Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   312 / 1127
(#) sardi_hunor válasza Hury hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Hat ezt nem tudom. Az alaplap chipsetje az VIA PT880, ez a chipsett megtalalhato nehany LGA775-os platformon is, ugy hogy sztem tudja a 64bit-et. Az alaplap egy JETWAY PT88AS tipus.
(#) didyman válasza sardi_hunor hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Nem attól függ, hogy LGA-t tud-e. Egyébként a 64bites regiszterekhez a lapkakészletnek nem nagyon van köze, a lényeg az, hogy a 64bites magok mikrokód szinten benne legyenek a BIOS-ban.
(#) sardi_hunor válasza didyman hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Es azt hogyan tudom megnezni hogy a biszban benne vannak-e azok a mikrokodok vagy sem?
(#) Hury válasza sardi_hunor hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Igazából nem kell nézelődni semmit, megpróbálod telepíteni a 64 bites windowst, aztán vagy leáll a telepítő, hogy csak 32 bites a rendszered, vagy nem.
(#) TKori225 válasza Hury hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Szia!

Én is néztem a listát, és valóban kevés a 4 gigás modul. A boltban kicserélték 2 gigásra, azzal ment. Mondjuk nem igazán értem, hogy akkor hogyan rakok bele 16 Gb-ot. Olyan előfordulhat, hogy 8 Gigás modult meg kezelne (ha létezik ilyen) és 4-eset nem?
Azért az elemet vettem ki, mert régi megszokás ez nálam)
(#) TKori225 válasza didyman hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Nem is azért AMD memót vettem, hogy az passzol a processzorhoz, hiszen rögtön látszott, hogy Patriot gyártmány. A boltban akkor épp ilyen volt.
(#) didyman válasza sardi_hunor hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Ha felismeri a procit rendesen, akkor benne van.
(#) didyman válasza TKori225 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
A QVL-t vagy frissítik, vagy nem, a gyártásakor még nem volt 4GB-os modula gyártónál elérhető formában. Attól még többynire viszi .
(#) TKori225 válasza didyman hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Minden esetre igencsak csalódott vagyok!
Tulajdonképpen akkor a minősített memógyártókon kívül nincs kizárva, hogy működjön nagyobb memókkal? Csak éppen nekem sikerült éppen egy olyat kifogni, amit nem ,,esz" meg a lap... :no:
(A ciki csak az, hogy a boltos fog kiröhögni holnap, amikor azzal a kéréssel megyek vissza, hogy mégiscsak a 2 gigás modul lesz a nyerő...)
(#) Hury válasza TKori225 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Hány MHz-es RAM-mal próbáltad? Az 1600-asokra írta a kézikönyv, hogy nem minden oké.

Próbálj meg 1333Mhz-es 4 gigást, ha az se jó, akkor vegyél mondjuk párban árult 2x2Gb-t.
(#) TKori225 válasza Hury hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Ő volt az első, akit nem bír az alaplap:
AMD-Patriot DDR3-1333, 4 GB
Ővele meg pöccröffre indul:
AMD-Patriot DDR3-1333, 2 GB
Maradok a 2 gigásnál, nem bonyolítom tovább...
(#) Hury válasza TKori225 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Csak találgatok, egy ideje nem raktam össze új gépet..
A 2 gigás - Single Rank, a 4 gigás Dual Rank féle. Ennyi a különbség elsőre.

Kicsit emlékeztet a régi "egyoldalas-kétoldalas" RAM-ok gondjaira.

(Akkor kéne talán Single Rank-es 4 gigás?)
(#) didyman válasza Hury hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Nincs ilyen baja az AMD integrált vezérlőknek. Pláne nem lehet a saját gyártású, saját procikkal mindenképp kompatibilis memóriáknak. Sajnos ebbe az alaplap tud beleszólni, időzítések felől.
(#) sardi_hunor hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Eloallt egy uj problema, vagyis feltelepitettem a Crysis 1-et es semmi gond nelkul megy csak egyetlen gond hogy szaggat es akadozik a hang. A keppsel semmi gond, szepen siman megy a jatek kb 25-30 fps, de a hang az akadozik. Mivel tudnam orvosolni a problemat?
A konfiguracio: Intel P4 2.8 Ghz/1m/533, 1Gb DDR400 RAM, Radeon x1650 512 mb DDR2/128 Bit AGP8x, 80 Gb WD Caviar SATA, 500W tap, Jetway PT88AS alaplap es alaplapi hangkartya, Realtek AC97, Windos 7 Ultimate 32bit.

Szerintetek mi lehet a gond? Mas jateknal nem tapasztaltam ilyent. Lehet hogy a Codec Pack? A K-Lite codec van fent.
(#) didyman válasza sardi_hunor hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Nagyon a minimum környékén van a hardwer. Ilyesmit tud okozni IRQ közös használata (nem ütközés), vagy merevlemez DMA nélküli üzemmódja (habár az a képen is látszik akkor), meg még sok egyéb.
(#) TKori225 válasza Hury hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Sajnos én is csak találgattam. Az eset margójára: 2 db 2 gigás modullal szépen elindult a lap (ugyanebből az AMD 1333-asból). Marad így, többet nem is akarom látni a belsejét a gépnek...

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

DSCF5553.jpg
    
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok.

Kaptam egy ST3390A merevlemezt azzal kéréssel, hogy lekéne mentenem a tartalmát.

A Gépre SATA IDE oda-visza átalakítóval próbáltam rábírni a működésre, minezidáig sikertelenül.


A HDD -n két ponton is ki van alakítva Jumper mező és nem tudom, hogy mit hová jumper -oljak.

Az átalakítót már régebbi 40Mb -os HDD -t is egyszerűen feltudtam csatlakoztatni úgyhogy azzal nem lehet gond.
(#) _vl_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Itt van rajz a jumperekről:
Bővebben: Link
(#) NVP hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Helo!
Az én gépem néha ezt csinálja:A képernyőn semmi nem látszik csak sötétebb világosabb csíkok mindig más színnel emellett a hang is zúgni kezd.Mi lehet a baj?
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok! Esetleg ha a gangszórók elé beraknék egy 2x1 w-os erősítőt az jó ötlet? Ilyesmivel megoldható lenne? Bővebben: Link Köszönöm a választ.
(#) vladcepes hozzászólása Jún 7, 2012 /
 
gangszórók=hangszorók.,esetleg hasonló IC-kel megoldható? Mert a fentebb említett-et nem találtam. Válaszokat köszönöm.
(#) Hury válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Van hely egy ekkora IC-nek egy notebookban?

Tudom hogy a belső hangszóróval van bajod, de szoftveresen próbáltad állítgatni a hangkimeneteket?
Első-hátsó balansz?
(#) Hury válasza NVP hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Üdv, milyen géped van, és milyen cserélhető alkatrészeid vannak otthon?

Milyen hang zúg? Hangszóróból vagy a gépből jön?
Van sípolás(csipogás) indítás után?

Rosszul érintkező monitorcsatlakozótól, rossz videókártyától lehetne villogni, de attól nem kéne zúgni a hangnak.
(#) vladcepes válasza didyman hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Szia! Ez nem helyettesíti véletlenül az enyémét? Bővebben: Link Üdv.
(#) vladcepes válasza didyman hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Szia! Megcsináltam azt ahogy írtad. Gép bekapcsolva még zenét is raktam és lemértem a 23-24 lábat de semmit nem mutatott a műszer. Ezek szerint ez a bűnös? Üdv.
(#) vladcepes hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Sziasztok! Mértem közben egy ilyet. Bővebben: Link
Az OUTR+ (18-as láb) és az OUTR- (17-láb) on mértem a multin 200m en 03.8 at. Ugyan így az OUTL+ (4-es láb) és OUTL-(5-láb) on 02.4 et mértem. A gép ment zenét raktam és a hangerő tökig felhúzva. Jól mértem? Ebből mit lehet kiszűrni? Jó vagy nem jó az IC? Üdv.
(#) velegiistvan hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Kérem, hogyha valaki tudja, hogy egy eszköz pontos típusát milyen programmal lehet windows xp-ben megnézni, feltétlen írjon. Ugyanis van egy valamilyen Asus tv-tuner kártyám, melynek szeretném a driverét frissíteni, de a cucc pontos típusának hiányában nem tudom ezt elvégezni. Érdekes, everest ultimate egy helyen sem írja, hogy lenne tuner kártya a gépben, még a windows eszközkezelője gyönyörűen felismeri. Mindössze annyi a gondom, hogy az eszközkezelő csak annyit ír, hogy "Asustek tiger's hibrid capture device". Nem értem, miért nem lehet normálisan megoldani, hogy alapból ne csak annyit lássak, hogy "asus kártya", hanem részletesen, mint mondjuk az optikai meghajtók esetében, hogy a teljes típus ki van írva, akárhol vagyok a windows-ban. Sajnos az már csak tetézi a problémát, hogy nem is látom a kártya apró feliratát (már ha van) elolvasni.

Eszközazonosítóból ki lehet a teljes nevet deríteni? Ha igen, hogyan?

A válaszokat köszönöm.
Üdv:
István
(#) _vl_ válasza velegiistvan hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Így tudod megnézni a PCI kódját a kártyának:
Bővebben: Link
Az egy egyedi azonosító, némi guglizás (vagy egy "rendes" operációs rendszer adatbázisának megkérdezése) után lehet tudni, hogy kb. mi az a kártya. De ha beírod ide, megkeressük.
(#) didyman hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Mivel többnyire magyarul beszél a "nem rendes" óperenciás rendszer is, talán többet segít, ha magyarul is tudja: "kattints duplán minden meglévő sárga kérdőjelesre, aztán válaszd a részletek fült és a listában az eszközpéldány egyedi azonosítóját válaszd ki. Jelöld ki az első bejegyzést, jobb egér, másol. Tedd be ide."
(#) didyman válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Nem, ez a mérés semmire sem jó. A semmit mértél az mit jelent? A 0V sem semmi, annak is jelentősége van, pontosan mit mértél?
Következő: »»   312 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem