Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   107 / 575
(#) briki válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
SzívSN!
(#) Edit hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Sajnos nem jött be a légtelenítés, de mostmár szinte biztos, hogy a melegvízcsinálás közben csattog a kazán.
Újabb ötlet?
Előre is köszönöm!


[A munkahelyemen van egy Inka 24 K kombikazán. Kb egy hete fűtés közben elkezdett csattogó hangot adni, mintha egy kapcsolót ki-be kapcsolgatnának, és olyan hangot adott, mintha levegő vagy víz bugyborékolna benne. Ki nem kapcsolt, de ezt a műsort nem hagyta abba, amíg ki nem kapcsoltuk. Amikor már nagyon lehűlt a ház, bekapcsoltuk és semmi rendellenes. Aztán két nap múlva újra. A szerelőnek nincs ötlete, szerinte nem is kattoghat benne semmi. Én nem értek hozzá, de valami nincs rendben, az biztos. Nincs valakinek valami ötlete?]
(#) briki válasza Edit hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Milyen üzemmódban produkálja a hibát?
Csak melegvíz készítésnél, vagy fűtésnél, esetleg min a kettőnél? Hány fokra van állítva a HMV, és a fűtés? Próbáljátok levenni a HMV hőfokát, akkor mit csinál, esetleg fűtés módban elfolytani a csapot, hogy kevesebb vizet keringtessen ki, és akkor felvenni a hőfokát a maximumra. Akkor mit csinál.
(#) szerviz válasza Edit hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Persze hogy nincs rendben a kazán!
Mint minden készülék, az Inka is kényes a hőcserélő (kazántest) belsejében felhalmozódó szennyeződésekre. Ez rontja a vízáramlást, gátolja a hőátadást, hőáramlást. Ez okozza a kazán zajosságát, ami a hőmérséklet emelkedésével egyre fokozódik. Ez a hang engem egy lassan forgatott kereplőre emlékeztet.
Meg lehet próbálni kitisztítani a kazánt, de ez az Inka "remek" konstrukciójának köszönhetően egy rémálom. Nem biztos, hogy találtok rá embert. Mert aki nem ismeri, az nem meri elvállalni. Aki meg ismeri, az sikítva menekül.
Miért?
Mert például a kazántest kétféle fémből van, az alumínium miatt az általánosan használt vegyszer nem használható. Jó, persze, beszerezhető megfelelő anyag.
Az Inka hírhedt kilyukadási hajlamáról, és ha a lyukat már csak a vízkő fogta be, akkor tisztítás után ereszteni fog. A tulaj pedig, meghallván egy új kazántest árát, egyből a szervizt teszi felelőssé, mondván, "szétsavazta az a marha szerelő" az Ő egyébként hibátlan kazánját.
Az Inka másik jellemző tulajdonsága, hogy ahol csak lehetséges, víz folyik belőle. A legvalószerűtlenebb helyeken is....................És a gyári 'O' gyűrűk nem biztos, hogy jól tömítenek, nem beszélve a különböző műanyag idomokról, szifonfenékről, stb-ről. Úgyhogy egy ilyen szintű tisztításhoz egy kosárnyi alkatrésszel kell felvonulni, de még így is érhetnek meglepetések.

A múlt héten voltam megnézni egy ilyen kerregő Inkát, na jó, az még buffog is néha.
A kazán jó másfél éves, amikor levettük a burkolatát, majd' ríva fakadtam. Meg a tulaj is................
A csőkötéseknél, 'O' gyűrűknél, légtelenítőnél szivárog a víz, ráfolyik elektromos részekre, rozsdás, vízköves.
A Spiroventet lefúvatva sötét, zaccos víz jött ki, a műanyag palack aljára gyűlt üledéket mágnessel vizsgálva azt magához rántotta, szépen lehet mozgatni a vasas iszapot. Akkor mi lehet a kazántestben!
Azt persze tudnia kell mindenkinek, hogy az ilyen vízzel üzemeltetett kazán meghibásodásáért semmiképpen sem tehető felelőssé a kazán gyártója!!
(#) storm28 hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Edithez kapcsolodva az immergasunk is igy csinál....Nem mindig,de pl fürdés után tiktiktiktiktiktiiiktiiiiktiiiiiiktiiiiiiiiiik tiiiiiiiiiik tiiiiiiiiiiiiik van nálunk is.Minden xart amit van kifogunkElöbb az áramláskapcsolo-ti segitettetek mert az okos szervizes szerelö 2 hét xarozás pénzlehuzás után sem tudta mi a szitu,a tömitőgyürüt sem rakta vissza a vizbemenő bekötöcsönél-késöbb vettem észre és ugy ahogy van elég tré melot csinált Lassan illik egy karbantartást elvégezni nálunk-még gyüjtöm a pénzmagot-ha valaki innen Gödöllö környékén,junban ráér egy immergas eolostar-ra ne kiméljen az elérhetőségével............. -ez a régi szerelőnek szol
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Az "O" gyűrűhöz csak annyit, ha kicserélsz egyet, a mellette lévő is elkezd ereszteni, s így tovább. Egy "O" gyűrű 10 perces cseréből 2-3 órás tökölés lesz minden tömíthető rész tömítgetésével.
Kedves elfoglaltság.
(#) toro hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
No, kedves fórumozók, akik télen különböző hibák miatt írtak!
Itt van az idő - mostantól KELL a gázkazánokat KARBANTARTATNI!
(#) balazsgy hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Kedves fórumozók!
A következő kérdésem lenne:
Immergas ZEUS Maior 24 kombikazánom van.
A télen valószínűleg a tágulási tartályban lecsökkent a levegőnyomás, mert 1,2 bar és 2,8 bar között ingadozott hidegen, illetve melegen.
Most a felpumpálás miatt le akarom engedni a kazánnyomást, de ehhez megerősítést kérnék. A mellékelt képen látható a biztonsági szelep. Az ürítőcsonk az, amelyik a képen látható és müa. cső ráhúzására alkalmas? Ezt a hatlapfejű csavar oldásával tudom elérni?
Vagy a biztonsági szelepet is ki tudom akasztani valamelyik irányba történő forgatással?
(#) toro válasza balazsgy hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Zárd ki a kazánt a rendszerből, hogy ne kelljen az egész vízmennyiséget leengedni a radiátorokból.
A "piros tekerős" a rúgóterhelésű biztonsági szelep. A hatlapfejűt ne tekerd ki! Hanem 1/4-et elfordítva "ki tudod akasztani" s így leüríteni a kazánt. Pumpáld fel a tartályt 1,0 bárra, majd engedd rá a vizet. Ha a szelepen víz folyik ki, akkor sajna tágulási tartály csere!
Éljen Május Elseje!
(#) neuzoli hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem egy gázbojlerrel van problémám. Ha valaki a kép alapján meg tudná mondani milyen típus lehet, azt megköszönném. A papírjai eltűntek, típustábla nincs rajta. Vízkövezni kéne, de így nem tudom milyen tömítéseket vegyek hozzá.
Köszönöm szépen!
(#) toro válasza neuzoli hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Hát vízkőteleníteni nem nagyon tudod!
A melegvíz csövet tudod esetlegesen megtisztítani!
(#) neuzoli válasza toro hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Úgy tűnik folyamatosan megy. Akkor erre nincs "gyógymód"?
(#) kissi válasza toro hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Elnézést a másoknak talán "butyuta" kérdésért, de még nem találkoztam ilyennel: ha lyukas a membrán akkor a vizet átengedi a szelep is, tehát ezt "rögtön" észre lehet venni?

Steve
(#) toro válasza neuzoli hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Gondolom, megy már 14 - 15 éve!
Van benne 2-3 vödör vízkő!
Ki lehet savazni szivattyúval a gázszelep melletti csapon és a HMV előre menő ágon. Ez van a legmagasabb ponton.
(#) toro válasza kissi hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Igen, ha víz jön a szelepen kifelé sajna kilyukadt. Ez általában 5 - 7 éves tágulási tartályoknál időszerű.
Általában "karácsonyi ajándékként".
(#) kissi válasza toro hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Nem kötözködni akarok, csak nem értem: De azért ennek érdekében be kell nyomni a szelepet ( nem tudom elképzelni, hogy csak megtöltöm a vízzel és kijön belőle... ?! ), illetve a pumpa benyomja, ha jól gondolom?

Steve
(#) toro válasza kissi hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Parancsolj, olvasd el:

(#) kissi válasza toro hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Köszi, ez nagyon érdekes (így képzeltem el a leírásaitok alapján, de a képleteket nem ismertem, az meg külön jó, hogy van hozzá segédprogram!), csak arra nem láttam benne utalást, hogy a szelepen miért jön ki a víz ( ha nem nyomom be a szeleptűt!) ?
Idézet:
„Ha a szelepen víz folyik ki, akkor sajna tágulási tartály csere!”


Steve

u.i. Hú, most nézem, hogy "bagolyüzemmódban" voltál !
(#) JZoli válasza kissi hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
A víz is csak akkor jön ki belőle, ha benyomod a szelepet! De ez a levegővel is így van! Maga a szelep nem tesz különbséget víz és levegő között!
(#) toro válasza kissi hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Köszi! Ez nem "bagolyüzemmód", öregkor - amikor is az embernek már nem kell annyit aludnia.
(#) toro válasza JZoli hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Ámbár ha folyamatosan folyik - mint írtam - akkor ki(át)lyukadt!
(#) kissi válasza JZoli hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Így gondoltam én is, ha visszaolvasol... !

Steve
(#) neuzoli válasza toro hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) toro válasza neuzoli hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Ok, sok sikert!
(#) szerviz válasza neuzoli hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
A FÉG bojleren sincs olyan tisztítónyílás, amin keresztül belelátnál, belenyúlkálhatnál a bojler belsejébe.
Marad a savazás, ha vízköves a belseje.
DE !!!
Ha nagyon vastagon vízköves, akkor kevés az esély, hogy ki tudod oldani.
Ha meg kevés vízkő van benne, akkor meg minek küzdeni.................
Megnézheted, hogy a leeresztő csonkon folyik-e a víz. Ha nem, akkor már fölötte van a vízkő!
A savazáshoz pedig erős savakat nem engedélyezett a gyártó, a zománc védelme miatt. A FÉG receptje a savazáshoz a következő volt:
20%-os ecetsav, 30%-os citromsav 1:1 arányú keveréke. Ebből 15-20 litert öntesz az üres bojlerba, majd bekapcsolva az égőt, óvatosan, szakaszossan felfűtöd 45-50 fokra. És türelmesen vársz, míg megszűnik a pezsgés. Ez több nap is lehet, közben szorgosan fohászkodsz, hogy a vízkő alatt nehogy lyukas legyen a bojlered.
Ha rendesen ápoltad a készüléket, és évente kivetted, tisztogattad, cserélted az anódot, akkor annak a nyílásán talán belelátsz a tartályba. Ha nem szedted ki még az anódot, akkor most már esélyed sincs kiszedni.
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
[quote]Ha nem szedted ki még az anódot, akkor most már esélyed sincs kiszedni, mivel teljesen "elkopott".
Bocsi, hogy ezt még hozzá tettem.
Az anód szerepe a bojler belső falának védelme.

Bezzeg a K125-ös. Az ovál tisztítón lapátolható a vízkő.
(#) karcsi hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Üdvözlöm a fórumozókat!
Tízéves Radiant RSF 20E Slim kombi gázkazánom van. Eddig kifogástalanul működött. Tegnap a melegvizes csap ( HMV ) megnyitásakor tapasztaltam, hogy a víz langyosabb volt a megszokottnál, egyúttal a radiátorok is melegedni kezdtek. Levéve a gázkazán előlapját meglepődve láttam, hogy a háromállású szelepváltó ( Honeywell VC6012 3WM Valve Actuator ) körülbelül 10 másodperces periódusidővel felváltva kapcsolja a fűtést, illetve a HMV-t, miközben az átváltáskor kattanási hangot ad ( talán relék ? ). Az üzemmód kapcsoló nyári állásában a jelenség változatlan. A kijelzők nem mutatnak hibát.
Mielőtt szerelőt hívnék, szeretném megtudni, hogy házilag javítható-e a hiba. Ehhez kérem segítségeteket, amit előre is köszönök.
(#) toro válasza karcsi hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
A Honeywell VC6012 szelep csatlakozójába nem csöpögött bele valahonnan víz?
(#) karcsi hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Köszönöm az édeklődésedet. A csatlakozó és környezete teljesen száraz.
(#) vandi7310 hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Sziasztok !Böngészem ezt a fórumot és nem is tudom kihez forduljak.remélem tud valaki segíteni.Van egy beretta ciao tipusu kombi kazánunk http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT-BfswrIuyXMhs5Gxt7nYRF3yOoFwxhM7hvkcUtxzkVRbyDUFCSQ ilyen fajtaKétszer volt benne panelcsere.Most ömlik belőle a víz nem melegiti a vizet folyton kikapcsol nem tudom mit lehetne vele csinálni ha valaki tud kérem segítsen.Pillanatnyilag nem állok úgy anyagilag hogy szerelőt hívjak
Következő: »»   107 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem