Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   90 / 221
(#) lamalas válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Idézet:
„Én ezeket nem írtam le, de odaírtam, hogy nagyjából megfelel a 75 W , de csak akkor, ha a tok ( case ) hőmérsékletét 25 fokon tartjuk.”

Nem a pontos adat (75W vagy 71.25W) volt fontos nekem, hanem az a tevedes, hogy ehhez a teljesitmeny disszipaciohoz 25C fokon kell tartani a tok homersekletet. Pont az a lenyeg, hogy 150C fokos tokhomerseklet mellett a tranzisztor max 71.25W teljesitmenyt tud eldisszipalni. A diagrambol es az osszefuggesbol szepen latni, hogy minel alacsonyabbra tudjuk letornazni a tokhomersekletet (pl. nagyobb hutobordaval, aktiv hutessel, stb.) annal nagyobb teljesitmenyt kepes eldisszipalni a tranzisztor. Idealis esetben (25C fokon vagy annal alacsonyabb homersekleten) max. 250W teljesitmeny disszipalhato el az adott tr.-on.

Idézet:
„Ugye, ebből az is látszik, hogyha a tranyót mondjuk -20 fokon tartanánk, akkor nagyobb lehetne az eldisszipálható teljesítmény. Sajnos, ezt elég nehézkes megvalósítani...”

Ez sem feltetlen igaz, a diagrambol latszik, hogy 25C alatt mar csak egyenes vonal huzodik a 250W-os teljesitmenyvonalnal:
MJ15003
(#) Orbán József válasza lamalas hozzászólására (») Márc 7, 2012 / 1
 
Az a piszok szerencsém, hogy viszonylag nem vagyok túl okos, így aránylag az egyszerűbb elgondolásommal is jó úton járok a hetvenfokommal...[OFF]A szakadék felé. Ebben biztos vagyok. Vagy nem...?
(#) lamalas válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 7, 2012 / 1
 
Jo uton jarsz, emiatt ne aggodj. Viszont ova intenelek attol, hogy barmilyen felvezetovel is 100 fokos vagy annal magasabb homersekletre mereszkedj. Az ilyen magas homerseklet nem feltetlen jo sem a felvezetoknek sem neked ha veletlenul a tranzisztorhoz nyulsz.

A kb. 60 fokos hutoborda homersekletet szerintem nem celszeru nagyon tullepni mert igy kellemesebb a felvezetoknek is es egesi seruleseket sem lehet veletlenul szerezni. Vegulis mindennek van egy esszeru hatara
(#) Orbán József válasza lamalas hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Mindenesetre egy bazi hűtőborda van "odaszegecselve" az L alakú 5mm-es hőhíddal a végtranyókhoz, ott már fürdővíz meleg csak a borda másik végénél.
A kép egy kicsit csalafinta,valami mikroba a közbenső légtérben az biztosan éles rajta az erősítő az pont nem...

DSC_0035.JPG
    
(#) (Felhasználó 46585) válasza lamalas hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Igaz, elírtam.

Ezen az adatlapon nincs korlátozás a Pd-re, miután diagram sincs. Ebből joggal gondoltam, hogy lehet lefele menni a tokhőmérséklettel, így felfelé a disszipációval. És, ha jól tudom, ez a tranyó Motorola fejlesztés.

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/motorola/MJ15003.pdf
(#) keszeg01 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Köszönöm a beszámolót de a legfontosabbról nem írtál hogyan tetszik a hangja ?
Ha az a borda elég én oldalanként a képeknek lévő bordát tervezem felhasználni.
(#) Orbán József válasza keszeg01 hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Szia! Kicsit csúszok a meghallgatással, némi tüsténkedésre lett szükség más irányba. A mutatott bordákról nem tudnék összehasonlítás alapján véleményt alkotni, ki kell próbálni.
A kívánt teljesítmény és hozzávaló nyugalmi megmutatta nekem a hűtésem hatásosságát, de ez a beépítéssel módosulhat.
A dobozolást úgy tűnik egy kilóra vett VHS dobozába tudom aránylag elfogadható méretben megvalósítani, ennek előlapját, belsejét eltávolítva elég hely marad, illetve egy 2 mm vastag alu előlappal, oldalanként 5-10mm túlnyúlással el lehet hitetni a laikus közönséggel és magunkkal, hogy egy erősítőt látunk.
Sajnos a közelben sem dobozüzem, se alulemez bánya nincs, így a dobozgyártatás több szempontból is kiesett, egy VHS magnó kellő belmérettel és elfogadható külsővel otthont adhat az erősítőnek.
Folyt.köv.
(#) koncsik03 hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Üdv!
Ennek a nyáktervnek el tudná küldeni valaki a nyomtatható változatát?
Előre is köszönöm!
(#) keszeg01 válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
a bd 317 nek csak 1 mhz az f-je a tranzisztor atlasz szerint, a bd 313 v. bd 311 nek 4 mhz az f-je
a bdy73-nak is 4mhz az F-je és magasabb a B-ja is
de ahogy írtad is a tapasztalat a lényeg
(#) zimi1991 válasza keszeg01 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Lenne egy olyaan kérdésem, hogy megcsináltam még régebben a JLH 75 wattos AB osztályú kapcsolását és +- 45 voltal kéne mennie de én +- 50 voltott tudnék neki biztosítani az lenne a kérdésem, hogy használhatom-e vele?A végtranyók 2n3055-ös Motorolák lettek.
Előre is köszönöm Üdv.
(#) Orbán József hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Szia!
Mint már sokan megjegyezték, a jelzett tranyó még 40V-os tápok esetén is követik a japán hagyományt - a szeppuku-t. Csak idő kérdése. Ajánlott az MJ15003, jóval drágább, de biztosabb lábakon áll. A 3055 SOA tartománya azt írja, 2 A-nél 50V CE feszültség.
Aztán van ott mégegyszer 50V-od negatívba, én csak olyan tranyót használnék, ami a komplett +/- tápot kacagva elviseli. Ez itt nem így van. Hangszórók is sirathatják a sommás döntést!
(#) zimi1991 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Értem és köszönöm a segítséget.
(#) Orbán József hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Üdv! Kérek olyan segítséget, akinek már üzemel JLH a háztájiban és méréseket tud végezni - oszcilloszkóp - hogy mekkora bemenő jel tartozik a teljes kivezérléshez és az erősítője paramétereit: tápfesz, terhelő impedancia!
Köszönöm!!!
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Valami: Az első tranyó az egyik végen 2SA970 a másikon BC212B. C-s sorozatot csak nyomtatásban és képernyőn láttam, de ezek erősítése is, ami benn van 350-380-as. Mindkét oldal érzékenysége (érzéketlensége) egyforma.
Kb. 3x akkora meghajtással megy a teljes kivezérlésig, mint a dokumentumokban, nálam kb. 2.5V RMS.
Táp 27V, terhelés 6 Ohm, kimeneti cs-cs fesz 24V~
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Uraim!
Mindenki próbálja visszanyerni a hidegvérét. A bemeneti RMS helyesen 0.7V~ A jelgenerátor által kiadott jelben eleinte mértem 2.5V-ot is, ma azonban hosszabb tudományos áttekintés és külföldi szakirodalom segítségével elhárult a hiba. Van az erősítőn egy potenciométer, na, az nem volt feltekerve teljesen.
Akit érint, próbáljon okulni belőle.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 2, 2012 / 1
 
Egyébként meg ilyen lett kívülről:

DSC_0063.JPG
    
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Meg kell adni, pofás darab
(#) neptunes4you hozzászólása Ápr 10, 2012 /
 
Üdv néktek!
Építettem egy JLH végfokot, egyenlőre csak mono-t, kipróbálni a hangját. Viszont akadt egy kis gond, nincs otthon csak 1 fajta teljesítménytranyóm: 2SC1116 tipusú, SanKen gyártmányú. Szerintetek ezzel érdemes megpróbálni az erősítő élesztését?
(#) Orbán József válasza neptunes4you hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Szia!
Szerintem nyugodtan, villamos adatai alapján teljesen megfelel!
Tönkre nem fog menni a hangját meg nem tudhatjuk összehasonlítani, amíg nem építed meg a másik felét másfajta tranyóval is...
(#) neptunes4you válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Azért kicsit tartok tőle... Ha küldök egy kapcsrajzot, át tudod nézni nekem, hogy nincs-e benne tervezési hiba?
(#) Orbán József válasza neptunes4you hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Szívesen segítek, ha elfogadod, én is most építettem először meg ezt a kapcsolást, semmiféle probléma nem volt vele, azon kívül, amit én okoztam.
De rendkívül elégedett vagyok vele, sajnálom, hogy nem tájékozódtam korábban, sokféle erősítőt építgettem és mióta a nagy hangerőtől el tudok tekinteni, inkább vonz a jó minőség - bár eddig sem kereplőket építettem meg.
(#) neptunes4you válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Ittvan az EAGLE terv és a NYÁK rajz. Lennél szives átnézni?
(#) Orbán József válasza neptunes4you hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Ooops, nem tudom megnyitni, megfelelő programom nincs hozzájuk. Valami egyéb formában, fényképezd le, az is jó lenne, bocs. Én egy PADS-Basic nevű progit használok, nem kompatibilis senkivel és semmivel.
(#) neptunes4you válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Az EAGLE ingyenes, legális verziójával meg tudod nyitni: http://www.cadsoftusa.com/download-eagle/?language=en
Ez a legtisztább dolog.
(#) Orbán József válasza neptunes4you hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
[OFF]Letöltöttem. Le is töröltem.
Igazad van, könnyebb így. Neked. De nekem nincs időm ezt megtanulni, mit hova.
Ehető, nézhető anyagot kérek.
Ha lefotózod, már árkon-bokron túl lennénk.
(#) neptunes4you válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Akkor mindjárt megpróbálom kimenteni PDF-be, ha az megfelel.
(#) Orbán József válasza neptunes4you hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Tökély lesz.
(#) keszeg01 válasza neptunes4you hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Jó estét.
Múlt időben fogalmazol "építtetem" , akkor mi a baj ?
Nem mered bekapcsolni?
Adata alapján a tranzisztor jó lehet a hangja meg összehasonlításban derül ki.
(#) keszeg01 válasza neptunes4you hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Ja és ha sok van a tranyóból a Hiraga-ba is jó lehet.
(#) neptunes4you válasza keszeg01 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Igen, nem merem bekapcsolni 16éves vagyok, és egy A osztályú erősítő elég komolynak tűnik nekem. Bár már építettem 5db végfokot, de mint TDA-s AB osztályú volt, azok meg pöccre indulnak. Ez már keményebb dió. A Hiraga Le Monstre-hez sajnos nincs több tranyóm.
Igazából az erősítőt holnap akarom beröffenteni az iskolában, egy tanárom felajánlotta segítségét, és ott van labortáp, meg szkóp, meg minden ami kellhet
Következő: »»   90 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem