Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   748 / 1385
(#) llaci56 válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Idézet:
„Pauszt sokan használnak, sima írógéppapírt már kevesebben, és szerintem szebben is lehet rá nyomtatni mint akár a fóliára -nekem egy rétegben tökéletes- és jelentősen olcsóbb is a fóliánál! (legutóbb 20 Ft-ért vettem az A4-es darabját igaz több éve volt már...)”


Ma 18.- Ft!
(#) mazi válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Dehogynem előlap terveknél , kifejezetten megrendelt betűtípusoknál, lézergravírozásnál stb.A vektorizálásnak mindenhol van értelme főleg ott, ahol kell a jó minőségű rajzolat.De ha megkérhetlek készítenél hasonlót , hogy én is tudnám értelmezni az alkotásod kritikám lenne nekem is.
(#) pepe091 válasza mazi hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Nem a stílusra gondoltam, hanem az agyon csicsázott tervre. Mert annak ne mondd hogy értelme van hogy kiszínezgeted a furatokat... De nem bántásként írtam, csak egy megjegyzés volt, elnézést ha megbántódtál..
(#) mazi válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Semmi gond nem bántódtam meg, és nem én színezgettem ki ,így kaptam a havertól , hogy ilyenre is van lehetőség, ha valakinek éppen efféle dolog kellene.
(#) jani1987 hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Írtátok, hogy ki milyen tömény oldatot használ a maratáshoz. Majd egyszer végig olvasom a felhasznált anyagokat. Amit én használok, az a bolti verziós vas-kloridos marató. Eddig semmi bajom nem volt vele.
(#) pepe091 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
A TN150? mert én is azt használom, sokkal jobban bevált, mint a kristályos formában lévő oldatlan vasklorid. Nálam ez a nyerő.
(#) karaszbandi válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Gyors, csak agresszíven mar. A nátrium perszulfát sokkal kíméletesebben dolgozik. Igaz, hogy lassabb, de szebb az eredménye.
(#) pepe091 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Nálam nem olyan agresszív, mondjuk direkt nem melegítem, így maximum szobahőmérsékleten használom, vagy még annyi sem, mert szabad levegőn szoktam használni, és a maratási idő alatt lehűl odakint. Így nekem pl múltkor egy 100x50 es és 4 kb 40x50 es nyák maratása fél óráig tartott. Amióta használom, még nem mart alá.
(#) Koree hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Üdv.
A véleményeteket szeretném ki kérni egy lézernyomtató (HP Laserjet 1022) fixáló művéről,hogy átalakítható-e nyák laminálóvá?
Tegnap előtt lomiztam a gépet és azonnal neki estem és kikaptam a fixálóművet.Ha nem csal a megérzésem a választ meg is adom magamnak,hogy "nem", mert a szilikon meg van tekeredve a hengeren .De akkor sincs gáz mert a fogaskerekek valamelyike csak már jó lesz a kerékhiányban szenvedő kapott laminátoromba.
(#) kaqkk válasza Koree hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Az hogy a szilikon henger "meg van csavarodva" nem befolyásolja a laminátor működését , ugyanis a nyákra a papírt a fémhenger melegíti rá (tehát a gumihenger a nyák alját éri .
(#) pjg válasza hotib hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
De szép nyákok. Imádom a nyákterveket. Némelyik beillene műalkotásnak. (kicsit vagyok perverz )
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Köszi válaszod. Igen vasalom. A nyomtató egy egyszerű Xerox. Tényleg spórolós fajta.
Megfogadom a tanácsaidat. Azt kérdezném még, hogy Sprint Layout editorral hogyan hálózhatom be a Gnd területet. Azt tudom, hogy a területet, hogyan kell. Vagy hogyan kombináljam a kettőt?
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
A bolti vasklorid milyen töménységű? Menni a fajsúlya?
(#) pjg válasza AZA hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Mik a tapasztalataid? Én a hétvégén fogom kipróbálni.
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Ami érdekesség, hogy ha öntapadó papír védőlapjára (hátlap) nyomtatok akkor tökéletes lesz.
(#) Sten válasza PPetya hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Sziasztok!

PPetya Egerben hol van ez az írószer bolt?
És milyen műnyomó fényes vagy matt?
Holnap megyek is Egerbe vennék is...

Van minőségben különbség fényes és matt műnyomóval vasalt nyákok közt?
(#) Sten hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Hali

Van minőségben különbség fényes és matt műnyomóval vasalt nyákok közt?
(#) mazi válasza Sten hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Biztos van , de nyomatók közt is , volt itt aki írta , hogy nem mindegy mire nyomtat nem egyformán fed a tonerpor.
(#) pjg válasza Sten hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Nekem mattal egyáltalán nem sikerült.
(#) Sten válasza pjg hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
És mennyire fényes a fényes mint egy fotópapír?
Mert nekem van itthon műnyomó papírom de hogy az most melyik...
(#) pjg válasza Sten hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Á! Dehogy. Annyira nem. A fényes mint pl. a Lidl újságja.
(#) Sten válasza pjg hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Most elbizonytalanítottál (de szép szó) fogalmam nincs akkor nekem milyen van otthon igaz már csináltam vele nyákot akkor lehet hogy fényes...
Hazamegyek górcső alá veszem...
(#) llaci56 hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Az 5 lityis befőttesüveget kiegészítettem egy drótkerettel...
Annyira jó ez a nitrópárás utókezelés, hogy mikröszkóp nélkül is igen látványos javulást hoz.
Csináltam egy próbát is, jelentős túlvilágítással.
(#) hotib válasza pjg hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Én csak pdf-kezeltem őket. Nem én terveztem.
(#) PPetya válasza Sten hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Szia Sten!

MERKUR PAPÍR Kft. 82.sz. Papírbolt
H-3300 Eger, Széchenyi út 12.
Telefon: 0636 312 725

Nyitvatartás:
H-P: 7:30 - 18:00
Sz: 9:00 - 13:00

Én 5. -én vásároltam itt utoljára akkor nem volt csak 170 és 200g -os papír.

Fényes papírt használok, matt papírral nincs tapasztalatom.

Üdv.: Petya
(#) pepe091 válasza pjg hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Alkotónak van egy nagyon nagyon jó sprint layoutos, leírása, ITT megtalálod!
(#) Sten válasza PPetya hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Kösz Petya holnap benézek hátha van...
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Műszaki perverz.
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Ha meglenne a cimkéje, akkor megmondanám.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Sajnos a Sprint et nem ismerem én EAGLE fan vagyok .. Én sokáig öntapadós tapéta hordozópapírt használtam (még most is van vagy30-40 ív a fiókban) de a hp2100 még arról isle tudta spórolni a tonert .
Következő: »»   748 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem