Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Skoda Octavia elektromos probléma
Lapozás: OK   73 / 195
(#) delta1 válasza Lóri_octavia hozzászólására (») Jún 1, 2012 / 1
 
Szidd erősen. Ha lehajolsz és a pedálok feletti műanyag borítást leveszed meglátod a táblát (kissé balra)a relékkel. Na a legnagyobb relé a ludas. Ha kiveszed és leveszed a relé műanyag burkolatár találsz benne 2db "tekercset" ami mechanikusan kapcsol. 400-as vizes csiszolópapírral megcsiszolod az érintkezőket majd megfújod féktisztítóval ideig óráig használhatod, de legjobb a csere.
(#) Lóri_octavia válasza delta1 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
köszi, kipróbálom. Viszont féktisztítóhoz nem tudok itt hozzájutni, mi helyettesítheti? WD40? vagy kifejezetten valami zsíroldó szer szerűség?
(#) delta1 válasza Lóri_octavia hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Isten ments..... Valami zsíroldó ahogy írtad. Én fél órája csináltam az enyémet. Nem akarok 12 rugót adni egy újért. A használt meg ki tudja meddig megy el.
(#) _vl_ válasza Lóri_octavia hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Denaturált szesz, aceton, lakkbenzin higító (ez utóbbival vigyázni: egy szippantás, és egy napig fáj a fejed).
Amúgy féktisztítót még a tecsóban is kapni...
(#) zolika60 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Idézet:
„Amúgy féktisztítót még a tecsóban is kapni...”
Meg szinte minden benzinkúton és autós boltban. A zöldségesnél mondjuk nem keresném.
(#) Lóri_octavia válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Vágom, köszi, de ebben az országban nincs tecskó, mellesleg ma reggeltől a probléma nem jelentkezett, elbizonytalanodtam, hogy bántsam-e, vagy hagyjam békén a következő előfordulásig...
(#) delta1 válasza Lóri_octavia hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Na ne dőlj hátra majd jelentkezik...( a szemét)
(#) thefreeman hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Üdv.

2002-s Octavia 1,6 AVU melegedik a motor mi lehet a baja? A vízpompára gyanakszom, egy éve volt cserélve.
(#) VIM válasza thefreeman hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szia! Inkább termosztátra gyanakodnék.
(#) thefreeman hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Azt egy hete cseréltem nem hinném, hogy ilyen hamar tönkrement.
(#) felicia81 hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Szépjónapot egy 97 es octavia tulajdonosa vagyok és lenne egy olyan problémám,hogy az abs jelzés nem alszik el a müszerfallról igaz volt hogy menetközben elaludt de akkor enyhe fékezésnél is rázni kezdet a pedál.A másik problémám ha leparkolásnál teljesen kitekerem a kormányt alapjáratnál akkor le ál a motor.És még van egy menet közben néha olyat csinál megtorpan a kocsi hiába nyomom a gázt és csak a motor ujra indítása segit ami a pályán nem egy előnyös dolog.előre is köszönöm az esetleges lehetőségeket a problémákra minden jót
(#) szoz válasza Hosszulabu hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Köszi! Megnéztem, újraforrasztottam. Mindennek kb. két hónapja, és azóta tökéletes a műszerfal. Csak a benzinszintmérőt nem láttam még fél felett, de ennek a benzin ára az oka Mégegyszer köszi szépen!!!
(#) Hosszulabu válasza szoz hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Örülök neki
A benzinszintmérő hiba ? Sajna nem tipusfüggő , szerintem a Parlamentben kéne újraforrasztani egy-két lábat a megoldáshoz
(#) delta1 válasza Hosszulabu hozzászólására (») Jún 6, 2012 / 1
 
Ja de inkább agyakat kellene....
(#) Lóri_octavia válasza delta1 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Kérlek szépen, féktisztító hiányában kapott felni tisztítót, Axe dezodort és 120-as csiszolópapírt, a végén kicsit sűrített levegővel fűszerezve. Jelenleg teljesen hibátlan, de azért ha hazamegyek, veszek egy új relét. Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
(#) delta1 válasza Lóri_octavia hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Igazán nincs mit, ilyen legyen a legnagyobb bajod...
(#) balazskr hozzászólása Jún 7, 2012 /
 
Sziasztok !

Az Octavia 1-es 2006.10 tour 1.6 tip.
Az lenne a gondom, hogy egyszerre elszállt a központi zár, elektromos ablakok,belső világítás.
Ezért valamelyik biztosíték a hunyó ? és ha igen akkor melyik ?
Köszönöm válaszotokat.
(#) pompi hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Sziasztok Üdvözlök Mindenkit.

Olyan kérdésem volna, hogy kiolvastattam a hibát , és a hall jeladó hibáját írja ki , törlés után is. Viszont azt mondja a szerelő hogy ebben a típusban nincs ilyen jeladó.

Tehát azt szeretném megkérdezni , hogy tudja e valaki hogy mit jelent ez?( esetleg főtengely jeladót )
Az autó , Octavia 2000. 1,6 AKL motorkód.
A hiba még mindig az , hogy rángat de már egyre többször, és szinte mindegy hogy hideg, vagy meleg. Olyan mintha fojtaná valami , és durrog is.

Ha tud valaki segíteni Köszönném , mert már ki idegel teljesen. Üdv pompi
(#) _vl_ válasza pompi hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Az Index fórumon az autószerelős topikban dobd fel a kérdést - szerintem. Emlékszem, írtak valami ilyesmi esetről, talán olyasmi volt az autószerelők ötlete, hogy ugyan nincs olyan jeladó, mint amire panaszkodik a computer, de helyette van más, amit ugyanarra a célra használ, és annál a jeladónál lehet valami probléma.
(#) pompi válasza pompi hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod Megpróbálom ! Üdv
(#) Amarton hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Oktávia II-be mivel lehetne kiváltani a gyári mikrofont, ami a belsőtér világításban van?
Olyan mikrofon kellene, aminek még fél méterről is jó az érzékenysége, de nem szedi össze az utastér zaját.
(#) thefreeman hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Üdv!

Szerintetek mi lehet a gond az autóm fogyassza a termosztátot a legutóbbi 4napot bírta oxidáció jelenik meg rajtuk. Lehet a hűtőfolyadék-al valami gond mert mikor elromlott patakviz is került bele. Tudom hogy nem ide illő kérdés de remélem tudtok segíteni.
(#) _vl_ válasza thefreeman hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
A patakvíz használata és a termosztát oxidációja között nekem elég egyértelmű az összefüggés... Talán le kéne cserélni a hűtőfolyadékot.
(#) zolika60 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Nem csak cserélni, de kimosni sem árt a rendszert.
(#) VIM válasza thefreeman hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia! Az egészet ott rontottad el, hogy nem csapvizet töltöttél utána hanem ásványi anyagokban "fullextrásat". Alublokkos motorba NEM teszünk ilyet! G12 hűtőfolyadék való bele és ezt sem ajánlatos 40% hígítás alá vinni, ha már szükségessé válik az utántöltés vízzel. Sürgősen cseréld le a hűtővizet amíg nem késő! Félő, hogy már visszafordíthatatlan kémiai folyamatokat indítottál be, de ne legyen igazam. Gondolj bele, hogy ha a termosztát vékonyabb részeit eloxidálja ezen a hőmérsékleten és ilyen rövid idő alatt, akkor a blokk más részeivel mi történik és a lerakódások ami ebből ered.
(#) thefreeman hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget mindenképp lecserélem. Remélem nem késő. A kismosást, hogyan kell csinálni?
(#) bpi hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Sziasztok,

Egy kérdésem lenne, ami nem feltétlenül elektromos probléma, de lehet tudtok segíteni.

Egy dízel Octavia I kombim van és a fékek (elől tárcsafék, hátul dobfék) valahogy nem remekelnek.
A vásárlásakor még vizes úton sem igazán csúszott meg a kocsi hirtelen fékezéskor, azaz nem blokkolnak a kerekek. (A vásárlás után a fékfolyadékcsere megtörtént)

Az egyik szerelő korábban azt mondta, hogy jól fog a fék, ellenben egy másik szerelő, kipróbálás után, azt mondta, hogy nem igazán kóser.

Eleinte a kopott féktárcsákra gyanakodtam, ezért a féktárcsák és fékbetétek is ki lettek cserélve. A helyzet azóta javult kissé, de szerintem még mindig nem az igazi.
A kocsi hirtelen fékezés esetén viszonylag jól lassul, de nem blokkolnak a kerekek. Olyan mintha nem szorulna rá rendesen a tárcsára a fékbetét és átcsúszna.

A kocsiban van ABS, de nem az "rugdos vissza".

Van ötletetek, hogy mi lehet a baj, hol érdemes "tapogatózni"?

Előre is köszönöm!

bpi
(#) hibbantpasi válasza bpi hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia!

Egy próbát tehetsz az ABS ideiglenes kiiktatásával (kiveszed a biztiket: F1-F2 az akkunál, vagy F9 a műszerfal oldalán)
Ha így sem fékez blokkolóra, és a fék amúgy jónak tűnik( nem esik be a pedál pl. ) akkor érdemes lenne megnézni a fékbetétet.nem érdemes túl olcsót venni belőle

üdv: hp
(#) mysykeee hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Az 1997-es évjáratú, 1.6 AEE motorkódú Octáviában pontosan hol van a motor hőmérséklet jeladó? Kb. menyibe kerülhet ez? Okozhatja ez az alapjárat ingadozást? köszi előre is.
(#) bpi válasza hibbantpasi hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Köszönöm,

Meg fogom próbálni, csak még nem volt időm.
Következő: »»   73 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem