Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   104 / 575
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
"Szerviznek" igaza van!
A hiba keresés a legfontosabb, s ha meg van az elhárítás már gyerek dolog!
Igaz, kell hozzá jó pár év, míg az ember a saját kárán rájön dolgokra! (mint ahogy írta)
(#) kati74 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
szia ! dermad solaris túrbós kazánunk van és az a baj hogy begyújtja a szikra a lángot és 10 mp után rögtön ki alszik mi lehet a probléma ?köszi szia
(#) pjg válasza kati74 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Nem volt mostanában kihúzva a konnektorból? Ha rosszul (fordítva) dugod vissza előfordul ez a hiba.
Vagy a lángőr környékén kell keresgélni. Lehet hogy elégett az ionizációs elektróda.
Ez a hiba nem konkrétan erre a kazán típusra vonatkozik!
(#) briki válasza kati74 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Az ionáram érzékelőt nagy valószínűséggel csiszolópapírral, kicsi drótkefével ( gyertya kefe ) meg kell tisztítani. Nem árt a lángőr környékén megnézni az égősort, nincs-e eltömődve, lehet ott nem gyullad be a gáz.
(#) anthemion hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Üdvözletem minden kedves Fórumozónak!
Van egy Saunier Duval Isotwin F28A típusú kazánunk, amivel a következő események történtek az utóbbi időben.
Vízmelegítés közben, ha magasra volt állítva a hőfok, a kazán letiltott F14 hibával, illetve a radiátorokat folyamatosan fűtötte. Az korábbi bejegyzésekben olvasottak alapján a hőcserélő ki lett cserélve (a régit egy savazásos fürdetés után elraktam emlékbe, hátha jó lesz még egyszer), illetve a 3 járatú szelep is szét lett szedve, ki lett pucolva.
Összeszerelés után örültem, hogy milyen jó lett, meg hogy "milyen ügyes is vagyok", de sajnos kiderült, hogy a kazán még mindig nem működik rendesen.
Emiatt tenném fel az alábbi kérdést: mitől lehet az, hogy a melegvizet (HMV) megcsinálja a belső tartályban a gép, van is fajin melegvíz, de csak addig, míg ki nem fogy a tartályból. Természetesen 15 perc után újra van elfogadható melegvíz, de ezt a múltkor beszappanozva kellett kivárnom. Valamiért úgy emlékszem, hogy ez a kazán, ha a tartályból kinyerjük a vizet (pl. nagykádas fürdés), továbbra is gyárt melegvizet, valamilyen átfolyásos módszerrel. Vagy rosszul emlékszem? A belső tartály azért nem olyan nagy, egy 6 fős család az esti mosakodási szezonban gyorsan kinyomja a melegvizet.
Mi lehet a hiba, mit kell esetleg cserélni, beállítani?
Köszönöm a segítséget!
(#) briki válasza anthemion hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Az F14 hiba lehetett a hőcserélőd eltömődése miatt. Fűtés és HMV egy időben, a 3 járatú szelep hibája. Ezeket jól megoldottad. A túlfűtés oka lehetett még a fűtési NTC hibája is.
A mostani, ami miatt folyamatos HMV elvételnél nem fűt, nézd meg a HMV töltő szivattyú milyen fokozatban van. Rakd a leg nagyobb fordulatra, ha lehet rajta állítani. Elképzelhető, hogy a szivattyú lapátai eltömődöttek, nem tud elég mennyiségű vizet szállítani, esetleg nem azt a teljesítményt adja már le ( szállított literben ) mint amennyit kellene neki.
Nem ártana megnézni ennek a töltő szakasznak a csöveit, nincs-e lerakódás, keresztmetszet szűkülés.. Mérj rá a tároló NTC érzékelőjére, mennyi az értéke Kohm-ban, és hány foknál van ez.
Lehet még hibás a bemenő hideg víz tömegáram érzékelője is, mert nem biztos hogy annyi liter áramlást érzékel, mint amennyi valójában van.
A tárolóban valóban annyi a víz hőmérséklete, mint amennyit a kazánon kérsz?
(#) Rapi75 válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Tegnap megtörtént a gyújtópanel csere. Rendes volt a szervizes, mert mondta, hogy használjam két hétig, majd csak utána kell kifizetni. Igen ám, de csak a sarokig jutott el, és már is leállt a kazán. Visszajött, kicserélte az NTC-t. Megint semmi, sőt, az új gyújtásvezérlővel 1-2 percet ment. Visszarakta az enyémet, és azzal eddig nem állt le. A szervizes azt mondta, hogy szoljak, ha megint leáll, majd akkor kicseréli a vezérlőpanelt. Hát nem tudom mi lehet a gond, szerencsére már nem kell annyit fűteni.
(#) anthemion válasza briki hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
A kazán a HMV beállított hőmérsékletű vizét legyártja, ha eléri a hőmérsékletet, a kazán leáll,pontosabban készenléti helyzetbe kerül. A HMV szivattyúja megy, ezt egy szerelő is megállapította. A szivattyú fokozat állítási lehetőséget meg kell néznem, de kapcsolási lehetőségre nem emlékszem.
Jól gondolom, hogy a HMV szivattyú keringeti a vizet a hőcserélő-melegvíztartály szakaszon, és jól gondolom továbbá, hogy itt a szivattyú szakaszánál is valami kis langyulást kellene tapasztalnom a csövezésen?
Mert az nincs. Ha jól gondolkodom, ez összevágna azzal, amit írtál, és a szivattyú nem keringeti megfelelően a vizet...most már csak időt kéne rá szánnom, és szétszedni megint. Először ezzel kezdek.
Köszönöm a segítséget!
Ja, és bocs, de mi is az az NTC?
(#) ata843 hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Sziasztok!

3 éves Saunier Duval Semia C24 kazánomnál olyan hibát tapasztaltam, hogy kinyitom a meleg vizet, és 5 alkalomból 4-szer a radiátorokat kezdi el fűteni. Elsősorban az lenne a kérdésem, hogy ez nagy hiba-e, tehát drága-e a javítása?

Üdv!
ata843
(#) toro válasza ata843 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Koszos (vasiszapos) a rendszered és a váltószelep elrakódott a kosszal. Szétszedve kipucolva olcsó, házilagosan!
Szervizként: kiszállás+m.díj+27%ÁFA (15.000.-Ft-tól)
(#) toro válasza anthemion hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Ja, és bocs, de mi is az az NTC?
Hőre változó ellenállás. Az NTC-nél hőemelkedésre csökken.
(#) anthemion válasza toro hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Ohh!!
Köszönöm!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok az összes fórumozónak!
(#) tevesbeci hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Sziasztok
Demrad HKA224 kazánom van bekapcsolás után F3 hiba
kodot ir ki.Nem csinál semmit még a ventilátor sem
indul el.Könyve szerint F3: az elsődleges körforgás mérőszondája károsodott.Gondolom valami mágneses forgás
jeladó lehet ami figyeli hogy megy e a szivattyú.
Valakinek esetleg tapasztalata?

Üdv
(#) env hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Nincs már farkasordító hideg, de a lehúlés miatt be akartam kapcsolni a fűtést. Colibri kombikazánom van. A viznyomás 0 körül volt így először feltöltöttem 1 bárig, fűtés állásba kapcsoltam a készüléket. A termosztát kapcsol, de a fűtés nem indult el, nincs gáz begyújtás és keringető szivaggyú sem indul (persze minek ha nem tud melegíteni.

Egy furcsaságot tapasztaltam: a szokásosnál több vizet kellett pótolni, a mutató pedig nem szépen kúszott felfelé, hanem hirtelen ugrott az 1-ig. Ekkor abba is hagytam a töltést. Csöpögést nem tapasztaltam.

A melegvízgyártás az szépen müködik.

Mit nézzek meg?

Előre is köszönöm!

Üdv:
Env
(#) szerviz válasza env hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Milyen termosztátod van?
Ha digitális, figyeld, hogy határozottan kattan-e kapcsoláskor. Ha még ráadásul rádiós is, akkor van-e kapcsolat a vevővel.
Elemcsere, kapcsolat helyreállítása.......................

Ha tekerős, akkor van-e kontaktus.
(#) szerviz válasza tevesbeci hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Ez a leírás egy sz.r fordítás!
Amiről szó van, az a primer (fűtési) kör hőfokérzékelője.
(#) szerviz válasza Rapi75 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Hát igen, ez a gázkazán javítás szépsége!
Beszéljünk kicsit részletesebben a jelenségről.
Előzőleg írtad már, hogy elsőre "termosztátot" cseréltetek, amiről én azt gondoltam, hogy az az NTC volt. Esetleg a korlátozó termosztát lehetett? Annak fekete a színe és két tűzősarus füle van, két kis csavarral van rögzítve a kazántestre.
Most azt írtad, NTC-t cseréltétek. Melyiket? A kazánban vagy a bojlerban lévőt?
A kazán hibajelzéseinél fontos lenne tudni a pontos folyamatot. A hibák a következők lehetnek:
1; a gyujtáshiba. Ez a hiba azonnal jelentkezik, nincs várakozási ideje. Okozhatja koszos elektróda (ezt tisztítottátok), gázhiány, gázszelephiba, gyújtóelektróda, stb. Ezeket, gondolom, megnézte a szerelőd. És ezt a hibát produkálja időnként, sunyi módon a gyújtópanel is.

2; a víznyomáskapcsoló. Nagyon stabil, szinte soha nem romlik el.

3; a levegőrendszer. No, itt már lehetnek agyafúrtságok, de ezek szinte minden induláskor jelentkeznek.

4; túlfűtés, túlmelegedés, vagy korlátozóhiba. A túlmelegedés agresszív zajjal jár, könnyű észrevenni.

5; a fűtési NTC hibája. Na, ez is átverős, mert jellemzően magasabb hőfokon áll elő. viszont kellő türelemmel nyakoncsíphető, mert pirosra állás előtt kikapcsolja a lángot, szivattyú még megy, de a zöld led szaporán pislog.

No, ezt kéne elkapnod, így, locsolás után.......................

És senkit sem megbántva vagy rosszat feltételezve, de a kicserélt gyújtásvezérlő biztosan új volt?
(#) env válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Kedves "Szervíz"!

Köszönöm a gyors választ. MIvel ma reggel elutaztunk, csak hazaérkezés után tudtam megnézni a dolgot.
(digitális 2 vezetékes termosztátról van szó)

Nagyon szégyelem magam. mentségemre legyen mondva, eddig mindig jelezte, hogy kifogyóban az elem, és ilyenkor még több napig sőt hétig simán működött, kapcsolta a relét. Tartós elemet egy éve cseréltem benne, máskor évekig bírta. Úgy látszik az elemek sem a "régiek". Most is kattogott a relé. jelezte hogy bekapcsolt, de kontaktust nem adott.

Elemcsere után minden jól működik.

Tanulság: ne higgyünk a szemünknek (mutatta, hogy bekapcsolt, nem mutatta, hogy ki akar fogyni) ne higgyünk a a fülünknek (kattant, amikor bekapcsolt) meg kell mérni! Vagy itt a tapasztalt szakembereket kell megkérdezni.

Mégegyszer köszi!

Üdv:
Env
(#) toro válasza env hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
A "digitális termosztátok" 2 (3) db. AA alkáli elemmel működnek.
A kijelzőn látszik, hogy bekapcsolt, de nem fűt a rendszer.
Ez azért van, mert a kijelző fogyasztása minimális, viszont a benne lévő mikró relét az 1,6-2,0 V már nem tudja meghúzatni. Érdemes mindig minőségi elemet vásárolni (Duracell-, Energizer-, stb.) és általában 2 évente cserélni. Ezzel - mint Neked is - bosszúságot lehet megelőzni.
(#) stopi hozzászólása Ápr 10, 2012 /
 
Sziasztok! Nem kombi kazán, de biztos tudtok segíteni.
Termo ÖV kazán, Eberle Instat 2 termosztát. Októberben a kazánom önállósította magát és minden reggel a benti hőmérséklettől függetlenül (pont jó meleg volt az idő) kb. 8-tól 10 óráig rendületlenül fűtött, a termosztáttal nem lehetett szabályozni, leállítani, csak a kazán kikapcsolása segített. Elötte lakásfelújítás volt itthon, por, piszok stb., azt gondoltam ez okozta a bajt, a termót reseteltem, elemet cseréltem, de csak az oldotta meg a gondot, hogy ezt a progamozható termosztátot lefixáltuk, nem változnak a hőmérsékletek és az időpontok (igaz olyan beállítás sosem volt rajta, hogy 10 órakor változnia kellene valami hőmérsékletnek). Egy hete újból előjött ez a hiba, a termón fix beállítás van, de ilyenkor a kazánnal nem tudok semmit sem csinálni.
A szerelő szerint a termosztátot kellene cserélni, de addig nem szeretnék belevágni, amig esetleg más hiba is felvetődhet erre a dologra.
Van a házban még egy termosztát a padlófűtésre (Siemens, ami pont az októberi hiba elött lett cserélve), de mivel a kazán ilyenkor csak a radiátorokat fűti, úgy gondolom, ezt kizárhatjuk.
Köszönöm a válaszokat.
(#) toro válasza stopi hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
A termosztátod a kazánnak csak egy rövidzárt (elektromos) ad! Mint írod - felújítás volt Nálatok.
A por-, a kosz csinál rendetlenségeket az elektromos holmikban. Gondolom az Eberle termosztátod is tele van porral. Javaslom a tisztítását esetleg cseréjét.
Én a Honeywell CM 707 vagy 907-re esküszöm, mivel még nem hagyott cserben.
(#) stopi válasza toro hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Köszi, megnéztem ezeket, jónak tűnnek.
(#) acappella hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
AEG GST Macro 60 literes kombi kazánunk van. Tavaly év végén jelentkezett egy olyan probléma, hogy fűtésnél is, és vízmelegítésnél is egy idő után az ionozációs lángőr lekapcsolja a melegítést (mintha nem érzékelné a lángot), viszont a hőérzékelő melegíteni szeretne tovább, így begyújtja a lángot, mire a lángőr megint lekapcsolja stb. stb. ? Ez így megy, amíg manuálisan ki nem kapcsoljuk a melegítést.
Ha egy negyed órát pihen a rendszer, megint képes melegíteni. Szerelők hada dolgozott már a problémán, de eddig nem sikerült rájönniük, mi a hiba. A rendszer nem szennyezett, a lángőr is ki lett cserélve. Mi lehet a probléma?
(#) briki válasza acappella hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Lángmodulációnál ( csökkentett teljesítmény) is ugyan azt a hibát produkálja, vagy csak teljes lángon? Próbáld meg a gázcsapot eltekerve ( folytva ) a teljesítményét, hogy csak kis lánggal menjen, mit csinál. Ha ekkor jól működik, stabilan, a hőfok érzékelője is rossz lehet- nem pedig a panel.
(#) bubu0024 hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Jó napot kívánok!

Egy nagy problémánk lenne a Biasi típusú kombi fali kazánunkal.
Se fűtés, se meleg vízünk nincs mivel nem kapcsol be a kazán!
fűtés kapcsoláskor búg, kattog egy kicsit és nem kap lángra a fűtő test benne őrláng gomb megnyomására sem reagál.

Segítséget kérnénk ez ügyben ha lehet! Köszönjük előre is!
(#) briki válasza bubu0024 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
De milyen típus? Kombi, kéményes, turbós, kondenzációs, stb.
Meddig jut el a kazán a programban? Szivattyú indul, ventilátor, szikráztat, gázszelep kinyit, stb?
Nincs benne fűtőtest, csak hőcserélő, égőtálca.
(#) briki válasza bubu0024 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Ha a szikráztatásig eljut- pattogó, csattogó hang- akkor a gázszelep nem nyit ki. Nézd meg, áramot kap-e, miért nem nyit a szelet ( beragadás, kosz, szakadt mágnestekercs ).
(#) szerviz válasza briki hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Van esély rá, hogy ez panelhiba lesz, sajnos ez jellemzője a Biasiknak.
Olvass rá a Megatherm honlapjára!
(#) briki válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Még az is megtörténhet ( panel hiba ), de ne rögtön egy 40E ft-os cserével kezdje- ezért javasoltam a gázszelep ellenőrzést.
Következő: »»   104 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem