izé esetében valószínűleg igazad van.)
(#) Balagemann2031 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Nézegettem ezt a topikot, és kedvet kaptam, hogy én is feltöltsem pár művemet... Időrend szerint: pickit2 (első foto technikával készült nyákom), aztán az első generációs fejlesztő környezetem 16F628A hoz, aztán váltottam a 16F877A-ra, erre írtam kb 30 progit, (LCD-re és léptetőmotor vezérlésre is) utóbbihoz készült a dupla h-híd aztán terveztem egy kompaktabb és csinosabb környezetet 18F4550 nek... Üdv!
(#) zolika60 válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szép munkák. :yes: Gratulálok.
(#) Balagemann2031 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Köszi! Ennél már csak jobbak lesznek
(#) Doszpot válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia!
A fejlesztőpanelek fejlesztése során látszik, hogy te magad is fejlődtél. Ez a 18F4550-es panel nagyon jó lett a végére! Nagyon szép, átgondolt panel. A kivitelezés is szép, de nekem elsősorban az tetszik, hogy látszik, hogy igényesen megtervezted, nem csak belehánytad az alkatrészeket egy tervezőprogramba.
(#) CHZ válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Teljesen igazad van, semmi értelme, többet ront mint használ. Még gyengébb minőségű lánc hangzásának javítására sem alkalmas.
(#) Balagemann2031 válasza Doszpot hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a visszajelzést, örülök hogy másoknak is tetszik, nem csak nekem Egyébként a 18F es panelt úgy terveztem hogy nem volt még meg a kontroller, ezért nem "kapkodtam" és 2x újraterveztem, (elsőnek egy 2x16 os lcd kijelzőt is akartam a penelra, de elvetettem, mert egyszerűbbnek láttam egy portot kivezetni, és egyszerűbb is lett a panel...Aztán optimalizálgattam, igazítgattam, és mikor megjött a pic, megépítettem ( a képen a legelső verzió 60% ban kész terve látható, de itt abba is hagytam, mert zsákutca volt..) Üdv!

Névtelen.jpg
    
(#) Moderátor hozzászólása CHZ hozzászólására (») Feb 25, 2012
 
Srácok! Ez a ki mit épített topic, kérem, hogy az OFF-olást fejezzétek be, legyetek szívesek. (solti_imre, CHZ, stb.)

Köszönöm.
(#) solti_imre válasza (») Feb 25, 2012 /
 
Bocs, de én csak Vicsys és Alkotó hozzászólásaira reagáltam - elnézést kérek, részemről befejeztem!
(#) Frankye válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) solti_imre válasza Frankye hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Egy kis ON - félvezető-vizsgáló

P1010817.JPG
    
(#) Frankye válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Ügyes jószág! Saját tervezés?
(#) solti_imre válasza Frankye hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Nem, innen loptam!
(#) Hp41C válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Itt található magyarítva...
(#) solti_imre válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Ezt kár volt... CHZ fórumtársunk utánépítését látva sárgul a májam, de nagyon!!
(#) Frankye válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Hűazannyakrausz! Ez tényleg gyári minőség, le a kalappal CHZ előtt! :kalap:
(#) vicsys hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Csak egy fekete doboz, nyákból...
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Óhajod, parancs!
  1. {0b00000100,0b00001110,
  2. 0b00001110,0b00001110,0b00011111,
  3. 0b00000000,0b00000100,
  4. 0b00000000,},
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Tetszetős !
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Nincs mit! Jól néz ki! Léptető motor vezérlés...?
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
(#) solti_imre válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Fizikailag; a hangját gondold hozzá...csengő
(#) DJanosi hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Nos,a mai napomat ezzel töltöttem el ! Készítettem 21 db erősítőt TDA2030 al amennyi alkatrészem csak volt beletettem majd holnap beszerzem a többi idejáró alkatrészt!
Üdv:Levente
(#) vicsys válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
21db?? Mi a manónak ennyi? Amúgy jól néznek ki.
(#) zenetom válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Aztamindenit, nem semmi!
Le a kalappal!
(#) blackdog válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
[off]
Mint a Bocicsoki. Csak itt nem azt kértezed, hogy "törhetek nekd egy kocka csokit?" hanem:
"törhetek nekd egy kocka erősítöt?"
(#) hibbantpasi válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Vége az 5.1-es hangrendszereknek, itt a 20.1
Következő: »»   866 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem