Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   149 / 582
(#) kettyere hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy indesit wia 102-es vezérlő panellal kínlódok. Zárlatos lett triac csere. Azóta tápfesz. ajtó bezár a gép nem mozdul. De ha lehúzom az ntc-t akkor mindent csinál, míg le nem tilt ntc hibára. Az ntc-t kimértem jó 25kohm. Valami ötlet, mert én elakadtam.
(#) Kubisa hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Ma reggel elromlott a Samsung R1043 típusú mosogépem, mosás közben egyáltalán nem forgott a dob. Szétszedtem és láttam hogy elszakadt a 1270 J5 típusú szíj. Kérdésem a következő ha veszek hozzá új szíjat, akkor hogy tudom legegyszerűbben házilag kicserélni? Ha tud valaki rá ötletet, vagy már csinált ilyet kérem segítsen.
Előre is köszi.
(#) misi93 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Köszönöm válaszod. Végül is Wörpúlnál maradtak elég jó eddig
(#) zenebolond válasza Kubisa hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia
Minden szíjnak van egy típusszáma vagy mérete. De általában az a bevett szokás hogy típusszám után adnak egyet.
Először a motorra teszed fel a szíjat, ezután óvatosan forgatva a dob ékszíjtárcsáját ráforgatod az ékszíjat. Csak vigyázz nehogy odacsípd az újaid. Ha sikerül feltenned, pörgesd meg és nézd hogy a dob ékszíjtárcsáján hol fut az ékszíj. Ha nem áll pont a közepén akkor forgatod megint kézzel lassan és egy kicsit húzva vagy tolva az ékszíj oldalát alul motor ékszíjtárcsáján a bordákon át ugratod az ékszíjat.Csak vigyázz itt is az ujjsérülésre.
(#) zenebolond válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Köszi Szepi!
Ma megyek érdemben foglalkozni a masinával.
Miskanaruska.
(#) stenglt hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Sziasztok !

Egy ügyfélnek szeretnék segíteni Bosch WOB 1200 tipusú felültöltős mosógéphez keres programtáblázatot.
A szokásos helyeket már megnéztem nem találtam, ha valakinek van tippje köszönettel veszem.

Üdv. stenglt
(#) zenebolond válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia Szepi
Nem működik a gép. Roncstelep lesz a vége. A vezérlője megment.
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Sziasztok .
Egy AWT5085-ös- sel vacakolok ami mindent megcsinál normálisan csak a végén nem áll meg a pr.kapcs hanem tekeredik egyfolytában, Ha valaki találkozott már ilyennel azt kérem irjon.

Üdv. Laci!
(#) Kubisa válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Köszi a segítséget!
(#) Ancsika_78 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia! FE 948 csak ez az egy felirat van rajta. Köszi a segítséget.
(#) Ancsika_78 válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget, remélem a párom meg is találja még egyszer köszi!
(#) szepi003 válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia A program kapcsoló mechanikája lesz a rossz. Én egy elektronika hibásból szoktam áttenni,de még azt nem vizsgáltam hogy mi lehet a baja.Valószínű hogy a stop állast nem veszi figyelembe.üdv szepi003
(#) stenglt válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia !

Nekem is valami AWT-vel volt ilyen problémám annak a pr.kapcsolója elektronikus volt de volt rajta szinkron motorral mozgatott érintkező. Itt tanácsolták, hogy szedjem szét és az érintkezőket tisztítsam meg. Az én gépem megjavult.

Üdv. stenglt
(#) szepi003 válasza stenglt hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia Én is arra a elektromechanikus egységre gondoltam,de mivel volt rossz elektronikás így 2-tő ből csináltam meg üdv szepi003
(#) lukovicsek válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Erre gondoltam én is és szét is kaptam egyből de nem az a baj, kikapcsolt állapotban a kontaktok nem érintkeznek semmivel és még összerakva is leellenőriztem de minden a helyén van a mehanikai részben, régebben nekem is volt igy és akkor a mehanikánál volt vagy széthullva vagy megolvadva de ennek most semmi baja, és egyszerüen nem akar leállni. Annyit még észre vettem hogy amikor elindul megint körbeforogni akkor a kikapcsolás előtti viz leengedésnél megáll és ürit egy ideig és aztán megy tovább, szintérzékelő rendben dugulás sincs én még ilyet nem pipáltam

Lci!
(#) szepi003 válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Szia. Akkor meg kéne próbálni egy szoftver frissítést,hátha beválik.üdv szepi003
(#) lukovicsek válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Szia.
Átraktam egy másik panelba az epromot és most azzal megy, lehet a procival van valami gubanc?
(#) Gyöngy hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Sziasztok! A wirhpool mosógépemmel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Időnként F6 hibát jelez és nem indul el. Véletlenül rájöttem, hogy ilyenkor a gép alját, hátulját hősugárzóval melegítve egy idő után megszűnik a hiba és indul. Kérdésem, hogy ezzel nem teszek-e nagy kárt benne? Mi lehet az oka?
Köszi!
(#) szepi003 válasza Gyöngy hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Szia.F 6 os hibakód tachogenerátor hiba. A motoron van a tachogenerátor,ott lehet a gond.Nézd meg a motor csatlakozót/párásodás oxidáció tisztítás /vagy a forgó mágnes/elmozdult,eltörött/a motor alapos tisztítása szénkefe portól.üdv szepi003
(#) Gyöngy válasza szepi003 hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Kösz az infókat!
(#) Buki hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Üdv!
Whirlpool AWT2274/3 mosógép nem melegíti fel a vizet. Fűtőbetét OK. Hőfokszabályzó felől a betét megkapja a fázist, de a nulla nem ér oda. A fűtőbetét nulla pontjától elindulva a programkapcsolóig folytonosságot mérek. A betáp nullapontjától is folytonosság van a programkapcsolóig. Valószínüleg a program kapcsoló nem ad át.
Esetleg valakinek van egyéb ötlete?
(#) szepi003 válasza Buki hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Szia A programkapcsolóba a piros csatlakozón meggy be a fűtőbetét vezetéke. Ez egy mechanikus kapcsoló.Valószínű,hogy beégett az érintkező ami a fűtést kapcsolja.Próbáld meg óvatosan szétszedni.és megtisztítani az érintkezőket.Sok sikert szepi003
(#) PMIKI hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy Whirlpool 2214 típúsu aut. mosógépemben ki ment az ajtóretesz triacja.....ki tudna segíteni mi lehet ennek az oka....? Invensys 475560 alaplapon....
Előre is köszönöm !
(#) lukovicsek válasza PMIKI hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Üdv.
Az atóretesz valószinüleg rossz, szét kell szedni megnézni nem e égett szét vagy hullott szét, de az is lehet, hogy viz került oda.

Laci!
(#) lukovicsek válasza Buki hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
A hőfokkapcsoló jó?
(#) PMIKI válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Köszönöm a segítséged kedves lukovics !
(#) lukovicsek hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok
Egy LG INtelovasher-rel van gondom amiben kiment a motor vezérlő, raktam bele egy másikat, most müködik viszont amint ruhát rakok bele már nem birja megforgatni a motor.
Valaki tud segiteni ebben?

Üdv: Laci!
(#) galgocziSandor hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
azzal a kéréssel fordulok a forúmozókhoz hogy ha valakinek meg lenne az Energolux komfort 751.3-01
elöre is köszönöm ha lehetne az emailomra köszönettel és üdvözlettel GS
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Ez inverter motoros?
(#) lukovicsek válasza imikee10 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szia.
Szerintem igen , egy mágnes a forgórésze szénkefék nélkül.

Laci!
Következő: »»   149 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem