Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 320
(#) nedudgi válasza ODU hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
MCP73812T-420I/OT , MCP 73832T-2ACI/OT ezeket ajénlom, körömnyi méretben elkészíthető a töltő áramkör. Kapcsolás az adatlapban.
(#) ODU válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Ezzel mindösszesen annyi dolgom van hogy megépítem az 1. csatolmányba szereplő kapcsolást. Asok neki 5V ot mondjuk egy stabilizátoron keresztül és máris a grafikon alapján fogja tölteni a cellámat? Mert ha igen akkor ez egy nagyon szuper kis IC nagyon jó áron.
[OFF] Csak a közelben nincs módom megvásárolni.
(#) nedudgi válasza ODU hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Igen. Arra kell odafigyelni, hogy a bemenő feszültséget ne lépd túl, és legyen hűtés megfelelő méretű rézfelület formájában. A pdf vége felé emlékeim szerint van ajánlott nyákterv is.
(#) ODU válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Igen, van NYÁK terv. De lehet, hogy áttervezem nagyobb hűtőfelületesre mert elég sokat fogok vele tölteni folyamatosan. Egymás után 4-5 cellát.
(#) kakukp hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Szevasztok!

Lehet, hogy ne ide vág a téma, de lenne egy kérdésem. Sok elemlámpát úgy reklámoznak, hogy működtethető 2 darab CR123-as elemmel, vagy 1 darab 18650 akkuval.
A 2 darab CR123-as elem összesen 6V, a 18650 akku pedig 3,7V. Nem nyírja ki a lámpát a 6V? Nagy a különbség a két érték között. Ha a 18650-et használom, nem lesz túl halvány a fénye 1 darab 18650 akkuval?
(#) gaben62 válasza kakukp hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szóval az elem 6V-os gyárilag, de csak újkorában, ne felejtsd el.
Vagyis csak addig 6V-os, amig be nem kapcsolod a lámpádat mihelyst bekapcs. azonnal le esik a kapocs feszültség,az izzó-terhelés áramának megfelelően.
Gondolom 4,5V-os izzó van a lámpában, ez megfelelő méretű, 5V-ról vidáman világít, nem ég ki, sok száz órákon át.
(#) vzoole válasza gaben62 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
CR123 akkumulátor is lehet ami feltöltve 4,2 Voltos, ha kettőt raksz bele akkor már 8,4 Voltot kapsz és mivel a Li akkuk elég jól terhelhetőek így nem fog leesni a feszültsége.

A megoldás az, hogy áramgenerátor van az elemlámpában.
(#) morgo válasza zoka hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Szia!
Én egy LM358 műveleti erősítővel megépített komparátorral figyelem egy telefon-akksi feszültségét.
Ha még érdekel, feltehetek egy kapcsolási rajzot.
(#) VillTMK válasza morgo hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Szia ! Engem érdekel. Köszi.
(#) morgo válasza VillTMK hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Szia!
(#) morgo válasza morgo hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Annyit hozzáfűznék a kapcsolási rajzhoz, hogy az LM358 adatlap szerinti minimális tápja 3V. Szab. tápról próbálva 2,6V -ról még működött, de lehet, hogy ez példányonként változik. Talán érdemes lenne alacsonyabb feszültségről is működő műveleti erősítővel lecserélni. A 47K trimmer értéke sem kritikus, csak a billenési küszöböt állítod vele.
(#) zoka hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Sziasztok az MCP73832-vel megterveztem a töltőt, mellékeltem egy képet. Az akkuk egymással nincsenek sorba kötve, de a negatív pólusuk közös. A képen csak egy részlet látható, de összesen 8db akkut töltenék ily módon.
Arra gondoltam, hogyha a tápjuk úgyis közös, akkor nem kellene 8 külön nyák, hanem egybe lehetne tervezni az összeset. Szerintetek így működne ? (az alkatrészek bekötése elvileg oké)
Köszönöm!
zoka
(#) Novak válasza zoka hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Ha úgy fogod őket tölteni, ahogyan lerajzoltad, akkor nyugodtan mehet! Jó ez így.
Csak arra figyelj, hogy a tápod bírja a terhelést. 8 akku töltése még kisebb kapacitás esetén is viszonylag izmos feladat a tápot illetően.
(#) zoka válasza Novak hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Szia!

(A táp terhelhetőségére figyelni fogok)
Még azt meg szeretném kérdezni, ha esetleg úgy szeretném tölteni, hogy a 8 cella állandóan sorba van kötve egymással, akkor a képen lévő elv alapján tölthetem-e a 8 cellát, 8 töltőáramkörrel, 8 külön tápegységről ? A használat során a zöld vonal alatti rész leválasztásra kerül a töltőkről
Köszönöm!
zoka
(#) vzoole válasza zoka hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Igen.
(#) zoka válasza vzoole hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Lényegre törő válasz
Köszi! Bár egy kicsit csodálkozom, hogy amit rajzoltam az úgy jó...
(#) Novak válasza zoka hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Pedig jó.
(#) mate_x hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy régi nokia 6103 telefonom. Eredetileg nokia bl-5ca akkumulátor volt benne, de ezt nem tölti(ki írja, hogy nincs töltés), de ha bl-5c akkumulátort teszek bele, akkor azt gond nélkül tölti. Nem tudja valaki, hogy mi a két akku között a különbség? Gondolom az akkuk védőáramköré másképp működik és a bl-5ca akksinak szigorúbb lehet, hogy nem engedi tölteni.

Üdv, mate_x
(#) lanti válasza mate_x hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Tudjuk mi a különbség de nem mész vele semmire meg nyilvánvaló. Az azonosításra egy ellenállást használ az akkun belül valszeg a ca-s elromlott , használd azt amelyiket tölti.
(#) mate_x válasza lanti hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
De az az érdekes, hogy másik telefon tölti a ca-sat.Pedig jó lenne, ha nem a mobilban lenne a hiba.
(#) mate_x válasza mate_x hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Vagy nem mindegyik telefon azonosítja az akkukat?
(#) mate_x válasza lanti hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Lementem a pincébe és némi kotorászás után találtam egy másik bl-5ca akkut. Ezt sem hajlandó tölteni a nokia 6103, de más telefonban töltődik. Tehát nem az akksi a hibás. Csak bl-5c akkut tud most tölteni, pedig gyárilag 5ca járt hozzá. Elmondanád azt a számodra nyilvánvaló különbséget a két akku közt?
(#) boldogblog válasza mate_x hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Hali! A sima "C" akku adatlapja. A "CA".t keresd meg te!
http://dc505.4shared.com/doc/RkAgL2OH/preview.html
(#) zoka hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Összeszereltem 1db töltőáramkört az MCP73832-vel, rákötöttem a tápot (5V) és ahogy a 18650-est bekötöttem, a LED világítani kezdett, az áram 0-ról felugrott 0,52A-re. Ezután elég hamar leesett 0,4-re. Ráfújtam a panelre, és rájöttem, hogy melege van, mert amíg fújtam, addig vissza is ment a töltőáram 0,5A-re. Aztán rátettem egy fél kilós hűtőborda sarkát az IC-re, mindjárt nem volt melege.

A töltés során az akkun mérhető feszültség nagyjából 3,7V-ról nagyon lassan, kb. 3 óra alatt felmászott 4,1V-ra vagy kicsit többre (állandó 0,52A-es töltőáram mellett), majd az IC áramfelvétele folyamatosan csökkent, míg a feszültség elérte a 4,23V-ot. Kb. 6 óra elteltével lekapcsolt.

Nekem ebből az egészből csak az furcsa, hogy a töltés vége felé teljesen belassult. Ez alatt azt értem, hogy a feszültség például folyamatosan 4,23V-on maradt, míg a töltőáram 4ó:40p-kor: 100mA, 6ó:02p-kor 45mA volt. (ez olyan időpazarlásnak tűnik...)

Végülis az akkun 2500mAh-van írva, és most töltöttem fel először.

A "leírásom" alapján elvileg jól működik a cucc ?
(#) vzoole válasza zoka hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Teljesen jól működik, ha utánaolvasol a li-ion akku töltésének, akkor rájössz miért.
(#) zoka válasza vzoole hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Köszönöm! Örülök neki, hogy jó

Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy én a 4,7µF gyárilag ajánlott kondik helyett 1µF-ot használtam, mert olyat adott a boltos . Használhatom azzal is?
(#) vzoole válasza zoka hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Adatlap szerint minimum 4,7µF kéne és valami LOW ESR, vagy kerámia, vagy tantá kondi.
De szerintem használhatod 1µF-al is.
(#) pipi válasza zoka hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
szrintem maradj a gyári ajánlásnál, ha más nem, tegyél 5 db 1u-t vagy a boltban 2.2u, 10u sem volt?
(#) zoka válasza pipi hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
A boltos úgy adta el, hogy az 4,7-es, és itthon mértem ki, akkor derült ki, hogy nem az. Legközelebb multiméterrel megyek vásárolni...
(#) boldogblog válasza zoka hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Akkor az selejtes. Tipikus "home elektronika" Mármint a beépitett alkatrészek fele gyári hibás, selejt.
Következő: »»   45 / 320
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem