Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   37 / 132
(#) zolika60 válasza Libatoll hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
A biztonsági szelep gyakrabban hibásodik meg. Azt cseréld le. Ha nem javul akkor a nyomásszabályozót is. Más módszer nincs, hacsak nem tudod valamivel mérni a nyomást.
(#) SzAndras00 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Szia, a nyomásszabályzót mindenképpen cseréld, de sajnos ilyenkor sokszor cserélni kell a biztonsági szelepet is. Üdv!
(#) Libatoll válasza SzAndras00 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
Szia!
(#) Libatoll válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
Szia!
(#) zolika60 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Nem cserélek semmit.
(#) SzAndras00 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Uuuuu bocsi! Ezt nagyon benéztem! :hide:
(#) Rebrito hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
120 L-es Hajdu vill.bojlerem van,a hőkorlátozó relé rendszeresen leold,vissza nyomom a pöcköt de 1-2 óra ( változó) múlva ismét leold. Kicseréltem de nem hagyta abba. Kb. 1 éve volt felújítva.Mit tegyek???
(#) kadarist válasza Rebrito hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia!
Nem a biztonsági kapcsolót kellett volna kicserélni, hanem a tekerős hőfokszabályzót. Azért old le, mert a szabályzó hibája miatt túlmelegszik a víz.
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Vagy a sok vízkő miatt az érzékelő jobban melegszik mint a víz.
(#) Rebrito válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia! Nagyon köszönöm a gyors választ,azt is kicserélem.
(#) Rebrito válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia,köszi,ha a kapcsoló csere nem jön be akkor a vízkő a hunyó.
(#) zolika60 válasza Rebrito hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Ahhoz nem kell kicserélned a kapcsolót, hogy megtudd az-e a hiba. Ha túl forró a víz az érezhető. Amikor kimegy a kapcsoló kinyitod a csapot és kész.
(#) juhostt hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Vettem egy T85/C2/01 típusú bojler hőfokszabályzót. A keltetőbe szeretném tenni, de ahol vettem a bekötésről nem tudtak mit mondani.
3 láb található rajta:
1
P1
meg egy ilyen jelölésű: -||| (nem egyforma hosszúak a vonalak.)

Hova kössem az áramot, és hova a keltető fűtőszálját? Előre is köszönöm a választ és a segítséget.
(#) Dave87 válasza juhostt hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia!

-||| : Ez a földelés jelölése.
Valószínűleg sorosan kell bekötni a kapcsolni kívánt eszközzel. (csatolt kép)

bekotes.png
    
(#) juhostt válasza Dave87 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
És mi működteti a relét? Nem kell külön árramforrás neki? Vagy milyen elven van ez?
(#) Dave87 válasza juhostt hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Gondolom van a hőfokszabályzónak egy "vezetéke" ami a hőt érzékeli. Az elvezeti a hőt a szabályzó belsejébe, amiben van egy, a hőmérséklet változására "táguló/zsugorodó" érintkező. Ha a beállított hőmérsékletet eléri az érzékelő hőmérséklete, az érintkező átbillen és megszakítja az áramkört... Amennyiben csökken a hőmérséklet és a beállított érték alá ér, az érintkező megint csak átbillen és zárja az áramkört tehát a fűtés elindul.
(#) juhostt válasza Dave87 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Igen, van egy ilyen rézkábel, melynek a vége vastagabb, a legvége pedig újra vékony, gondolom a hőfelvétel miatt. Akkor ha jól értelmezem, nem elektronikus, vagyis a kapcsolót nem áram, hanem a hőtágulás kapcsolja?! Elnézést hogy értetlenkedek, csak még nem volt dolgom ilyennel.
(#) Dave87 válasza juhostt hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Így van, jól gondolod! arra vigyázz, hogy az a rézdrót ne nagyon törjön meg, mert a belsejében van valamilyen folyadék (a többiek biztos tudják is hogy mi) van ami segíti a hővezetést.
(#) zolika60 válasza juhostt hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Igen a hőtágulás működteti. Mechanikusan kapcsol. A rézkábel valójában rézcső. A végén lévő vastagabb bumszlit tedd arra a helyre aminek a hőmérsékletét szeretnéd szabályozni.
(#) juhostt válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ és a segítséget. Megyek bekalibrálom a megfelelő hőfokot
(#) juhostt válasza juhostt hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Jah még annyi kérdésem lenne, hogy felvan tekerve az érzékelő ilyen spirálisan. Baj ha kiegyenesítem? Mivel nem ér el a mért pontól a kivezetésig. Szóval mindenképp egyenesítenem kell. De befolyásol ez valamit?
(#) zolika60 válasza juhostt hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Nem baj. A bojlerben is ki van egyenesítve. De túl sokszor és túl éles szögben ne hajlítsd, mer megreped a cső és akkor tönkre megy.
(#) Rebrito válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Köszönöm nektek,a hőfokszabályzó volt a gond. Üdv.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Ápr 14, 2012 /
 
2 kW-os 120 l-es bojler (régi típ) betétjét idő hiányában cserélem 3 kW-ra. A kérdés, hogy elegendő-e a falban (csak erre használt) kábel keresztmetszete? Az általam óriási nagy tudásúnak tartott Hámory Albert - Villanyszerelés könyvben (amit lehet elavultnak mondani de szerte ágazóságában mindenképp pótolhatatlan szerintem!!!) úgy olvasom a táblázatban, hogy 2,5 mm-es réz kábel ajánlott 16A biztosítóbetéttel. Viszont egy másik könyvben a 1,5 mm-es réz kábelra is azt írják, hogy terhelhető 16A-ig, már pedig a 3 kW-os fűtőbetét számításom szerint 13A körül vesz fel. A mostani betét 8,6 A-t vesz fel és egy 10A-s kismegszakító védi a fő (mért, bvezérelt) kismegszakítóval szemben ami 16A-os, zárpecsételt. Vajon kinek mi a meglátása? Az átkábelezés gyakorlatilag egy vagyonba kerülne, olyan sok kábel és kanyar van benne doboz nélkül, hogy tyű... Magam is örülnék a 2,5-esnek, de én azt hiszem ez 1,5-ös már mint maga a réz, plusz szigetelő rajta. Ki mit javasol ? Azért cserélem, mert a nap közbeni 1 - 2 óra össz fűtésből így több hőt lehet kitermelni talán. Köszönöm az érdemi hozzászólásokat !! A villanyszerelő ismerősöm erre annyit mondott: Ki kell vésni, be kell tenni egy 4-es kábelt vastag védőcsőbe, és adott mellé egy nagyon kedvező másfél havi fizetésemnek megfelelő árajánlatot amit köszönettel visszautasítottam. (Hisz abból már gázbojlert is szereltethetnék .... ) Üdv és köszönöm!!!
(#) briki válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Szerintem nyugodtan használhatod a 1.5 mm2-es réz vezetéket, 16 ampert elbír.
PDF 3. oldal
(#) SzAndras00 válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Szia, hőtermelő berendezésnél 1 lépcsővel nagyobbat érdemes választani, a tartós, hosszú idejű használat miatt. 1, 5 mm2 már amúgy sem mehet 16 A-re, max 13 A-es biztivel szabad biztosítani.
(#) zolika60 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Kérdés, hogy az 1,5 az mm vagy mm[sup]2[sub] .
(#) SzAndras00 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
mm2. Ha láttál mostanában villamos tervet, már nem nagyon találsz dugalj áramkörön 1,5 mm2-es vezetéket.
(#) zsazsu hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Büdösödik a viz, pedig két hetente tisztitjuk a bojlert, már felszereltünk egy kütyüt, ami bojler elé való, de ez sem használt. olyan záptojás szaga van a víznek. azért is vagyunk kénytelenek olyan sokszor tisztitani, mert csak kb egy hétig tart ki a szagtalan viz. anódot is cseréltünk már, ja a bojler csak egy éves és Hajdu 80 l-es.
(#) VIM válasza zsazsu hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szia! Talán a csövek anyagában keresendő a probléma. A réz és annak szulfátos származéka, beoldódva a rendszerbe okozhatja ezt a kellemetlenséget, vagy valami elektrokémiai reakció bomlásterméke, gáza.
Következő: »»   37 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem