Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   607 / 1272
(#) kadarist válasza samil hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Szia!
A rajz szerint ezek 4,7 ohm -os ellenállások, mert 4 ohm 7 van melléjük írva és nem 4n7.
(#) samil válasza kadarist hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
sziasztok. Igazatok van csak olyan kicsik a betűk alig látni megnéztem jobban egy nagyítóval és tényleg ohm jel.Hihetetlen hogyan hasonlítalak.
(#) kadarist válasza samil hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Kinagyítottam a részletet.
(#) BarnaPili válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Ezeknek a hálózati kapcsolója segédérintkezős.Azt kell megnyomni ,hogy induljon.
(#) scooby_ válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Igen,közben észre vettem,hogy van ott valami,ami leföldeli egy tranzisztor bázisát.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Fejlemények a Dáliáról: Működik,sikerült megcsinálni. Több hibája is volt,első sorban kontakthiba. R4001 1,5KOhmos ellenállástól főlfelé (T4001 Kollektora és T4002 Bázisa) nem kapott tápot,így nem kapcsolt a relé,szakadt volt a nyák. A másik hiba,amire BarnaPili kolléga felhívta a figyelmemet,az a "segédérintkező" volt. Teljesen el volt oxidálódva,és elég gány pozícióban álltak az érintkezők. Kicsit megcsiszolgatva,meghajlítgatva újra működik a segédérintkező is. Már csak fel kéne hoznom a műhelyből (amihez semmi kedvem,olyan nehéz majd meg szakadtam),hogy kipróbálhassam,van-e valami más hibája is. Az a fehér vezeték számomra továbbra is rejtély marad,miért is lóg a levegőben. Viszont úgy tűnik,hogy működik az nélkül is. A rajzot pedig hálásan köszönöm kovacspista kollégának,nélküle nem sikerült volna. A héten valószínűleg megkapom a másik Orion TV-met is,úgyhogy majd még jelentkezem. Addig is köszönöm mindenkinek,aki segített!
(#) samil válasza kadarist hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szia köszi a nagyítást.És tényleg ohm.Ha ti nem lennétek még!? Most is a netet bújnám mi a az érték,köszi a segítséget remélem a hiba ez az alkatrész.
(#) BarnaPili válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
A fehér vezeték ami a kezelőpanelre megy az a adásvég kikapcsolás modul használata esetén van bekötve.Ez egy kis IC-s panel a hangmodul környékén.Ha nincs benne,akkor az lóghat.
(#) scooby_ válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Nem,ez a stand by táp "KI" érintkezőjéről jön.
(#) scooby_ válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Esetleg ezt a készüléket felismered,vagy felismeri valaki? Bárhogyan keresem,nem találok típusszámot. Még a héten elvileg jön hozzám egy ilyen készülék javítás szempontjából,addig is jó lenne valahonnan egy rajzot lőni hozzá. Ez az a fajta,ami nem kapcsol be távirányító nélkül,és még csak csatornát sem lehet rajta léptetni. Bővebben: Link
(#) karaszbandi válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Ez nem egy CTV328? Ha jól rémlik a tipusszáma.
(#) scooby_ válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Nem,ez sajnos nem az. Az enyém ennél szerintem régebbi típus.
(#) vera-89 hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Sziasztok!!!
Van egy Orion T2115MTX típusú színes tv-m. Az elmúlt napban azt vettem észre, hogy a képernyő felső részén ilyen ívszerűen, lilás szín jelent meg. Azt hittem rosszul látok, ezért átkapcsoltam AV-re, mivel ott egységesen kéknek kell lennie a képernyőnek, viszont ott is megjelent ez a színváltozás, ott zöld színben. Egy képet is mellékelek, hátha úgy nyilvánvalóbbá válik, h mi a probléma, mert én nem értek az ilyen dolgokhoz :/
(#) scooby_ válasza vera-89 hozzászólására (») Márc 28, 2012 / 1
 
Valószínűleg elszállt a PTC ellenállásod,és nem mágnesez le a készülék.
(#) karaszbandi válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 28, 2012 / 1
 
Nem valószínű. Biztos.
(#) kovacspista válasza vera-89 hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Szia! Én először teljesen áramtalanítanám a készüléket, és kb.5 perc után vissza kapcsolnám. Azért mert vannak olyan készülékek , amelyek csak akkor mágneseznek le, ha a főkapcsolóval kapcsolod ki, és nem a távszabályzóval.
(#) kracsi hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítség kellene!!!!!!!!!!!!!
Van egy TEVION MD 7115VTS-A típusú TV-m
és az a problémám vele,hogy csak digitálisan nézzük tehát UPC-ről scarton keresztül!!!
Néha el megy a kép és át kapcsol sima csatornára.Vissza sem áll scartra csak akkor ha egy kicsit meg emelem a tv szélét.Most csak úgy tudjuk nézni,hogy az elejénél a bekapcsoló gombnál a tv alá van csúsztatva egy nem túl vastag gyermek könyv és az nyom valamit és így jó!!De néha így is át kapcsol vagy csak fekete a kép!!!!!!!!!!!!
Mi a bánat lehet a baja a tvmnek????????????????????????????????????????[b]
(#) zolika60 válasza kracsi hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Valami érintkezési hiba. Innen nem látni oda, de gondolom a scart csatlakozónál. Meg a billentyűzeteden is beragadnak az írásjelek.
(#) vera-89 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Az áramtalanítás megvolt, most már majdnem fél képernyőn rajt van a folt.
(#) vera-89 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Akkor ha az ellenállás a gond, az javítható/ cserélhető? És ezt okozhatja más elektronikai cucc, pl. hogy rajt van a dvd lejátszó???
(#) zolika60 válasza vera-89 hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Persze, hogy javítható.Bővebben: Link Okozhat elszíneződést ráhelyezett készülék is, de ha azt leveszed róla megszűnik a hiba.
(#) Nanok hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Itt valami mágneses feltöltődés van. Nekem volt egy régi monitorom, az csinált 1x ilyet. Váltakozó mágneses térrel szépen helyre lehet hozni, én pillanatpárkának a hátulját tartottam oda és szépen letisztította ahogy húztam végig.
De sima mágnessel is lehet csak azzal nem lesz tökéletes, és gyorsan kell mozgatni a mágnest mert ha sokáig tartod egy ponton hasonló hasonló foltokat hagy.
Ezeket, bekapcsolt állapotban kell csinálni, de a sima mágnesest, csak saját felelősségre, mert foltot hagyhat!
Egyébként az újabb készülékekben, úgy tudom szokott lenni beépítve lemágnesező.
Véletlen nincs hangfal a tévé tetején, vagy egyéb mágneses dolog?
(#) karaszbandi válasza Nanok hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Már leírtuk a szakszerű hibaelhárítás módját. Ne barkácsoljunk.
(#) vera-89 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Köszi!!! Megpróbálkozom előbb a dvd lejátszó eltávolításával!
(#) vera-89 válasza Nanok hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Köszi! Ha a dvd lejátszó eltávolítása nem használ, akkor megpróbálom a pillanatpákát!
(#) vera-89 válasza Nanok hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Leszedtem róla a készüléket, azzal várni kell míg helyre állhat?? (feltéve ha helyre áll) Kiváncsiságból messzebbről odatettem egy mágnest, és amíg a mágnes ott volt addig visszaállt az eredeti szín, de utána semmi. Cseréltessem ki a PTK ellenállást????
(#) kracsi hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Szia!Köszi a tippet.Mondjuk táv nélkül használjuk mert az nem volt jó.De szerencsére az UPC hez nem is kell
(#) kracsi hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Igazság szerint ki szedtem a panelt és forrasztási hibát vagy ilyesmit nem láttam rajta.
Érdemes az ilyet megcsináltatni???
Kb mennyiért mérik az ilyen javítást.
(#) BarnaPili válasza vera-89 hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Igen.Az lesz a megoldás.
(#) BarnaPili válasza kracsi hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Szerintem első körben cseréld ki a scart kábelt.Esetleg az aljzat érintkezőit ellenőrizd le,nincsenek-e kitáskásodva.
István
Következő: »»   607 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem