Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   127 / 291
(#) frob válasza exorcist hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Hát hogyne, kibírja, de termékbe? Na azt kétlem!
Bár ha úgy tervezzük hogy egy év után kipurcan akkor jó lehet 450V os kondi 600-ra töltve.
(#) frob válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Igen az inverteres dolgok valók már erre, ettől függetlenül egy dolog hogy feltöltöm 1 sec alatt , mert ügye miért ne, de a másik vége is kell , a trafó ami le tudja adni.... szóval fenntartásokkal kezelni a két öklömnyi vagy akár három .. méretű villpásztorokat amire ráírja a gyártó hogy 4J ...

Kedvencem a vaterás nagyonerős....
(#) vicsys válasza abdulla hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Szia
A nicknevem vicsys. Egy ellenállás és egy trimmer soros bekötésénél nincs sorrendi különbség (igen, n-nel írva), mert Kirchoff és G.S.Ohm óta az áram átfolyik mindkettőn és nem tesz különbséget. A 100nF, amin problémáztok, pedig az IC tápját hidegíti. (Illik beletervezni)
(#) Swedhart válasza frob hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Na igen *
Egy hasollatot mondok az inverteressel kapcsolatban pl az inverteres heggesztő.
Nos amit én fejlesztettem ki annak az a lényege hogy olyan magas frekin megy hogy pormagos trafó kell , na meg spec dióda a kimenetén mert a 4007 hiába 1000v-os a magas frekit nem bírja és lezárja a tápot.
*
Pl az én tápom fetjére még hűtés se kell
(#) Cavalier válasza frob hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Simán raknak ilyet termékbe, azt hiszem, Horizont gyártmányúban volt így, 230 feszkétszerezővel egyenirányítva, rá a kondira, az 600V körül adódott.
(#) exorcist válasza frob hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Elnézést, rosszul fogalmaztam. Nem csak kibírja, de üzemszerűen működtethető és nyugodtan bele lehet tenni termékbe is, nem fog egy év után kipurcanni. A megadott 450 V AC effektív érték 636,4 V csúcsértéket jelent. Normál működés közben tehát az alkatrészt nyugodtan feltöltheted 636V-ra, majd kisütheted és áttöltheted -636V-ra másodpercenként 50-60 szor, hiszen erre tervezték a gyártók. Továbbá lehet kapni 20µF/800V DC fóliakondenzátorokat is kb. 4x4x2cm-es méretben, amivel gond nélkül megoldható a 4J energia tárolása. Természetesen a ténylegesen, a karámra leadott energia értéke nagyon függ az alkalmazott kimenő trafótól. Természetesen nem kell mindent elhinni amit a gyártók ráírnak a készülékeikre, de mivel csak annyi van a dobozra írva: "4J" az igazából bármi lehet Lehet a tárolt energia, az elméleti maximum vagy csak egy típusjelölés is.
(#) frob válasza exorcist hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Azért adnak meg 450V ot hogy a 230V *1,42 =326v -ot kibírja és az esetleges tranzienseket ami a induktív kacatokból visszajön, nem azért hogy 450V helyett 636V -ra töltögesd
egyik kondenzátort sem méretezik 5-10% nagyobb feszre, ugyan úgy a motorindító kondik sem bírják ezt hosszú távon, gagyit gyártani tökéletes amit mondasz, normális évtizedekig jól működő eszközhöz pedig nem...

Végül is igazad van lehet hogy márka jelzés a 4J.. de akkor meg eléggé megtévesztő....
(#) Cavalier válasza frob hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
A motorkondikon ott szokott lenni, hogy hány volt, és az mennyi élettartamot jelent. A fesz viszont AC-ben van megadva rajta, tehát a 450-500V-ot kell szorozni még hogy a csúcsfeszt megkapjuk.
(#) otto54 válasza exorcist hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Az utóbbi időben többször említettétek a különböző rendszereknél azt,hogy az hány Joule energiát ad le.
Kérdésem ki mivel méri a ténylegesen leadott értéket?
(#) Cavalier válasza otto54 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Le kell terhelni egy adott ellenállással, és a feszültség grafikonját felvenni, majd leintegrálni és az ellenállás ismeretében számolható a teljesítmény.
Mondjuk tárolós szkóppal megoldható. Ja, hogy ilyen nincs minden háztartásban, így kb. hasra megy. A gyártók is azt írnak rá, amit akarnak, ui. kutya se tudja ellenőrizni.
Lehet kapni amúgy energiamérőt, aranyárban, de azt sem tudom, hogy az vajon tényleg pontos-e.

Nagyjából pontosat lehetne csinálni úgy, hogy pl. egy komparátorral figyeled mikor van a fesz 2kV felett. Amikor fölémegy, indítasz egy számlálót, amikor leesik megállítod. Megméred a csúcsfeszültséget is. Az idő, és a csúcsfesz ismeretében számolsz egy átlag feszültséget, ebből az ismert terhelésre már tudod mennyi energiát adott le. Mikrokontrollerrel megoldható lenne, de még sose érdekelt annyira, hogy megcsináljam.
(#) otto54 válasza Cavalier hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm!
Reméltem,hogy van valami egyszerű módszer is,amelyet csak én nem ismerek.
(#) dizi válasza Cavalier hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Íme
(#) enree válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Szia Vicsys!

Hogy sikerült a villanypásztor tesztje? Ha jól szuperál, belinkelnéd, hogy pontosan melyik kapcsolást építetted meg?
Köszi, üdv:
E.
(#) vicsys válasza enree hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Szia
Ugye nem lapoztál vissza?
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) enree válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
tényleg, valahogy átsiklottam rajta, köszi
(#) exorcist válasza frob hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Azért adnak meg 450V AC-t mert azt kell kibírnia, gondolj a háromfázisú hálózatokra. Ekkor a fázisfeszültség 400V effektív, azaz ezt kell még szorozni a gyök2-vel, ami ~566V csúcsértékben és ezt az ún. motorindító kondik üzemszerűen, nx10.000 óráig is elviselik.
(#) frob válasza exorcist hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Jogos, közben utánanéztem , igazatok van.
Viszont a nagy utánanézés közben az is kiderült, minél nagyobb feszre töltjük a kondit, annál kisebb lesz a belső ellenállása, tehát nagyobb energia szükséges a feltöltéséhez, mint azt egyébként az ember alapból gondolná, tehát 300V ra 20µF vagy 40Uf ezekből a kondikból minimális veszteséggel a 2x-e energia kell, míg ue pakkot 600 ra tölteni már lehet hogy 2.5x vagy több energia szükséges.
No mindegy, lényeg hogy igen működhet a 600 V ra töltősdi.
(#) Jann hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Ezzel a kapcsolással? vagy úgy általánosságban, mit érdemes építeni ? semmi extra nem kell csak működjön! üdv!
(#) asdasd. válasza Jann hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Tirisztorosat érdemes csinálni ha már nekiállsz.
(#) Jann válasza asdasd. hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Tudnál ajánlani egy bevált kapcsolást ?
(#) kadarist válasza Jann hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Szia!
Ez egy bevált, működő változat.
(#) abdulla válasza vicsys hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Elnezest a kellemtlenkedesekert epp folyamatban vagyok az epitesevel nem a hozza ertesedet vitattam csak jelezteni kivantam az eszreveteleimet megegyszer 1000 bocsanat es koszonom a kozze tett kepeket , adatokat mert egyre kevesebben vannak akikben meg pislakol a segitoszendek szikraja es megegyszer neharagudj ha melyen erintettelek volna!!
(#) vicsys válasza abdulla hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Semmi gond! "Kínozz" csak bátran. Ha tudok, szivesen segítek!
(#) Jann hozzászólása Máj 9, 2012 /
 
Vicsys!

Te melyik verziót raktad össze ?
(#) vicsys válasza Jann hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
(#) Jann válasza vicsys hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) csabexxx válasza vicsys hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Szia vicsys, megepitettem az altalad feltoltott pasztort, a BC182 helyett BC 546 van es a bfy34 helyett 2N2219 et hasznalok, az egyeb alkatreszeket gondosan atmeregettem ugyanazok az ertekek kerultek bele mint a rajzon, 12 voltos BOSCH autotrafot hajtok vele, a problemam az hogy a telyesitmeny potit maximumra csavarva csak 2 max 3 milimeteres sikrakozom van, valyon mi lehet a gond vele? Probaltam 6V os trabi trafot es vagy 3 fele 12 voltos trafot mindegyikkel azt produkalja. Barki otletet szivesen fogadom, a rajzokat csatoltam. Koszi
(#) vicsys válasza csabexxx hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Miért kéne nagyobb szikra? Te ezt forgácsolásra, vagy őrzésre akarod használni...? (Egyébként sem értem, hogy hogyan kerültem egy péniszirigy világból egy szikraméret összehasonlító világba?)
(#) csabexxx válasza vicsys hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Medve ellen, az akacosban 40 mehcsalad mellett
(#) szitibi hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Sziasztok! ÉN a vicsys ét fetesre alakitottam át(1 kis segitségel) irf830 került a bu326 hejére, tranzisztor csak a bc182 ő maradt benne de még nemépitettem meg fojamatban van az épitése.
Következő: »»   127 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem