Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1370 / 2208
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Máj 16, 2012
Tiszta sor, tudom, hogy jó kis kondi, csak a mérete miatt kerül ki az erősítőmből és semmiképp sem megy kukába. Néhanapján szoktam öreg rádiókat javítgatni, felújítani, majd azokba beépítem őket.
(#) totya694 válasza frecsko hozzászólására (») Máj 16, 2012
Van egy ilyen végfokom és az enyémben is rossz volt a kondi(4x100uF) ha jól emlékszem de ennél igen csak behatárolt volt a hely így még a 4db új kondi is alig fért be.Bővebben: Link
(#) frecsko válasza totya694 hozzászólására (») Máj 16, 2012
10 rádiómból 8-ban cseréltem én is az elkót. A maradék kettőben még mindig kifogástalan az állapotuk. Az asztalon összedrótozott erősítőkhöz is egy MM elkót használok, tökéletes.
(#) Orbán József hozzászólása Máj 17, 2012
Üdv! Fojtó kérdés. Látom sémák némelyikén, 15-20 Henry-s fojtók vannak az erősítőkhöz rendelve.
Ma kaptam 4 db mosolygós fénycső fojtót, 1.15 Henry-t mutat rajta a mérce. Áramerősségre bőven tudja, amire az SE-ben szükségem van. Hasznos lehet őket felhasználni? Csábító, hogy csak csavarozni kéne a helyére. Ráadásul kellően kicsi a fehér törpe.

fujtó.jpg
    
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 17, 2012
Bocsánat, 11.5 az a Henry...
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 17, 2012
Felőlem 42-es balettcipő is lehet, ha jó a csöveshez.
Ha nátrium, higany lámpa előtét, attól is jól alszok...
Nem az a lényeg.
(#) ngyzoli válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 17, 2012
Üdv. Nyugodtan használhatsz hipersil magot kimenőnek,nem fog elrontani semmit.Én is építettem régen SE-t,(EL 84,duplán)ilyen vasra,semmivel nem tűnt rosszabbnak a lemezeltnél.A GU 50 még nem az a színvonal,hogysem ez számítana.A tekercsek osztására inkább figyelj,az "többet nyom a latban".Együtemnél pedig külön előny,h sokkal könnyebb a légrés nagyságát beállítani a hipersil-en.
(#) Orbán József válasza ngyzoli hozzászólására (») Máj 17, 2012
Köszi a tanácsot, magam is belátom, itt még nem szükséges csúcsra járatni a pénztárcát. Ha egy tisztességes, csendes, de tisztességes és vérbeli csöves erősítő kerekedik, meg leszek elégedve.
Még tépelődök azon, hogy használjam-e a nagyobb vasat, mint az ajánlott...
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 17, 2012
[OFF]Ajándék fojtónak nem nézem az eredeti célját. Ha hasznos és megmenekít egy hasonló tekergetéstől, belesimítanám a kapcsolásba, kipipálva. Ha kettőt sorba kell kötnöm, még akkor is jó vagyok.
(#) mayky válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 17, 2012
Én úgy tudom ezekben a fojtókban nincs légrés, és ezért alkalmatlan az egyenáramú felhasználásra. Váltóáramú üzemben működnek, valamiféle ballasztként. De ezt az okosabbak megmondják. A fénycsövek, HgLi begyújtásához kell.
(#) bakos13gab válasza mayky hozzászólására (») Máj 17, 2012
Én egy ideig sikerre alkalmaztam sima fénycsőfojtót a füles erősítőben. Van érezhető szűrő hatása, még ha egy rendes fojtóval nem is ér fel. A légrés kérdését nem tudom, nekem nem égett le...
(#) (Felhasználó 1947) válasza mayky hozzászólására (») Máj 17, 2012
Jól tudod.

DC-re, csövesbe nem használható.
Egy idő után átmágneseződik.
(#) mayky válasza bakos13gab hozzászólására (») Máj 17, 2012
Leégni nem ég le, csak telítődik a vas. Persze lehet, hogy néhány mA esetén ez nem gond.
(#) bakos13gab válasza mayky hozzászólására (») Máj 17, 2012
Szerintem, ha nincs jobb, akkor érdemes lehet berakni. De ha van kéznél (pénznél...) fojtó is, akkor egyértelmű, hogy mi kell a tápba. Előfokba mindenképpen jó lehet.
(#) mayky válasza bakos13gab hozzászólására (») Máj 17, 2012
Igen, csak lehet hogy itt a brumm szűrést nem a tekercs induktivitása fogja végezni, hanem a tekercs egyenáramú ellenállása.
(#) Orbán József válasza mayky hozzászólására (») Máj 17, 2012
0.75A van ráírva, kizárólag a légrés meg(nem)léte lehet elvileg akadály... Valamint a 11.5 Henry csak jelent valamit, bár a felmágneseződéshez nem értek, lehet akadály.
(#) mayky válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 17, 2012
Szerintem a geometriájuk sem a legjobb ezeknek a vasaknak. Elég hosszúkásak, nagy a rézveszteségük. Mekkora ennek a tekercsnek a DC ellenállása?
Természetesen egy próbát tehetsz vele, sőt próbáld ki, (építs deszkamodellt) aztán tegyél a helyére egy SM85A vasat 0,4-es huzallal teletekerve, persze légréssel.
(#) Orbán József válasza mayky hozzászólására (») Máj 17, 2012
Igazad van, ez így elég bizonytalan, szét kéne egyet verni, hogy bizonyosságot nyerjek, de emberség is van a világon. Egy hasonló formátumú hálózati trafó primerjén is 11-12H-it mértem például.
(#) bakos13gab válasza mayky hozzászólására (») Máj 17, 2012
Ebben igazad lehet. Én úgy emlékszem, hogy 6-8V esett rajta terhelve. Ugyanakkor van olyan műszerből bányászott fojtóm is, ami majdnem 1000ohm nagyságú DC ellenállással bír. Ez nyilvánvalóan csak kisjelű fokozatba jó néhány miliamper esetén.
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2012
Már el is vetettem a gondolatát az alkalmazásának. "Igazit" teszünk majd bele, előírás szerintit.
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Máj 18, 2012
Sziasztok! Elkészültek végül a tápok, már teszteltem is őket, szépen működnek. Alig foglal nagyobb helyet, mint a régi duplaelkó önmagában.

DSCF8716.JPG
    
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Máj 18, 2012
Sziasztok ismét. Most végre kipróbáltam a tápokat terhelten, az erősítőbe kötve őket. A régi alkatrészekkel szépen beállt a 250V DC, most 270V van helyette. A diódák miatt lehet? Mármint, ha jól tudom az eredeti szelén cellás híd okozhatott komolyabb esést, amit már a BYV26C nem. A másik dolog, hogy az 1K/10W kerámia ellenállások igencsak melegek, kézzel még éppen megfogható, de csak pár másodpercre. Ez normális? A fényképen az eredeti ellenállás van, hány wattos lehet? Csak mert az nem melegedett ennyire, viszont se az alkatrészre, se a kapcsolási rajzra nincs ráírva a teljesítménye. Jó lesz így ez az ellenállás, vagy cseréljem nagyobbra?
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2012
Köszi a választ. Eredetileg lehet, hogy úgy volt kötve, de én már egy ideje ezzel a kapcsolással használtam (csak a régi alkatrészekkel) és nem melegedett ennyire. Lehet, hogy régen a 2W még tényleg annyi volt!?
" Tehát az egyen utáni 50 ľF ra tedd a végfokot és az második 50 uf ra az előfokot ." Ezt kipróbálom, bár most még nem tiszta, hogy mit és hova kössek.
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 18, 2012
A bal oldalon lerajzoltam, hogy miként értelmeztem a feladatot. Jó így?
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 18, 2012
Kipróbáltam, szól szépen, csak így az ellenállás előtt 316V DC van, utána meg 307V DC, ezzel ki fogom nyírni a csövet!? Akkor, hogy kompenzálja a diódáim "jóságát" illene kicserélnem az 1K ellenállást nagyobbra. Mekkora legyen?
(#) mc-4 hozzászólása Máj 18, 2012
Sziasztok!

1-1,5mm csőszegecset hol tudok venni?
Mindenütt a Bungard Elektronik Gmbh & Company 1000db-os kiszerelését találom.
Nincs valakinek 100-100db eladásra?

Köszi!
(#) djhans válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 18, 2012
Nem fogod kinyírni. Csak akkora katódellenállást kell a végcsőnél alkalmazni hogy az anóddissszipáció ne legyen 9W-nál nagyobb.
(#) (Felhasználó 20218) válasza djhans hozzászólására (») Máj 18, 2012
Na ebből egy szót sem értek.
Viszont most a 1K/10W-ost kicseréltem egy 10K-sra, mert ezt találtam itthon. Most a kimenőre jut 321V, a csőre pedig 248V. Gondolom így jó.
Korábban, amikor 307V-ot kapott akkor a belül a cső egy része szépen felizzott, viszonylag gyorsan.
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 18, 2012
Sokat kísérletezni nem akarok, kiszámolni nem tudok semmit, mert abszolút nem értek ehhez a csöves témához. Azt hiszem a legjobb lesz, ha szépen visszaállítom a régi tápot és majd zsúfolok neki helyet a dobozban.
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 18, 2012
Éppen erre figyelmeztettek. Az alkatrészek melegedését, a becsapódó elektronok lefékeződése okozza. Minél többet, és minél gyorsabbat kell fékezni, annál inkább. Értelemszerűen a mennyiség az árammal arányos, míg a sebesség a (gyorsító)feszültségtől függ. Ha az egyik nagyobb (a fesz), a másikat csökkenteni kell.
Következő: »»   1370 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem