Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 6kW-os fényerőszabályzó
 
Témaindító: andra_s, idő: Okt 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) jucsaba válasza iimi hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Szerintem nem . Két záró érintkező kell (vagy 2 triak) , ami messze nem olyan bonyolult , mint megküzdeni a fázishasítás miatti zavarral.
gondolom nincs előtted a 3 ellenállás kapcsolása , amit pl vill tűzhelyeknél használnak, de szerintem akkor is egyszerűbb 2 záró kontaktus, vagy a kondenzátoros előfűtés -szigorúan nullátmenetes triak v szilárdtest relével- mint egy fáz.hasító szabályzó, bár ez meg meddőt termel.
de mindenki döntse el maga.
(#) Peter65 válasza iimi hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
K1 helyére hagyományos kapcsoló vagy relé kontaktus kívánkozik. Sima tranzisztor kimenetű optócsatolót ne tegyél be, mert egyrészt váltakozó feszültség van jelen a kontaktusok között, ráadásul közel a teljes hálózati érték. Triak kimenetű optocsatolóval viszont jó lehet. Ennek nem kell nullátmenetesnek lennie.
(#) Peter65 válasza jucsaba hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Elvileg nem zárja rövidre a kondit, de a valóságban 5-10%-os hiba előfordul a kapcsolási időben, és akkor már igen.
A három sorbakötött izzó szerintem jó gondolat, de szerintem 80V-on már eléggé világít. 5db esetén talán jobb a helyzet. A hátránya a sok kapcsoló elem, amiket egyszerre kell vezérelni. A szokásos egyszerű diakos megoldások ide nem jók.
(#) jucsaba válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
egyszerre vezérelni: optotriak
sok kapcsoló elem :valószinűleg olcsóbb 5 triak mint 1 nagyáramú.
A triakon levő fesz csak max a hálózati fesz , míg ha zavarszűrőt használsz (fázishasítás miatt) kell a 800V eszköz.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem