Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   185 / 399
(#) CIROKL válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
A tápnak 24-25 Volt elég karcsú nem mondom lehet ekkora feszről is járatni némi modosítással de a kimenő teljesítmény ennek fényében olyan 30-40 Watt körül lesz csak .
(#) HA5AWS válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Szia!
Hogy a kérdésre is kapjál választ, szerintem erre a teljesítményre a 2*4700µF kondi elég(minimál érték) és mint az előbbi hozzászólásból a teljesítmény kb. 2*40W az jó közelítéssel 120-150W-os táp elég. Nálam hasonló feszültségen megy 1987 óta 2*10000µF kondival és még mindig nagyon szép hangja van. A puffer kondikkal nem érdemes spórolni.
Üdv: Gábor
(#) compaqamplifier válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Oldalanként vagy összesen kell 2x4700? kb 20-30 wattot akarom megcélozni, minél kisseb méretekben. lehet hogy 20 voltra is lemegyek. Ikolába még un teljesítmény határon belül volt a 25 voltos táp, szép jel jött ki rajta.
(#) compaqamplifier válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Ez a cél.
(#) danodano válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Kicseréltem őket, de sajnos nem lett jó.
(#) compaqamplifier válasza danodano hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Ellenállásokat is ellenőrizd föleg a visszacsatoló ellenállásokat. Persze nem kell kiforasztani hanem ohm mérővel nézd meg mindet.
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
1000µF/50V LOW ESR & IMP. ebből oldalanként tennék 2x2et úgy jó lenne? meg 40 wattos transzformátort oldalanként?
(#) CIROKL válasza danodano hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
A tápban lévőt is szerintem azt nem cserélted ?
Meg látok ott valami kis táp szerűséget a nagy elkók mellett az mi célt szolgál ?
(#) djhans válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Régi Rádiótechnikában azt írják hogy a tápfesszel 25V alá nem érdemes menni.
(#) danodano válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Tápban lévőt nem cseréltem, olyan nagy nincs itthon. De a másik oldala nem csinálja ezt, úgyhogy szerintem a táp rész jó. A kis táp az előerősítőt és a kivezérlésjelzőt látta el, de ezeket kiszedtem belőle.
(#) Pigi válasza danodano hozzászólására (») Jún 10, 2012 / 1
 
Én a helyedben az össze kondenzátort (Elko, kerámia, fólia) cserélném a végfokpanelen. Akár a másikon is.
Nem mai történet egyik kondi sem.
(#) elektrorudi válasza danodano hozzászólására (») Jún 10, 2012 / 1
 
Szia!
- Először is kifújnám kompresszorral a port.
- Másodszor kicserélném azt a szép piros lemezes IC foglalatot. ... Vagy közvetlenül beforrasztanám az IC-t (ez lenne a legjobb), vagy tölcséres IC-foglalatot tennék be.
- Aztán jönnének azok a javaslatok, amiket eddig írtak a kollégák.
(#) danodano válasza Pigi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Kerámia kondik cseréje úgy néz ki megoldotta a problémát.
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
(nem gondoltam volna hogy ilyen egyszerű hibáról van szó)
(#) compaqamplifier válasza djhans hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Az a rádió teknika... én volt hoyg 20 voltról is járattam a cuccost. Persze laborba és szkóppal néztem a hatást.
(#) HA5AWS válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 10, 2012 / 1
 
Szia!
Szerintem ESR kondi felesleges erre a célra. Közönséges EL-KO megfelelő. Esetleg 100-330nF párhuzamosan az elkóval a nagyfrekis szűrést is elvégzi. Az 1000µF szerintem már kicsit kevés, de brummja még így sem lesz. A max. kivezérlésnél szkópon fogod látni, hogy rajta van a 100 Hz. A 40W-os trafót oldalanként megint csak kevésnek érzem. A kivehető teljesítményed kb.: 35W a QUAD hatásfoka meg kb. 60%. Így számolva én inkább egy 75W-ra voksolnék oldalanként. Egy erősítőnél egyébként sem szabad a táppal spórolni. Az alacsony tápegység belső ellenállás jó hatással van az erősítők stabilitására is.
Üdv: Gábor
(#) emersys válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Pontosan.
Valamint a kis belső ellenállást ne a felkondérozásokkal akarja már elérni az illető. Bár 2x1000µF -al aligha kivitelezhető lenne ..
(#) compaqamplifier válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Sose hallatom még germániumos erősítőt, ha tudsz germániumos quadról szóljál már légy oly szíves. Annyira kíváncsi lennék rá...
(#) compaqamplifier válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
2x2000et akarok oldalanék azaz 2x2x1000et, feszültség stabilizátort is tennék rá.
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Csúcstól csúcsig 22 voltot mértem 24 voltos tápon.
(#) HA5AWS válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!
A stabilizátor minek??? Nem célszerű, csak felesleges alkatrész temető. Ettől semmi sem lesz jobb.
Üdv: Gábor
(#) ekkold válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Nem értem mindek ezzel a Ge tranzisztor témával erőlködni, nem véletlenül használunk manapság más félvezető ötvözeteket. Azért mert a Ge tranyókkal sok gond volt. (soroljam hogy mik?) Rengeteg féle anyagból tudnak ma már tranzisztorokat gyártani, amik jobb jellemzőkkel bírnak.
A lényeg: a Ge tranzisztorokkal készült erősítők hangja (és mérési eredményei is) sokkal rosszabbbak voltak, mint az azonos kapcsolástechnikát használó Si tranzisztorokkal készült erősítők. Többnyire a modulációs torzításuk volt magas, ami nem kifejezetten torznak tűnő hangzást ad, hanem egybemosódnak a hangszerek, és idegesítő a hangja, (mert az agynak erőlködnie kell, hogy szétválassza a hangokat). Az erős hőfokfüggésük miatt instabiilabbak és kevésbé üzembiztosak voltak ezek az erősítők. A Ge teljesítménytranyók lassúbbak is voltak, néha még a hangfrekvenciás sáv tetejének (20kHz) átvitele is problémás volt. QUADot szerintem nem készítettek vele, vagy talán csak kísérleti célból. De ha mégis akkor megjósólom, hogy sokkal rosszabb lehetett, mint Si félvezetőkkel.

simpi hozzászólásában pedig nem véletlenül volt ott a hatalmas mosolygó szmájli
(#) Imi65 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
[OFF]Én építettem ezelőtt 25 évvel egy sztereó végfokozatot, kb. 10W-ot tudott. Egy orosz lemezjátszó végfokozatát másoltam le, csak hazai tranzisztorokkal (ASZ1018, AC187-188, és társai).
Az egészben azt kell kiemelni, hogy a fokozatok - pontosan a csapnivaló stabilitás okán - egyenáramú szempontból szét voltak darabolva (csatolókondenzátorokkal). A QUAD, és a hozzá - ebből a szempontból hasonló - tranzisztoros végerősítők döntő többsége végig DC csatolt. Ezt Ge félvezetőkkel nem lehet "elkövetni", a működés csak a szerencsén múlna, és biztos, hogy rövid ideig tartana (lehet, csak 1-2 másodpercig).
Viszont - ha tudsz még Ge félvezetőket szerezni, lehet egy régi készülék alapján kipróbálni, ahogy azt anno én is tettem.
A mellékletben láthatod, hogy a végtranzisztorok, és meghajtók leválasztott egységet képeznek, valamint a végtranzisztorok "egyneműek". Kihívásnak jó, de minőséget ne várj tőle..........
(#) compaqamplifier válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Köszi szépen a rajzot, nem hallottam még világ életemben germániumos erősítőt, ironizálást meg nem is értetted akkor ezek szerint, megépíteni nem szándékozom ezt a rajzot mert többe kerül a leves mint a hús, és azt se tudom, hogy milyen lesz a hangja ennek az erősítőnek.
(#) radio amateur válasza danodano hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Hi, everybody! I want to ask. According to what scheme you did protection of speaker systems. Thank you!
(#) soos csaba válasza radio amateur hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
HI, The picture that this is the connection of a theorem.

quadved.jpg
    
(#) radio amateur válasza soos csaba hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Idézet:
„HI, The picture that this is the connection of a theorem.”


Csaba, thanks for the scheme! You have a drawing of the printed-circuit board for it? It is possible in a format sprint layout, PDF, jpeg?
(#) soos csaba válasza radio amateur hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Hi, I managed to guess the documentation, I found no Lay-in, but so do you think is useful.
(#) radio amateur válasza soos csaba hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Idézet:
„Hi, I managed to guess the documentation, I found no Lay-in, but so do you think is useful.”


Köszönöm szépen!

Please tell what sizes the printed-circuit board should have.
Which relay did you use (its name, marking)?
The variable resistor should have resistance the 250th ohm?

Unfortunately I don't speak in Hungarian and my English not so good. I from the Russian Federation.
(#) qvik hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Készülőben a 19. Quad-om!! Mind a négy panelem elsőre indult!
(#) granpa válasza qvik hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
[OFF]Bekerülsz a Guiness-be! A "százlábú" jó az első képen!
Következő: »»   185 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem