Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Koszonom a tanacsod Imi65, meg fogadom, es a masik ket kolleganak is.
Sziasztok.
A kérdésem az lenne,hogy a toroid hálózati trafónál mi a helyes elrendezés?A szórás miatt.
Szerintem azt csak egyféleképpen szokták lefogatni, lapjával. :nemtudom:
Tekercseket, és trafókat sohasem szokás egymás közvetlen közelében elhelyezni, (bár toroid trafónak elég kicsi a szórása) az egymásra hatás minimalizálása érdekében. Általában arra is ügyelni kell, hogy a szórt mágneses terek egymásra merőlegesek legyenek.
Szia mindenki.
2x6V 10VA 230V Transzformátor EI48-16,8 2db ilyen trafóm van lehet e erősítő trafó belőle előre is köszönöm szépen.
Sajnos ezek kicsik még egy ECL86-oshoz is. A lemezköteg jó lenne, ha 2x olyan vastag volna. Ha itt megnézed, 30mm-es köteg van, a 16 mm-es vasaddal szemben.
Sziasztok!
Szeretnék egy munkaáram mérőt csinálni a csövek beszabályzásához. Ezzel a foglalattal meg tudom csinálni, melyik lábakra kell rákötni a mérőzsinórt? Kell még valamilyen alkatrész (ellenállás, kondenzátor) hozzá? Köszi!
Részletesebben is kifejthetnéd, mit is akarsz csinálni (egy csőszerű foglalattal).
Bedugod a cső helyére, és az érintkezőkön (lábakon) akarsz valamiféle áramokat mérni. Gyanítom, ez lenne a terved. Sajnos az Ambu-babára hiába kötsz EKG-t, nem lesz értékelhető görbe. Ha ezt dugod a cső helyére, hol lesz maga a cső? Egy dinamikus eszközt nem lehet helyettesíteni passzív hálózattal (de, egy bizonyos munkapontban lehet, erre az Ohm -törvény ad lehetőséget, kiszámítod az ellenállás értékét, majd megmérheted, hogy: Jé, tényleg annyi áram folyik rajta, mint amit kiszámoltam!). Ennek mi értelme lenne? A cső egy többváltozós eszköz (egy adott érték több minden függvénye), nem tudod modellezni, csak csővel. Felesleges pénzkidobás volna ez a terv. Maradj a jól bevált módszernél. Soros ellenállásokon feszültségmérés, és ebből áramszámítás (az ellenállás érték alapján)!
Sziasztok.
Az mitől lehet,hogy a katódellenállásokon nem áll be fixre a feszültség,mindig mást mérek.Rossz lenne a műszerem?
Az ilyen cső aljzatot régebben sokpólusú csatlakozóként használták, az egyszerűsége, és a kézenfekvősége miatt. A csövek "beszabályzásához" nem kell semmilyen kiemelő szerkezet, a csőlábakon feszültség méréssel, némi számolással minden paraméter meghatározható, és a foglalaton minden kivezetés hozzáférhető.
6p14p és ECC82-ről van szó,mind a két cső új.A fűtőfeszültség 6.4 volt,még egy 6v-os izzóval is terhelnem kellett,hogy ne fűtsön annyira.Más nincs,megvárom a 10 percet,és remélem,hogy Ohm törvénye érvényesül,nem pedig Murphy-é.Köszi.
Én a dolog inverzére bíztatnálak. Tehát ne az áramkört mérd a cső nélkül, hanem a csövet az áramkör nélkül...
Szóval készíts egy egyszerű csőtesztert. Vannak leírások és kb. ez fogja nerked megadni azt, amire kíváncsi vagy. Olyan ketyere kell, amivel adsz feszt (bírja az áramot) és előfeszt. Ekkor meg tudod nézni, hogy a végleges helyén mekkora előfeszültség esetén áll be a kívánt áram (persze értelme ha csak erre használod, megkérdőjelezhető, a céláramkörben is mérhető, sőt célszerűbb is). De egy ilyen ketyere sokmindenre használható.
Sziasztok!
Ma kerültek birtokomba a kimenők és a hálózati trafók. A hálózatiakat "fleta" forumtárs készítette a kimenőket Pávó Ferenc, köszönöm szépen e remek munkákat! Összes súly 14kg ez még csak a kezdet. :yes:
EI 120 vasra vannak készítve,
alapterület : 100 x 120 mm, magasság : 83 mm és jó nehezek.
Szépek! Mindig érdekelt, a kimenőre hol lehet szerezni ilyen "sapkákat"?
Etronik shop-trafók-,trafó fedelek...
Kedves Csövesek!
Kérnék választ pár dilemmámra. A kimenőket légrésesre, egyoldalon vasazottra készítik E I lemezekkel, ok. Mi van a toroid kimenőkkel, hol van a légrés? (a közepén a lyukon... tudom ) Aztán a folyomány: A kimnőtrafók nem ugyanolyan összetételű, sőt anyagvastagságú lemezeléssel ajánlottak, mint egy mezei hálózati. (E I vasak) Ez a másság megvan a toroidos kimenőknél is? Pár szóban, ha kapnék felvilágosítást, köszönöm!
Vékony fűrészlappal, vagy flexkoronggal a toroid magra légrést lehet vágni. A "kocka" vasmagokhoz hasonlóan toroidból is több féle van, valamelyik jobban, valamelyik kevésbé alkalmas kimenő trafóhoz.
Köszönöm a választ.
Konkrét dolog, jó-e SE erősítő kimenőjének az M mag? BEAG PP erősítő kimenője volt...
Kivettem egy lemezt, sajnos az M idom teljesen, légrés nélkül illeszkedik.
Kérdés, mivel és mennyit kéne a nyelv részből levágni? Van valakinek tapasztalata?
A mennyit-el van a legfőbb gond , igazából a légrést hangolni kellene /a nagyok ezt mondják / technikailag a kivágás megoldható ez lenne a kisebb gond.
Leser , szikraforgácsoló , és a rosszabbik eset a flex de ha biztos a látásod és a kezed akkor ezzel sem lehet gond .
Közben "megvilágosodtam", csak a minőség a kérdés. A vágás minősége, mivelsége...
Nem a középső nyelvből kell elvágni, egyszerűen le kell vágni az M alatti egyenest és E I lemez lesz belőle. Nagy előnye volna a vasnak, hogy hangot eresztettek eddig is át rajta és nem szimpla hálózati trafóvas. Ha jól kifenem a karos lemezollót, vajon mennyire tekergeti meg vágás közben a lemezt, ez a kveszcsön...
Azért nem ilyen egyszerű a dolog, sok M vasnak ivelt az illesztése (középső oszlop). És léteznek légréses M magok is, sajnos a légrés-legalábbis az enyémen- kicsit nagy, 1 mm- de kettővel osztani kell, mert csak a középső oszlopon van. De a 0,5 mm még mindig sok az alkalmazott 0,2-0,3 mm-hez. Max fojtónak jó.
Az M magon midíg van légrés, különben nem lehetne szétszedni. Nem is olyan kicsi, ahhoz képest, hogy 0,1 - 0,2 mm kellene. A légrés beállításánál variálni lehet, ha pl váltogatva rakod, akkor nagyon kicsi, ha egyirányban rakod, akkor 0,5 - 1 mm. Ha variálod, akkor elérhető a kettő közötti "átlag" légrés. Egy kimenőnél pedig ritkán kell ennél nagyobb légrés.
Ez az M mag kivétel lehet, fény felé tartva semmi légrést nem látok, passzol, mint két kics lego...
Hevenyészve levágtam egyet...hát...nem egyszerű kenyér. Pedig ez tűnt kézenfekvőbbnek, mint a középső lemezt kurtítani. Egyébként nem ívelt, hanem nyílegyenes, ennyivel "egyszerűbb".SE erősítőnek kellene, és nagy BEAG kimenőtrafó volna az illető, 0.3mm-es lemezekkel, böhöm megnyugtató keresztmetszet 10W-hoz.
Ha hangot eresztettek át, akkor nem légrésesen tették eddig is? (csak kérdezem...)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |