Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   154 / 581
(#) Panzer General válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ezt már múltkor megtettem és működött.Akkor az kilőve?De akkor nem értem...vettem egy vezérlőt régebben, azzal is ugyanazt csinálja, ha kicserélem...akkor hol lehet a hiba?A vezérlőnél a zárlatot, hogy nézzem meg?Égésnyomok, szagok nincsenek ott.
(#) lukovicsek válasza Panzer General hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Akkor ird már le pontosan hol áll meg hány helyen vagy összevissza ? hanyas után.

Laci!
(#) lukovicsek válasza Panzer General hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Igazság szerint két okból állhat meg , ha nem melegiti a vizet vagx ha a szintérzékelő neérzi a vizszintet vagy rosz, ha ezek rendben vannak akkor csak a programkapcsoló maradt.
(#) lukovicsek válasza Panzer General hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
irtam privátban olvasd el.
(#) Panzer General válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ok megnézem, de majd csak holnap tudom megint elindítani, mert bátyám éjszakás volt és most alszik...Még egy nagyon fontosat elfelejtettem mondani.Amikor továbbléptettem, mert megakadt a program akkor, nem mindig, rászívott még vizet, de soha nem szivattyúzta le.Itt gyanakodtam Én is először a nyomáskapcsolóra, vagy arra, hogy mivel átléptettem egyel ezért átugrotta a szivattyúzást...Csak akkor ment a szivattyú amikor kikapcsoltam és odatekertem a szivattyúprogira.De majd holnap bekapcsolom aztán feljegyzek mindent.Ja és nem akarta a szivattyúzást sem abbahagyni...
(#) lukovicsek válasza Panzer General hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Akkor jól jegyezd meg hol áll meg ebből amit most leirtál ugy néz ki, hogy a szivattyu nem indul néha és nagyon sokszor van ugy, hogy csak az első leengedéskor nem indul be a melegviz miatt az ha a 6-ról inditod akkor az üresrészben lesz valahol.

Laci!
(#) Panzer General válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
A 6-osról indítottam legutóbb.A 6-os után van egy kis nyíl szerű jelölés.Azt hiszem, hogy az elött állt meg.Aztán van a nyíl után egy hosszabb üres rész.Ott is megállt vagy kétszer háromszor.Azután meg már csak a D van ami szerintem a centrifuga.Átkapcsoltam oda, mert persze ez elött is megállt, de ott nem is centrifugált.Aztán már hagytam a francba és leszivattyúztam...Megnéztem mosás közben a kisablakon, hogy meleg e a víz, bár 40fokra volt állítva, de éreztem, hogy langyos volt.Amikor leszivattyúztam, akkor pedig elég hideg volt a víz.Azt nem tudom, hogy azért mert már sokáig állt egyhelyben és kihült vagy azért mert nem fűti valóban...Majd holnap kiderül...
(#) Panzer General válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ok.Szóltam a bátyámnak bekapcsoltam a gépet most.A 6-osról indítottam 60 fokon.Majd megírom mit művelt...
(#) Panzer General válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia
Lejárt a program:most szivattyúzott "mindig", de viszont jég hideg volt a víz.
Elindítottam>6perc múlva megállt a kis nyíl elött...vártam vele 10 percet és semmi>kattintottam tovább egyet>10perc múlva szivattyú>6perc múlva szivattyú>6perc múlva ismét szivattyú>6perc múlva megállt, de ment tovább a programkapcsoló egészen az E-ig...ott megállt megint, eközben volt a C és D amiket szerintem kihagyott, mert nem volt centrifuga sem szivattyú semmi, csak ment a program tovább és állt a gép.
Na de a lényeg az, hogy 70fokra raktam és hideg volt a víz.Szerinted fel tudja ennyi idő alatt melegíteni a vizet?Ahogy mértem 6-7 percenként leengedte a vizet.
(#) lukovicsek válasza Panzer General hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Namost amikor először megált akkor melegitette volna a vizet ami valami végett nem sikerült neki s ha nem füti fel a beállitott értékre addig nem lép tovább, ez lehet az első megállás oka, aztán a sok szivattyúzás között gondolom engedett magába is vizet vagyis öblitett és szivattyuzott, amikor át ment a c, d- akkor volt a géppben viz? miközben ált? amikor meg lejárt utánna benne maradt a viz ? akkor a szivattyu val.szinüleg rossz. a fokszabályzót pedig szintén tekerés közben közelről halgasd meg, hogy kattan e, ha nem akkor az nem müködik , fütőszálat nézd meg 20-30 ohm -ot kell neki mutatni, és lehet van mellette egy végkioldó sorba kötve a fütőszállal annak át kell vezetni, ezeket nézd meg.

Laci!
(#) Panzer General válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia
Amikor megállt a végén a C és D között akkor volt benne víz.Víz mindig volt benne.A végén meg nem akart leengedni.Többször tekertem az E-re és nem akarta leengedni.A hőkokszabályzó működik, kattan amikor elkezdem feltekerni.A fűtőszálat majd megnézem, ha hazaértem...
(#) VIM válasza Panzer General hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia! Amiket leírsz a esetről, nagyon úgy néz ki, hogy a szivattyú nem működik rendesen, mert a rendelkezésre álló idő alatt nem végzi el a leürítést. Ebből kifolyólag a benn maradó vizet érzékeli a presszosztát és nem engedi centrizni a motort. A felfűtés az ajtókontaktustól van függővé téve és a hozzá tartozó klixon értéktől. (Ha otthoni gép közelben leszek felrakom a kapcsolási rajzát és a műveleti grafikont, ha gondolod.)
(#) palko0125 válasza VIM hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia!
Ha tényleg így van, hogy nem ürít időre, és a falba épített kinyomó cső van, nézd meg nem ott van e eldugulva, a golyó alatt!!!
Bye
(#) Panzer General válasza VIM hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia
A műveleti rajz gondolom az az, hogy mikor mit kell csinálnia a gépnek a program alatt.Az jól jönne.De, ha nem az akkor is szívesen veszek minden segítséget.Holnap szétszedem megint...előre is köszönöm.
(#) Panzer General hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
És az valóban létezne, hogy egyszerre adja meg magát a fűtés is és a szivattyú is???
(#) Panzer General válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia
Sajnálom, de ezt nem értem, hogy falba épített kinyomócsőEzt honnan kell néznem vagy izé...?
(#) VIM válasza Panzer General hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
....a szifonról van szó, ami a fali kicsatlakozása a mosógépnek, ami a szivattyútól jön gégecső. A szifonnak és a gégecsőnek is tisztának kell lennie, nem lehet benne lerakódás, mert a keresztmetszet szűkülés nem biztosítja a szivattyú szállító teljesítményét és az nem tudja az idő alatt kinyomni a vizet az üstből. A kapcsirajz mellékelve. A műveleti grafikont már felraktam a robbantott rajzzal együtt.

WP rajz.JPG
    
(#) Juhászné Elek hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Van egy Whirlpool AWT2289/1-800-as mosógépem ami nem lépteti a programot,illetve van amikor nem indul el a centrifugája.Javítható,vagy dobjam ki ahgy a szerelő mondta?
(#) VIM válasza Juhászné Elek hozzászólására (») Jún 2, 2012 / 1
 
Szia! Szerintem előbb megérne egy takarítást a presszosztát légkamrája, ami a gép bal oldalán a dobon van alul. Ha az tiszta akkor a szivattyút kell megnézni hogy a tengelye nem-e kopott olyan mértékben, hogy időnként megakad és emiatt nem tud rendesen szivattyúzni. A szivattyú az kb. 2500-3000eFt szokott lenni az alkatrész kereskedésekben. Jó az a gép nem kell mindjárt kidobni, mert van egy kis bibi vele.
(#) joci.kun hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Üdv mosógépesek !

A mi gépünk is egy Whirlpool AWT , de 2283/3-800 és mostanában "kel új tudatra". Kihagy egy-egy programot, centrifugát, késve indul el és nem azon a programon, amin kellene...
Nagy buherátor lévén úgy gondoltam, hogy a "nagy" forgatógomb elektromos érintkezőinél lehet valami hiba. Belenéztem, de a képen látható vezérlőegység láttán visszahőköltem. Érdemes tovább szétszednem?
(#) Juhászné Elek válasza VIM hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Köszönjük a segítséget
(#) Panzer General hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok.
Szétszedtem a gépet.Segítenétek abban, hogy hogyan mérjek rá a fűtőszálra és a klixonra?Nem férek oda, ha bekapcsolom a gépet...annyira meg nem tudom szétszedni, hogy oda is férjek és üzemeljen is...please help me
(#) VIM válasza Panzer General hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Szia! Az elöltöltős gépeket nem szeretem javítani, pont ezért, mert túl bonyolult egy fűtőszál csere is. Ezt a típust meg még nem volt szerencsém egyszer sem javítani, de mellékelem a szervizes rajzokat, ha nem sikerült volna letöltened és azon a fűtőszál az alsó ábrán található "451 0" jelzéssel. A klixonok "551 3" (60/35fokos) az "554 0" (30/80fokos) közvetlenül a fűtőszál mellett mind a kettő. Az ajtózár "630 0" sorszámmal a szokott helyen az ajtónál. A vezeték színeket lekövetve keress olyan pontot ahol esetleg hozzá tudsz férni kényelmesen a méréshez. Feszültség alatt csak a működéshez elengedhetetlenül szükséges funkciókat ellenőrizd!
(#) lukovicsek válasza Panzer General hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Egyszer már mindent leirtam.

Laci!
(#) VIM válasza joci.kun hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Szia! Nemrég "javítottam" egy hasonló típust és a szivattyú volt a hibás annak ellenére, hogy látszólag semmi baja nem látszott. A presszosztát légkamráját nézd meg, hogy tiszta-e és a gégecsövet is a szifonig + a szifont is. Ha ezek tiszták akkor a szivattyú motort kell majd kicserélni. Ez ugye egy állandó mágnesű forgórésszel ellátott 230V-s motor és a forgórész egy zárt műanyag dobban, (kiszigetelve a víztértől, "O"gyűrűs tömítéssel) forog. Ez idővel kikopik és befolyik a "mosólé" majd oly mértékű lesz a kopás, hogy a gerjesztés hatására az állandó mágnest hozzá szorítódik a műanyag háznak (súrolódik) és nem forog kellő fordulattal a szivattyú, nem viszi ki a vizet az üstből és ezt fogja csinálni amit most, mert a presszosztát nem engedi tovább a progit a bennmaradó víz miatt.
(#) Panzer General válasza VIM hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Szia
Köszi a szervízkönyvet azt múltkor sehogy nem bírtam letölteni.Megmértem a fűtőszálat ott 2000ohm-ra állítva kaptam 27-et.A klixon-on viszont sehogy nem akart mérni.Kétszer két csatlakozási pontja van.Mind a kettőnél mérni akartam de semmi...gondolom így, hogy nincs bekapcsolva a gép akkor a klixon nyitva hagyja az áramkört, hogy kapjon energyt a fűtőszál, akkor pedig tudnom kellene rajta ellenállást mérni.Vagy rosszul gondolom?De ha rosszul csináltam valamit akkor javítsatok ki.Akkor lehet, hogy a klixon xart be?
Ja a szivattyút is kiszedtem, semmi dugulás, sem a csőben sem a szifonnál, sehol.Gyakorlatilag már az egész gépet szétszedtem és mindenhol átnéztem, hogy nincs e rajta vízkő szenny stb, már ragyog a gép kívül belűl.
(#) VIM válasza Panzer General hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Az akkor rossz! A klixonnak alaphelyzetben zártnak kell lennie és az előírt hőfokon nyitnia kell. Ha a mérésnél nem mutat semmit a műszer az szakadt, rossz, ha viszont az átmeneti ellenállást kezdi lenullázni a műszer és utána lesz "nulla" érték, akkor az úgy jó. Remélem nem ez utóbbiról van szó. Nézd meg a műszer zümmer részével!
(#) Panzer General válasza VIM hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Kiszereltem a klixont.Megmértem hanggal is, de semmit nem jelez.Ellenállásnál mérésnél pedig nem ugrik fel egyszer sem, szóval nem ugrik fel és lemegy nullára, hanem abszolút nulla.Akkor az csere?
(#) Panzer General válasza VIM hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Ja és a másik termosztát, a 30-80C-osnál mértem és ott felugrott és szép lassan visszament majdnem 0-ra 200-ra állítva.Az úgy korrekt?Az működik rendesen?
(#) VIM válasza Panzer General hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
"No akkor eddig megvónánk!" Csere bizony!
Következő: »»   154 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem