Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   137 / 254
(#) H2opok válasza sooty hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia
Néztem a tervet, és a méreteit. 19x34mm. Az lenne a legjobb megoldás, és helytakarékos, ha meg lehetne oldani azt, hogy állítva berakni az anódelenállások mögé. A magassága bőven elfér, mert nekem 23mm van a két nyák között. Ha működig ez a megoldás, át lehetne tervezni hozzá a nyákot.
(#) kaqkk válasza H2opok hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
"Ha működik" miért ne működne ? Atosz órájában már bizonyított! kb 2 hónapja megy az egyik példány a polcomon !
(#) H2opok válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Ja, ezt nem tudtam bocsi.
Meg azért is mondtam, mert j.héten legyártanék pár garnitúrát a mule-z560 és z573 nyákból. És ha tuti ok, ezt kellene rátenni, és úgy legyártani. Mert ha valami mégsem ok, akkor fölöslegesen melóztam vele.
(#) kaqkk válasza H2opok hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Akkor olvasd át az egyszerű 6 csöves nixióra című cikket ,sooty onnan merítette az ötletet ...
(#) H2opok válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Jó ok, én csak azt mondtam, ha már megcsinálom ilyen minőségben, akkor legyen tökéletes. Azért én sem úgy vagyok vele, hogy 2-3 óra alatt egy szatyor csilli-villi, aranyozott gyári nyákkal jövök haza. Mint a hirdetett nyáknál is írtam, ennek a legyártásához kell legalább 6-8ember és ugyanennyi technológiai lépés.
(#) kaqkk válasza H2opok hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Ne érts félre Nem "támadni" akartam csak azt mondtam hogy 100%ig működőképes (és megbízható)
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia!
Úgyis magam ellen írok...
Ha már az áttervezésnél tartunk, a gombok számát is lehet emelni: A CD4028 kimeneteiről (1 .. 6) lehetne diódákon és a nyomógombokon keresztül a jelet a mostani egyik nyomógomb bemenetére vinni. Ezzel az ötlettel egyszerűbb lenne a menü kezelése és a glim -ek vezérlésére felszabadulna a másik nyomógomb bemenete.
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia!

Látom van a szövegben "dióda". Ebben a témában már otthon vagyok. Szívesen segítek
(#) Hp41C válasza kondorzs hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Ezek "csak" 1N4148 vagy 1N914 -esek lennének...
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
85%-ban beültettem tegnap (csipogó, trimmerkondi nincs most kéznél, az nem is lesz), ma befejezem és kipróbálom, hogy meg az optoval. Én is azért kaptam bele, hogy az új szériára lehessen ilyet tenni, ha valaki szeretné. @Hp41C: a glimmeket nem lehetne a 4028 maradék 2 ütemében vezérelni, mint 2 új anód? akkor lehetne kettőspontot az órák közé 1Hz villogva és a dátum közé egy-egy pontot fixen világítva a váltott kijelzésnél.
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia!

A CD4028 7. kimenetével és a 74141 két kimenetével lehetne még vezérelni a két glimet. (Folyamatos világítás csak úgy lenne, hogy egy cikus alatt egyet villantana fel, de minden ciklusban másokat.) Egyébként a pic BCD kimenetéből kettőt kellene MPSA42 -re vinni.
(#) H2opok hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Mellékelem a tervet, amin a glim, és nyomógombok is "tüskés" átkötésre módosítottam. Az infra is beljebb került, és az opto panelnek is nagyobb helyet csináltam. A 100nf -ot följebb tettem, és a glim csatit is balra 4mm-el.
Sooty. Ha van kedved, rátervezhetnéd.
Amit nem találtam az a csövek alatti ledek helye (ezt is tüskésre akarom) a mule nyákon. Valaki bejelölné hogy hová megy, és hogyan kell a 6db ledet bekötni?
A z560 nyákon a középső furatok mellé tettem -minden csőnél -2db smd led padet (ezt is megcsinálhatja valaki). Szerintem itt lenne a legjobb hely neki. A "csicsás" fedlapon, majd a középső furatokat nagyobbra (8.5mm) fúratom, így- ha benne lesz a 2led a cső alatt, pont megvilágítja a csövet. Egyedül a tápcsatit kell két kis vezetékkel beforrasztani, minden más tüskés. Ha valamit nem jól csináltam, sorry- szóljatok.

Mule+z560.lay
    
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia!

Ott van a felirat a felülre helyezett LDR -töl jobbra. A hat led -et, két csoportban, (3 - 3 sorbakapcsolva) a +táp (+12V) és a LED jelzésű, kétpópusú csatlakozó közé kell kötni.
Az RTC melletti 100µF kondenzátornál a kék vezeték rövidzárat okoz.
(#) H2opok válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ok köszi.
A hibát javítottam a kondinál.
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Egyelőre kudarc, az opto a Mule v2-ben: szellemképes a kijelzés. (Megnézem nincs-e valami kosz a hátoldalaon)
Sajnos a tápegységben is valami probléma van, a mostani aklatrészgarnitúrával nem tudok 155 V felé menni, ha benne vannak a csövek. A régi tápommal 200V felé is tudtam menni, cserébe ez most nem melegszik, de nem is jó (A dióda uf4007, a 100pf 1000V-os, az induktivitás 100uH)
(#) kondorzs válasza sooty hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Nekem is ez a gondom, hogy alapból 145 v van és sokat kellett szórakozni a feszültségosztással,amíg a potival majdnem csutkán sikerült 175 voltot kicsikarni.

Esetleg, ha kellene valami cucc szívesen adok. Másik fet stb. Mondjuk nekem IRF840 van benne. Szólj ha szükséged van valamire.
(#) kaqkk válasza sooty hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
A szellemkép az opto gyorsaságából fakad és csak programból lehet kiküszöbölni ( ez nem hiba... )
(#) sooty válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Remélem, hogy nem az opto csinálja a bajt, inkább az adapterpanelre gondolok, ha okosabb vagyok foglalattal teszem be. Így viszont ki kell madzagolnom. Ha mégis az opto, akkor inkább túl lassan zár le, vagy nem eléggé.
(#) sooty válasza kondorzs hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Növeltem az 555 melletti kapacitás értékét (rápárhuzamosítottam még egy 2,2 n-ot) beállt a névleges feszültség és maradt minden hideg. Sajnos a szellem kép így mégjobban látszik. Ha szoftverből korrigálható az jó lenne
(#) kaqkk válasza sooty hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Majd Hp41c megoldja ..
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Sziaszok!
SFH640 -nal 6* 200Ft, azaz 1200 Ft, a TLP627-4 gyel számolva 1.5* 600 Ft azaz 900 Ft a 6 anód vezérlése. A 6*(MPSA42 + MPSA92 + 1M + 10k) pedig 6*(50) azaz 300 Ft. És még néhány óra (Murphy szerint nap) a program átírásra... Megéri?
(#) kaqkk válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Megéri ? Ez hobbi ! Kihívás ! Ha mindenki csak azt csinálná ami megéri még mindig követ pattintanánk.... Én tuti kipróbálom az óránkban .
(#) Hp41C válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
No persze, de te át is írod a programot magadnak...
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szia, nem gazdasági megfontolásból próbáltam ki, hanem a könnyebb szerelhetőség miatt, mert igen kicsik a távolságok a tranyók lábai között. És ezzel a méret nem növekszik, pont elfér ugyanazon a helyen.
Minden arra utal, hogy a TLP627 nem elég gyors. A szellemkép párosával jeletkezik: az S1 látszik az S10-ben, az S10 az M1-ben és így tovább. Ha mégis tudnál lassítani a multiplex frekin, nem kéne kidobnom ezeket az optokat.
(#) kaqkk válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Miért nálatok ki írja a programot ?
(#) patexati válasza sooty hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia! Látom az új nyák üzemképes Lett rajt pár apróság módosítva az RGB led meghajtás miatt is nemsokára tesztelem csak nem volt rá időm bár a nyákot beültettem már. A fetet és a 7805-öt le lehet engedni tövig meg alacsonyabb kondik és máris van hely.
(#) Hp41C válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Hát ez az: Ők terveznek, én ...
(#) H2opok válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Jó ez így, jó ez a kis csapat. Mindenkinek meg van a saját munkája, de végeredmény a lényeg.
(#) H2opok hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Na unalmamban javítgattam a terveken, a Z573-at is hozzáigazítottam a mule nyákhoz. Minden tüskesoros, a ledek, glim, nyomógombok. A patexati rgb nyákja is ehhez lett igazítva. Ha valaki talál benne hibát ,jelezze.

Mule+z560.lay
    
(#) storm hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Olvasgattam az órás cikkeket, és elég sok helyen volt 74141-es IC a csövek vezérléséhez. Árban hol mozog az IC ? Debrecenbe be lehet szerezni, vagy nincs véletlen valakinek elfekvőbe? Esetleg lehet valamivel helyettesiteni?
Következő: »»   137 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem