Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   874 / 1679
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Kis kiegészítés:
A képen az egyik helyre nem megfelelő diódát tettem,ezt szerencsére még időben észrevettem.
(#) ticko válasza Edek hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Üdv. Edek!
A relé gyártmányilag Takamisava, a típusa pedig VSB 24STB . 16A 30VDC/250VAC. Egyik Kecskeméti alkatrészboltban vettem. Remélem segítettem.
(#) klemo86 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Na, csak kész lett ez a nyomorult is... 2 napi küzdelem a bontással, meg a fí-relékkel
Egy kiflire deformálódott gumman-tábla, rajta 6db össze-vissza kismegszakítóval, plusz középen egy hatalmas szemét, rajta egy halom mindennel, aminek 90%-a be se volt kötve... Most: egy majdnem kifli alakú papírvékony műanyag box, benne 8 kismegszakító sorban, meg egy fí-relé helye (majd ha ki lesznek cserélve a hűtők, talán fel lehet kapcsolni, nem lesz 30mA szivárgó áram...), meg 2 konnektor a sok lom helyett.
(#) zenetom válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Bár nem értek a villanyszereléshez, de szerintem jó.
De mi a kismegszakítós doboz alatt az kis fehér doboz, amibe megy 4 vezeték?
(#) klemo86 válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A 380-as meg a 220-as aljzat lehetne fordítva, hogy kényelmesebb legyen... Mindegy, a 380 úgysincs sűrűn használva...
(#) SzervízMacska válasza zenetom hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Csengőreduktor - szerintem... :hide:
(#) klemo86 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Köszi Szerintem jobb lett, mint az eredeti A kis fehér csengőtranszformátor. Csak a Schneider fí-relé annyiba került, hogy már nem vettem kalapsínre pattintható csengőtrafót Majd felcsavarozom azt is, a vezetékeket meg csőbe bújtatom, azt az is szép lesz...
(#) karaszbandi válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Azt a két dugaljat villámgyorsan szüntesd meg, míg az áramszolgáltató meg nem látja!
Mielőtt rádfogják, hogy lopótöközöl!

És ezt komolyan mondtam!
(#) skero válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Miért ne lehetne a villanyóraszekrényben dugalj?
Semmi köze hozzá a szolgáltatónak! A szekrény nem az ő tulajdonuk csak az óra és ezért azt tesz bele a szekrénybe a háztulajdonos amit akar.
Ha gyanús nekik vizsgálják meg nyugodtan.
(#) klemo86 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
88 óta van benne aljzat, onnan lehet az udvarban hegeszteni (380), meg az utcán füvet nyírni (220). Ha mellé kivezetem, az már jó nekik? (Ott a nagy kupac plomba, az az Ő részük, a többihez semmi közük - az övékéhez meg nekem.)
(#) biji válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Jó pár éve nekem is van benne egy 380-as dugalj.Legutóbb mikor az órát cserélték megjegyezték:Szép tiszta óradoboz.
(#) Koree válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Üdv.
Azt hiszem végre sikerült eldöntenem ,hogy melyik forrasztó állomást fogom megépíteni hamarosan.
Gratulálok hozzá.
(#) Frankye válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Ne haragudj, de ez butaság. A szolgáltató nem szól érte, ha nem a méretlen bejövő vezetékre van kötve, márpedig ezt nem feltételezem.
(#) janimester hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
4 tranyós hangszóróvédő kapcsolás légvezetékelve , kb. 3 sec. a késleltetése és egyenfeszültség "keletkeztekor" azonnal leold majd ha elmúlt az egyenfesz ugyancsak késleltetve meghúz Holnap készítem hozzá a nyákot .
(#) violin hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Tegnap végre kipróbáltam az A-osztályú (Hiraga) autós erősítőmet.....
(#) Doncso válasza violin hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Kocsiba A osztályost? Érdekes. Mondjuk jól néz ki nagyon, milyen a hangja? Érdemes volt megépíteni?
(#) Johnny0004 válasza Koree hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Köszi
(#) violin válasza Doncso hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Mint egy Hiraga-nak általában....Szuper! Szobába már építettem egy jópárat....
Egyszer régen kicipeltem a szobait a kocsiba....na azóta akartam ezt megépíteni.
(#) birs hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Végre nekem is elkészült a labortápom,sokáig készült
de szerintem elég jó lett.
Remélem ezt már nem" növöm" ki,de itt vannak a képek
nézzétek meg.
(#) pepe091 válasza birs hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Nagyon szép lett, és tiszta gyári! Le a kalappal előtted, igényes munka! Igaz a mondás, jó munkához idő kell Gratulálok!
(#) hormi válasza birs hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Azt a mindenit.... ebben bent van minden ami kell...
(#) klemo86 válasza birs hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Brutális szerkezet, tényleg nagyon komoly! Ezt valószínűleg lehetetlen kinőni
(#) mineral válasza birs hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Szép munka! Ezzel a táppal öröm lesz dolgozni, hobbizni. :vállveregetős szmájli:
(#) vicsys válasza birs hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Nagyon szép munka, gratula!
(#) erdgab válasza birs hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Nem tudom,láttam e szebbet ennél,gratulálok és nagyon irigy vagyok,használd örömmel!
(#) skero válasza birs hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Gratulálok! Nagyon szép. Le a kalappal ...
(#) birs válasza hormi hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Köszi szépen mindenkinek!

És a teljesség kedvéért egy kis műszaki paraméter,

1 db 250W-os Pc táp +5 / +12 v 20/8 A
2 db 0-24 V / 0-3 A DC táp
1 db 0-30 V / 5A szabályozható toroid AC táp
(#) Edek válasza ticko hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Köszönöm, igen segített.
(#) mindenes válasza birs hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Szép munka. Mintha csak gyári lenne a kicsike. :eek2: Grat hozzá.
(#) lidi hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
A hosszú hétvégén átépítettem egy régebbi ROCO gépet digitálisra. Saját nyákterv MERG dekóder kicsit átdolgozva.

A fehér led kapott egy narancssárga üvegfesték réteget, ettől gyönyörű természetes fehér izzólámpa színben világít.

-> Képek itt <-
Következő: »»   874 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem