Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIDI kontroller épités javítás
Lapozás: OK   5 / 11
(#) daveredline válasza vallon7 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
EZT a vaterán találtam, elég elgondolkodtató az a két ráeszkábált kivezetés...
(#) vallon7 válasza daveredline hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Igen, ott ment be neki (gondolom én) a tápfesz, mert a 15 lábúra volt forrasztva. Finoman levettem, mert inkább teszek rá egy hengeraljzatot és 6 V-os táppal hajtom. Bele pedig egy 7805-ös IC-t, a két oldalán 0,33 és 0,1 mikrós kondikkal. Utána már - azt hiszem - a MIDI out tucjhelen jönni fognak a jelek. Szerinted? Üdv.
(#) Rober_4 válasza vallon7 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
A jack dugó minek van rajta? Nem az a táp kivezetés?
Most nézem, hogy 9-12V-os. Meg kell keresni, hogy a kapcsoló előtt, hol van ez a rész! És oda mi csatlakozik.
A soros portról is kaphat, ha jól tudom tápfeszültséget.
(az eszem megáll)
(#) janikukac hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Sziasztok ! Mindent letöltöttem, de sehogy sem találom Benjamin Midimixer-jének a nyákrajzát, ami kéne. Namost, az a kérdés, hogy akkor ez pl traktort, meg virtual dj-t tudna vezérelni? Pöpec kis felszerelés.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Megtaláltam. Most az a kérdésem, hogy ez pontosan hogyan, és mit tud vezérelni. Start/stop, cue, effektek, loop, stb, ami a programban van. Én tudom beállítani melyik gomb mit vezéreljen, az effekteket a potikkal tudom állítgatni, stb?
(#) janikukac hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Sziasztok ! Ez a midi vezérlő mit tud? Én nem pontosan értem.. Nekem sok mindent kéne, hogy tudjon: pl ha az egyik potit, gombot arra állítom, hogy az effektet kapcsolja, akkor azt kapcsolja, ha zene indításra, cue pont beállításra, akkor azt csinálja, de most ebbe kételkedek.. Bővebben: Link Bővebben: Link

Mindezt traktor dj-ben, vagy virtual dj-ben , pl..
(#) bali00 hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy viszonylag egyszerű midi kontrollert építeni. pontosabban arról lenne szó hogy egy lábdobot és egy pergődobot szeretnék piezzo érzékelőkkel felszerelni amit a hangkártyám egy midi kábelen fogadna. gondolom nem bonyolult a dolog csak azt nem tudom hogyan kéne a piezzomiksik jelét összegezni hogy az egy midi kábelen jusson a rendszerbe.
(#) Rober_4 válasza bali00 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
De bonyolult.
Olvass vissza ebben a topikban, és megérted, hogy a piezzomikik jelét nem lehet összegezni. Előbb darabonként midi utasításokká kell alakítani, fix Midi hangokként, vagy velocity (dinamika) paraméterekre is ügyelve. Majd azokat kell elküldeni a hangkártyád midi bemenetére. Mindezt akár egy pic is meg tudja oldani, és ha valóban elszánt vagy olvassgasd végig a programot a Midi lábkapcsoló topikban, egész érthető a működése!
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Sziasztok! Megépítette már valaki ezt? http://www.edrum.info/ Ha igen akkor jelezze már ha lehet kellene egy pár infó ezzel kapcsolatban. Köszönöm!
(#) lajos1969 válasza (») Nov 10, 2011 /
 
Köszi., közben elkészült s nagyjából minden tiszta. Ha valami gond lesz majd kereslek.
(#) doni82 hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Hello mindenkinek.Volna egy kérdésem.Mennyibe kerülne,megépiteni a mellékelt rack-eket?Vagyis csak kontrollereket.Nem tudom ki mennyire ismeri a Reason nevü zene szerkesztö progit,de ahoz kéne.
(#) daveredline válasza doni82 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
ha márcsak a potik árát nézed akk is elég sokba...
(#) Lemi hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Találtam egy nagyon egyszerű és olcsó kontrollert, amit meg lehetne építeni. Sajnos a forrasztgatáshoz nagyon kezdő vagyok, így arra kérnélek titeket, ha tudjátok kicsit le kéne nekem butítani, hogy mit mihez kéne forrasztani. Segítségetek előre is köszönöm!
A videót itt tudjátok elérni: Bővebben: Link
(#) vaszil29 hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy olyan midi samplert, aminek van adatbankja és rá lehet tenni hangmintákat és abból lehet zenét csinálni, lehet loop-olni tehát komplett zenét lehet vele készíteni és erősítőre lehet kötni. Nem akarom kapcsolni számítógéphez és nem szeretnék programokat vezérelni vele, csak magamnak zenélgetnék.
Komplett dokumentációt megköszönöm előre is.
Segítségetek előre is köszi
(#) efiscp válasza vaszil29 hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Ha nem akarsz csatlakozni számítógéphez, akkor hogyan töltenéd fel a hangfile-okat? Talán a legjobb, ha SD kártyára rakod, és onnan rángatod be a samplerbe (ehhez a filerendszert is tudod kell kezelni). A hangfile kitömörítése/dekódolása sem annyira triviális feladat, a zene összepakolása pláne nem. Nem csináltam még ilyet, de ha ezt real time akarod végezni, komoly számítási teljesítmény kell.
Szerintem fölösleges újra feltalálni a hangkártyát, jobban jársz, ha laptopról/számítógépről zenélgetsz.
(#) compaqamplifier hozzászólása Jún 23, 2012 /
 
Üdv néktek, 24 csatornás midi keverőt szeretnék építeni, tudna-e valaki segíteni? Semmi más nem kellene csak a 24 csatornát hozzá tudjam rendelni a Fl studioban. kapcsoló és más nem kell nekem. Üdv Gábor.
(#) Auf válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Szia!
Kicsit olvass vissza.
Bővebben: Link
Üdv.
(#) compaqamplifier válasza Auf hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Azaz? Már ez az oldal haldoklik szinte, Roland tr 808at akartam megépíteni és semmi...
(#) Auf válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szerintem egész jól össze lehet szedni az információkat hozzá.
Hogy érted, azt hogy semmi?
Például ez a modul 32 analóg bemenetet tartalmaz. A többi modult meg kikeresed, aszerint hogy mit akarsz. Van usb-s felület is. Ne vedd sértésnek, de ha valami kész ketyerét szeretnél, akkor irány a bolt.
(#) compaqamplifier válasza Auf hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Majd egy elektróteknikus meghátrál? Zenész haverok körében is így villoghatok Egyedül csak midi keyboardot kell majd vennem, a többit én akarom összerakni. Amúgy köszi.
(#) Inhouse válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Majd rakj be képet, hogy milyen lett!

Üdv
Inhouse
(#) dj-mike hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
MIDIBox SEQ v3 - már működik
(#) AkiAudio válasza dj-mike hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Igen szép lett
Grat!
(#) dj-mike válasza AkiAudio hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Köszi!
(#) univerzum hozzászólása Márc 7, 2013 /
 
Üdvözletem, egy 16-24 potméteres midi keverőt szeretnék csinálni, és valaki tud-e ajánlani kapcsolást?
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Ha ilyenben "utazol" javaslom mindenek előtt az uCapps oldalát, és a hozzá kapcsolódó Midibox leírásokat.
Mindenre kiterjedő segítség, fórum, kapcsolások a kezdetektől a legbonyolultabbig, forráskódok és kész hex fájlok. Vannak magyar tagok is.
Ahogyan elnézem, Dj_Mike kollega is járt már ott
(#) Inhouse válasza dj-mike hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Ez igen, gratulálok! Esetleg egy videó működés közben?
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Nagyon jó ez de használhatatlan.
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Márc 7, 2013 / 1
 
Ezt mire alapozod?
Pár dolgot megépítettem onnan, fórumoztam, segítőkészek voltak, modulrendszerűen felépíthető minden ami midivel kapcsolatos, minden modulnak részletes leírása van paneltervekkel, kódokkal, építési példákkal. Konkrétan midi mixer pl. alig pár alap modul megépítésével megoldható onnan.

Hja.. hogy elkiáltod magad "kéne egy midi keverő rajz" -és nincs rá válasz?
Hát kicsit előbb bele kell mélyedni az ott leírtakba !
(#) dj-mike válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
hali! Köszi szépen! Majd csinálok videót hamarosan. Tökéletesen működik, bár eddig még csak reason-el és abletonnal sikerült kipróbálni. Dobszintit és szintit vezérel rendesen és a paramétereket is tudjuk vezérelni vele, mint egy midi kontrollerrel. Üdv
Következő: »»   5 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem