Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   125 / 291
(#) vicsys válasza Adamyno hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ha ugyanez a kapcsolás, akkor annak jól kéne működnie. Hacsak, el nem kötöttél valamit. (Vigyázz mert megjelent egy hibás rajz is, ahol fordítva volt az egyik dióda) Földelésnek mit használtál? Mekkora a szikraköz? Miből alakítottad ki? Miért 6V-os gyújtótrafód?
(#) DJanosi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ez a kapcsolás kb arra jó hogy egy virágágyast megvédjen a nyulaktól! Netalán gonoszabb dolgokra is kepés?
(#) Adamyno válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Hát ott a kapcsrajz, meg volt hozzá egy leírás is, de az html formában van, online nem elérhető. ZIp-ben esetleg fel tudom tenni, ha engedi a fórum. Légyszi pillants rá nekem arra a fejtére, az alapján csináltam, csak 230/12V trafó nélkül.

Az a gond, hogy lassan villog a kimenet, de ennek az 555 számoló progik szerint is így kell lenni, szóval nem értem akkor a működési elvet, mert kb 50% a kitoltés. Szóval ha 1 sec a felső "tüske", akkor ~1 sec az alső is. Ha csökkentem a frekvenciát az egyik potival (2,2M), akkor mindkét része csökken a kineneti jelnek. Ha a másik potit tekerem (2,2K), akkor meg szinte észre sem lehet venni, hogy változott valami. De ismétlem, ez a számítós progik szerint is így van.

Szóval ha meg azzal csinálok rövid tüskét amelyikre reagál, akkor meg nem villanypásztor lesz belőle, hanem sokkoló Mert elég nagy lesz a frekvencia.

De úgy lehet, hogy működne csak sokat fogyasztana, meg nem mertem kipróbálni... kb. 0,5sec-es időközönkénti váltásra van most beállítva egyelőre.

Földelés egy hosszú tömör vas cső. Erre rákötöttem a trafó 1-es lábát, de ez össze van kötve a panellel is a megfelelő helyen. Szikraközt egyelőre még nem csináltam véglegest, csak a trafó kimenetét kb.2mm-re tettem a földtől.

Azért ez a trafó van, mert a leírásban is az volt, hogy autó gyújtótrafó a legjobb, meg mert ez volt itthon. Még van egy Wartbrg-é meg mégegy valami (nem tudom mié) ami 12V-os.

Csináljak róla videót? Felteszem a leírást mindjárt, csak meg kell keresnem...
(#) abdulla hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
olman rajzarol lenne egy laikus kerdesem 10000µF kondenzator hany voltos? eleg a 16v vagy ajanlott nagyobbat valasztani??
(#) Raiden válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Mekkora biszosítékot tettél bele? 4A? ha jó láttam?
Mekkora tápról üzemelteted?
1A dugasztáp remélem elég lesz neki
(#) vicsys válasza DJanosi hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Ez nagyfokú tévedés! A tesztek során 2 birka volt körbe kerítve. A vezeték hossza közel 55m volt. A tulaj is kétkedve fogadta, aztán a végéhez állítottam és mondtam, hogy csimpaszkodjon a drótra. Pont a szünet ritmust kapta el és elkezdte mondani, hogy: nincs seeeee! Azt a büdös hétku*va anyaszomorító mindenit! Közben csöndesen mosolyogtam. Ennyit a nyulakról. A birkák az első találkozás után, már csak fél méterre legelik a füvet. A drót alatt, szegélynyíróval kellett levágni.

@Raiden:
Igen, 4A-os volt kéznél. Nekem 12V, 1A-os dugasztápról megy.
(#) Raiden válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Vicsys javíts ki ha tévedek de amit csináltál fényképet azon 5 kondi látható, a kapcsolási rajzon csak 4.

rajzon hol hiányzik?
(#) takarító hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Üdv,

nekem azt kellene megoldani, hogy egy udvarba a macskák ne másszanak be a kerítésen keresztül. Kisgyerekek játszanak ott, és a környék macskái odajárnak piszkítani elég gyakran. Ez megoldható villanypásztorral? Ha pl. kifeszítem a vezetékét a kerítés tetejére, ahol átmászik a macska? Ultrahangos macskariasztót meg se parittyázták a macskák
(#) hkarcsi válasza takarító hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Na, erre en is kivancsi vagyok, ha valakinek van tapasztalata, vagy hasznal villanypasztort macskak ellen, kerem ossza meg ezeket. Nekem is gondom van veluk, pont most gondolkozok, hogy tudnam megoldani. Udv., Karcsi
(#) abdulla válasza Raiden hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
nem ertek a dologhoz de szerintem az egy gretz amire gondolsz vagyis amit kondinak neztel
(#) Raiden válasza abdulla hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
amit te gretz-nek nézel az a biztosíték
és 5 kondi van nem 4
(#) bodnar00 válasza Raiden hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szia! Ha megnézed a nyákrajzot láthatod hogy a két tápág közé van bekötve táp szűrésnek.
(#) poros válasza takarító hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Ott ahol gyerekek vannak a közelébe a vezetéknek én nem tennék villanypásztort.
(#) takarító válasza poros hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Ez úgy néz ki, hogy egy drótkerítés van a telek körül, a kerítésen belül meg körbe mindenhol sűrű növényzet, kb. 2 méteres szélességben végig, gyakorlatilag a kerítés nem is látszik az udvarból, 2.5m magas, és annak a tetejére kellene tenni, mert ott másznak át.
(#) abdulla válasza Raiden hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
tenyleg igazad van elnezest kerek
(#) dizi válasza hkarcsi hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Helló
Természetesen be lehet vetni a villpásztort macskák ellen is vetni, csak attól függ milyen a kerítés kialakítása, mert ugye ha tégla,akkor annak tetejére lehet bádoglemezt tenni az szolgálja a negatívot és a bádoglemez fölé 10 és 20 centire ki kell húzni két szál vezetéket ezek fogják a nagyfeszt vinni.
A deszka és drót kerítésnél is ugyan í kell elkészíteni csak ott a két szál közé kell egy harmadik ami a negatívra azaz a földre van kötve ill a drót kerítésre, tehát amikor a macsek a két szál között bújik akkor is megüti.
Röviden ennyi.
(#) takarító válasza dizi hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
De drótkerítésnél már eleve ott van a föld benne a kerítésben, nem? Akkor minek a földszál?
(#) JZoli hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
Hoztak egy villanypásztort javítani, elég bonyolult, csináltam néhány képet róla, délután felteszem. Addig is lenne egy kérdésem. Van benne egy hibás tirisztor, ami BTB16/800BW. A katalógus szerint ez valami "SNUBBERLESS" tirisztor. Mit jelent ez pontosan? Sajnos ilyenem nincs itthon, rendelni ezt az egyet nem nagyon szeretném. Mivel helyettesíthető esetleg?
(#) dizi válasza takarító hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Én csak egy javaslatot adtam, nem muszáj betartani,
csak azt vázoltam fel amit már többször megvalósítottam.
Ha biztosra akarsz menni, így kell kivitelezni.
Ez viszont tapasztalat,hogy amelyik villanypásztortól egy ló leül azon még a macska át megy.
Miért?
Mert, a macska a szőrszálaival is érzékeli az akadályokat és mihelyt valamihez hozzá ér a szőrszál vége a macska azonnal lejjebb,vagy összébb húzza magát.
A macska ott átbújik ahol a feje átfér ezért érdemes a vezetékeket közel tenni egymáshoz.

[OFF]A legnagyobb probléma itt az,hogy mindenki építeni akar egy villanypásztort, de nagyon sokan nincsenek tisztába annak méretezésével, telepítésének kivitelezésével és annak szabályaival, nem beszélve az állatokra vonatkozó élettani hatásokról.
Hisz egy nagy teljesítményű készülék hatásfokát is el lehet rontani egy hanyag karám telepítéssel,nem oda figyeléssel.
(#) dizi válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szia
A BTB16/800 az nem tirisztor hanem triak (16 amper és 800 volt )és szerintem a BTA16/600 jó oda, vagy ezzel meg egyező típussal helyettesíthető.
(#) dizi hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
Nini mit találtam.

Bővebben: Link

Szerkesztve, miért olyan nehéz a link gomb alá tenni ?
(#) karaszbandi válasza dizi hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Igen, ezt szajkóztuk!
Adott esetben meg kell védeni a seggét a készítőnek a bíróság előtt!
És ez bármikor bekövetkezhet, tehát ismét mondom, hogy hobbyból nem játszunk a szabadságunkkal és mások biztonságával, netán életével!

A megfelelő szabályok betartása kötelező, még hobby szinten is.
Mihelyst nem magamnak készítem, onnantól nem hobby és teljes felelősséggel tartozom mindenért!

Csak itt is vannak, akik hobbyból üzletszerűen készítik minimális szakértelemmel, vagy még annyival sem!

Lásd a telefóliás esetet!
Hasonló esetben szorulna a készítője. A szakértő, míly meglepő, ért is hozzá.

Ja, és ezek a dolgok vonatkoznak a javítást végzőkre is, mivel ő nyúlt hozzá utoljára, övé a felelősség!
(#) takarító válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Akkor a 8-10kV az sok?
(#) takarító válasza dizi hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Értelek én, nincs ezzel probléma. Csak maga a kerítés a föld, tehát ha fölötte elviszek két szál drótot, amiben a nagyfesz pulzál, ugyanezt érem el, csak olyan közelre kell tenni, hogy ne férjen át közötte úgy, hogy nem ér hozzá valamelyikhez. Amúgy full gyári lesz a cucc, minden ketyerével (sarokelemek, szigetelőgyűrűk, dilatációs rugó, stb.) semmi mókolás, meg tuning meg hasonlók. De végülis mivel 400 méteres huzalom van, és 2x125méter kell, egy harmadikat is kihúzhatok, amiben a föld van, mert azt még el sem kell szigetelni a kerítéstől. Csak egy kis plusz munka.
(#) dizi válasza takarító hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Azt amit írtam azt megpróbáltam röviden és tömören leírni,ha drót kerítés van akkor nem kell a harmadik passzív szál,de a deszka kerítéseknél igen.

Mint írod FULL GYÁRI LESZ AZ EGÉSZ, ez azt jelenti,hogy maga a készülék is gyári?
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Nem hiszem hogy létezik olyan készülék aminek a kimenő feszültsége 1-2 Kv de lehet hogy van, viszont ezeknél már a vezeték ellenállása is jelentős veszteséget okoz.

Nem véletlen tettem fel ezt az írást, ezt a három számot érdemes betartani 0,02 S , 10Kv ,és 3,2 J.
(#) karaszbandi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Lehet nyitni kínai kifőzdét!
(#) takarító válasza dizi hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Igen, gyári a készülék is, valami ilyenben gondolkodunk.

Vagy van "kisipari" is, amihez változtatható feszültségű tápegységet adnak, és akkor a betáp függvénye a nagyfesz mértéke.
(#) dizi válasza takarító hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Szia én minden kép a CORRAL-t választanám, egyrészt mert gyári,garis és ha jól bánsz vele akár 15 év múlva is működik,másrészt esetleg ha valakit megcsap nem lesz olyan tortúra amit itt a minap belinkeltem,mert neked ott a gyári tanúsítványod.

Viszont ha az internetről vásárolsz kisiparit, minden kép próbáld azt személyesen átvenni,mert az általad belinkelt VAKERÁS típus is volt már nálam javításon,a tulaj 2 hónapot se használta és még azt sem tudta kitől vette.
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Ugyan nem lesz neki semmi baja, legfeljebb hanyagolja azt a területet, én idős édesanyámék háza padlását védtem le egy egyszerű autó trafós készülékkel kb 50 méter vezetéket telepítettem, mert a kóbormacskák oda jártak fialni meg sz@rni, arról nem beszélve mikor veszekedve zavargálták egymást olyan vérnyogással meg dörömböléssel,hogy majd leszakadt a plafon.
Hál Istennek az óta csend van.

Egyszer láttam amikor pont megcsapta az egyiket, felborzolt szőrrel úgy lőtt ki mint egy puskagolyó.
Ez a megoldás még mindig humánusabb, mint, hogy légpuskával vadássza le őket az ember.
Következő: »»   125 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem