Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   307 / 1127
(#) mate_x válasza Hury hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Bedugtam a tápot, de anélkül is mennie kéne. Asus x54c laptopon próbáltam, most fejből nem tudom milyen alaplap van benne . A laptoppal rendben van minden, mert kipróbáltam egy más típusú usb hubbal, ezzel minden oké volt.
Kipróbáltam másik gépen, amin xp van, ott működik, kiírja, hogy az eszköz használatra kész. De amúgy a laptopon is működik, csak nem 2.0-ként, mert ha bedugok egy pendrivet például, akkor kiírja, hogy az eszköz nagyobb sebességre is képes, ha 2.0-ás portra csatlakoztatom. A másik hubbal ilyet nem csinál a gép.
(#) Hury válasza mate_x hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Próbálkozz valami Win 7 frissítéssel. Az USB 2.0-t vinnie kéne. A notebook-on talán nem mindegy kivezetett port 2.0-ás.
(#) mate_x válasza Hury hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
De 2.0-ás a port, a másik usb hubbal, működik jól. Az az érdekes, hogy a laptopon van egy usb3.0-ás csatlakozó is és azon működik , de viszont nem akarom, hogy a 3.0-át foglalja a 2.0-ás elosztó. Köszi a tanácsot, próbálkozom a frissítésekkel.
(#) vladcepes válasza Hury hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia! Ha rámegyek az oldalra és kiválasztom a típust és pl: Vga mondom neki hogy GO aztán bejön a következő oldal ott választom az Europe aztán csak tölti tölti (töltené befelé az oldalt de semmi).,de ha az USA-t választom sem megy tovább. Bent a munkahelyen is kipróbáltam de semmi. Hm
(#) TKori225 hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
Egy kis apróságot osztok meg veletek.
Ma hívott egyik ismerősöm, hogy nézzem meg a számítógépét, mert fél óra használat után valami csipogás jön ki a gépből. Mikor kiértem, másfél órája netezgetett a gépen, * ment. Egyből restart, majd BIOS PC healt. P4 3 GHz, LGA 775 (1 magos) hőmérséklet: 80 Celsius
Alapos gép belső nagytakarítás következett. Tulajdonképpen csak azt akarom javasolni mindenkinek, hogy a képeken látható állapotot ne várja meg...
Takarítás és új hővezető pasztázás után a procc hőfoka 55 körül mozgott. Iszonyat!!!
A videokártya ventilátora úgy beállt, hogy kézzel meg nem lehetet forgatni, erőltetésre tengelyestül kiszakadt.
(#) _vl_ válasza TKori225 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Idézet:
„A videokártya ventilátora úgy beállt, hogy kézzel meg nem lehetet forgatni, erőltetésre tengelyestül kiszakadt.”

És vajon, amikor még kicsit ment, nem tűnt fel neki az az iszonyú zörgés, nyivákolás, amit a kis venti levágott? Mert ezek nem "egyszercsak" halkan megállnak, hanem előtte hónapokig hangosan panaszkodnak...
(#) vladcepes válasza didyman hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia! Már majdnem minden megvan hozzá. Van benne egy wifi kártya. Ezt írja rajta. 2.4GHZ/54Mbps Wirelles Ethernet PCMCIA NW2154PCM 802.11g Túlsófelén meg ezt: 802.11g Wireless Lan PC Card IEEE 802.11g Egyszerűen nem találok hozzá olyat ami jó lenne. Már töltöttem le egy csomót de nem akarja elfogadni.
(#) _vl_ válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 2, 2012 / 1
 
Drivert úgy keresünk, hogy előtte megnézzük, mi is az az eszköz, amihez kéne.
Xp-ben ez úgy néz ki: Control Panel -> System -> Hardware -> Device Manager -> alkatrész -> jobb klikk Properties -> Details tab -> Hardware Ids
ezután a listában alul lesz olyan, hogy
PCI\VEN_xxxx\DEV_yyyy\...
Na az xxxx és az yyyy az eszköz azonosítója.
Mondjuk ha azt találod ott, hogy 8086 meg 4227, akkor arra keresel rá guglival, hogy pci id 8086 4227.
Ez optimális esetben ki fogja dobni a keresett eszköz "emberi" nevét, amire aztán lehet a drivert keresni.

Továbbá a driver "felpróbálása" előtt meg lehet nézni, hogy van-e esély rá, hogy egyáltalán jó legyen. Ha a driverben levő .inf fájlban megtalálod a fenti PCI\VEN_... kezdetű stringet, akkor az való hozzá.
(#) didyman válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 2, 2012 / 1
 
Ha a por megfogja, akkor szép csendben megáll egy idő után. Zörgés akkor van, ha a csapágy megszárad.
(#) didyman válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Eszközkezelőben látszik? Csak azért kérdezem, mert a picimaci vezérlőt kérdőjelesre tettük, az ENE lapka miatt, ami kezeli. Na mindegy, mindenesetre kattints duplán minden meglévő sárga kérdőjelesre, aztán válaszd a részletek fült és a listában az eszközpéldány egyedi azonosítóját válaszd ki. Jelöld ki az első bejegyzést, jobb egér, másol. Tedd be ide.
(#) didyman válasza TKori225 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Ó, a kollégánál volt múltkor csótányos gép. Ott is volt mit enniük-gondolhatod, mi volt a gépben, aztán további kedvenc az egeret evett nyomtató, meg hát a különféle kisállatos lakásokból befutó laptopok, asztali vasak, amikor szabályos bundát lehet leszedni a légkavarók előtt.
(#) didyman válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Ez így nem igaz, és félrevezető. Nézd csak meg az eszközkezelőben, hogy hány USB hub van felsorolva a telepített eszközöknél, és mindnek van illesztőprogramja is (usbhub.sys).. Az mind ugyanolyan USB hub, mint amit lehet különálló eszközként is kapni-csak lapkakészleten integrált. De ha rádugsz egy hubot, akkor az is meg fog jelenni eszközkénz, mivel ez nem egy passzív hub, hanem egy aktív USB eszköz. Az igaz, hogy a legtöbb ismert lapkához az illesztőprogram integrált a rendszerben, de azon kívül van sok olyan eszköz, aminél meg nem. Így igaz ritkán, de előfordul, hogy az adott hubhoz illesztőt kell telepíteni.
(#) vladcepes válasza didyman hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Szia. PCI\VEN_1814&DEV_0201&SUBSYS_25601814&REV_01\4&30732D2E&0&0060
ez az egyik csináltam róla kepét is 1-es kép.(hálózati vezérlő)
PCI\VEN_1039&DEV_6325&SUBSYS_04001558&REV_00\4&10C8FD24&0&0008
ez a 2-es kép. (videovezérlő VGA- kompatibilis)
Ennél a kettőnél van kérdőjel.
Köszöntem.

1.JPG

2.JPG
   
(#) Hury válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Elnézést, nem néztem. A géped user manuálját onnan szedtem le, de a többit nem próbáltam.
(#) _vl_ válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 2, 2012 / 1
 
1039 6325
ez egy SIS 65x/M650/740 PCI/AGP VGA Display Adapter.
SIS 650 series néven
1814 0201
ez meg egy RaLink RT2500 802.11g Cardbus/mini-PCI cucc.
Lap alján RT2500
Win7-es driver láthatóan nincs ott...
(#) vladcepes válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Köszönöm.Az első linkel most próbálkozom.
(#) Hury válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 2, 2012 / 1
 
1: Írtál egy PCMCIA wifi kártyáról ami nem megy.
Remélhetőleg azon van a következő chip, és nincs még egy belső wifi kártya

2. PCI vendor-device id (link) szerint van még egy wifi vezérlő.

Driver az oldal legalján:
http://www.ralinktech.com/en/04_support/support.php?sn=500
(Kamu email címmel indítható, elég furcsa letöltés, nem vártam végig...)

3. VGA vezérlő SIS 650: http://w3.sis.com/download/download_step1.php?id=155931

szerk: na ugyanaz, csak lassabban
(#) vladcepes hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítségeket,sokkal tartozom nektek.A Wifi már megy,a VGA-hoz most szedem le.
(#) vladcepes hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Szerintetek milyen ingyenes vírusirtót rakjak rá? felraktam az AVG-t de letérdelt a gép 256 -os Ram van benne.
(#) didyman válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 2, 2012 / 1
 
Nos, ennyi memóriára semmilyet. Szedj le egy módosított hosts fájlt innen: MVPS és netezzen a gép router mögött, SP3-as XP-vel és Firefoxxal, IE8-cal (Chrome nem). Tiltsd le a kiszolgálót, UPNP eszközállomást, TCP/IP NetBIOS-t, távoli rendszerleíró adatbázist, DNS-t a szolgáltatások közül, kapcsold ki a lemezek indexelését és kész.
(#) didyman válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
VGA-hoz írtam a SiS.com-ot, ott van minden hozzá.
(#) didyman válasza didyman hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
...Automatikus frissítést és a háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatást is és havi 1x látogass el a microsoftupdate.com címre.
(#) Hury válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Valami legyen fenn, ami elindítható néha-néha. Talán Avira Antivir. Néha Panda online scan.

A valós idejű védelmen is lehet csökkenteni, bár annyira nem mutatkozik meg a felhasznált ramban.

Pl Heurisztikus keresés kikapcsolása, fájlt csak megnyitáskor vizsgáljon, ne vizsgáljon mindent, csak bizonyos kiterjesztésűeket. Tömörítettben ne keressen mélyen esetleg sehogy.

Én úgy vettem észre, hogy az AVG akkor dönti meg a rendszert, ha a tervezett scan elmarad/nem megy végi, és a gép következő bekapcsolásakor kezdi a vizsgálatot.

Kicsit pongyolán:
Firefox: sajnos memóriazabáló...
Chrome: Ha több oldalt néztél és bezárod, akkor azokból felszabadul a ram, míg a firefoxban nem. Viszont egy idő után iszonyatos gigagbyteokat halmoz fel a chrome a vinyón, ha nem figyel az ember.
(#) didyman válasza Hury hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
12-es róka egészen jó tud lenni kevés RAM-on, érdemes kipróbálni. Víruskergetőből meg az Avira is rezidens lesz. Tömörített keresés kell, sok féreg jönne be olyan módon, de amúgy meg inkább tűzfal legyen a gép előtt, az megfog majdnem mindent (router+XP sajátja), mielőtt még beköszönhetne. Egyedül a letöltött filékre érdemes koncentrálni, de azt virustotal.com megvizsgálja.
(#) steve25 hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy számitógép ami nem akar bekapcsolni, vagyis bekapcsol de nem ad képet integrált VGA van benne, , bekapcsolom pörögnek a ventik világit a power led is . meg nemis csippan. nem volt használva a lap de akitöl van azt mondta tesztelt, működö. csak most értem rá össze rakni.
(#) steve25 válasza steve25 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
ECS P4VMM
ilyen a lap.
(#) vladcepes hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat,meg a sok segítséget.A gép nem az enyém,én is csak segítettem,úgy mint ti nekem.Hogy hogy fognak vele nettezni nem tudom,de szerintem nem router mögött.(most úgy működik). Az enyém router mögött van + ESS-i. + Malwarebytes Anti-malware.(az utolsót csak néha lefuttatom).
(#) Hury válasza steve25 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Helló!

- Próbáld úgy indítani, hogy nincs rajta semmi felesleg: floppy, ide eszköz, csak alaplap+cpu+ram+hűtés.

- Bios reset az elem melletti jumperrel.
(#) Saggitarius válasza steve25 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Mivel nagyon oreg alaplap (socket478) nezd meg az elektrolit kondenzatorok milyen allapotuak a proceszor korul (az altalad linkelt kepen a foglalat feletti 3, a foglalattol balra 2+1)
(#) steve25 válasza Hury hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Kicseréltem a CPU t és be indult. raktam bele egy 2.0GHZ 128/400 Celeron - ami benne volt egy 2.26Ghz 256/533 celeron volt. mértnem megy vele ez a lap?
nem értem. amugy még hdd sincs benne. meg semmi felesleges
Következő: »»   307 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem