Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1618 / 3960
(#) jenebala válasza bviktor hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nagy valószínűséggel composite video bemenetről van szó, vannak olyan videokártyák amin van ilyen kimenet vagy s-video (ezt könnyen át lehet alakítani Compositra)
vagy marad az öreg VGA ebben az esetben nehezebb az ügy, kell egy megfelelő illesztőáramkör, gyári drága és egyre nehezebb kapni, házit is lehet elvileg csinálni de én még nem probáltam.

Meg kell fejetni hány pólusú jack megy bele, és melyik lábán mi megy be, szerintem is 4 pólusú ha hang is megy be és hang az elvileg monó.
(#) zolika60 válasza Becsey hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A kályhától indulnék. A trafó utáni diódákat nézném meg elsőnek.
(#) pteb válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget akkor ezeket a cuccokat amiket ide írtál beszerzem. Tudnál esetleg kapcsolási rajzot készíteni nekem hozzá, mert semmit nem értek az elektroműszerészethez. Azt hogy lehet ha oda ütögetem a kardot valamihez kiad hang és fény effektet.
Köszönöm
(#) kaqkk válasza pteb hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A kapcsolási rajz és a nyákterv is ott van ,de ha nem tudod megnyitni mindjárt felteszem kép-ként is
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Tessék itt vannak kép formátumban ,és még egyszer a nyomtatható nyákterv pdf ben.
(#) pteb válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Ok köszi nem tudom megnyitni őket csak a pdf-et
(#) pteb válasza pteb hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Megnéztem őket köszi, esetleg ötlet, hogy Pesten hol találok ilyen alkatrészeket?
(#) pteb válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
http://www.youtube.com/watch?v=VH36DRA-aMg&feature=related ezeket a funkciókat szeretném valahogy bele kényszeríteni szerinted megoldható
(#) galzotya hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma megépítettem a HEKIT-015-ös erősítőt, szól rendesen, csak az a baj hogy nagyon zúg, zene közben nem hallatszik, de amúgy nagyon.
Egy sima pc tápról hajtom, 12V-ról.
Mi lehet a probléma?
(#) kaqkk válasza pteb hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Ezt leddel nem tudod megoldani .
(#) reloop válasza galzotya hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Szia! Amikor semmi sincs a bemenetre kötve - se jel, se árnyékolt vezeték - hogyan viselkedik?
(#) kaqkk válasza galzotya hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A bemenet és a gnd közé tegyél be egy 10nf os kondit
(#) galzotya válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ha két bemenet is van mind a 2 közé?
Ez megoldja akkor is a problémát hogy ha semmi jel nem megy rá a gépből, de mégis búg?
(#) forgital hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Üdv újra!
Egy termosztát vagy hőfokkülönbség kapcsoló be-, és kikapcsolásakor szeretnék működtetni 2db 12V-os autó ajtózár mozgató motort mindössze kb 1s-ig amíg bezár vagy kinyit. Mivel a motorok 2 vezetékesek így a ki és bekapcsolás között pólusváltás is szükséges.
A végálláskapcsolós megoldást már elvetettem.
Nincs erre valami relé? Ha van, akkor hol és mennyiért?
(#) qvasz2 válasza forgital hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Éppenséggel van, ha keresel: Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza galzotya hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Igen persze mindkét bemenetre kell kondi .És 90% az esély hogy megoldja a problémát (valószínű hogy a kábel szedi fel a hálózati zavart )
(#) galzotya válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Sajnos nem oldotta meg, a probléma még mindig fennáll.
(#) forgital válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Köszi, akkor ez a része rendben is van. Közben megrajzoltam a kapcsolást 2 váltórelével. De a legfőbb kérdés, hogy mivel tudom korlátozni az áram időtartamát kb 1s-ra, hogy ne égjenek le a motorok?!
(#) martin96 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Van 2db egyforma trafóm. Azt kérdezném, hogy a szekunder tekercsüket össze lehet-e sorosan kötni úgy, hogy a primerük párhuzamosan van?
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Szia! Igen.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Köszönöm. Az igaz, hogyha nem "fázishelyesen" kötném be akkor kioltanák egymást és a kimeneten 0V lenne?
(#) galzotya válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Arra rájöttem, hogy telefonnal tökéletesen megy!
De már 3 hangkártyát is kipróbáltam, és a sistergés még mindig megvan.
(#) reloop válasza galzotya hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
A PC-ből hoztad ki a tápot, vagy van független PC táp hozzá?
(#) blackdog hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet, hogy alapjában marhaságot kérdezek... Nos:
24 VAC vezérlő feszültséggel kellene 8db optocsatolót kapcsolnom. Létezik erre kész optó? Vagy mi lenne a legegyszerűbb megoldás?
(#) vilmosd válasza blackdog hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Soros ellenallas + antiparalel dioda.
(#) blackdog válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Gyakorlatilag minden optocsatóló elé egyutas egyenirányítás? Ha stabilan is akarom tartani akkor + zéner? Pl.: 5,6V-os?
(#) proli007 válasza martin96 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Hello! Igen!
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Hello!
Van ilyen opto is. Alapvetően ide nem kell egyenirányítás, csak előtét ellenállás. A nullponti kimaradásokat meg lehet oldani a tranyó oldalán egy kondival.
üdv! proli007
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Köszönöm! Ígéretesnek tűnik.
A gondom csak, hogy közben rájöttem van otthon annyi TLP621 optom itthon, hogy ha lehetséges akkor mégis ezzel oldanám meg. Nem vennék másikat. De, ha macerás akkor veszek.
(#) forgital válasza forgital hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Valakinek ötlete erre?
Következő: »»   1618 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem