Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Börze
 
Témaindító: llaci56, idő: Jan 12, 2009
  1. Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ Rádióamatőr találkozó és börze: börze időpontok.
Lapozás: OK   111 / 147
(#) GrossenMan hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Tiszteletem Mindenkinek!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy nincs e véletlenül valakinél elfekvő az4-es illetve ez80-as cső?? Köszi
(#) (Felhasználó 1947) válasza GrossenMan hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Ment PÜ
(#) granpa hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Helló Kollégák!
A múltkori kérésem még aktuális: d8 x 60-65mm, és d6 x 70-80mm -es vörösréz rudacska kellene nekem. Ha valaki tudna hozni a börzére, nagyon szépen megköszönöm. (Kitűző lesz rajtam, és a nagyterem táblája elé vissza- vissza megyek. Kb.10 h 30' után érek csak oda.) Ha korán távozó hozna; DuMatyinak, vagy Sanyi(bótos)nak adja oda legyen szíves. :worship:
Köszönöm: Kálmán
(#) Rumcájsz hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Tisztelt amatőrtársak!

A Hódmezővásárhelyi Rádió Klub idén is megrendezi a RÁDIÓS BÖRZÉT és TALÁLKOZÓT!
Bővebben a HA8KCS weboldalán ! Mindenkit szeretettel várunk!

VY 73 de HA8FY Zsolt
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Sziasztok.

Végre sikerült megérkezni a börzéről.

A Zsákmány: DTS ECOTRON Siket telefon.

A telefonkagylót, rá kell helyezni a készüléken kialakított nútba, majd a készülék üzembehelyezése után, indítható hívás és fogadható is.

A lelke egy Intel P8031 6Mhz -es processzor amit körbe vesz egy 2Kx8 SRAM és egy 512Kb OTP ROM.

Működése: A begépelt szöveget 8bites beszédszintetizátor állítja elő és azt a nútban kialakított hangszoró a telefonkagyló mikrofonjába juttatja, majd azt a hallgató fél értelmezi és válaszol.

Ahogy néztem DTMF dekóder/kóder nincsen, ahogy néztem benne, viszont van egy 300baud/s modem.

A kijelző típusa a képen látható, egyébként kék, csak a háttérvilágítás az nem fehér, hanem zöld így egy kicsit torzan látszanak a színek.
(#) DuMatyi válasza granpa hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Kálmán bátyám, most sem hozott senki...
(#) granpa válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia! Köszönöm, hogy figyelsz; jó későn értem oda, és Sanyival beszéltem: negatív szintén. Nagyon karcsú volt a börze. Majd lesz, egyelőre nem sok bontandóm van, mert nem tudok lomizni; egy hete nyomatja valami atom-vírus az ágyat velem. Remélem a következő börzére kiköltözik belőlem.
Szia: Kálmán
(#) DuMatyi válasza granpa hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Figyelem mindenkinek! Most hétvégén NEM lesz börze, pedig ideje lenne. Most kivételesen 3 hét különbség van, tehát legközelebb április 15. vasárnap lesz. Három hét, ráadásul vasárnap. Ez nem nosztalgia-börze.
(#) varttina válasza DuMatyi hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Megyek, bár valószínű késni fogok, ugyanis Kisszékely felől elég rossz a közlekedés.
(#) DuMatyi hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Ahogy múltkor írtam, most VASÁRNAP lesz börze. Elérhetőségem a szokásos. Várom a jelentkezőket.
(#) granpa válasza DuMatyi hozzászólására (») Ápr 13, 2012 / 1
 
"Mind itt vagyunk, mind ott vagyunk" (a síneken). Vasárnap!
(#) Gery78 hozzászólása Ápr 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy valaki a holnapi börzére tud-e esetleg hozni Nekem egy L alakú alumínium konzolt, amivel fel tudnám szerelni a 2n3055-ös tranyókat a hűtőbordára. 2 bordára kellene 4db tranyót felszerelnem, a bordák hossza darabonként 38cm. Kb 75cm hosszú darabra lenne szükségem, és min. 5-6mm-es falvastagsággal rendelkező L idomot szeretnék kérni. Ez egy "A" osztályú erősítő lesz, a JLH, és fontos lenne a jó hőátadás a nagy bordákra. Azért kellene ilyen nagy, mert nagy árammal szeretném járatni.
(#) Gafly hozzászólása Ápr 14, 2012 /
 
Akkor holnap ki jön?
És aki jön annak mi kell (tőlem?).
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Én biztos, és a rezecskék (lmf. 6x80; 8x70).Ha van.
(#) Gery78 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Én is biztos, hogy jövök, hát ha tudnál hozni L idomot, olyat mint fentebb írtam, akkor nagyon megköszönném.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
@granpa: 6-os van. Meg 9-es (esztergályos megoldja).
Ő, az hogy mennyire vörös vagy sárga az a réz azt nem tudom...

@gery: Neked maximum egy tábla 3mm-es alulemezt tudnék felájánlani, de azzal gondolom nem leszel boldog (Metalloglóbust próbáltad már?).
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Köszönöm, csak a vörös jó, le tudom esztergálni. :worship:
(#) Gery78 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Köszi szépen, a 3-as lemezzel tényleg nem lennék boldogabb. Megpróbálom a Metalloglobust, ha minden kötél szakad, és nem találok elfekvőben.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Szerintem ez nem vörös, de majd megnézed. Aztán ha nem jó, jó lesz máshoz...
Ott hagytam Matyinál.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Köszönöm, a 6-osnak már meg van a helye (véletlen, de pont jókor jött!). Tényleg sárga, nem baj; a jó szándék a legfontosabb.
Sajnos a szokásos időben értem oda (10.30), pedig szerettem volna előbb (de a szokás nagy úr). Matyi rögtön a kezembe nyomta, ahogy meglátott. :worship:
(#) DuMatyi válasza granpa hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Nem rég jutott eszembe a neked üdvözítő megoldás, így leírom. Az iparban használatos réztisztítási eljárás, hátha adaptálni lehet otthonra is. Tehát szükséged van egy rézrúdra a pákához, de nem lehet kapni sem a börzén, sem a boltban.

Megoldás: elektrolitréz készítése. Kell hozzá 10 deka rézgálic, egy nagyobb üvegedény, némi rézdrót.

Az egyenesebbiket / szebbiket felcsiszolod szép fényesre, zsírtalanítod acetonnal (fontos!), az is lényeges, hogy minél egyenesebb legyen.

Kell még egy köteg hasonló kvalitású, de az se baj, ha nem tiszta réz. Készítesz egy tömény, de nem telített rézszulfát-oldatot, majd abba belelógatod mindkét elektródot. Katódnak kötöd a szép egyenest (ott lesz a fémkiválás).

A következő lépcső: egy tápegységről 3-5 voltot rákapcsolsz. Minél lassabb az iontranszport, annál szebb lesz a felület, ezért jó lenne áramhatárolt tápegységgel dolgozni, és 100-200 mA-nál többet nem engedni. Így napokat, esetleg heteket vehet igénybe... Az iparban így állítják elő a tekercselőhuzal és a villanyszerelési rézhuzal alapanyagát kevésbé tiszta rézből. Elvileg a legrosszabb esetben is "kétkilences" lesz.
(#) granpa válasza DuMatyi hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Köszönöm a szakszerű leírást (és az ötletet), azért ennyire nem vagyok megvadulva (annyira nem sürgős), és még nem merítettem ki a beszerzési lehetőségeimet (postán küldene egy kolléga, de lehet elmegyek érte /nem a szomszédban van, de szeretek kirándulni/). A felső-vezetékes forrás is bejön talán. :kalap:
Találkozunk a börzén (28).
(#) granpa hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Van új kérésem is: autó fényszóró izzó (régi típusú, félig kiégett) kellene vagy 10 db. Műterhelésnek kéne, de nekem nincs ennyi (megszabadultam az autómtól pár éve). Ha van valaki(k)nek; nagyon megköszönnénk, ha elhozná a börzére.
(#) Puklee hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Üdv! Környékbelieknek talán nem újdonság de Szolnokon Július végén lesz ez:
Szolnoki rádióamatőr találkozó. Elvileg minden július végén rendezik. Ha esetleg tud valaki bővebben erről valamit írjon. Üdv!
(#) CIROKL válasza Puklee hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Itt nálunk meg Lőrinciben május elsején lesz a rádiós tali .
(#) Imi65 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Laci, a pontos helyét meg tudod adni? Google Maps, vagy link..............pl.
(#) CIROKL válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
(#) Imi65 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Köszi!
(#) varttina válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Megyek.
(#) CIROKL válasza varttina hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Bocs hogy köszönés nélkül távoztam de nagyon elkeveredtünk egymástól kerestelek de nem találtalak .
Ez egy nagyszerű börze volt gyakorlatilag majdnem ugyan azok az eladók mint a Puskás börzén csak még kibővitve több árussal , szerintem egy szuper találkozó volt .
A kinálat minden féle ahogyan már megszokott , kint a természetben rengeteg emberrel és árucikkel , sok - sok ismerős arccal !
Következő: »»   111 / 147
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem