Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   159 / 581
(#) maszek0005 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Bocsánat, hogy későre válaszolok, de számítógép problémák miatt, csak most tudok írni. A szénkefe tipp bejött, mert a zaj elmaradt, a progi is végigfut, de a vízszint érzékelőnél valószínű, hogy valami hiba van, mert a vízbevitelt elaprózza, nem úgy mint előtte. Köszönettel: Jani.
(#) palko0125 válasza maszek0005 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia!
Nem tudom mire gondolsz, hogy elaprózza a vízfelvételt!? A vizet némelyik gép többszörre veszi fel. Ha működik rendesen a gép, akkor szerintem ezzel nem igazán kell foglalkozni.
Bye,
Palkó.
(#) palko0125 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Aha,
Hát én is úgy csináltam, hogy először egy használt betétet tettem rá, de csak kívülről, azzal először nem akart menni, de végig hagytam menni a programot. Ez után újra elindítottam és utána már végig ment rendesen, centrizett is. Ezek után raktam bele egy új betétet, és megy rendesen.
Köszi még 1x a segítséget.
Minden jót,
bye,
Palkó.
(#) kizsu8 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Hát...kipróbáltam amit írtál/kapcsoló tekergetés/ de semmi nem változott csak annyi hogy akkor nem villogott hanem folyamatosan világított.
Nem marad más hátra mint előre,szétkapni.
Majd jövök hogy mit látok
(#) MrZls hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Indesit Wt120 mosógép problémája, hogy nem hajlandó centrifugázni. Amikor odaér a program, hogy fel kellene pörgetni a dobot, nem kapcsol magasabb fordulatra, csak az alacsony fordulatszámon pörög, közben szivattyúzik.
Próbáltam visszaolvasni itt a témákban, hasonló gondot találtam más típusú mosógépnél, de erre nem tudom alkalmazni az ott adott javaslatot. A vízszint érzékelőt már kicseréltem, nem oldotta meg a problémát. Van valami referenciapont, ahol tudok feszültségeket mérni, ami megmutathatná mi a gond? Esetleg nem is elektronika gond? A panelról teszek fel képet, hátha valaki meglát rajta valamit, amit én nem vettem észre.
Köszönöm!
(#) zolika60 válasza MrZls hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Amikor szivattyúz, akkor a víz távozik is a dobból? Mert lehet szivattyú, de szűrő hiba is. Amíg nem távozik a víz nem kapcsol nagyobb fordulatra.
(#) MrZls válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Igen, amit ezen a kis fordulaton képes kicsapni a dobból, az kifolyik. Szűrőt, egész kifolyórendszert átnéztem, nincs eltömődés, tiszta. Ha levettem a szivattyú előtti gumicsonkot és látom a dobot, akkor szabad az út, ott már nem lehet dugulás?
(#) kizsu8 válasza kizsu8 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Megnéztem mindent benne,de semmilyen külső sérülést nem láttam.Minden csatlakozást összenyomtam,hátha az lazult ki.
Éééés...láss csodát..MŰKÖDIK! :yes:

Váltja azonnal a programokat,törli mikor alapállásba kapcsolom,minden funkció működik rajta.
Most is dolgozik a kicsike,remélem csak ennyi volt a baja hogy a szállítás során meglazult valamelyik csatlakozás.

Ha esetleg mégis újra jelentkezik valami bibi akkor jövök segítséget kérni.
Köszönöm.
További nagyon szép napot mindenkinek.
(#) zolika60 válasza MrZls hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Ha közvetlenül centrifugálásra kapcsolsz akkor is ez a helyzet?
(#) MrZls válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Igen, megvártam, míg feltölt vízzel, akkor át centrire, kinyomta a vizet, és nem pörgött fel.
(#) botesz válasza MrZls hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
A panelen a bal alsó sarokban mintha azoknak a tirisztoroknak (javítsatok ki ha nem az a neve)picit meg lenne pörkölődve a lábuk vagy csak a fényképen látszik így?Ja és a motorba a szénkeféket is nézd meg.
(#) lukovicsek válasza MrZls hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Üdv.

Az összes relék lábait forraszd át és a környezetüket a nyákon nézd át nagyítóval nincsenek e a forraszások kikarikásodva, szerintem csak ennyi lesz a hiba ezeknél ez gyakori, gondolom a légcsapdát kipucoltad már, és igen a szénkefék állapota.
(#) MrZls válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Köszönöm! Hihetetlen, hogy mikor korábban néztem, nem tűntek fel a vékony, kis karikák. A szemem majd kigúvadt, mire végignéztem a nagyítóval, de átforrasztottam mindet, ami gyanús volt. A motornak ma már nem állok neki, de holnap a próbamosást is megejtem, remélem, sikeres lesz!
(#) MrZls válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Megnéztem a keféket, ha jól emlékszem, valaki azt írta korábban, hogy 2,5-3 cm kell legyenek. Akkor ez csere?

100_9488.JPG
    
(#) zolika60 válasza MrZls hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Igen. A kommutátort is takarítsd meg.
(#) hobbi1 hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
Tiszteletem mindenkinek!
Van egy olyan problémám hogy a Hoover HNWL 6136 -os mosó-szárító gépem bekapcsoláskor elindul de röviddel utána leáll és a bekapcsoló ledje az időzítő kapcsoló ledjével együtt 7x felvillan és ezt ismétli. Mi lehet ennek az oka. Esetleg hol találhatok hibakódot?
Köszönöm Mátyás
(#) botesz válasza MrZls hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Ezt most nem értem.Ekkora maga a kefe vagy csak ennyi lóg ki a tokból?
(#) zoz11 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Ilyen hosszú kefét nem szoktunk kicserélni, még 1cm kophat belőle, ez még 1-2évet elmegy.
Üdv
(#) zolika60 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Valóban felületesen néztem a képre és nem figyeltem, hogy ez csak a tokból kilógó rész. Ennek ellenére nem gondolnám, hogy ártalmas dolog kicserélni, ha már kint van. Az új több mint kétszer ilyen hosszú.
(#) Szeka72 hozzászólása Jún 29, 2012 /
 
Sziasztok! Este beállítottam a mosogépet, hogy 3 óra múlva mosson, de nem indult el. Reggel töröltem a programot és próbáltam elindítani, de nem sikerült. Többször próbáltam törölni, indítani, de semmi. Kikapcsoltam, kihúztam a konektorból, majd vissza, de így sem lett jó. Vízet elzártam, vissza nyitottam, semmi.
A típusa : FAGOR FCH-1250 Hívjak szerelőt, vagy lehet vele itthon is valamit csinálni?
Köszi
(#) isostar hozzászólása Jún 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy van egy Indesit WS84TX típusú mosógépünk, aminek letört a nyitója (fél hold alakú). Sikerült szereznem egy újat és kinyitnom a mosógépet, de nem tudom hogyan tudnám kiszedni a régit és berakni az újat. Hogyan kell szétszedni azt a részét a gépnek?
(#) lukovicsek hozzászólása Jún 29, 2012 /
 
Sziasztok.

Valaki találkozott már ilyennel? Indesit WIN82- egy programot csinál és nem lehet se törölni se változtatni.


Laci!
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Nem jól írtam! WIA82.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Megvan a bűvös hiba ennél a tipusnál: POTI csere!!
(#) MrZls válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
A régi keféket visszatettem, a próbamosás most van folyamatban. A helyzet nem változott. Viszont bocsánat, de elfelejtettem ide írni (mert kb fél éve nem használtuk és elfelejtettem, hogy így kezdődött az egész hiba), hogy nem fűti fel a vizet.
Tehát a teljes hibajelenség: nem fűti fel a vizet, nem pörög fel a centrifuga.
(#) botesz válasza MrZls hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Én most olvastam egy gépnél hogy nem volt jő a fűtőszál nem jelzett semmi hibát csak egyszerűen nem centrizett szerintem cseréld ki a fűtőszálat és akkor jó lesz szerintem.
(#) sanykaraj hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Üdv nemrég jelenkezet a mosógépünkön egy probléma. Néha a program kiválasztó rész a nagy középső a képen elkezd forogni és nem mos ki (ez ellen eddig annyit tetem hogy szétszedtem ilyenkor és a kifolyó csőből kiszedtem a szutykot minden ment utána) Ez egy indesit wt90. MI lehet a hiba forrása ? DE ha simán leszedem a kifolyó csövet simán levegőzni hagyom akkor már nem jelentkezik a probléma.
(#) maszek0005 válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szép napot! Ez a jelenség arra utal, hogy a mosógép légcsapdája eltömődött. Ajánlatos a kitisztítása, és az egész gép egy liter 20%-os ecetet, + egy szódabikarbónát a dobba betölteni, és egy főzőmosás programot lefuttatni. Ezt ajánlatos félévente elvégezni.
Üdv: Jani.
(#) MrZls válasza botesz hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Kiszedtem a fűtőszálat. 31,2 ohmot mérek rajta, nincs testzárlat. Ennyivel még jó?
(#) Teaway válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Lecsiszolod, rozsdaátalakító, fehér zománcfesték.
Következő: »»   159 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem