Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Skoda Octavia elektromos probléma
Lapozás: OK   74 / 195
(#) battyanyi hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
van egy problémám a hátso elektromos ablakemelovel octávia-98-as évjárat.Kicseréltem a motrot és minden mukodott vagy 10-percig asztán még a centrálzár se mukodott az egész auton széjelhuztam a motortol a kábelozást asztán viszaduktam és utána megint mukodott minden 10-percig utánna megint semi,est tobbszor megismételve és mindig ugyan az.ha valaki tud segitsen KÖSZÖNÖM.
(#) oki2006 hozzászólása Jún 20, 2012 /
 
Sziasztok Fórumtársak,
Lenne pár kérdésem.
Hónapok óta figyelem a váltómat,1 es 2 es váltáskor akadozik ,műanyagos nyikorgása van.
kb 2 napja észrevettem egy 100km es út közben hogy nem nyikorog és sokkal szebben veszi be a sebességeket.
Mitöl lehetett a javulás?esetleg felhígult az olajam?alapban netán túl l sűrű?
Érdemes lenne váltó olajat cserélnem?
Kocsi adatok:- octavia 1.es 2005 11.havi BFQ motorkód

Várom segítő válaszaitokat,üdv
(#) SzervízMacska válasza oki2006 hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Szia. Az a műanyag a váltókaron lévő csukló, vagyis inkább gömbfej. Szedd fel a műbőr huzatot, s jól zsírozd be gépzsírral!
(#) oki2006 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Köszi a tippet,
és esetleg valami vélemény a láltóval kapcsolatban?
146000km van benne.
köszi
(#) _vl_ válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Idézet:
„s jól zsírozd be gépzsírral!”

Márminthogy vazelinnal (gyógyszertár). Mert az átlag gépzsírban levő ásványi olaj származékok megeszik a műanyagot...
(#) zolika60 válasza oki2006 hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Ha még nem volt olaj cserélve benne, akkor nem fog neki ártani egy csere.
(#) kissi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Szia !

Lehet, hogy nekem sem ártana egy kis zsírozás: a műbőr huzatot hogyan kell felszedni, van-e valami buktatója ?!

Steve
(#) SzervízMacska válasza kissi hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Megfogod a tövénél a kerettel együtt, s kiemeled. Emlékeim szerint az összes skodri egyforma ebből a szempontból. Buktató nincs, bolondbiztos, viszlnylag lágy a műanyag.
(#) SzervízMacska válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Leghamarabb a két száraz műanyag eszi meg egymást. Ahogy nézegettem a gyári maradványokat, leginkább szilikonra hasonlít. Továbbra is merem a gépzsírt ajánlani, mert évtizedes referenciám van a használatában. ( Konkrétan lítiumossal... )
(#) kissi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Köszi, megpróbálom... !

Steve
(#) bpi válasza hibbantpasi hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szia,

Kipróbáltam, kivettem a műszerfal oldalán lévő F9-es biztosítékot. Világított is az ABS indikátora és pár másodperc múlva sípolt és elkezdett világítani a felkiáltó jel is a műszerfalon.
Csak a parkolón belül próbáltam, kb 10-12 méteren "gyorsulás", majd satufék, de ugyan az a fékhatás. Nem blokkol a kerék, ahogy mondtam a féktárcsa és betétek most lettek cserélve. Hogy konkrétan milyen minőségű, azt nem tudom (egyébként valami olasz gyártmány, ezt az infót kaptam az üzletben vásárláskor), de a kereskedő azt mondta, hogy nem volt panasza még erre.
Esetleg valami más ötlet, hogy mi lehet a gond?
Köszi előre is,bpi
(#) hibbantpasi válasza bpi hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szia!

Remek kérdést tettél fel látatlanba....
Ha működik a vákuumos fékrásegitőd, akkor a fékbetét a ludas.Ha nem működik, akkor betonkemény a fékpedál.
Olasz fékbetét... olyanban nem láttam még olyat, amit be mernék szerelni autóba)Reklámozás célja nélkül: Textar, Jurid, Bosch, Brembo, Ate...ezek közül választanék a magam részéről üdv: hp
(#) delta1 válasza hibbantpasi hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Osztom.
(#) bpi válasza hibbantpasi hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szia,

Köszi a gyors választ! Tudom, hogy látatlanban nehéz tanácsot adni és gyógyítani Nem is ezt várom, csak ötleteket szeretnék kapni, hogy mi lehet az oka.
A betonkemény alatt azt érted, hogy neki kell feszülni az ülésnek, hogy fogjon valamennyire?
Egyébként nem ilyen, csak egy bizonyos szintű nyomás után már nem fog jobban a fék. Azaz, ha csak rátaposok úgy igazából mert bevág elém valaki, vagy "karletörésig taposom", akkor is ugyanaz a hatás (nem csikorog a gumi az aszfalton).
Elég nyugodt sofőr vagyok, azaz tartom a követési távolságot, de előfordulhatnak vészhelyzetek amikor az a pár méternyi plusz féktáv nem mindegy...
Üdv,bpi
(#) hibbantpasi válasza bpi hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Próbaképpen ruházz be rendes fékbetétbe szerintem. Olcsóbb, mint egy eleje
(#) zolika60 válasza hibbantpasi hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Idézet:
„Olasz fékbetét... olyanban nem láttam még olyat, amit be mernék szerelni autóba)”

Idézet:
„Textar, Jurid, Bosch, Brembo, Ate...ezek közül választanék a magam részéről”
A két dolog ellentmond egymásnak, mert a Brembo olasz.
Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Nem lehet, hogy levegős az a fék?
(#) bpi válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
A vásárlás után az egyik szerelő minden lehetséges folyadékot kicserélt. Azóta egy másik szerelőnél is volt, de az sem mondta hogy ez lenne a gond.
Szóval, nem hiszem...
(#) zolika60 válasza bpi hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Messze vagyok és csak találgatok, de a legrosszabb minőségű fékbetétnek is blokkolnia kéne, ha a mehanika jó.
(#) _vl_ válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szerintem is inkább szerelő-, mint fékbetét-hiba lesz ez...
(#) hibbantpasi válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Jogos,elnéztem.
(#) bpi válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Na, ma elvittem egy harmadik szerelőhöz...
Kipróbáltattam vele (neki sikerült egy szerény kerékcsikorgást kisajtolnia, legalábbis én úgy hallottam) és azt mondta, hogy szerinte a fékbetét a gagyi. A Brembo-t ajánlotta Ő is...

Köszönöm a tanácsokat és bocsi az offért!
(#) octavia2000 hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Sziasztok, remélem tud valaki segíteni:
Octavia 2000évj.
1600ccm benzin AEE motor
hidegen rendesen jár a motor, könnyen indul, de ahogy eléri az üzemi hőfokot, leáll a motor majd kb 40-50perc múlva tudom újraindítani(miután a lehűlt a kijelző szerint a motor)
cserélve volt a gyújtótrafó, az elosztófedél+rotor, a gyújtókábelek(nincs rajta fémburkolat) rendben, az ac pumpa új, az üzemanyagpumpa új, a fojtószelep ki lett pucolva, új a levegőszűrő is. Mi lehet a gond?...
(#) _vl_ válasza octavia2000 hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
A hiba már a cserék előtt is megvolt? Ha nem, akkor a felsoroltak közül az ac pumpa lehet okozó: lehet az új hibás, illetve lehet nem pont belevaló.
A számítógép mondott valami hibakódot?
(#) octavia2000 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
igen, korábban is volt ilyen gond, az ac pumpát egy szerelő cserélte, tegnap kiszedtem, amit ehhez a motorhoz írnak az pont így néz ki. holnap viszem hibaolvasásra. érdemes "újratanítani" a komputert a fojtószelep tisztítás útán? illetve, ha ac pumpa a gond az miért csak üzemmeleg állapotban vacakol?
(#) Hosszulabu hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok
Tudom nem elektromos probléma, de hátha tudjátok a megoldást !
Octavia 1.6 AKL 1999
A hűtővíz jelző időnkét villog-sípol a tartályban kevés a víz,a sapka levétele után a visszafolyón megjön a víz.
a hűtő alsó csöve hideg ,a hűtő normális hőmérsékletű,meleg.
Termosztát?Vagy vízpumpa hiba ?
a hőfokjelző szerint a vízhőfok normális.
Segítsetek,köszönöm.
(#) zolika60 válasza Hosszulabu hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Nem lehet, hogy felfújja a csöveket? Elöregedett csövek tudnak olyan bővek lenni nyomás alatt, hogy a tartályba csak a levegő jut. Főleg ha a kupakban lévő szelep esetleg hibás.
(#) Hosszulabu válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Köszi,megyek megnézem a szelepet.
(#) Topi331 hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok !
Milyen típusú gyertyát javasoltok Octavia 1.4 2008 BUD típusú autóba?
Válaszotokat előre is köszönöm !
(#) zolika60 válasza Topi331 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Ezek közül válassz. Bővebben: Link
Következő: »»   74 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem