Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   429 / 727
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Idézet:
„De impedancia méréshez SB Live! 4.1-esek, illetve szinte bármi, ami fullduplex üzemben működik 48k 16 bit módban. Mostanság az alaplapi integráltak is megteszik.”



Dobozméretezéshez impedanciamérés kell.
(#) r4pt0r hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
ptesza köszi a választ.

Még az lenne a kérdésem hogy a programokban számolt SPL grafikonok a valós értékek? Szóval ki tudja számolni a program a T/S paraméterek alapján a hangszóró mélytartományban lévő esését, megközelítőleg?
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Tehát akkor dobozméretezéshez elég lenne megépíteni EZT
is?
(#) ptesza válasza r4pt0r hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Igen T/S paraméterekből számolható az átlag érzékenység. Ha jó adatokat adsz be a program a valóságnak megfelelően fog szimulálni.
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Elmegy de nagyobb hangszórókat nem mozgatja meg eléggé.
(#) csabacsaba hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Hello.
Milyen valamilyen muszerel lehet-e merni a hangszoronak a parametereit hogy lehesen normalis doboz epiteni neki.
Minden fele muszer rendelkezesemre all.
Koszi.
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
18-as Beymához meg Eminence-hez kellene. Egy F18 as ládát szeretnék jól behangolni. Tényleg azt a ládát ugyan ugy kell mint egy sima reflexet ugye?
(#) dudassandor1 hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Ptesza mester, lenne egy kérdésem, hátha tudsz segíteni! Megcsináltam az ARTABOX-ot, és olyat művel, hogy az impedancia menet mérésnél, hozzáadódik a végeredményhez a kalibráló 27 Ohm-os ellenállás érték is! Már átnéztem százszor (lehet nem látom már a hibát), de csak nem akar jó lenni. Az oldalad szerinti lépéseknél, amikor egy ismert értékű ellenállással akarok megbizonyosodni arról, hogy jó-e a szerkezet, akkor teszi ezt.
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Megépítettem a mérőkábelt és egy hangszórót egyből le is mértem egy mnc-t. Mellékelt képen van a mérés jó ez így?

Névtelen.jpg
    
(#) ptesza válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Próbáltad , felcserélni a bal és a jobb csatornát? A reference channel ,és resistor értékének mennyi van megadva? Ezekkel kellene variálni. Az ellenállás értékének korrekciózásával lehet módosítani a kért értéket.
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Sinus , helyett állíts be Pink Pn-t ás az average legyen 10. Jobban szeretem ha mérést látni ha 2 Hz-től indul a mérés, mert 20 Hz ról indítva olyan hiányosnak tűnik.
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Így egy kicsit érdekes lett inkább megmutatom.

Névtelen.jpg
    
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Olyan mintha kontakthiba lenne. De a kalibrációval is lehet valami hacsak nem egy 20 ohm-os hangszórót méregetsz.
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Mondjuk a hangkártyám egyik fele valamiért nem szól alapból csak ezzel tudtam kipróbálni. Amugy egy 30 as 8 ohmos mnc-t mértem.
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
A másik laptopon aminek elvileg jó a hangkarija annál meg még rosszab a helyzet.
(#) dudassandor1 válasza ptesza hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 

Ekkora bakit! Köszönöm szépen! Nem látom fától az erdőt.... A bemenetek cseréje lett a megoldás. Tehát a ref. ch. a RIGHT lett. A ref. resistor nekem 27 Ohm. Ha igaz akkor már jól működik! Köszi mégegyszer!
Reflex hangszórókat akarok mérni, 12R150-est, 15R300-ast, ás a 15R400-ast. Ezek vannak itthon egyenlőre.
(#) ptesza válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
A pontos kalibráláshoz találsz egy ki infót legalul, a hozzászólásoknál.

Bővebben: Link
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Hali állitgattam a progin meg a jelszinteken ugyan arra a hangszóróra ezt mutatja pink pn-el így már jobb azért?

limp.jpg
    
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Igen sokkal jobban tetszik, de még mindig magasan kezd.

Mérj le egy 10 ohm-os ellenállást multiméterrel és ezzel a kábellal is . Ekkor kapsz egy szép egyenes vízszintes zöld csíkot. A grafikon bal oldali skáláját kell nézni. Ott is 10 ohm-nak kell lennie. Ha rákattitntasz a grafikonra akkor kapsz egy sárga jelölőt segít a leolvasásban.
(#) dudassandor1 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Szia!
Ma méregettem a Reflex hangszórókat. Ha mindent jól csináltam, akkor az alábbi képen szereplő grafikonok lettek. A sárga görbe a szabadon levő hangszóró mérése, a zöld görbe a hozzá adott súllyal való mérés eredménye.
Tehát ha jól mértem, akkor a gyárilag megadott adatok sehol sincsenek ezekhez!
(#) dudassandor1 hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Ezek lettek az mérések végeredményei:
A kérdésem annyi lenne, hogy a két induktivitásból melyik az, ami az Zobel-tag számításhoz kell? Mert az Le itt mindhárom hangszórónál túl alacsonynak tűnik nekem. Valósabb az L2 érték. (márha egyátalán jól használtam a LIMP-et és az ARTABOX-ot!)
(#) ptesza válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Hogy lett a zöldnek két púpja? Ez a forma többnyire reflex dobozba építve látszik.
(#) ptesza válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
A zoobel méretezéséhez gilszkilabor nick nevű ember ,készített egy jó kis leírást.

Bővebben: Link
(#) dudassandor1 válasza ptesza hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Ma még nem volt lehetőség dobozzal is mérni, hanem csak az "Added mass measurement" opcióval mértem 100 grammos súllyal. Lehet hogy nem jó?
Köszönöm a linket!
(#) ptesza válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Lehet ,hogy mozog - ugrál rajta a súly. Annyit szoktak rátenni, hogy az Fs 20-30%-ot (Hz) tolódjon lejjebb. Fs= a púp legteteje. A súlyt pontosan kell ismerni és mérni. Az átmérőt is pontosan kell mérni , a membrán ténylegesen mozgó részeit kell belemérni.
(#) dudassandor1 válasza ptesza hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Nagyon köszönöm a segítségedet!
Gondoltam rá, hogy "pattoghat" a súly, ma rögzítem valahogy. A súly egy mérleg kalibráló súlya, ami precízen 100g. A membránátmérőbe beleveszek 1/3-nyit a peremből. (az oldaladon írtad - nagyon jó, gratulálok hozzá-, hogy a membránátmérő az nem a membrán keresztmetszetének a hossza, hanem simán lemérem a peremek közötti távolságot. Vagy nem jól értetem?).
(#) dudassandor1 válasza ptesza hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Próbálgattam a súlyokat, de akármilyen súlyt is teszek a hangszóróra (beállítottam a súlyt, hogy 25%-ot csökkentsen az Fs értékén, ami esetemben 40 gramm lett), akkor is két púp lett a grafikonon. Mi lehet a gond?
(#) dudassandor1 válasza ptesza hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Kipróbáltam mindhárom hangszóróval, hogy rögzítettem a súlyt a hangszóró közepére egy pici kétoldalas ragasztó darabbal, de mindnek lett a grafikonján két púp!
Nem értem!
(#) ptesza válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Kevesebb súllyal kisebb lett a púp nálam is.
(#) dudassandor1 válasza ptesza hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Próbálgatom, hogy a 100 grammal kapott eredmények, mennyire azonosak, ha adott hangszórónál kisebb súlyokat használok. QES, QTS max. 1-2 tizeddel tér el, QMS már többel. De ezzel együtt már a VAS is elmászik. Nem értem, hogy mitől lehet ez?
De a súly alatti méréssel megvannak a dupla púpok. A magasabb frekihez tartozó púp a súly csökkentésével laposodik, bár megmarad.
Következő: »»   429 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem