Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1369 / 2208
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 14, 2012
Valami Nagy Kimenő szpartakiádon olvastam, hogy a kimenő az kizárólag E I lemez és természetesen hangfrekis...
De abban is biztos vagyok, hogy azok a csövek minden bizonnyal egy nagyságrenddel különbek a GU-snál, ez van, attól még én szeretni fogom a szüleményemet, akármilyen savankás a szőlő...
A hálózatira rátettem a kezem, bízom a germán precizitásban, a képen egy csöves német motyó trafója terül el.
180VA. 1X250V. 1X6.5V. 1X23,6V (primer230~ természetesen)
A GU fűtőfeszhez valót utólag rácsavarintom.

ring1.jpg
    
(#) (Felhasználó 1947) válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 15, 2012
Hát ez sem semmi! Szép "biztonságos" mikrotrafó

Mivel fontos dolog az érintésvédelem, és szervesen is kapcsolódik a topikhoz, kerestem egy doksit, talán sokaknak ad segitséget ,támpontot.
Az Ágoston féle Audiofil Erősitők Épitése könyben is emlitik a dolgot, pont a GU-50 SE kapcsán, az I. év. osztályt.Érdemes utánaolvasni.
Ha már egyedi, minőségi erősitőket épitünk, legyenek biztonságosak is ez a véleményem "végszóként".

Grounding.pdf
    
(#) (Felhasználó 1947) válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 15, 2012
Tökéletes.
Már csak egy 12,6V-os tekrenc kell rá
(#) totya694 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 15, 2012
Üdv

Nem rég elkészült egy ECL86SE és kedvet kaptam egy "picivel" nagyobb SE építéséhez.Bontásból adódott az alu lemez és a furatok nagy része is adott volt így neki fogtam.(E88CC/6550)
(#) mayky válasza totya694 hozzászólására (») Máj 15, 2012
A hálózati M102A méretű vas? Nem lesz az egy kicsit soványka neki ?
(#) bakos13gab válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 15, 2012
Ez egy jó doksi! Én már régebben végignéztem. Nagyon jól leírja a kis és nagyjelű fokozatok földelését.
(#) Orbán József válasza totya694 hozzászólására (») Máj 15, 2012
Szia!
Leköteleznél, ha leírnád a kimenő adatait!
Hasonló cipőcskében járok...
(#) totya694 válasza mayky hozzászólására (») Máj 15, 2012
Üdv

Remélem,hogy nem.(300V~ 200mA,6,3V~ 5A,6,3V 2A)
(#) totya694 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 15, 2012
Üdv

Itt vettem valakitől a HE-n GU50 SE-hez.Nekem sok módosítás után sem lett jó az az erősítőm és félreraktam.
Még maradt jó pár tartalék cső,foglalat 1-2db,5C9S szinte új stb.
(#) Orbán József válasza totya694 hozzászólására (») Máj 15, 2012
Én a 6SN7 orosz változatával próbálkozom majd és az Ágoston "audiobiblia" adatait tudom követni, jobb híján.
Az első két trióda egymás hegyén-hátán lesz és az már műveli a GU-t. Valami hasonló az eleje, mint a melléklet.
Remélem nem veszi el a kedvemet a dolog, felemásak a tapasztalataim a "tapasztaltakkal".

GU 50 -1.png
    
(#) totya694 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 15, 2012
Akkoriban én is sokat dilemmáztam és van egy egyszerűbb kapcsolás ami alapján én építettem de mint írtam is szinte halmoztam az egyik hibát a másikra.Szólt az szegénykém csak brummos volt nagyon.
(#) marone hozzászólása Máj 15, 2012
Helló !
Lehet hogy már kérdeztem, de egy cső vezérlőrácsára hogyan lehet nagyobb jelet adni (anélkül hogy torzítana), ha nagyobb fesz.-t kap a cső-kisebb nyugalmi áram, vagy nagyobb nyugalmi áram-kisebb fesz. ?
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Máj 15, 2012
Ha előveszel egy cső katalógusát, és megnézed a -Ug / Ia görbéjét, azon elhelyezed a cső munkapontját, minden ilyen kérdésedre választ kapsz. Feltéve, hogy nem vezérled rácsáramos tartományba. Azt pedig nem minden cső bírja, csak amit erre készítettek.
(#) marone válasza pucuka hozzászólására (») Máj 15, 2012
Ez eszembe sem jutott, hogy magam derítsem ki. :whatever:
A kisebb fesz.-nagyobb áram. Szerintem az a megoldás.
Kösz a tippet !
:wave:
(#) Orbán József válasza totya694 hozzászólására (») Máj 15, 2012
Köszönöm a válaszod. Egy csomó ajánlást gyűjtöttem eddig is össze a megfelelő földelés kialakításának tárgyában. Félvezetős erősítőnél, kisjelűeknél is, nem volt ezzel már gondom, de a csövek világában még figyelmesebben kell ezt megoldani. Ha gondolod, átadom az ajánlásokat az új projekt előtt.
(#) pucuka válasza marone hozzászólására (») Máj 15, 2012
Így legalább tanulsz.
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Máj 16, 2012
Sziasztok! Lassan dobozolom az erősítőmet (csak az asztaloson múlik) Most a tápegységben van egy nagy MM 50+50µF kondenzátor és egy szeléncellás egyenirányító. Ezek viszonylag nagy helyet foglalnak, lehet a kimenetben hallható minőségromlás ha ezeket kicserélem modernebb (kisebb, de paramétereiben megegyező) darabokra?

DSCF8694.JPG
    
(#) (Felhasználó 1947) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 16, 2012
Személy szerint mindegyiket cserélném.
A régi MM kondit főleg.
Gyors diódákból egy graetz, egy EPCOS, Rubycon vagy hasonló puffer és kész is.
Az eddigi öszeállitásnál csak jobb lehet.
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 16, 2012
Köszi!

Akkor építek egy hidat 1N4007-ekből és akkor már az egészet rá tudom rakni nyákra, még kulturáltabban is fog kinézni.
(#) totya694 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 16, 2012
Üdv
Csatlakoznék Luki-hoz.Csöves rádió restaurátorok is kiszokták belezni a "régi" kondikat és a belsejükbe ragasztanak új jó minőségű kondikat.
Én a képen látható "szűrést" raktam az ECL86 erősítőbe.

DCP_4738.JPG
    
(#) (Felhasználó 1947) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 16, 2012
A gyors diódák egy fokkal jobbak, mint a kommersz 4007.
Pl: BYV, BYW sorozat.
De 4007-tel is elmegy.
Egy fojtót mindenesetre tennék a tápba.
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 16, 2012
Idővel lehet rakok is, de nekem drágák. Most az a hatalmas 1K-s ellenállás van sorosan ami gyárilag is volt. Nem mértem, de jó nagy huzalellenállás, biztos van számottevő szórt induktivitása is.

Diódának például: BYV26C ?
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Máj 16, 2012
A híd előtt a két 4,7nF kondenzátornak mi a jelentősége? Elhagyható?

táp.jpg
    
(#) (Felhasználó 1947) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 16, 2012
Tökéletes a BYV26C.

Egyébként az MM kondiknak nem a koruk problémás, hanem a minőségük.Már régebben is irtam, sajnos állásukban is hajlamosak elhalálozni.(Az elektrolit hibája, vagy a régi gyártástechnológia hibája miatt.)
De Pl. a hasonló korú, kivitelű Siemens elkók elég jól tartják az értékeiket.(ESR, disszipációs faktor)
Régi EMG műszerek felújitásakor szó szerint "festékesvödörben" vittem a veszélyesbe a rossz, elöregedett MM elkókat, olyan mennyiség keletkezett.
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 16, 2012
Tulajdonképpen a rádióüzem miatt van ott elsősorban (a híd nyitása-zárása folytán a hálózat felé változó impedancián földelődik az NF jel a hálózat felé, ezért ez AM-en 100Hz-es morgást okoz, ezt söntöli a két kondenzátor). Egyébként a hálózat felöl érkező zavarokat is rövidrezárja, maradhat (bár lehet, hogy kicserélném őket újakra (legalább 630V-osra).
(#) (Felhasználó 20218) válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 16, 2012
Köszönöm a korrekt választ!
Eddig mindent hagytam eredetibe, de most akkor mindent cserélek, nem akarom felemásba hagyni, tehát ezeknek is új állja a helyét.
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 16, 2012
Köszi, most nézem itt Szegeden tudok is venni és csak 20HUF/db.
Én hiszek a hazai ipar remekeiben, végül még működnek, pedig a fiatalabb példányom is 42éves. A méretük miatt viszont repülnek szegénykék.
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 16, 2012
Valahogy így gondoltam én is. Természetesen mindkettőt bemértem, hibátlanok. Félrerakom őket, majd valami rádió restauráláshoz hátha jók lesznek.
(#) totya694 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 16, 2012
Nem a legszebben kibontott elkó de a szemléltetésnek ez is talán megteszi.Bővebben: Link
(#) frecsko válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 16, 2012
Szia.
Bár nagy tapasztalattal nem bírok mint Imi vagy pucuka, de az én tapasztalataim azok, ha eddig jók voltak az MM-elkók akkor még az unokáidnak is jók lesznek. Használom is őket és tökéletesek pedig a legöregebb 42 éves. A mai kondik nem hiszem, hogy kibírnak ennyi időt.
Amit totya mutatott elég praktikus és korhű megoldás. Én is csináltam mar, MM elkóknál :hide:
Következő: »»   1369 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem