Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1679 / 3960
(#) kareszka1984 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Na azon a részen tuti nemlesz elfúrás, mivel mályen a gipszkarton fal üregében futnának Én csak arra gondoltam nem zavarja-e a videojelet, vagy a bejövő kábeltv koax-át a melettük futó 220-as vezeték (?)
(#) nedudgi válasza kareszka1984 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Melyik kifejezést nem érted?
(#) Hp41C válasza kareszka1984 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Az előírás nem kérdezi meg, hogy gipszkarton hézagában megy-e a cső... Egyszerűen nem vezethetők közös csőben.
(#) c27 hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Autóakkumulátorhoz kellene egy egyszerű mélykisülés elleni védelem.
Itt már feltettem egy képet az elképzelésemről, mennyire működőképes illetve mekkora feszültségnél kell lekapcsolnia? Feltöltött állapotban egy autóakku 12,6V meddig mehet le?
(#) pucuka válasza c27 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Feltöltött állapotban az autóakku feszültsége 13,6 - 13,8 V. Az akku névleges feszültsége 12 V. Az üres akkufeszültsége 10, 6 - 10,8 V. Ez alatt mélykisütés.
(#) pjg válasza c27 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Tinában tettél fel valamit. Tedd fel közérthetőbb formában. Pl jpg.
(#) c27 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
De te most terhelve vagy üresjárási feszültséget írtál? Én ezt találtam eddig Bővebben: Link.
Felteszem közérthetőbb formában, bár maga a tina nem tudja, de mindegy. És működőképes a kapcsolás? Terhelés hatására akkor meddig mehet le a feszültség mondjuk egy 45Ah vagy 54Ah-ás akkumulátor esetén egy 100W-os villanymotor szakaszos működése közben? Gondolom érdemes a terhelés miatt leesett feszt figyelni és ha nagyon leesik akkor lekapcsolni. Mekkora legyen ez a minimum feszültség? (A motornak kb napi 2-3 órát kell mennie összesen, de mindig be-ki kapcsolva bekapcsolva kb fél-egy percig meg majd 5-6 perc múlva ismét.)
(#) pitybull hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Sziasztok!
*
Megépítttem ezt a kapcsolást..de nem mükszik...
van ötlet? esetleg?kacsrajz valakinek hasonló??
a lényege hogy trafónélkül szeretnék egy relét késleltetve kapcsoltatni,,kb 1-2 s eltérésel,feszültség bekapcsolása után.
Trafó sajnos nem fér el a helyén.
a relém 12v os,
kapcsolás és panel rajz

*Szerkesztve. A mükszik nem magyar szó!
(#) attika válasza vater2 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szerintem itt ezzel a stílussal nem mész messzire.
(#) reloop válasza pitybull hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szia! Nem kell túlbonyolítani. Bővebben: Link A lágyindítós témában készült méretezés 12V reléhez is.
(#) tib12 válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Ja, bocsánat, mondanom kellett volna. A vevő HM-R868S és az adó HM-T868S(lásd HEStore).
(#) pitybull válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Köszi.
A lágyíndítósat már megpróbáltam..igaz következő képen,,a 24v relés kapcsolást építettem 12v -os relével..és 4db In4007es diódákkal..de nálam hamar kapcsolt és későn engedett el..éppen fordítva mint szerettem volna
..
Esetleg a 12v os változatról tudsz e bővebben??link vagy kapcsolás??
(#) reloop válasza pitybull hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
A késleltetés időtartama arányos a relével párhuzamos kapacitással. Ez a kikapcsolásra is igaz, annak mennyire kell gyorsnak lenni?
A 12V-os változat csak a C1 értékeben tér el, de azt mint látom megoldottad. Fontos, hogy a 12V Zener-diódán csak minimális áram folyjon, akkor úszod meg a legkevesebb kondival.
Innen kezdve olvasd.
(#) nagylzs hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Sziasztok! Van nekem egy MSOP tokozású IC-m. 8 lába van. Sajnos nem tudtam DIP-eset szerezni. Összesen 3 alkatrészt kellene hozzá forrasztanom. Nem szükséges NYÁK-ra tenni, ha készen van akkor ki akarom önteni műanyaggal hogy vízálló legyen.

De gőzöm sincs hogyan fogjak hozzá? Túl kicsik a lábai. Van erre valamilyen módszer, amivel házilag biztonságosan lehet forrasztani MSOP tokot?

Ötletek?
(#) adamhollos hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Hogy van angolul hogy lengőtekercs? Ha valaki tud adni szaknyelvi szöveget amiben benne van, nekem az is jó.

Légyszíves olyan írjon aki tényleg tudja, hogy a szakzsargonban minek nevezik és nem csak beírta a googlebe.

Köszönöm!
(#) Action2K válasza adamhollos hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szia! A hangszórók lengőtekercsére gondolsz?
(#) adamhollos válasza Action2K hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szia!

Nem, a szeizmográfokéra, de szerintem ugyan úgy mondják. A mágneses erőteret nem tudod véletlenül?
(#) Bergi hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Relékkel kapcsolatban kérek segítséget.
Ha a relének egy szivattyút kell kapcsolnia ( kb. 1,1 A, de mondjuk max 3A ) és mindezt 230V hálózati feszültségen akkor a relének a kapcsolt oldalon is 230 ( 250V) kell bírnia ugye?
Vagy nagyon nem jól látom?
Köszönöm a válaszotokat
(#) adamhollos válasza Bergi hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szia!

Az egyik "oldal" a bemenet ez tukó, hogy nem bír 1,1 A-t. A megadott értékek a kimeneti oldalra vonatkoznak. Azaz, ha van egy 230 V ~ 3 A -es reléd az 230 V ~-ot és 3 A-t bír el a kimenetén. A vezérlő áram (ami a bemeneten folyik) nagyságáról az adatlapban tájékozódhatsz.
(#) Action2K válasza adamhollos hozzászólására (») Máj 23, 2012 / 1
 
Mágneses erőtér, más néven mágneses mező. Angolul: magnetic field.
Lengőtekercs szerintem a deprez.
(#) adamhollos válasza Action2K hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Köszönöm!

A deprez-re én is gondoltam, de nem voltam benne biztos, hogy ezt nem e csak a depréz-műszerek tekercsére használják- e. Bár végülis a szeizmográf egy fordított deprez-műszer.
(#) whalaky válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 23, 2012 / 1
 
Vagyis ha segítségre szorulok, marad az aprod.hu...
(#) Orbán József válasza niof hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
[OFF]Találtam anyagot, de csak japánul van, nem biztos, hogy korrekt a webfordítás: "Az áramkört Kukouri Kotko Oda tervező - állítólag az utolsó császár törvénytelen nővérének a kisöccsével járt térplasztikázni a Szent Hegyre - tervezte. Filozófiáját a mindent, vagy szeppukut elv alapján a hármas kaszkód kimenetű négyemitteres végtranzisztorokra bízott ötödfokú Butterwort szűrőből származtatta, amit megfosztott a szokványos C-L tagoktól. A kiváló IC következő tagját nem sikerült megalkotnia - ezért van nulla a sorozat végén - mert egy sajnálatos baleset folytán a hagyományőrző szamurájvetélkedőn véletlenül éles nyíllal keresztüllőtték."
Hát elég szomorú a sztori hepiendje, sajnos....
Remélem segítettem. Azért még kutakodom, lehetnek apró, nem publikált részletek.
A többi az adatlapokon megtalálható.
(#) whalaky válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 23, 2012 / 1
 
Távol áll tőlem hogy vitézkedni akarjak, de hogy egy alkatrész kiforrasztásához kértem volna segítséget ha valaki(k) "önszántukból, erejük és tudásuk, idejük függvényében segítenek", az úgy véltem hogy belefér, bár ez a kimoderálás után már soha nem fog kiderülni.
Ezek szerint nem.
Elnézést!
(#) pucuka válasza adamhollos hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szerintem a szeizmográf nem a mágneses teret érzékeli. A mechanikai rezgéseket, amit a föld rezgései keltenek, többféleképpen érzékelik.
Bővebben: Link
(#) proli007 válasza adamhollos hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Hello!
Kis kereséssel:itt
üdv! proli007
(#) Kovadam hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Sziasztok
SN7400-val tudtok nekem adni vagy mutatni valami egyszerűen megépíthető kapcsolást, ledekkel lenne a legjobb!
Köszöntem!
(#) Bergi válasza adamhollos hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Néztem relét és kb. 1 db van ami megfelel a kritériumoknak. Mivel nem vagy járatos a relékben , már csak azt nem tudom, hogy a 14 lábból, mit hova kell kötni.. De gondolom találok valami rajzot amin elmehetek.
Köszi a segítséget!
(#) ördög hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Szép jó napot mindenkinek. Fotocellával kapcsolatos segítséget szeretnék kérni,mivel én egyáltalán nem értek az elektronikához. A horgászatnál használt elektromos kapásjelző fotocelláját szeretném lecserélni, olyanra mint mondjuk a számítógép egéré. A lényege,hogy egy fordulatnál mennyi jelet ad.
(#) zolika60 válasza ördög hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Az enkóder tárcsán számold meg hány lyuk van. Annyi jelet ad egy fordulatra.
Következő: »»   1679 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem