Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1388 / 2208
(#) Imi65 válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 20, 2012
[OFF]Azért a homálytizedelőt bekapcsolhattad volna........
(#) bakos13gab válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 20, 2012
Ez biztosan nem járható út...

Azok a csövek másra kellenek majd...

Mindenesetre tegnap a kupaktanács úgy döntött, hogy megpróbálkozunk a diódás rendszerrel. Berakunk a py82-esek elé 1-1db BY255-öst (vagy ami kézbe akad). Márk persze nem akar Si holmit a dologba, de azért egy triakot berakott volna...
Mindegy. Lehet, hogy úgy oldjuk meg, hogy amikor már a PY82-esek felfűtöttek, akkor késleltetve kapják meg a tápot. Nekem eszembe jutott a Plachtovics féle lassan felfutó késleltető áramkör is, amit pont EL84 PP-hez ajánl.
(#) djhans válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 20, 2012
Ezek milyen kondik?
(#) audiofeeel válasza djhans hozzászólására (») Jún 20, 2012
Valami szojjet olajpapírnak néz ki a csomagolás, meg a kondi kinézete alapján.
(#) audiofeeel válasza djhans hozzászólására (») Jún 20, 2012
FT3 ráadásul! (A K40U-k se rosszak.) De jó vagyok
(#) Einstein válasza gkari hozzászólására (») Jún 20, 2012
Köszönöm!
(#) FordPrefect válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 20, 2012
Hát nem semmi, ilyent még nem láttam. Miként 300B-m sem volt még....
(#) FordPrefect válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 20, 2012
Idézet:
„Azok a csövek másra kellenek majd...”

De mint egyenirányítók is kiválthatják pl. az EZ81-et, negyedáron. Egyenlőre.
Amúgy van egy jó megoldás csöves tápra: Hátul a hálózati csatlakozó, biztik, és egy bekapcsoló a hálózati trafónak. Amely az anódfesz kivételével mindent ráad a csövekre. Előlapon egy anódfesz kapcsoló, amit bármikor bekapcsolhatsz, ezt már régen kitalálták a zenekari cuccokban. Nem kell mindent túlbonyolítani. És van egy nagy előnye: A 230V-os váltófesz kábel nem szaladozik az erősítőben hátulról előlapra.
(#) Imi65 válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 21, 2012
No, majd erre jönnek a "katódmérgezés" c. témával, a JHL könyvből.................
(#) bakos13gab válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 21, 2012
Bizony ám! Mindenre van kontra...
Na azért nem háklis itt senki, de a lehet legjobbat szeretnénk kihozni (ami egyelőre annyit tesz, hogy legalább bekapcsoljon üzembiztosan)...
(#) djhans válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 21, 2012
Nekem jól működött a PY82 a PL82 PP-ben. 2x190V váltóról. kb. 235V egyenem volt 200mA terhelőáram mellett. Nem szereti a nagyobb feszt. Végül mégse lett csöves egyen.
(#) lorant hozzászólása Jún 22, 2012
Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy ilyen előerősitőm: TBP-201M pontosabban TBP-201M. 14-17V AC táplálást írnak hozzá. Viszont mikor szétszedtem láttam hogy az egész egy LM7812 n megy keresztül szóval akkor én táplálhatnám ezt DC 12V vel is? Találtam egy kínai oldalt ahol van rá kapcsolási rajz de nem lettem okosabb mivel a fordító nem épp a legjobban fordít és az elektroncsövekről szinte semmit sem tudok. Itt azaz oldal:Bővebben: Link Tudna nekem valaki ebben segíteni? előre is köszönöm
(#) lorant válasza lorant hozzászólására (») Jún 22, 2012
Pár kép mert ahogy nézem az enyém azért nem teljesen ilyen. előre is köszönöm a segítséget
(#) CIROKL válasza lorant hozzászólására (») Jún 22, 2012
DC12 kevés neki mert akkor a stabilizátor nem mőködik , a bemenetén legyen több a feszültség , 17 Volt az pont jó lenne neki.
(#) Imi65 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 22, 2012
Laci, ha a felső részét nézem a NYÁK-nak, mintha sokszorozó lenne rajta kialakítva. A stab szerintem a fűtésnek van......
Egyébként ez valami pentóda, az nem hiszem, hogy elmenne 12V-ról.
(#) lorant válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 22, 2012
Csak azért gondoltam mert a lm7812 az ugye stabil 12 voltot csinál és néztem az adatlapját és ott volt írva hogy 13-17 Volt DC kell neki. De miért táplálják gyárilag AC val?
(#) rockersrac válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 22, 2012
Idézet:
„Nem kell mindent túlbonyolítani. És van egy nagy előnye: A 230V-os váltófesz kábel nem szaladozik az erősítőben hátulról előlapra.”
Nekem jelen esetben nem szaladgál, max 5V egyen, az is oldalt elrejtett kábelezéssel! Mivel logikai ic-s a kapcsolás módja, így csak egyen fesz van a panelen elöl, és még véletlen sem 230VAC!
(#) Imi65 válasza lorant hozzászólására (») Jún 22, 2012
Azért, mert a DC-t nem lehet - ilyen elven - sokszorozni.
(#) Imi65 válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 22, 2012
No, pont ez a túlbonyolítás.
(#) Einstein hozzászólása Jún 22, 2012
Üdv Mindenkinek!
Megjöttek a GU50-eim, és nézegettem a bekötését, és a mellékelt kis cirillbetűs katalógust. Lehet hogy buta kérdés, de a fizikai csőn hol van az 1-es láb, és merrefele kell nézni a kettest stb?(óramutató melyik iránya?) Találtam rajta egy kics pöttyöt az eggyik láb alatt, és a cső szélén ott van egy ilyen hosszúkás kitüremkedés.
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Imi65 válasza Einstein hozzászólására (») Jún 22, 2012
A kitüremkedés számít, arra van írva, hogy kljucs (kulcs). Onnantól indul, és alulnézet van.
(#) audiofeeel válasza Einstein hozzászólására (») Jún 22, 2012
Megnézed, hogy merre mennek a pin-ek vezetékei
(#) Imi65 válasza audiofeeel hozzászólására (») Jún 22, 2012
Azért azon nem olyan könnyű eligazodni, ha valaki nem is tudja pontosan, mit is keres.....
(#) audiofeeel válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 22, 2012
Na igen, legalább kíváncsiságból nem ártana valami minimális alapismeret... Én is így kezdtem, mint ahogy a legtöbb fiatal, akinek ez a korszak kimaradt.
(#) Einstein válasza audiofeeel hozzászólására (») Jún 22, 2012
Na, ez az.
Ha a külső köppeny a csőben (ilyen szürke színű) az anód, akkor minden bizonnyal a jelöléstől (egyes láb) az óramutató járásával megeggyező irányba van a lábkiosztás alulnézetben, tehát a lábak felfelé néznek, csak egy megerősítést szeretnék egy olyantól, aki használt már ilyen csövet.
(#) Orbán József válasza Einstein hozzászólására (») Jún 22, 2012
Ehol, ni!
Bővebben: Link
(#) Imi65 válasza Einstein hozzászólására (») Jún 22, 2012
Nemcsak az ilyen, hanem bármilyen csőnél így működnek a dolgok.
(#) audiofeeel válasza Einstein hozzászólására (») Jún 22, 2012
Akkor a saját szemednek már csak hiszel
(#) spirik hozzászólása Jún 22, 2012
Szia mindenki.
Szeretném kérdezni hogy ,a régi tv kimenő trafói max. 10 w s? pár kép

IMG_0010.JPG
    
(#) spirik hozzászólása Jún 22, 2012
Szia mindenki.
A PCL82 belseje.lassan kész.
az előbbi kimenőket használom majd a pcl82 re.

IMG_0012.JPG
    
Következő: »»   1388 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem