Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   91 / 163
(#) ABU válasza Edek hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szerintem a 40cm-es, kiegészítve egy lassú fordulatú ventilátorral, ami teljesen hangtalan. Venti nélkül tuti megfűti egy idő után, főleg, ha zárt dobozba építed, a dobozra is kellene valami szellőző rés, ahonnan beszívja a kinti levegőt, és ahol távozik. A lényeg, hogy át kellene szellőztetni a lamellákat. Úgy gondolom, ha már a nagyobb teljesítményűt építetted, akkor elsődlegesen bulikba szánnád, ahol maxra kell járatni.

hűt.jpg
    
(#) Davidd hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Udv!Na most "megilyedtem" nekem ithon ket db 20cm borda van,arra tennek egy egy 270w os vf2 igaz ventillatorral lesz hutve,ugyancsak bulizasra hasznalva,ez azt jelenti hogy nem lesz eleg a bordam?Mar eleg sokat belinkeltem hogy milyen lesz.400w os vf2 hoz mekkora borda ajanlott?van ithon egy 26x2x7 cm borda,ez ugye kicsi meg ventillatoral is egy 400w os peldanyhoz?
(#) Davidd válasza Edek hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Udv!Latom neked sikerult hozzajutnod eredeti vegtranyokhoz.Ezt elfelejtettem az elobbi hozzaszolasomban leirni.[modositani mar nem tudtma] Gratulalok jol neznek ki,voltak mar tesztelve?Visszaterve ha hamisak a mosfetek nagyvaloszinuseggel szetfognak pukkani?Mert sajnos nekem mind fajta[irfp240-9240] hamisak,vagy jobban fognak melegedni es annyi?
(#) Edek válasza Davidd hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Üdv köszi a dícsérő szavakat, sajnos nem nagyon vagyok otthon ebben a hamis/igazi témában, innen a HEStore-ból rendeltem az alkatrészeket hozzá, tesztelve még igazán nem volt csak élesztés volt meg de nem a saját tápjával, mivel a trafó később jött meg mint ahogy készen lettek a panelek, de most lett meg a táp is végleges formájában holnap megyek dobozt hajtatni hozzá és ha minden klappol a hétvégén kész is lessz, bár még egy két kiegészítő hiányzik, de azok már nem nagy dolgok.
(#) mrex válasza Edek hozzászólására (») Márc 11, 2012 / 1
 
Azt javaslom saját tapasztalatom alapján, hogy a csatlakozók témakörében, ne használj hagyományos hangszórócsatlakozót.
Én mindenhova ipari csatos csatlakozót használok.
Nem szép de nagyon hasznos.
A hűtésről:
Sajna nem működik már a Király Tibor honlapja ahol volt egy openofice táblázat amiben le volt vezetve, hogy a végfetek nem a teljes kivezérlés állapotában melegszenek a legjobban.
Ne felejtsd el a kb 2 órás tesztet ha tudod műterhelésen. Ez mindennnél többet mutat a melegedésról.
Az én hidalt erősítőm 2 óra színusz 50Hz mellett 8 ohmon 2x225-230 w számított(terhelésen átfolyó áram és terhelésen mért feszültségből) ventillátorral kb 40-50°C
De inkább legyen hangos a venti de szállítson sok-sok levegőt a buliban úgysem hallani
(#) ABU válasza mrex hozzászólására (») Márc 11, 2012 / 1
 
Ide költözött Király Tibor
(#) brugo válasza mrex hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
hogy nez ki az ipari csatlakozo ?
(#) mrex válasza brugo hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Utána nézek a cégnél a beszerzési forrásnak és a gyártónak.
Ez nem a szobai használat csatlakozója viszont nagyon biztonságos!

A mama is szerelhető a lengő házba.
van belőle 24-48 pólusú is.
Mivel nekem minden hangszóróhoz külön erősítőm van.
ezért egy 24 pólusúba fér el a 16 ér illetve egy 16 eres árnyékolt ipari kábel a hangszórókábelem ami 20 méterre hosszabbítható egy toldóval.
Megőrülnék be és lecuccoláskor ha nem igy lenne. Egy dugót kihúzok egy toldást szétkapcsolok és feltekerem a drótot.

Nyilván lehet zárlat de ahhoz már fejsze kell!
(#) mrex válasza mrex hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Tudom nem szépek ezek a csatlakozók.
De egy bulicucnak szükségtelen szépnek lennie szerintem.
Mert melóra kell.
(#) Alkotó válasza brugo hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Nem tudom Mrex melyik csatlakozót javasolja kiváltani "ipari"-val, de feltételezem, hogy a hangszóróról van szó.
Erre a célra, tökéletes megoldás a SPEAK-ON család, ami kifejezetten ehhez van kitalálva, nagyon megbízható, stabil, és persze be is szerezhető. Mellékeltem mire gondolok.
Ezzel a szemben a fotókon lévő csak annyiba "ipari", hogy a külső burkolata maszívabb, de az adott feladatra, az érintkezési/szigetelési biztonsága nem vetekedhet a SPEAK-ON-nal.

SPEAK-ON.jpg
    
(#) Edek válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A Speakont ajánlanám én is főlleg 100-150W felett, 150W-ig elmegy még az XLR, 6,3-as Jack vagy csavaros banán aljzat is, én is speakont rakok a monsterhez, az mrex által mutatott ipari csati csak 50V-ig szigetel biztonságosan ismerem elég sokat szereltem ilyeneket, és főlleg csak a vezérlés technikában alkalmazzák ahol kisebb teljesítményeket kell átvinni.
(#) mrex válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Látod ez a szabad akarat!
Mint írtam a 16 érrel kicsit más a mese de legyen igazad
Felőlem azt használ bárki amit csak óhajt

S csodálom, hogy kétségbe vonod a akár a TUV minősítést akár az IEC szabványt!
Ez ipari csatlakozó s még az igen macerás USA előírásainak is megfelel 250V ig.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Edek hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Láttam már speacont összetörve, mert kicsit ráléptek. A rendesebb csatlakozók háza meg fémből van, ott elég nehéz... egyetlen baja van, hogy nem mindenhol ezt használják, így csak saját rendszeren belül kompatibilis.

Az XLR, meg jack bemenetekre való. Banán? No, hiszen...
(#) mrex válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Mint ahogy én is láttam ilyet össztörve.....
(#) szamóca hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Mindenkinek igaza van bizonyos értelemben.
Alkotónak azért, mert valóban a speak on-t használják a hangosításban. Az már más kérdés, amit katt ír, mégpedig hogy a gagyeszebb csájnai kicioco ipar, (SAL & társai) nem ABS-ből, vagy prémium kategóriásan fémből készíti ezeket, hanem hulladékból. De beszerezhetőek drágábban ezek a minőségiek is.
A HARTING, HIRSCHMANN, AMPHENOL stb csatlakozókat, nem erre gyártják, de kétségtelenül használhatóak ilyen célra is.
Az XLR ugye a profi stúdiótechnika szimmetrikus jelátviteli csatlakozója,(volt valaha) de ennek a kiképzése is alkalmas nagyobb teljesítmények átvitelére, csak egy a gond, hogy így egy mikit is meg lehet táplálni egy végfokról.
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
"... így egy mikit is meg lehet táplálni egy végfokról..."

És akkor szólni fog?
(#) szamóca válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Egy dinamikus pl, kis ideig, kis kivezérlésen, közvetlen közelről.
No de ne offoljuk szét a totyikot. Bár ilyen össz. vagy hangfrekis csatlakozós téma nincs ahová áttehetném.
(#) Dr Endugu hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Tud valaki abban segíteni, hogy ha én a Conductort +-42V-ról szeretném járatni kell-e valamely alkatrészek értékét változtatni? Ha igen mely alkatrészeket? Alkotó-féle az +-50 V-ról megy, a KD Mester-féle, pedig +-30 V-ról. Lesz-e probléma, ha adott esetben KD-félét egy kicsit nagyobb tápfeszről járatnám a 30 volt helyett, vagy az Alkotós átrajzolatban megadott értékekkel egy kicsit alacsonyabb tápfeszről menne.
(#) mrex válasza Dr Endugu hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
#1179857 hozzászólás +-43 v os verzió március 2.a
és a felette lévő is
(#) rooster hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
még mindig nem müködik

DSC00548.JPG
    
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia!
A félvezetőket kimérted, jók? Az 1N4148 diódák hová kerültek?
(#) rooster hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
A diodák le vanak ragasztva, és a 820 és a diodak között 5v ot mértem, átnéztem töbször is a müveleti erösitö után MEG VAN A 12VOLT
(#) rooster hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Persze a kimeneten nincs feszültség
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Az 5V-tól a fetnek füstölni kéne. Jók azok, jól vannak bekötve? A gate és a source között 3-4V a helyes feszültség. Amíg ezt nem tudod elérni a feteket kár beültetni.
Használsz valami áramkorlátozót az élesztés során?
(#) david91 válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia! Miért füstölne a fet?
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia! 5V Ugs-től a legtöbb már jelentősen vezet.
(#) Anden válasza Dr Endugu hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Nekem sokáig az Alkotó féle +-50V helyett +-32V-ról ment, és semmi baja nem lett tőle!!Asszem az Alkotó féle minimum 28-30V-ról is elmegy!!A lényeg hogy mikor trafót váltasz, akkor újra be kell állítani a nyugalmit!!Én is kicseréltem már egy torroidra, ami +-49Volt terheletlenül, nyílván terhelve esik egy kicsit!!
Szerintem az Alkotó féle jobb lenne neked hisz 50V-ról is megy, így talán nagyobb a mozgástér!!
(#) rooster hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
+-25v rol tápláltam
(#) mrex válasza Anden hozzászólására (») Márc 16, 2012 / 1
 
Már miért lett volna?

Csak ha az előtét ellenállások éppen a határon lettek volna a műveleti erősítő számára hirtelen kevés lett volna az áram.

S jött volna a kérdés miért nem tudom állítani a nyugalmi áramot?

Kb olyasminek érzem ezeket a dolgokat, mintha olyanokról beszélnénk, hogy 43 as a lábam jó e az 52-es cipő, vagy elmegy a 41 es csak marhára szorít.

Uraim!

A feszültségeknek ellenállásoknak bárminek azért van értéke mert egy kapcsolásban valaki valamikor kiszámította, hogy az kell oda.

A feszültség változásokkal az ellenállások értékeit is kell változtatni.
(#) szamóca válasza mrex hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Idézet:
„Uraim! A feszültségeknek ellenállásoknak bárminek azért van értéke mert egy kapcsolásban valaki valamikor kiszámította, hogy az kell oda. A feszültség változásokkal az ellenállások értékeit is kell változtatni.”

Engem ezekért a kijelentéseimért már egyszer itt majdnem megköveztek.
Következő: »»   91 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem