Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   132 / 291
(#) kokozo hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Sziasztok! Ha már szigetelők... Miből lehetne jó home made szigetelőt kinyerni?
(#) vicsys válasza dizi hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Idézet:
„Az Oldman félétől ugyanúgy szétfogják bontani a kerítést.”
Ez speciel így nem teljesen fedi a valóságot. Van néhány tényező ami befolyásolhatja a működést és ezekről konkrétan nem esett szó. Továbbra is azt mondom: jó az kis területre, normálisan kivitelezve. Bár ez utóbbi, mindegyikre igaz.
(#) Epeti válasza vicsys hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
A szakasz amire kell, az kb. 60m, és csak "ijesztésnek", hogy amikor oda megy vandálkodni, akkor legyen neki egy kis meglepi! Talán leszokna a kerítésbontásról!

Lacika001: köszi, most már világos!
(#) Epeti válasza dizi hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Neked is köszi a felhomályosítást!
(#) Jax válasza dizi hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Nem hülyeség!
Én speciel nem rég terveztem egy gyengébb sokkolót, feszültség sokszorozóval a macskánknak, mert nyitogatja a szúnyogháló ajtót. váltakozó 24V-ból csinálok 1-1,5KV-ot.
Nagyon jó, csak kicsit drága az anyag költség, minden újabb rész, tartalmaz két kondit, meg egy diódát. Egy ilyen "áramköri rész" kétszerezi a bemeneti feszt, tehát például, ha háromszor építed egymás után ezt a 3 alkatrészből álló áramkört, akkor ha a bemeneten van 10V, abból 60-at csinálsz. Ha 4-szer építed meg, akkor 80V lesz a kimeneten. Ha meg mondjuk 10-szer rakod egymás után ezt, akkor 200V-ot ad a végén.
Csak sok az anyag hozzá, nem éri meg, hiába egyszerű az egész.
Úgy terveztem, hogy mivel az kis szemét, mindig a sarokvasat piszkálja, beakasztja a körmét, és kirántja az ajtót, picit megcsiszolom a vasat, és egy saruval rácsavarozom az egyik pontját az áramkörömnek, a másik pontját meg leverem a földbe, és egy biztonsági nyomókapcsolót rakok az ajtóhoz, ha kinyílik, megszakad az áramkör, hogy minket ne rázzon meg, ha esetleg belerúgunk.
Majd eldől, hogy megéri-e.
Ahogy számolgattam, ha 24V váltóáramról működik, és nem kell hozzá áramforrás, mert az adott, akkor az anyagköltség 2-3000 Ft.
Az még bele fér, mert nem akarok villanypásztort építeni szerencsétlen macseknak.
(#) Jax hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy kérdés! 1:1-es leválasztótrafó nagy baj, ha 60W-os?
Attól félek, hogy túl nagy áramerősséget fog tudni átadni, és emiatt a magas fesz is életveszélyes lehet!
Jól mondom?
(#) Lacika001 válasza Jax hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
24Vból csinálsz sokszorozóval 1-1,5kV-ot? A veszélyesség inkább az egyes kondenzátorok kapacitásától függ. (nagy kapacitásnál sokkal durvább is lehet mint egy "szokásos" villanypásztor..)Egy áramkorlátozó ellenállás mindenképpen kell rá.
(#) Jax válasza Lacika001 hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Ez jogos!
Hova ajánlott ezt bekötni? a 24V-hoz, vagy a villámra?
Egyébként úgy gondoltam, hogy 1µF-os kondenzátorokból állna az egész, persze amik bírják ezt a feszültséget.
(#) dizi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Helló
A probléma csak ott kezdődik,hogy anyagárban ugyan ott van mint egy inverteres,de az inverteresnek kevesebb a fogyasztása jobb a hatásfoka és mind nagyobb mind kisebb területre alkalmazható.
Nem hiába terjedt el ez a típusú megoldás a gyári aksis kivitelű készülékekről már ne is beszéljek
Az ilyen tranzisztoros kivitelűeknél minden hsz-ban azt olvastam,hogy melegszik meg,hogy sokat fogyaszt alacsony hatásfokkal dolgozik,.
Meg ugye milyen trafót tegyek rá Trabant, Lada ??
(#) dizi válasza kokozo hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
A lehető legpuritánabb ám de használható szigetelő a pillepalack nyaka.
Bárhol található,ki mégy az út szélén összeszeded, levágod egy csavarral felrögzíted, rátekered a vezetéket, ennyi 100X jobb mint a teszkós szatyor.
(#) dizi válasza Lacika001 hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Itt egy alapkapcsolás az alkatrész értékeket direkt nem tüntettem fel, az helyes alkatrészekkel simán lehet egy VÁLTÓFESZÜLTSÉGŰ impulzus rendszerű pásztort varázsolni.

alap k.JPG
    
(#) Jax hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Én kérdésemre is légyszi egy választ!
Fontos, mert ha nem jó, nem szeretnénk beruházni rá!
Tehát 1:1-es trafónak jó, ha 60Wattos? Vagy az túl nagy? Életveszélyes?
(#) dizi válasza Jax hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Szerintem sok, annyi nem kell, ha a tirisztoros pásztor leválasztótrafós verzióját akarod elkészíteni.
Annak elég a 6 wattos trafó is.
(#) Jax válasza dizi hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Az a baj, hogy nem lehet kapni, csak 60W-osat. Azt mondták jó az, így-úgy amúgy, de én nem bízok benne.
Szerintem ez életveszélyes is lehet a pásztor kimenetén, mert nagyobb áramot képes adni a gyújtótrafónak, vagyis nagyobb áram jelenhet meg a kimeneten.
Remélni tudom csak, hogy ezt rosszul gondolom, de attól félek, hogy ez felesleges beruházás lesz!
(#) dizi válasza Jax hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Legyél szíves homályosíts fel konkrétan mely áramkört szeretnéd megépíteni, mert kezdem elveszíteni a fonalat.
(#) Jax válasza dizi hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Amiről beszéltél! A leválasztótrafós, tirisztoros áramkört, amibe egy Glim lámpa vezérli a tirisztort.
(#) dizi válasza Jax hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Ahhoz bőven elég a 6 Watt sőt még a 3,5 Watt is elviszi.
Mindjárt kreálok egy rajzot.
(#) Jax válasza dizi hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Tudom, hogy elég, sőt... De az a gond, hogy mifelénk nem lehet kapni, rendelésre is csak 60W-osat! Neten sem találtam semmit, de netről rendelve meg méregdrága lenne.
Tehát, mivel nincs más választásom, csak ez az egy lehetőség van, ezért kérdem, hogy mennyire veszélyes?
(#) Lacika001 válasza Jax hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Általában úgy van kialakítva az egész hogy a tápot rövidre zárja, és csak a kondenzátort kapcsolja rá a tirisztor a gyújtótrafóra. Épp ezért tökmindegy hány wattos a trafó, csak kell egy soros ellenállás a diódák után ,mert a rövidzár se a trafónak se a diódáknak, és se a tirisztornak nem jó.
(#) Jax válasza Lacika001 hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Értem! Akkor jó, Köszönöm!
(#) dizi válasza Jax hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Íme a rajz ezt rakd össze és jó lesz.
Igaz ez diakos nem glimmes.
Akár milyen azonos típusú trafó jó hozzá nem muszáj 9 voltos.
(#) dizi hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
[OFF]SZÍVÁS
(#) kokozo válasza Jax hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Tv szerelő, vagy szervíz nincs arrafelé? Ha szépen megkéred őket tuti adnak el rossz rádióból trafót, vagy tecsóbol veszel 2 egyforma dugasztápot és szembefordítva összekötöd őket..
(#) dizi válasza kokozo hozzászólására (») Jún 9, 2012 1 /
 
Persze egyen irányítás nélkül.
(#) Jax válasza dizi hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Köszi!
Sajnos ezt már kilövöm, mert a leválasztó trafó kivételével már beruháztunk a másikra.
Csak arra voltam kíváncsi, hogy érintésvédelmi szempontból mennyire veszélyes ha 60W-os trafót kötök rá 6W helyett.
Köszi!
(#) Jax válasza kokozo hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Sajnos nem tudok olyat, egy volt, de ha minden igaz, felhagyott a munkával.
Az a gond, pénzügyileg nem én vagyok a góré. Én csak építem, azt amit kérnek. Többet nem akar rászánni az illető 10 000-nél. Eddig eljutottunk odáig, hogy már szerzett gyújtótrafót, megvettük az áramkörhöz való kütyüket, egy poti, meg egy kondi kivételével, annak még a megérkezését várjuk. Plusz még az 1:1-es trafó is úton van. egyenlőre még nem léptük túl a keretet, de ha most új cuccokat vennénk, akkor már K.O.
(#) dizi válasza Jax hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Figyu akkor miért nem vesz a Vateráról, mit görcsölsz vele. 9000Ft-ért már talál.
A 60 wattos trafó jó oda nem fog nagyobb áramot kiadni azt a kimenőtrafó határozza meg, legfeljebb sokat fog fogyasztani.
(#) Jax válasza dizi hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Nem ismeri az internetet. Nincs jó számítógépe, úgy hogy nem tudja használni. Nekem meg egy újabb kihívás az elektronika terén. Ezekből tanulok nemde?
(#) dizi hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Ezeket az adatokat,hogy tudta kitalálni az illető.
[OFF]Szerintem a képek ismerősek lehetnek.Bővebben: Link
(#) dizi válasza (») Jún 9, 2012 /
 
Rendben,de azért érdekes....
Következő: »»   132 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem