Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   891 / 1679
(#) janikukac válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Maci? Tök szép! "Brummog" is?
(#) emersys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Köszi.
Elkészült tegnap a másik oldal nyákja is. Ma majd ha minden jól megy meló után belekezdek a beültetésbe..
(#) dudassandor1 válasza emersys hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Kellemes időtöltést vele!
(#) DRAWS válasza emersys hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szia! Milyen technológiával készült ? Szép Munka.
(#) emersys válasza DRAWS hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szia. -Egyszerű vasalással.
Köszönöm!
(#) zsoltee0001 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
:eek2:
Nem gyenge!
(#) erdgab válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
A gép nem brummog,de én igen,méghozzá azt,hogy munkáidat látva,neked érdemes lenne jobban szétnézni Barnapili által linkelt fórumon,már ha érdekel a téma.
(#) (Felhasználó 46585) válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Ne úszítsd, már így is olyan dolgokat látok tőle a kölyök kora ellenére, hogy csak hüledezek... mi lesz belőle egy év múlva? De előbb-utóbb ott lesznek a gépének a képei a gyűjteményedben... :yes:
(#) skero válasza DRAWS hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Köszönöm. Igazából ez csak ilyen kísérletezgetés volt. Van egy hasonló de komolyabb terv a fejemben. Csak idő nincs.
(#) Schnitt hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Végre elkészült a laminálóm, bár elektronikai téma inkább csak kábelezés volt, azért a végeredményhez mégiscsak hozzátettem.

Az alap egy swedex lamináló leselejtezett belseje volt, ami elég szép állapotban túlélte az elektronikus hulladéktároló kártékony hatásait. Gyakorlatilag egy barkácsbolt elektromos hulladék gyűjtőjében láttam meg. Szerencsére minden fontosabb alkatrésze megvolt, ami a működéshez kell.
Jó néhány dolog egyengetésre szorult, szerencsére a hengerek tengelyei megúszták a dolgot épségben.

Az alaplemez egy bútorlap darab, amire mindent felcsavaroztam, majd leburkoltam a fűtőlapokat felülről egy újrahasznosított nyáklappal, oldalt pedig alu szögprofillal.
A védőföldet végigvittem minden fém elemen.
A kapcsolók, betáp csatlakozó PC tápokból bontott, a hajtómű szintén a hulladékban volt motorostul.

A fűtés beállítása bimetall hőkapcsolós, a szabályozható tartomány 3/4.-énél tökéletes nyák gyártáshoz.

A glimm izzót és az aluprofilt kellett megvennem, a többi hasznosítható volt.
A hengerek nyomóereje a végüknél állítható rugósan, a fűtőlapoknak pedig én csináltam rugós felfüggesztést, hogy mindig legyen kontakt a nyákkal.

Tudom, a mai laminálók a hengert fűtik, A4 méretűek, ez pedig A5-ös, és dögnehéz a sok vas miatt, szépségdíjat sem nyerne, de nem túrázni megyek vele, és működik szépen, szinte ingyen.
(#) demcar hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.

Volt most egy kis időm hát összedobtam egy led-es égőt.
A mocimba csináltam hátsó lámpának, volt itthon hozzá minden, nem nagy szám de gondoltam megosztom veletek.
(#) karaszbandi válasza demcar hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Azt tudod, hogy forgalomban nem használhatod?
Ha rendszámos a motorod a rend őrei a forgalomból is kivonhatják.
(#) demcar válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Á nem eszik olyan forrón a kását
Minden led-es rajta, indexek minden, parkolóégő is.
Ám még nem találkoztam rendőrrel. Ja rendszámos.
(#) lajos1969 hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Készülőben az Attila féle forrasztó állomásII.
Az első verziót már évek óta használom!

SDC16712.JPG
    
(#) hormi válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nekem ugyan ez van meg eredetibe...Átalakítás nélkül működött......Jó erős vas....
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Azért valami pákász dolgot is belerakhattál volna ! Amúgy pöpec !
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Jaaaaa, vagy úgy. Így már érthető.
Na, én indulok a suliba.

Szép napot !
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Gondolom ilyesmi lesz:Bővebben: Link
Ügyes vagy asztalosnak is.
(#) Schnitt válasza hormi hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nálam a burkolat, a kapcsolók, és a vezetékezés teljesen hiányzott, azért kellett ilyenre kialakítanom. A fűtőlapok meg egy 1 mm-es távtartóval össze voltak csavarozva, azon nem fért volna át a nyák, ezért a rugós felfüggesztés. Ey forgásirányváltón agyalok még, ha rosszul kapja be a nyákot és a papírt, vissza lehessen tekerni.
(#) SALáta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nagyon jó lett, nekem még nem sikerült hajlítanom, igaz csak elméletben és rétegelt lemezből szerettem volna. Kitalálom, ez kérem egy rádió doboza, tippem szerint.
(#) Mybuster hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Bemutatok egy 30 perces Projectet Egy Bővebben: Linkütemre villogót mely Mikrofonos. 3V már simán elmegy és nagyon egyszerű kis kapcsolás.
(#) accaboj válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Right on time! Tetszik!
(#) Mybuster válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Jó kis Szám
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szerintem ez egy óra lesz! Vagy pörög, vagy valami. De leginkább órára hasonlít. Ha mégsem az, akkor karácsonyra egy ilyet kérek Tőled és akkor már biztosan óra lesz!
(#) SALáta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nem figyeltem.
(#) samsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Üdv
Vagy retró rádió ?
(#) pepe091 válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Aranyos kis darab, és érdekes. De egy ekkora nyákot elpazarolni rá, megvan vagy A2-es méret .....Hát majd leszakad a karod akkora darab
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nem vettem észre én sem. Annak is jó. :yes: De gondolom nem csöves, mert akkor igen kicsi.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Remélem látjuk készen is.
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Köszi.Hát,én nem nevezném nagynak 2,5*2,5 centis nyák. Bár nézőpont kérdése!
Következő: »»   891 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem