Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   611 / 1271
(#) dj_bundy hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Szia Kadarist!

Szkópos fórumban írtam a grundigot, cuc1934ben kéne méregetnem. Táp szekunderében nem mérek feszeket, tda 16846; és a fet jó. Viszont a source-n nem látom a jelalakot.
A hiba leírása: -bekapcsolás TV működik szép kép és jó hang, távval kikapcsolva 10 percet várva nem kapcsolt be csak jelzi hogy indul (piros led átvált sárgára és nem történik semmi). Main panelen kondi csere standby és szekunder oldalon is, de nem indul sajnos. Védelem nem tilt mert a tda 11 lábon megvan az 1.8 V.
Ha tudnál segíteni hálás lennék.

Üdv.
(#) karaszbandi válasza kentaur4 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Javítsd meg a tápegységet. Ha az izzó már világít, keresheted a további esetleges hibákat.
(#) kentaur4 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Ezért kellene kapcsolási rajz hozzá, mert elég zsufolt és nehezen ismerem ki magam rajta..
(#) kovacspista válasza ABU hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Nekem akartad??
(#) kovacspista válasza kentaur4 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Annyit tudok a rajzzal kapcsolatban igérni, hogy később megkeresem az enyémet, és be szkennelem, de most alig van időm erre. Igaza van kadarist barátomnak, meg kell javítani a tápot. A gyakori hibák: Nem kap a pufferról feszültséget, kondenzátorok kiszáradtak, nincs meghajtás, ha ic-s, akkor annak a hibája, a kapcsoló tranzisztor vagy fett hibája, szekunder oldali zárlat A tápnak jól elkülönítettnek kell lennie, általában a nyákon is jól látható. A táp trafójától mindenesetre ki tudsz indulni. A rajzzal meg igyekszem!
(#) kentaur4 válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget megpróbálom a tápot megjavítani, készítettem néhány képet hátha neked ismerőseb ez a TV.
Én nem igazán csipem ezt az elrendezést mert elégé átláthatatlan
(#) ABU válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Igen
(#) kentaur4 válasza kentaur4 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
A rajzon bekarikázott kondi rossz, meg van repedve, valószínű hogy a bekarikázott IC is rossz. Kicserélem aztán meglátom hogy mi lesz.(megyek ma megveszem)

Kép.png
    
(#) kadarist válasza kentaur4 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Hol van karika?
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Az komoly.
(#) menyhart hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
grundig GFB2400 AS HOZ KÉRNÉK EGY KAPCSOLÁSI RAJZOT.Az a hibám,hogy készenléti állapotba nem kapcsol be. ha tud valaki segíteni megköszönném.
(#) kovacspista válasza ABU hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Azért kérdezem , mert nem értem??
(#) ABU válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Hagyjuk inkább, rossz a képcső, az a lényeg Szerintem kapott pár dobálást a gépezet, meg elég maszatos a belseje, a por ilyen csomókká állt össze, még lefújni sem lehet, csak csavarhúzóval kapargatni. Kár, hogy megcsináltam feleslegesen...
(#) kentaur4 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Küldök egy másikat hátha ezen jobban látszik, ma voltam alkatrészért de csak jövőhét Péntekre ígértek.
Addig sajna várnom kell
(#) dave500 hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy Samsung CK-5062 A típusú képcsöves TV-m, ami a minap folyamán azt a jelenséget produkálta, hogy a mágnesező tekercs(vagymi) nem végzi a dolgát, és olyan a kép mint ha egy mágnest húznának el előtte..(ez biztosan nem történt meg) kihúztam 1 egész napra, ki-be kapcsolgattam de nem javult meg..kimértem a képcsövön lévő tekercseket, az egyik 27 Ohm , a másik 4 Ohm. A 27 nekem egy kicsit soknak tűnik! Mellékeltem két képet, ha kell csinálok a belsejéről is. Ha valaki tud, és egyszerű, olcsó a hiba orvoslása kérem segítsen! Előre is köszönöm!
(#) kovacspista válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia! Ami a képcső nyakán van az az eltérítő tekercs, és a lemágnesezéshez semmi köze. Az a tekercs a képcső széles "hátán" van. Egy ptc nevű alkatrészre megy, ami nagy valószínűséggel hibás. Kicsit visszább találsz párbeszédet ilyen hibával.
(#) dave500 válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia! Köszi, de eddig nem nagyon találtam meg azt a "részt", ahol hasonló problémáról folyt eszmecsere.
(#) BarnaPili válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Ezt pl én írtam .
Üdv! István
(#) kadarist válasza kentaur4 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Az a 6 lábú IC egy optocsatoló.
(#) Longa György hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Sziasztok.A TV egész felületén halvány vizszintes csíkok zavarnak.Kérlek segítsetek Köszi.
(#) ABU válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Na méregettem még, ez nem képcső hiba lesz, az már tuti. Az RGB vezérlő egy TFK TDA3562A. Induláskor a katódokat lezárva tartja, 200V mérhető mind három színen. A katódok zárását az IC 18. lába vezérli, ez nem akar megnyílni induláskor egy idő után. Ha a CRT panelen az ide vezető lábhoz érintem a multimétert (ami egy AUTO felirattal szitázott pont, a kapcsolási rajzon pedig FB), akkor rendre megjön a kép, hang és minden okés, tunerről próbálva tökéletes, majd kikapcsolom és be, aztán megint zárva az egész. Én ezt már nem értem. Haldokolna az IC?
(#) karaszbandi válasza Longa György hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia!

Vegyél új TV-t.
Találjuk ki, hogy milyen tv-d van, vagy elárulod?

De az biztos, hogy a képcsöve kezd a kuka felé ballagni.
(#) kadarist válasza Longa György hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia!
Vedd vissza a segédrácsfeszültségét a képcsőnek. Tudod, a G2 vagy más néven Screen potméter.
(#) BarnaPili válasza ABU hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Ez a hiba kísértetiesen hasonlít egy Goldstar TV által produkált hibára.Szerintem ugyanez a sasszi van abban is.Én ilyenkor a képcsőlapon lévő elkót cserélem (4,7uF),továbbá átforrasztom az egész képcső lapot.A télen volt egy ilyen hibám,azóta nem szóltak.
István
(#) dave500 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia! Köszi, megnéztem, és azt hiszem meg is találtam.(kép mellékelve)
Azt mit jelent, ha a teje meg van kissé olvadva+repedve, és 3 perc üzem után tűzforró, megfoghatatlan..ez szerintem nem normális. Javítható?
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Van otthon egy biciklipumpa?
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Arra gondolsz, hogy fújjam ki belőle a port?
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Arra
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Megtörtént, semmi! Viszont arról a bizonyos PTC-ről leszedtem az elolvadt műanyagot, és szét volt törve benne az az "anyag"..és nem a leszedésnél törtem el..akkor ezzel most mi legyen?
(#) BarnaPili válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
A portalanítás nem a hiba megoldása,csak nem nyeled tonnaszám a port,mikor javítod a gépet.Cseréld ki a repedt tetejű cuccot! Két pogácsa van benne gyárilag,ha szét vannak törve ,kuka.PTK-nak (pétéká) hívják,bármelyik elektronikai alkatrész szaküzletben kapsz.A középső láb távolságát figyeld a másik kettőtől.
Következő: »»   611 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem