Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   424 / 728
(#) Robi85 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Nem a mikrofon bemenetet kell használni hanem a sima vonal szintű bemenetet. Azaz általában a kimenete a Zöld jack, a bemenete a Kék jack. És csak 2 csatornán menjen a hangkártyád. Nekem nem volt ilyen gondom.
(#) nagy_david1 válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 / 1
 
Azt hiszem jövök egy sörrel neked mivel igazad volt. Remélem így kell kinézzen a grafikon. Nagyon szépen köszönöm.
(#) nagy_david1 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Kép lemaradt. Elnézést.

jvc.JPG
    
(#) Robi85 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Szerintem ha jólcsináltad a kalibrálást akkor jónak kell legyen a mérés is. Kalibrálásnál egyenes csiknak kell látszódni a grafikonon, mikor a 100 Ohm-al mérsz. Ezek után mehet a hagszóró mérése. Ha minden oké, akkor ha készen van a méréssel a progi, akkor kapod ezt a görbét. De ptesza jobban eltudja neked magyarázni.
(#) nagy_david1 válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Ha a hangszórómra ráillik a görbe akkor számításaim szerint:
Re= 3.4 ohm
Fs= 134 Hz
Zmax= 22.5 ohm
Qms= 9.57
Qes= 1.7
Qts= 1.44
Ezeket még tapasztalatlanul is látom, hogy iszonyatosan nagy értékek és esély sincs mély hangok előállítására, de erre az elején is számítottam. Szóval remélem mostmár könnyebb lesz így egy tökéletes doboz kiszámítása egy tökéletlen hangszóróhoz Nagyon szépen köszönöm segítségetek.
(#) ptesza válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
VAS is összejön?

De ez szerintem zárt doboz lesz. Akkor lenne pont optimális a mérete és a csillapítás, ha a qtc 0.7 re le tudnád vinni. A qtc a qts megfelelője csak bedobozolva kell mérni.
(#) nagy_david1 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Olvastam a "VAS"-adról is az oldaladon de sajnos az nem fog összejönni mivel se szerszámom se alapanyagom (fára gondoltam). Sajnos csak pár napom van elkészíteni mert azután megint pár hónapig nem lesz időm vele foglalkozni. Az szinte biztos volt, hogy zárt dobozban lesz mivel reflexhez ezek az adatok kicsit szerintem röhejesek. Így is még ha ma összejönnek a dobozméretek nem biztos a végleges doboz beszerzésére is lesz időm, de reménykedek. Nagyon remélem, hogy ennyi adatból még VAS hiányában is egy körülbelüli térfogat megsaccolható.
Nagyon tetszik az oldalad és nagyon sokat segít a kezdőknek mint én. Nagyon örülök és hálás vagyok, hogy segítesz és megosztod az információidat.
(#) ptesza válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Akkor nem tudsz mit tenni. Építesz egy 4-6 liter közötti tetszőleges dobozt. Raksz bele bőven csillapítást . Esetleg méregetsz rajta qts. Ennyi.
(#) nagy_david1 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Ok. Köszönöm segítséged.
(#) ptesza válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Aztán ha már van dobozod akkor már semmi akadálya a VAS-nak.
(#) nagy_david1 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Ez biztos, csak akkor már értelme nem lesz csak ha még valakinek majd ugyan ez a hangszóró akad kezére és segít az adat.
(#) nagy_david1 hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Még lenne egy más jellegű kérdésem. Ha tegyük fel szeretnénk csinálni egy aktív hangfalat akkor az elektronikát elválasztanátok fallal a ládán belül vagy nem? Hangzásbeli különbség lenne ha a teljes elektronika (panel, trafó stb) egy térben lenne?
(#) subwoofer220 hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérek tőletek!
Egy Videoton hangfalba beépítettem egy sal spa 2030-at egy subwoofer hangváltóval,de nem úgy szól ahogy kellene szerintem! A ládába nincs hangcsillapító anyag..
Mi lehet a gond?
Tudom, SAL.... De akkor is,nem így kell szólnia!
Az lehet hogy a subwoofer hangváltó hibás?

Előre is köszönök minden segítséget!!

ILYESMI HANGVÁLTÓ VAN BENNE!
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szia!
(Hangfal :no: -> hangsugárzó :yes: )
Az SPA közép - mélyközép hangszóró. A SAL választékából lágy membránszélűt kellett volna venned.
(#) Bassmester válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Az SPA2030 nem szub hangszóró, kb 70 Hz-től ad hallható hangot megfelelő dobozban. Ha egy szub váltóval meredeken levágod a kb 100 Hz feletti hangot, akkor nem sok marad neki. A képen látható doboz sem a hangszóróhoz lett méretezve, ráadásul reflex...
A felsoroltak közül egy is elég lett volna a balsikerhez, de az esetedben halmozottan vannak jelen a problémák...
(#) subwoofer220 válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nincs valami megoldás amivel lehetne javítani a hangzáson?
(#) szamóca válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
A hangszóró cseréjével egy megfelelőre.
(#) nagy_david1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Igaz, elírtam. Láda akart lenni.
(#) nagy_david1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Köszönöm, erre irányult ki a kérdésem. Nem tudtam esetleg a hang terjedését, rezgéseket mennyire befolyásolja pl egy trafó, nagyobb panel stb.
(#) subwoofer220 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Sajnos lecserélni nem szeretném,és nem is akarnék újabb 2 mély sugárzót venni! Mit kellene átalakítani a hangfalon,ahhoz hogy erősebben szóljon? Pld.:reflexcső,valamint hangcsillapító anyag. Az a hangváltó valóban subwoofer-hez való, nem PA-hoz! Milyen hangváltót szerezek be,ami 5KHz felet vág?

Kérlek adjatok tanácsot!

Köszönöm az eddigi hozászolásokat!
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Változtass a hangszóró T/S paraméterin. Másik lengőrendszer és membrán. A subokat 150 Hz nél szokták vágni. Ha bandpass filter akkor alul is vágja a 30 Hz alatti hangokat. Az a hangváltó csak egy tekercs és két párhuzamos kondi. Mitől PA? Ugyanilyent tesznek a hifibe is ha ilyenre van szükség.

A hibáid fő okai?

- Mi alapján lett eldöntve , hogy az a térfogat kell ennek a hangszórónak ?
- Mi alapján lett meghatározva cső méret a hossz ?
- A csillapítást miért hagytad ki, ha 5 kHz felett akarod vágni?
- Miért pont olyasmi a hangváltó ?

Azért mert nem mérsz. Így nem tudsz számolni sem, és tervezni sem mert nincs miből. Ha nem akarsz vesződni ilyen dolgokkal akkor miért nem veszed meg készen? Hisz most is azt csináltad , te csak összeraktad. Van azért bőven kész terv ami alapján lehet utánépíteni. Csak azzal is egy baj van. Nem lehet olyasmi , hanem olyan kell mint ami a tervben van.
(#) subwoofer220 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Teljesen igazad van!
Azért ezt a ládát választottam,mert ez volt kéznél! De az egészben az a legroszabb hogy ott a párja! Azt még nem raktam össze,mert felesleges.
Tehát ebbe a dobozba nem maradhat.
Újat kell csinálnom.Sajnos én a hangfalkészítő programhoz nem értek.. Pld.: a reflexcső hosszát is csak találomra vágtam le.

Esetleg nincs neked vagy másnak egy ?PA? 20cm-es hangfalterve?
Nagyon hálás lennék!
(#) kiss.ferenc hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Szevsztok!
Segitségeteket szeretném kérni egy mélyláda megtervezéséhez. Szükségem van két mélyládára, ami szép mélyre megy és erőteljesen megszólaltatja az alacsony frekvenciákat. Házibuliktan, kisebb termekben bulizásra akarom használni a ládákat. Hangszórónak a Magnat Xpress 12-t választottam. Hány literben érezné jól, magát ez a hangszóró? Szeretném, ha jól szólna 25hz-150hz-ig. És milyen méretü csövel lesz szépen behangolva? Bassreflex dobozra gondoltam.
(#) subwoofer220 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Ohhh, nagyon szépen köszönöm!!
(#) ptesza válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 18, 2012 / 1
 
Ezzel? :no:

Ez a lehető leg rosszabb tanács. Ezek a tervek is úgy készültek mint subwoofer220 által készített doboz.
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Ha lenne sem vennéd meg bele a hangszórót. Nem értem mit akarsz ezzel.
(#) ptesza válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Eléggé gányul néznek ki ezek a hangszórók. Az adatlap sem 100% ,hogy a valóságot tükrözi.

70 Liter 40 Hz hangolással. (110-es cső 170 mm) F3=34 Hz.
(#) kiss.ferenc válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Köszönöm a segitséget! Nekem ezt nagyon sokan ajálták, szerintem is ez a legjobb ár\minőség arányban.
(#) szamóca válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Wofi! Emeld már tekinteted a felül négy pontban leírtakra! Azért fogalmaztam meg, és rakattam ki Topival, hogy nevén nevezzük a dolgokat. A Hangfal nem zárt, reflexiós egyéb hangsugárzó, mint ahogy egy hangszórót sem hívunk annak.
(#) benocs24 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Sziasztok! Megépítettem végre! Az lenne még a kérdésem,hogy hangváltót érdemes e bele rakni? És milyen volna az amivel elérném a legjobb hangzást?
Következő: »»   424 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem