Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1690 / 3959
(#) Lüke Aladár hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Üdv.!

Egy olyan infrás kapcsolásra lenne szükségem, ami továbbítja a szinusz jelet változatlan formában. Főként az adó rész érdekelne, mert az nem akar működni rendesen. Sajnos amit eddig találtam, az vagy nem működik, vagy nem jól.
(#) pjg válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Kérdés mit akarsz analóg továbbítani. Az analóg átvitel nagyon zavarérzékeny. Nem lehet azt a szinuszt digitalizálni?
(#) gordonfreemN hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Ledeket kapcsoltam párhuzamosan, sajnos muszáj volt így, mert gyárilag ilyen volt. A gond az, hogy nem volt több kis értékű ellenállásom és egy sorba kötöttel oldottam meg. A jelenség, amit tapasztalok, hogy a sor végére már halványodik a fényerő. SMD fehér ledek, USB 5V-ról üzemelnek. Ezt a halványodást a darabonkénti/ledenkénti ellenállás megoldaná?
(#) sastas01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Szia!
Mit értessz az alatt, hogy gyárilag ilyen volt?
Mekkora ellenállást tettél elé?
(#) samsys hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Üdv
Normál 5mm-es ledekhez kell áramgenerátort építeni ?
Kb. 90-100 db, 12V-ról üzemelne, hármasával sorbakötve
ez volna az elképzelés.
(#) nedudgi válasza samsys hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Ha aránylag stabil stabil a táp, akkor elég egy-egy ellenállás három sorbakötött LEDhez. A táp legmegasabb értékéhez kell méretezni az ellenállást.
(#) gordonfreemN válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Szia!
Gyárilag párhuzamos kötésű volt.
3,3 ohmot tettem be, fehér smd led 11db.
(#) sastas01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Valószinűleg az USB nem bírja szuflával. 11 LED olyan 0.22 Ampert vesz fel. Az USB pedig általában 0.2 Ampert (200 mA) tud kiadni. Ha 8 vagy 9 leddel próbálkozol akkor valószinűleg nem fog fellépni ez a hiba. És ajánlott az ellenállás értékét is megemelni olyan 11 ohm-ra(9 led esetén) .
(#) gordonfreemN válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Gyárilag volt benne ennyi led és az előző kék típussal nem volt ilyen észrevételem.
(#) samsys válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Köszönöm válaszod, igen stabil tápra lenne rákötve.
(#) peter1995 hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Heló. MPSA92 helyett használhatok S8050 tranzisztort? Mint a kettő PNP ha jól tudom. A MPSA fél A a 8050 meg 2A ami bőven sok. A 300V meg felesleges nekem 20V-nál többet nem kell bírnia a tranyónak.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Igen erre csak nem SMD. Valamiért 2A-re emlékeztem, de annyi adatlapot néztem most a keresgélésben hogy összekevertem. a gyári kapcsolásban az MPSA92 van.
Ha jól tudom a 8050 os PNP.? Vagy newm helyettesíthető vele? Mert akkor holnap veszek ilyet is.
(#) pitybull válasza proli007 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Köszi!Úgylátom te mindig topon vagy!!
elvileg ugye mind 2 féle leineáris iígy jónak kellene lenie ennek is.
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Zavart a dolog, így 100 ohm-osat tettem be egyessével minden led-hez. Így már szép egyenletes, de most a fényerő kicsit gyengébb.
Amúgy egy Logitech G11-ben cseréltem le a led-eket.
Majd szerzek 70+ ohm-os ellenállásokat bele, az lesz az igazi.
(#) pitybull válasza proli007 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Van ez a penelem,,ami 14es fesz osztóként működik gyárilag...(nehéz volt de ki olvastam az értékeket)
Szeretném ezt 50es osztóra áttalakítani.
Mert máshol is jól jönne ez a kapcsolás.
Csak nem tudom miként, melyik ellenálást milyenre kellene cserélnem..
Esetleg ehez vallami ötleted nem -e volna??
Köszi:pityu
(#) pitybull válasza pitybull hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Elnézést a rajzon szereplő 1K ellenálások csak 10 ómosak!!!!
(#) Csupasz hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Egyszerű, de számomra még ismeretlen problémával találkoztam.
Megépítettem az Attila-féle forrasztóálomást, a hozzá ajánlott pákával.Kb.3 hete használom, és mintha a hőfoka nem lenne megfelelő, pedig a hőmérő szerint jó.
Amikor az ónhoz érintem, olyan mintha ívkisülés lenne közöttük.
Még nem láttam ilyet, mi lehet a probléma?
Köszönöm a segítséget.
Üdv:
Csupasz
(#) mps válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Szia! Nem vagy véletlenül feltöltődve? Műszálas cucc, szőnyeg, stb. Ha igen, az elég veszélyes lehet az alkatrészekre is. Egy kicsit nézz utána az ESD-nek.
(#) Csupasz válasza mps hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Nem, ezt már néztem, valami miatt a pákára gyanakszom..Az előző ehhez hasonlót akkor produkált, mielőtt kiment a fűtőbetét.De ezt még alig használtam...
(#) rolanndi hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
üdv , egészen amatőr szinten vagyok, a kérdésem a következő lenne, szeretnék építeni egy pályázatra, egy elektromos kisautót, és az ötletem a következő lenne:
1,5 góliát elemmel meghajtva az áramkörre kapcsolt kondenzátort egyfajta Kers-ként használva meg lehetne e oldani azt hogy az elektromotor egy rövid nideig nagyobb teljesítményt adjon le? előre is köszi
(#) mps válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Igazából akkor sem alakulhatna ki akkora feszültség különbség a pákád és a kezedben tartott ón közt (már ha a kezedben tartod), mérni tudsz a páka és a föld-cin-asztal közt valamit?
(#) rolanndi válasza rolanndi hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Értem, és köszi tehát pontosan milyen kondira lenne szükségem?
(#) zolika60 válasza rolanndi hozzászólására (») Jún 5, 2012 / 1
 
Valami ilyesmi: Bővebben: Link
(#) Csupasz válasza mps hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Ha az ónt leteszem a szigetelt asztalra, és a szigetelt nyelű pákát fogom, akkor is ez van.Mérni nem tudok semmit...
(#) freechat válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Keresgéltem a neten, de sajnos nem találtam jó útmutatást arra, hogyan lehet jól megcsinálni ezt a vezetéket.
Készen nagyon drágák és ha minden kötél szakad még akár ilyen fogót is megéri venni, de jelenleg csak 3-4 db vezetékre lenne szükségem.
Azt nem tudom, hogy forrasztani kell-e illetve, hogy hogyan kell megcsinálni sima mezei eszközökkel. (fogó stb...).
(#) Csupasz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Megpróbálom, köszi!
(#) qvasz2 válasza freechat hozzászólására (») Jún 5, 2012 / 1
 
Fölösleges a fogó, főleg, mert minden fajta érintkezőhöz másmilyet kéne venni. Mezei laposfogóval picit ráhajtod a vezetékre, annyira, hogy éppen fogja, majd ügyesen, pici cinnel, és nem egy nagy bunkóval megforrasztod. Így bele fog menni a helyére és nem is csúszhat ki. Ha kicsúszott, lehet azért, mert fordítva dugtad bele (úgy nem fogja a pici pöcök!)
A forrasztásnál még arra kell vigyázni, hogy a cin ne folyjon bele a csatlakozó részébe, ami a tüskével találkozik (de még a gyanta se, mert az is gátolja az érintkezést) !
(#) zolika60 válasza freechat hozzászólására (») Jún 5, 2012 / 1
 
3-4 vezeték miatt ne vegyél fogót. Rá lehet ügyeskedni kombinált fogóval is, csak az a lényeg, hogy a hosszabbik fülek eredetileg vissza fordulnak a szigetelésbe, ezzel rögzítve a csatlakozót. Tehát annyira rá kell hajtanod a vezetékre, hogy ne legyen útban. A rövidebbeket elég ha csak rálapítod és esetleg megforrasztod. A házban csak egy irányban rögzülnek. Ha fordítva teszed be kicsúszik.
Most látom qvasz2 kolléga is megírta ezeket.
(#) qvasz2 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Sima fogóval nem lehet biztonságos kötést létrehozni, bármennyire is megszorítod! Ilyenkor mindig meg kell forrasztani is. A krimpelő fogó úgy van kitalálva, hogy a vezeték anyaga "megfolyik" krimpeléskor, és ez ad megfelelő kötést. Persze ennek feltétele, hogy az 1000 féle csatlakozó-vezeték pároshoz mindig a megfelelő fogót használd!
Következő: »»   1690 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem