Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   313 / 1127
(#) didyman válasza didyman hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Egyébként. A kártya pontos típusának leírása nem egy HW-esen rögzített adat, hanem az adott inf fájl megfelelő szekciója adja meg, akár át isíhatom a nevét, amire tetszik. Ez az érték nem egy "hivatalos" elnevezés, és nem is számít igazán. A tunerkártyán van ugye egy tuner, ami lehet rögtön sokféle. Van egy enkóder, ami megint lehet párféle. Nekem, hozzábbértőnek az enkóder lesz fontosabb (mert voltaképpen ahhoz teszünk fel illesztőt), a tunert kezelő szoftvert a tuner fogja érdekelni, téged (kérdező) meg a pontos név. Az eszköz pontos és hardveresen jegyzett típusa meg ott van az eszközpéldány-azonosítóban. Ez a terület amúgy sem felhasználói terület, aki ért hozzá, annak való, az tud is vele mit kezdeni, az automatizált telepítésnél, ami inkább való felhasználóknak, és azért rendesen működik, meg teljesen jelentőségét veszti.
(#) vladcepes válasza didyman hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia! Igen a "semmit mértem 0-ra értettem) valóban az sem semmi. Akkor ezek szerint az IC hangszóróra való kijövetelénél hiába mértem? És egyenfeszültséget mértem. Aztán közbe valaki mondta hogy ne egyenfeszültség mérjek mert az erősítőn meg váltófeszültség megy ki. Nos úgy is mértem ezeket a lábakat de ugyan úgy 0-át mutatott a multi. Megköszönném ha megírná(tok)d hogy konkrétan mit mérjek és a multin mire rakjam. Ilyen multim van Bővebben: LinkKöszönöm. Üdv.
(#) sztankovics bruno hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Üdvözlet segitségetek kellene ha nem gond.. Adott eggy p.4 asztali gép Alaplap neve Asus P4B533

Platform azonosító 1Fh / MC 04h (Socket 478) Most 2000mhz procival megy ram 1.5gb néztem hogy kezeli a Celeront is igyhát bele raktam egy 2800mhz-eset avval meg sipol minden.. elsem indul! Kérdésem ez mérnem jo mert egy jo géppöl vettük ki vagy nagy neki tán?
(#) didyman válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Mit sípol? Milyen processzor pontosan?
(#) golem hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Tegnap haza hoztam egy vihar vert gépet
winyó az tulélte de a többit nem tudom proci meg memóriakártyák hogy jók-e a táp nem volt jó.
De most raktam bele uj procit meg uj ramot de akor se indul mi lehet vele?
(#) didyman válasza golem hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Hmm, hát nehéz kérdés, de próbálok tippelni: Alaplap?
(#) golem válasza didyman hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Az alaplap biztos hogy rossz mert átnéztem és leltem egy csipet ami ki volt pukanva a teteje. a proci meg a memória kártya és PCIE videó kártya vajon sérülhetet?
A tápba a főtrafó volt leégve. Internet csatlakozó felöl jöt a nagyfesz.
(#) belfi2 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Szia!

Az általad megadott adatokkal nem sokra megyünk.A kérdés arra irányul hogy mit csipogott, sípolt az alaplap mert azok bizony hibakódok .Gondolom vágod.
Nézz szét ezenaz oldalon ha a felsorol processzorok közt ott van a tiéd is akkor támogatja ha nem akkor nem.
(#) sztankovics bruno válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Hello ilyen szirénázo hang volt és,amikor üzem alatt kivettem uagyanazt tartotta perszea proci nemdolgozttt hideg volt, mintha benne se lenne
2000-ess visszaraktam semmi! De én nagyobat szeretnék bele rakni ez a gáz.
(#) sztankovics bruno válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Bocsi elirtam magam 2000mhz megy de mégnéztem a linket amit küldtél menni kéne neki pedig oot amit leirnak.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Sziasztok, van egy CBM4082 IC vel szerelt ChipBank USB SDHC olvasóm.

A problémája az, hogy néha szeret kifagyni és eltűnni az eszközök közül akkor, amikor másolok róla, vagy épp írok rá.

Arra gondolok, hogy az SD kártya olvasó összeszedi a zajt, amitől megbolondul és kifagy.

Hogyan hidegítsem a tápvonalakat, illetve szűrjem az adatvonalakat?

Az asztali gépemen elég ritkán fordul elő, kivéve ha USB hoszabbítót használok, laptopon egyáltalán nincs ilyen probléma, viszont egy barátom gépénél állandóan kifagy másolás közben. Ott több mint valószínű, hogy nagyon zajos a hálózat is meg a tápegysége is elég olcsó minőségű.

Evvel kapcsolatban lenne mégegy kérdésem: Az ő gépében bármiylen USB -s eszköz be van csatlakoztatva az forrósodik.

Itthon a 8GB -os FlashDrive -om nagyon gyors mind az írást, mind az olvasást tekintve, nála meg lassú és az USB eszközök is forrnak. Gondolom minimum nincsen rendben az 5V ág, lehet az SB5V -ra van kötve az USB port, amiből következtetni lehet arra, hogy az ATX táp segédtápja elég rosszul "viselkedik" további ok lehet még hogy erősen zajos, szüretlenek az adatvonalak, vagy csak éppen annyira, hogy az SD kártya olvasó hülyül meg tőle.
(#) belfi2 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Ha szirénázás alatt a váltakozó magas mély hangot érted akkor proci hiba.Valamit elrontottál.Szerintem bízd szakemberre.
Amennyiben folyamatos a síp, akkor a proci túlmelegszik vagy nem megy a venti.,de lehet táp hiba is.Mindenféleképp hozzáértő kezébe ajánlott.
De lehet kísérletezni csak a géped bánja.
(BIOS reset volt?)
(#) belfi2 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Szia!

Szerintem is meg kellene nézni a tápot. Üdv belfi2!
(#) Hury válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Idézet:
„Hello ilyen szirénázo hang volt és,amikor üzem alatt kivettem uagyanazt tartotta perszea proci nemdolgozttt hideg volt, mintha benne se lenne
2000-ess visszaraktam semmi! De én nagyobat szeretnék bele rakni ez a gáz.”


Helló!
Áram alatt lévő gépben nem cserélgetünk alkatrészeket. Bekapcsolt állapotban meg főleg nem!
Most lehet, hogy tönkrement valami, ha már 2000-es processzorral sem működik.
(A 2GHz-es processzor nem biztos, hogy gyengébb, mint egy 2,8GHz-es.)
(#) velegiistvan válasza didyman hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Üdv!

A kártyám azonosítója a következő:
PCI\VEN_1131&DEV_7133&SUBSYS_48761043&REV_D1\3&267A616A
Az inf fájlban ha jól néztem, ezzel a sorral egyezik az azonosító:
%ASUSTigerS.DeviceDesc%=3xHybrid,PCI\VEN_1131&DEV_7133&SUBSYS_48761043
Az asus honlapján semmi ilyet nem találok, amit asus Tiger's device-nek hívnának. Gyanítom, hogy a my cinema sorozat egyik tagjával van dolgom, de ebben nem vagyok biztos.

István
*
(#) _vl_ válasza velegiistvan hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Nálam ehhez az azonosítóhoz a következő adatok vannak:
1131 Philips Semiconductors
7133 SAA7131/SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder
1043 4876 My Cinema-P7131 Hybrid
A gugli szerint ez egy Asus kártya minden valószínűség szerint (akiknek persze szokás szerint haldoklik a weboldaluk).
(#) velegiistvan válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Nagyon köszönöm a válaszokat.

Szerintem Rájöttem, miért nem találtam google-ben semmit. Ugyanis egy az egyben bemásoltam a keresőmezőbe a teljes azonosítót. Lehet, hogy a "&REV_D1\3&267A616A" karakterlánc nélkül én is ráakadtam volna a kártyámra. Ezt abból gondolom, hogy a fenti karaktersor az inf fájlban sem szerepelt.

További szép napot mindenkinek! István
(#) Moderátor hozzászólása sztankovics bruno hozzászólására (») Jún 11, 2012
 
A helyesírás teljes hiánya miatt a hozzászólás eltávolításra került!
(#) velegiistvan hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Kérésem nem e témába vág, így pkérem, hogy aki válaszol, privátban tegye.
Aki tud valamilyen windows xp-n jól működő, az alábi szempontoknak megfelelő, tv-tunerkezelő-szoftvert, kérem írjon.
-Jól együttműködik az Asus my cinema7131 hibrid kártyával,
-Menürendszere billentyűzettel kezelhető,
-Grafikája a Dscalerhez hasonló, vagyis menüsorral, szabványos vezérlőelemekkel rendelkezik.


Előre is köszönöm. Üdv:István
(#) sardi_hunor hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Az lenne a problemam, hogy feltelepitettem a Counter Strike 1.6-ot es amikor a video felbontast akartam beallitani nem engedte wide-re es 1366x768-ra allitani csak normal-ra es 1024x768-ra. A gepen windows7 ultimate van a videokartya pedig egy Radein X1650 512 Mb/128 bit AGP 8x. Azert zavar mert XP alatt nem volt ilyen gond ott volt wide mode es 1366x768-as felbontas.
Hogyan lehetne megoldani szerintetek?
(#) Hury válasza sardi_hunor hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Üdv, Próbáld Win XP kompatibilisként indítani a játékot, beállító progit.

A videokártya drivere win7-hez való?

Még valami: Bővebben: Link
(#) sardi_hunor válasza Hury hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Az XP compatibility modot is probaltam de semmi valtozas es igen win7 driver van fent.
(#) Hury válasza sardi_hunor hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
A CS-vel foglalkozó fórumokon kéne keresned. Másoknak is van ez a probléma, leginkább megoldatlanul.

Talán van valami patch ami orvosolja. Valószínűleg nem hivatalos, és vigyázni kell, nehogy beszedj valami vírust.

A képek alatt a letöltés linkjei: Bővebben: Link
(#) sardi_hunor válasza Hury hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Ok, koszi a valaszt es a tanacsot probalkozok meg mas CS forumokon hatha van megoldas.

Koszi szepen!
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Sziasztok.

Kaptam egy rossz Abit NF7 -es szép tiszta, szinte csírátlan alaplapot, ami feltűnően nem akart feléledni.

Táp ráadásakor semmi jelenség, viszont a Power_Unit LED világit, mondom mi lehet a baj, hogy még csak meg sem nyekken.

A legősibb módszerrral sikerült lokalizálni a probléma forrását: végig taperáltam az alaplapot és az égetően forró alaplapi hálózati kártya TQFP tokozású IC -jére fiygeltem fel. Ekkor szépen leoperáltam kedves beteget, és láss csodát indul a deszka.

A kérdésem a következő: A belerámoltam mindent ami egy iylen csodába kell, tarsojban egy 2600+ Barton magos CPU társaságában. Örültem, hogy könnyedén veszi az iramot, viszont ami zavar az az, hogy a CPU szorzó zárolva van, pedig szeretnék egy picit eljátsazni az FSB,cpu szorzó,DDR órajelekkel.

CPU név: Athlon XP 2600+ barton
CPU kód: AXDA2600KV4D Ami annyit jelent hogy: AXDA (CPU neve) Tervezett maximális órajel 2600Mhz, Aktuális 1917Mhz 1,65V magfeszültség, 85C° maximum üzemi hőmérséklet, másodszintű gyorsítótár 512Kb, FSB 333Mhz effektív 166Mhz aktuális.

Továbbá található itt a WCPUID:
Stepping: AQYHA
Date code: 0409RPMW

A CPU szozózárát szeertném feloldani, mert akármit állítok, csak is 11X szorzóval hajlandó menni.

A CPU teljes adattáblája:
AXDA2600KV4D Z400986842271
AQYHA 0409RPMW
(#) didyman válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
A 2600MHz nem tervezett maximális órajel, hanem PR. Ami nem píár, hanem processor rating. Ami annyit jelent, hogy a korábbi, thunderbird magos Athlonhoz képest olyan, mintha az 2600MHz-en futna. A procid szorzózáras és nem törhető, nem az a tokozás lesz már. Az FSB-vel tudsz játszani, ez a proci a 400Mhz-et elvileg simán fogja bírni, az NV lapka meg a PCI/AGP alapfrekit fixen tartja. Ehhez DDR400-as RAM-ok és kihoztad belőle a biztonságos elvi maximumot..
(#) mizsei.robi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Sajnos az AMD lezárta a procikat gyárilag. Bővebben: Link
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Hopp a proci.

Gyorsak voltatok. Köszönöm.
Még akkor sem oldható fel, hogyha a konfig csúsok kivannak vezetve a hordozón? Lásd a képen.

DSCN6136.JPG
    
(#) _ampervadasz_ válasza didyman hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Van egy Duron 800 Procis ECS alaplapom, ott minden gond nélkül siekrült feltornászni a teljesítményt, nem hiszem el, hogy itt nem lehet, hiszen a konfigurációs lábak ugyan úgy ki vannak vezetve (ott ráadásul könyebb dolgom is volt mert kerámiatokos volt a CPU).
(#) didyman válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Nemnem..
FSB-t tekerd felfelé, jobban is lehet vele tuningolni, mint a szorzóval.
Következő: »»   313 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem