Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1643 / 3965
(#) sany válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Véletlen írtam ide. Bocsánat!
(#) wtc hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Az álltalam kreált kapcsolásnak a következőképp kellene működnie:
alapeset zárt kapcsoló, a led nem világít. a kapcsoló nyitásakor a led szintén nemvilágít, a következő záráskor világít.
Valaki megtudná mondani hogy így fog-e működni?
köszi előre is!

log.jpg
    
(#) sziriusz válasza btoti hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Légy szíves, állj le ezzel a szemét "bicskanyitogatós, európa hiányú" szöveggel. Nem vagyok hajlandó eltűrni senkitől sem az ilyet. Mérnök léttedre inkább bizonyítsd be, hogy amiről itt szövegelsz, azt ki is tudod számolni. Ezzel teremtsd meg a tekintélyed.
(#) dizi hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
A húsvét alatt én sem unatkoztam,gyártottam egy párdarab elektromos pásztorbotot "ÖSZTÖKÉT".
Íme.
+ egy videó...

Ezzel kergettem el a locsolkodókat.
(#) PER válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Bírom ezt a hozzáállást.
Elmondanám nektek, hogy több katona van, aki airsoftozik.
Sőt. A kiképzésben is használják ezt a technikát.
A volt katonák azt nem bírják megérteni, hogy az airsoft nem arról szól, hogy háborúsdit játszunk, meg mi vagyunk a macsó katonák. Ez eléggé gyerekes gondolkodásra vall.
Az airsoft egy játék. Egy olyan játék, amit én személy szerint sportnak (is) használok. Ugyanis mozogni kell, csapatban összedolgozni és figyelni.
Alapjaiban más az airsoft és a hadsereg gyakorlati megnyilvánulása.
Az airsoftban az emberek nem halnak meg. Ezáltal más taktikát kell alkalmazni, mint egy éles, háborús szituációban.
Így maga a felvetés, hogy "miért kell háborúsdit játszani" értelmetlen. Az airsoft nem arról szól.
Az, hogy mindenki "lűdözni", meg "robbantgatnyi" akar, szintén nem helytálló. Ugyanis, ha katona voltál, akkor tudnod kellene, hogy pl. a gránát egyik alap eszköze az árokrendszer elfoglalásának. Ezen kívül természetesen sok más helyzetben is szükség lehet rá, pl. amikor több lenne a veszteség egy nyílt támadásnál, ..stb.

Ennyi erővel a sportlövészet is hülyeség, meg a vadászat... ezt is meg lehetne magyarázni oly módon, ahogy te érvelsz.

Illetve hozzátenném, hogy van MilSim játék is az airsoftban, amit ha utána olvastok láthatjátok, hogy elsődlegesen nem a "lűdözésről" szól.

De ha jól tudom ennek a fórumnak nem ez a témája, így szerintem ne OFF-oljuk szét a topicot.

U.I.: Sok volt katona, köztük külföldi is airsoftozik, sőt pályákat készít, hogy igazán izgalmas és nehéz pályákon lehessen gyakorolni. Gyere el egyszer egy ilyen játékra, és meglátod, hogy azért nem csupa alsó tagozatos kisiskolás jár ilyen játékokra (bár van olyan játék is, ahol kezdők tolják, ha netalán az érdekelne jobban). Gyertek ide: Airsoft Aréna
(#) BarnaPili válasza dizi hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Ez nagyon durva... Rögtön sültmalacot gyárt?
(#) (Felhasználó 46585) válasza dizi hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
És, van hozzá fegyverviselési engedélyed?
(#) dizi válasza (») Ápr 11, 2012 1 /
 
Miért?
Állattartásban gyakran használatos terelő eszköz kereskedelemben is kapható,itt a fórumon is van ezzel kapcsolatos téma.
Kérlek azt is töröld..


Azért megnézném te hogy, terelsz egy közel 400 kilós malacot, ha egyáltalán láttál már olyat
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,nem akartam nyitni ezért egy másik topikot ,ilyet meg nem találtam ez ügyben. Van egy műköröm melegítő,csatolok róla képeket.A csövek nem világítanak.,lemértem az alkatrészeket találtam benne két diódát ami műszeren dióda/szakadásvizsgálatnál nem mért semmit hanem visított.(gondolom ezek így akkor hibásak). Van még egy ellenállás is amit nem tudtam lemérni vagyis nem jelzett semmit a képen R9-es be is karikáztam. Na most az szerintetek 1Mohmos vagy 140 Ohmos? A diódákat meg így nem tudom milyenek lehetnek csak ha kiforrasztom mert így nem tudom leolvasni róluk hogy mit ír. A válaszokat előre is köszöntem.
(#) mindenes válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia. Szinkód alapján az ellenálás értéke 1M, viszont a diódákat nem jelölted hogy melyekre is gondolsz. Egyébbként ezek csere ha sípolt a műszer.
(#) vladcepes válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Köszi a választ! Csináltam még 4 képet hátha valamit ki lehet venni belőle. Bejelöltem piros csíkkal az egyik egy kicsit el van bújva. Nem tudom így milyen értékűek lehetnek (pedig jó lenne hazafelé megvenném)
(#) mindenes válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Látom hogy a kapcsoló tranyók környékén vannak ezért mégis jobb lenne ha kiforrasztanád őket mert a tranzisztorok is meghamisíthatják a mért értékeket főleg ha ezek C-E zárlatos, ez is elképzelhető és lehet hogy te ezt mérted . Valószínűleg valami gyors kapcsoló diódák lehetnek, de zéner is elképzelhető.
(#) vladcepes válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Okés. Felülről mértem a két lábat.,az összes többi dióda értékeket mutatott ki csak ez a kettőnél van az hogy sípol,aztán lemértem alulról is a forrasztásnál és ugyan az a mese. Na de majd otthon kiforrasztom aztán majd kiderül az értéke is meg az is hogy vagy jó vagy nem jó. Ha jól néztem akkor a dióda egyik lába csatlakozik a tranzisztor E lábához.
(#) krysn95 hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Szaisztok!

Nem igazán tudom hova illen e akérdésem, ezért úgy döntöttem ide írom. Szóval van nekem egy 65 ös dobozba épített dimmlehető távirányítos lámpavezérlőm ami tegnap elfüstölt. Szétszedtem és a Nyákon egy alaktrész volt kormos. Erről mellékletem a képet is. A kérdésem az volna hogy mi ez az alaktész, (ha tudja valaki) mire való és hoygan lehetne helytesíteni, vagy hol találhatók egy ugyanilyet.
Köszönöm szépen!!
(#) pjg válasza krysn95 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Úgy néz ki, mint egy üvegcsöves bisztosíték. A kupakján kell legyen ráírva, hogy hány A-es.
(#) SzervízMacska válasza krysn95 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia! Ma már ezt kérdezted valahol. Ott már megválaszolták. El kellett volna olvasni. 5x20-as olvadó biztosító, az értéke a fémkupakba bele van préselve, néha a foglalata mellett, a nyákon is feltüntetik...
(#) krysn95 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia!

Köszönöma válaszod, ott nem találtam.

Már próbáltam vezetékkel éáthidalni a dolgot e nem segített. Mellékeltem képet a NYÁK-ról amiről származik. A mellet levő egy uyganolyan szerkezet ami tökéletesen müködik. Van bárkinek bármiylen 5lete, hoyg hogyan lehetne megjavítani?

Köszönöm szépen a seígtséget!
(#) mindenes válasza krysn95 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia. Az egy ellenálás oda is van irva a nyákra. A másik nyákon lévő R alapján alapján helyettesítheted egy hagyományos furatszerelt típussal is.
(#) krysn95 válasza krysn95 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
és ha egy vezetékkel áthidalom akkro folyamatosan zátja az áramkört, tehét folymatosan ég a vezérelt lámpa
(#) krysn95 válasza krysn95 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
ezen tünetek ellenére is megoldás lehet az ellenállás? Kicist sem konyitok hozzá..sajnso, ezélrt is vagyok anynira hálsá a gyors válaszaitokért
(#) mindenes válasza krysn95 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Ellenálást csak is ellenálással célszerű helyettesíteni, de hogy az ott szétégett, annak oka volt. Ellenőrizd pontosabban mérd ki a további mérhető elkatrészeket több mint valószínű hogy ott még más is elszálhatott.
(#) krysn95 válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Sajnos ehhez se szaktudásom se eszközöm..
AH eljutattom hozzád te rátudnál nézni, hoyg fellehet e éleszteni?
Természtesen nem ingyen..
Köszönöm!
(#) mindenes válasza krysn95 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szívesen segítenék de én a határ másik oldalán lakom így ez nem fog menni. Ha nincs elektrós ismerősöd aki ránézhetne akkor csak a szervizes marad, ha nem a vezőrlő ic hibás akkor még szerintem nem túl drágán és könnyen javítható.
(#) samsys válasza dizi hozzászólására (») Ápr 11, 2012 1 /
 
Üdv

Nem szeretnék parazsat szítani, de gondolom ez a szerkezet csak "csíp" és nem "üt".
(#) vladcepes válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Nos kiforrasztottam mindkét diódát és tökéletesen működnek vagyis 480- körülit mértem rajtuk. Akkor mivel lehet a baj? Amiket tudtam mind lemértem.Ezt a két tranzisztort hogyan tudom lemérni multival? Ilyenem van Bővebben: Link Mit hova kell állítani és melyik szálat hova kell tenni a méréshez? A választ előre is köszöntem. Üdv.
(#) mps válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
(#) zolika60 válasza dizi hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Egy olyan videó viccesebb lett volna, amiben magadon próbálod ki. :yes:
(#) vladcepes válasza mps hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Köszönöm szépen. Két 13003D tranzisztor van benne. Ezt találtam róla Bővebben: Link Úgy mértem hogy szakadásvizsgálatra tettem és a pozitívot raktam a B-ra a Com-ot először a C-ra és mértem 486-ot. Aztán a Com-ot átraktam a E-re és ott sípolt. Jól mértem?Ha igen ezek szerint jó a tranzisztor?
(#) Sick-Bastard hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Helló!

Talán egy fura kérdésem támadt.

Lehet e akkumulátort kondenzátorokkal (szuperkondik) helyettesíteni?

Egy gyorsan feltölthető tartalék(back-up) akkura gondoltam, ami 5V-ot adna le (USBn). Arra az esetre, ha nem töltenék fel véletlenül valamit és ezen keresztül tudnám útközben az eszközt tölteni.

Tudna valaki erre egyenleteket adni?

SB
(#) mps válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Úgy tűnik jól mérted a rossz tranyót Amúgy egy tranzisztoron nem sípolhat sehol.
Következő: »»   1643 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem