Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1621 / 3960
(#) MrBrown válasza granpa hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia, a sebesség itt nem tényező viszont a 25-ösnek az emitter-collector breakdown-ja 7,8V míg a 33-asnak csak 5V. Sajnos nem tudom megitélni hogy az 555-ös kapcsolásában ez kizáró tényező-e. Belerakom a 33-ast és legrosszabb esetben tönkremegy és veszek 25-öst
(#) granpa válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia! És, ha mérnél előtte? Mondjuk egy közönséges diódát teszel 1N400x, és megméred a feszt rajt.
(#) MrBrown válasza granpa hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Igen, mérés lesz belőle.
(#) ZOL94 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Hali!
6V 4Ah -ás akksit lehet tölteni 500mA-rel?
(#) proli007 válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Hello!
Az emitter-kollektor letörési feszültsége akkor számítana, mikor fordítva kötöd be a tranyó kollektor-emitterét. De ezt miért tennéd egy kapcsolásban.
(Egyébként vélhetően ez a bázis-emitter lavina feszültsége, megfejelve a collektor-bázis nyitóirányú feszültségével. Mert ekkor a kollektor-bázis dióda nyitva, a bázis-emitter dióda zárva van.)
üdv! proli007
(#) proli007 válasza ZOL94 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Hello!
Simán. A "normál" töltőáram a kapacitás tizede körül van.
üdv! proli007
(#) erdgab válasza ZOL94 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Lehet,de nem ajánlatos! Az 50mA jobb lenne.
(#) ZOL94 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Az nem lesz "kevés"?(igen sokáig kellene tölteni nem?)Tudtam h kapacitás tizedével lehet tölteni ,de nem voltam benne biztos h elviseli 500mA-t is. Biztosabb lenne akkor mégis az 50 mA?
(#) erdgab válasza ZOL94 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Való igaz,így sokkal tovább tart a töltés kb. 10 óra.Ha megfelelően tudod ellenőrizni,figyeled a töltést és hőmérsékletet,mérsz feszültséget stb. akkor lehet 500mA árammal is tölteni,ez már gyors töltés és sosem éred el azt a feltöltöttségi szintet mint a lassú normál töltéssel.
(#) proli007 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Hello!
A tizedes pontokat elnézted. Az 500mA-el fog a töltés, kb. 10órát tartani. 50mA-el, inkább 100 óra lesz a töltés..
üdv! proli007
(#) erdgab válasza proli007 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Ezt jól benéztem,bocsánat és köszönöm,hogy kijavítottál.
(#) pepe091 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Mazi fórumtárs találta a következő videót a neten:
Videó
Jó lenne rájönni, hogy hogyan lehet házilag ilyesmi matricát nyomtatni.
(#) vladcepes hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok.Nem tudom hova illene beírni ezt a témát,inkább itt megkérdem. Van egy lakásriasztóm beszerelve és van egy visszajelző led amikor beélesítem az világit. Mivel be van dobozolva az egész így nem látszik a led,ezért gondoltam valamilyen módon kivezetem két dróttal a csengőhöz és ott szépen beépítem.Végig is vezettem a drótot fürdőszobán keresztül aztán megfúrtam a falat a villanydoboznál mert így tudok a legrövidebb úton a csengő kapcsolójához elvezetni két szál drótot. Be forrasztottam a ledet be is építettem a kapcsolóba (mondom kipróbálom először egy elemről) és mi történik? Nem világít a led. Hm(előbb még jó volt). Le forrasztom a drótról kipróbálom csak úgy és működik a led. Megint hm. Vissza forrasztatom a drótvégére és megint próbálom megint nem megy-na de másik leddel sem. Akkor mondom itt más gubi van.Kipróbáltam azt hogy rajtahagytam a dróton a ledet és nem a drót másik végéről adtam a lednek áramot gondoltam hátha megszakadt a drót amíg behúztam- hanem ott helyben-és így sem világított.(1-es kép). Szerintetek mi lehet? Mivel ott megy át a villanydobozon keresztül a drót ez zavarhatja? vagy sejtésem sincs. A villanydobozról is tettem fel képet meg hogy milyen drótot vezettem végig. Előre is köszönöm a segítségeket.
(#) bbalazs_ válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Valahol szerintem osszeer a drot ket szala.
Bontsd ki a csavart part es ugy nezd meg, kulon-kulon majd a vegen egyutt.
Merj ellenallast es aramot, amikor a drot vegerol adod a kakaot.
A doboz hatasat egyszeruen vizsgalhatod, ha a drotot ugyanilyen hosszura hagyva MASHOL vezeted ki.
(#) vladcepes válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Okés köszi a választ. Holnap akkor az lesz az első,visszahúzom a drótot szétbontom aztán kiderül.
(#) vladcepes válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nos annyit csináltam a reggel hogy visszahúztam a drótot addig hogy ne legyen közel a dobozhoz.,vagyis a doboztól fél méter. Vissza forrasztottam a ledet és láss csodát működik.Aztán odaraktam a dobozban lévő kábelektől 3 cm-re és még mindig működik. Hm. Létezik hogy a műanyag csőben ahol levezettem a drótot a csengőig ott abba megy le a (azt hiszem) 0 vezeték hogy az bezavarna valamit? Hm hát pasz. Most csak úgy fogom megtudni ha megint behúzom a drótot és megint próba-.
(#) gberes hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
sziasztok!

Vettem ma egy maratásálló lakkfilcet, tn191-et. Probakép egy sima nyomtatópapírra húztam 3-4 db három centis vonalat, zölden fogott szépen. Kb. fél óra múlva ismét papírra próbáltam vele rajzooni, de már nem fog egyáltalán. Tönkretette a papír? Esetleg van valami "trükk" amivel meg lehet javítani? Vagy egyszerüen nem volt vele szerencsém?
(#) Balaa16 válasza gberes hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia!
Nekem is volt ilyen filcem, nem ajánlom. Nekem se bírta sokáig.
Üdv! Balázs
(#) SzervízMacska válasza gberes hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Lehet, hogy rugó ellenében be kell nyomni a hegyet a szárba, és akkor jön elő egy adag lötty a tollból...
(#) Orion90 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Üdv!

Lenne vagy 2 kiló trafólemezem amiből építenék egy trafót, de gondba vagyok a csévetesttel. NYÁKlapból össze lehet rakni? Levágnám olyan méretre amilyenre kell, és valamilyen ragasztóval pl. pillanatragasztóval összeragasztanám. Így jó lenne, vagy tudtok más módszert? Kösz előre is!
(#) pucuka válasza Orion90 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Jó, de nagyon vastag lesz, elveszi a drága helyet az ablakból, és nincs is szükség ekkora mechanikai túlbiztosításra. Inkább valamilyen kemény prespán lemezből készíts csévetestet.
(#) reloop válasza Orion90 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Üdv! Mozi.
(#) kendre256 válasza Orion90 hozzászólására (») Márc 14, 2012 / 1
 
Itt van egy olyan csévetest forma, amit meg lehet akár nyáklapból is csinálni, és nem kell összeragasztani, mert összepattintható:
Csévetest formája
(#) Orion90 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Kösz! Ezek a lemezek amelyeket egy mikró trafójából bontottam, E és I darabokból álltak. Összerakhatom úgy hogy nem egyesével, hanem pl. 5 db E lemezhez 5 db I lemezt illesztek, és így tovább? Egyesével tovább tartana, és az összeszorítás előtt könnyebben széteshet.
(#) pucuka válasza Orion90 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Sokal könnyebb egyesével összerakni, és nem is esik szét olyan könnyen. Először az E lemezeket rakd be váltakozva, meglátod nem esnek ki azok könnyen.
(#) blackdog hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy adott logikai szintet kellene megoldanom és ehhez nem szeretnék egy IC-t elpazarolni. A feladat:
Adott A és B bemenet valamit Q kimenet.
Ha A=1 ÉS B=0 akkor Q=1 minden más esetben Q=0.
Tudtok erre jó/egyszerű megoldást?
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Hello! Pld. üdv! proli007

A1-B0-H.png
    
(#) sikolymester válasza (») Márc 14, 2012 /
 
Pontosan, ez jól leírja a helyzetet.

Ugyan korábbi hozzászólásom törölte egy termodinamika első főtételében finoman szólva, nem hívő admin.

De most megismétlem, hátha ezúttal kegyelemre talál.
Eme véleményem, ebben a fórumtémában olvasottak tükrében szerintem igenis fontos és helytálló.

Miszerint arra kérek minden ingyenenergia kutatót, hogy amennyiben a köbzoli által linkelt eredményre jutna:

Idézet:

200 wattot fogyasztó elektromotor meghajt egy 500 wattot termelő generátort”


Akkor legyen szíves és ne kössön több ilyet körbe egymással, mert az felemészthetné a világegyetemünket.

Utolsó mondatom ámbár tűnhet cinikusnak, de én úgy vélem, hogy ez talán kijózanít mindenkit aki itt komolyan hisz abban, hogy a semmiből energia lehet.

Ha elfogadjuk axiómának azt, hogy létezhet a következő felállás: "A" gép meghajtja "B" gépet, úgy hogy a "B" gépből nyert energia táplálja A gépet, amivel ugye hajtjuk "B" gépét (miközben más energiabevitel nincsen). Mindezt úgy, hogy "C" energiafogyasztót is el tudjuk látni közben energiával. Magyarul fennáll az elsőfajú perpetuum mobile ténye.

Nos, ezzel az axiómával felvértezve az állításom a világegyetem végével kapcsolatban szerintem teljesen belátható.
(#) xenon válasza sikolymester hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nem látható be, mivel minden konstrukció csak egy bizonyos teljesítmény tartományban működik, ha ezt átlépjük, vagy lecsökkenne a hatásfok, így stabilizálva a működést, vagy tönkreteszi magát a gép. Egy csoda folytán működő kis asztali generátor megsemmisítené a világot?
Az ilyen elmélkedéseknek viszont tényleg semmi haszna nincs. A t.d. főtételeit is bizonyára mindenki ismeri. Aki akarja elhiszi, aki nem akarja nem hiszi. A végső szót úgyis a gyakorlat mondja ki.
(#) lazi1234 válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
"- Thomas Alva Edison anyja: "Persze, hogy büszke vagyok rád, hogy feltaláltad a villanykörtét! De most kapcsold le, és nyomás aludni!""

Ilyenkor mindig elgondolkozom, a történelemben tanítottaknak higgyek, vagy a Rádiótechnikának.
Következő: »»   1621 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem