Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó
 
Témaindító: Gabi, idő: Máj 30, 2005
Lapozás: OK   17 / 50
(#) femiki hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a probléma megoldásában:
van egy Satel CA-6 központ, ahhoz csatlakoztattam egy TELL-Compakt GSM modult. A panel "Out-2" kimenetére kötöttem a modul "IN-1" bemenetét, "riasztásra" programozva. Az "Out-2" lezárva 2,2Kohm ellenállással. Alapon 6,2V-ot lehet mérni rajta, riasztáskor pedig 13,5V-ot. Viszont NEM kezd kommunikálni! Ha simán egy darab dróttal rövidre-zárom az "IN-1" és a "com" pontot a modulon, akkor rögtön elkezdi küldeni a kommunikációt!
Ezt nem értem! Segítsetek! Köszönöm!
(#) hbal válasza femiki hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia!

A Compact GSM modul 2 bemenettel rendelkezik (IN1 és IN2), amelyek a COM bekötési
ponthoz képest kontaktussal, rövidzárral (NO) vagy szakadásra (NC) aktiválhatók, a
beállítástól függően. A bemenet érzékenysége 100ms, legalább ennyi ideig tartó
folyamatos rövidzár vagy szakadás szükséges az aktiváláshoz.


Ne feszültséget köss a GSM modul bemenetére, hanem egy relé kontaktusát. A relét megvezérelheted PGM-ről, vagy szirénakimenetről is.
(#) hbal válasza femiki hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Programozási kézikönyv SATEL CA6:

1. és 2. KIMENET - nagy áramú kimenetek (maximálisan 3.0 A), elektronikus védelemmel
ellátva, túlterhelés és terhelés-hiány vezérlése,
3. KIMENET - nagy áramú kimenet (maximálisan 1.5 A) elektronikus védelemmel ellátva,
túlterhelés és terhelés-hiány vezérlése,
4. és 5. KIMENET - alacsony áramú kimenetek (maximálisan 50 mA), nem védettek, nyitott
kollektor típusú, a közvetlen vezérlo relékhez alkalmazva (a kimenetet védo-diódákkal látták el).
(#) femiki válasza hbal hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszod! Ezt a relé beiktatást nem vágom. Megtisztelnél esetleg egy Móricka rajzzal, hogy hogyan kössem be? Nem értek hozzá, amatőr vagyok.
Köszi!
(#) hbal válasza femiki hozzászólására (») Jún 1, 2012 / 1
 
Szia!

A csatolt képen látható módon kell a relét bekötni.
Nem ismerem a SATEL központokat, de arra a kimenetre kell kötni a relét, ami riasztáskor billen.

bekötés.jpg
    
(#) femiki válasza hbal hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia!
Hálám üldözzön!! Még egyszer köszönöm! :worship:
(#) hbal válasza femiki hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
(#) e-chipmunk hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Én egy un3561 segítségével szeretnék készíteni egy egyszerű riasztót. Már találtam kapcsolási rajzot és úgy gondolom meg tudom majd építeni, nem tűnik bonyolultnak. A kérdésem az lenne, hogy van egy 12Vos, 20 W-os szirénám, amire rá szeretném kötni. Ha ezt így szeretném, akkor kell elé építenem még egy erősítőt is, mert ez így csak 0,2W-ot tud???
Segítségeteket köszönöm!
(#) Frankye válasza e-chipmunk hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
A "sziréna" valóban sziréna, vagy "csak" hangszóró? Ha hangszóró, akkor kell erősítő, ha nem, akkor egy tranzisztoros-relés kapcsolás is elegendő.
(#) e-chipmunk válasza Frankye hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
ami most nekem van az egy ilyen, de én ezzel az um3561-sel szeretném megcsinálni, gondolom akkor kell egy hangszóró helyette!?
(#) e-chipmunk válasza Frankye hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
én egy ilyet szeretnék csinálni, de elég lenne, ha csak az első szólamot tudná, ahhoz, meg találtam egy kapcsolási rajzot, ami itt van!.
Vélemény, hogy lenne érdemes csinálni?
(#) Frankye válasza e-chipmunk hozzászólására (») Jún 2, 2012 / 1
 
Ha ez sziréna, már pedig annak tűnik, akkor ehhez nem kell semmilyen vezérlő elektronika, csak a 12V-os tápot kell ráadni, és szól. Hátulütője, hogy egyféle hangot tud csak.
Ha Te az UM3561-essel szeretnél szirénát építeni, akkor ahhoz először magát az IC-t kell beszerezned, ami nagyon nem lesz egyszerű, mert nem igazán lehet kapni sehol. Ha ez megvan, akkor ahhoz még egy erősítő fokozatra is szükséges lesz, és egy megfelelő hangszóróra is.
(#) e-chipmunk válasza Frankye hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Hát a vaterán lehet kapni
Ok, akkor annyi a lényeg, hogy ami nekem van, azt csak rá kell rakni 12Vra és már szól is.
Akkor ez a megoldás egyszerűbbnek tűnik.
(#) e-chipmunk válasza Frankye hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Van egy ilyen kis ébresztős rádióból kiszerelt trafóm, de sajnos nem tudok róla semmit, azt se, hány volt van a kimenetén. Ezzel érdemes foglalkozni? Eléggé el vannak öregedve a vezetékek. Sajnos, nincs multiméterem, most mihez kezdjek???
Van egy 25cm átmérőjű hangszóróm, ha arra ráteszem, akkor azzal mit csinálna?
(#) e-chipmunk válasza e-chipmunk hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Jah igen, aképeket elfelejtettem. Miért van két piros vezetéke, vajon két feszültséget tud kiadni?
(#) e-chipmunk hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
A mellékletben lerajzolt rendszer jutott az eszembe. Az ajtóra felszerelnék egy reed relét, ami ha nyílik az ajtó ad egy jelet. Ha jól tudom ezek általában alapállapotban zártak, tehát ha elmozdul egymás mellől a két test, akkor ad jelet. Ezt rákapcsolnánk egy jelküldőre, ami küldene valami rádiófrekis jelet, amit a tőle távolabb lévő, kb 20-40m, érzékelő fogna és bekapcsolná a szirénát.
Most az a kérdés, hogy mi legyen a jelküldő, jelfogadó, hol tudnék utána nézni? Olyat kellene csinálni, ami falakon keresztül is működik és zavarmentes, tehát tévesen ne kapcsoljon be. A TV távkapcsolója nem jó, mert az optocsatolás, a kisautók távirányítójára gondoltam, de az meg gyenge.
Ha valakinek van egy ötlete, hogyan lehetne ezt a távirányítási módot kivitelezni, azt köszönöm!
(#) Frankye válasza e-chipmunk hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A trafóról: Ha nem tudod, mennyi a kimeneti feszültsége, akkor mérni kell, nincs mese. Ha komolyan elektronikával akarsz foglalkozni, akkor egy multiméter elengedhetetlen! Ha nem tudod, mennyi a kimeneti feszültsége, akkor csak "nyulat dobálni" jó...
A két piros kivezetés vélelmezhetően azt jelenti, hogy kettős kimeneti feszültségű.
Az UM3561 esetében azonban vigyázz, mert 3 V-os fesz. kell neki, mégpedig egyenfesz, ellenkező esetben tönkremegy!
(#) Frankye válasza e-chipmunk hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
REED csőből kétféle létezik: az egyik a oermanens mágnes elvételére zár, a másik erre nyit. Olyat szerezz be, amilyen Neked kell.
A jeltovábbításra több lehetőség is van, alapvetően a vezetékes, de szóba jöhet a RF is. Az viszont már némi felkészültséget, és elektronikai jártasságot is igényel, ami - már meg ne haragudj! - úgy látom, Neked még nincsen meg. Kaphatóak kész ilyen modulok is, példának okáért: adó, és a hozzá tartozó vevő egységek. Ezek azonban önmagukban nem lesznek elegek...
Javaslom, hogy ha RF mellett döntesz, azt inkább a vonatkozó valamely témában beszéld meg az ahhoz jobban értőkkel!
(#) e-chipmunk válasza Frankye hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Nem haragszom meg, tényleg csíra vagyok még, de majd megnövök. A vezetékes megoldást sokkal egyszerűbbnek gondolom, és biztos az is, mint a vezeték nélküli, viszont elég nagy távolságokat kellene áthidalni, így nem lenne túl esztétikus, emiatt gondolkozom ezen. Lehet több idő és utánajárás, de sztem megérné.
Arra gondoltam, hogy vezeték nélküli kapucsengőt kellene átalakítani úgy, hogy a hangszóró jele adja a sziréna indítójelét. Ez vajon kivitelezhető lenne?
(#) hbal válasza e-chipmunk hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Elindítod a szirénát, de hogyan állítod le?
(#) e-chipmunk válasza hbal hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
1. Időzítővel, ahol be lehetne állítani, hogy magától álljon le egy bizonyos idő eltelte után.
2. Kézi kapcsolóval, egy kód beütése után
3. Telefonos vezérléssel
Sztem mind a három kivitelre vannak már kész modulok, csak eggyé kell őket gyúrni
(#) hbal válasza e-chipmunk hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Korábban ezt írtad:

Arra gondoltam, hogy vezeték nélküli kapucsengőt kellene átalakítani úgy, hogy a hangszóró jele adja a sziréna indítójelét. Ez vajon kivitelezhető lenne?

Vagyis egy vezetéknélküli csengő elektronikájával indítanád a távolban a szirénát és mondjuk biggyesztesz oda valami elektronikát, hogy x percig folyamatosan szóljon. Mi a helyzet akkor amikor nem illetéktelen behatolás van, hanem mondjuk elfeledkezel a riasztóról valamilyen oknál fogva? Akkor is az előre meghatározott ideig szól és a több perces szirénázás megszakítására nincs lehetőség?
(#) e-chipmunk válasza hbal hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Igen, ha meg lehet oldani, akkor a vezeték nélküli csengő indítaná a szirénát. Ha nem illetéktelen behatolás történik, csak elfelejtkezem a riasztóról, akkor természetesen azt úgy kellene megoldani, hogy ki lehessen kapcsolni. Tehát ezek szerint a vezérlést úgy kel megcsinálni, hogy a STOP jelet több helyről lehessen vezérelni.
(#) MAKAI489 hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Sziasztok! Paradox 728+ központi egységem van Espirit 646 kezelővel telepítve. A jelenlegi szolgáltatóval nem vagyok elégedett, ezért a szolgáltatás lemondását tervezem. Szeretném a központot - a tasztatúráról átprogramozni - úgy, hogy a riasztási jelentést a saját mobilomra küldje. A napi naplózási jelentések küldést pedig törölni. A mesterkódot ismerem. remélem valaki tudna segíteni, bár ez a riasztó típus elég régen lett telepítve, a telepítőt viszont nem érem el. Előre is köszönöm a segítséget, Lajos
(#) hbal válasza MAKAI489 hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Szia!

Mi a központ verziószáma?
(#) tomi52 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Vateráztam egy Summit 3208-as riasztót. A leírás alapján sikerült - még csak próbaként - beprogramozni. Eddig nem foglalkoztam riasztókkal, az kérdésem, mit jelent a "swinger" kifejezés. Ez sajnos nem szerepel a leírásban használt fogalmak magyarázatai között. Köszi előre is.
(#) tomi52 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
És még egy kérdés. A szirénában be tudom azonosítani a bemenő pontokat, 2 a 12 V táp, 2 a szabotázs kapcsoló, kettő a szirénát bekapcsoló pont. Viszont ez utóbbinál nincs plusz-minusz jelzés, a központ pedig 12 V egyenfeszültséggel indítja a szirénát. Általában milyen bemenete van a szirénáknak? Sajnos semmilyen típusjelzést nem találok rajta.
(#) MAKAI489 válasza hbal hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Szia!

Nagy nehezen - a fórumokat átbogarászva - megtaláltam az egyik IC-n, vélhetően a micro controlleren a verziót: 3.20. előre is köszönöm a segítségedet.
(#) shine1 hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Üdv mindenkinek! Lehet hogy butaságot fogok kérdezni de azért nagyon várom a válaszokat! A héten össze akarom dobni meglévő tell es pager3 modulomat mint riasztót kihasználva! Olyan probléma fogalmazódott meg bennem hogy vettem egy 12V 1.2Ah akksit és hozzá egy 800mAh 12V töltőt adott az eladó. Azt mondta hogy ez csak az akku töltésére mehet ,a gsm modulom ellátását már nem láthatja el (ami max 500mA is felvehet). Én párhuzamosan rákötöttem az aksira meg a gsm modulra és kipróbáltam. 2-3 relét fog felvenni a legnagyobb áramot.Nem tudom ki mit szól a megoldáshoz ,mi lehet a problémám ebből? Segítséget előre is köszönöm!
(#) hbal válasza shine1 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
A GSM modul áramfelvétele maximálisan 500mA, a nyugalmi áramfelvétel ettől lényegesen kevesebb. Az 1,2Ah akku töltéséhez "mórickásan számolva" kb. a tizede, vagyis 120mA kell. Problémád elméletileg nem lesz, kivéve, ha a megfelő töltőfeszltséged nincs meg. (ez akkor fordulhat elő, ha pl. kapcsolóüzemű dgasztápról szeretnél akkut tölteni, aminek a kimenő feszültsége 12.00V)
Következő: »»   17 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem