Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   361 / 607
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 23, 2012 / 1
 
A terhelés csúcsáramát felére lehet csökkenteni egy egyszerű trükkel. A négy csatornából kettőt hajts meg fázisfordítón keresztül, és fordított hangszóróbekötéssel állítsd helyre a fázist. (Ez csaknem visszatérés a híd kapcsoláshoz )
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Jó ötlet ... a rezonáns táp egyébként is jobban szereti az egyenletesebb terhelést.
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Még ezt szeretném rádtukmálni aztán hagylak dolgozni
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Ez jó kis kütyü, már nézegettem korábban is.
Hamarosan ki is próbálom.
(#) skero válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Köszi! Hát ha már az első úgy készült a testvérét is így kellett csinálnom. Most már másképpen csinálnám ha "csicsázni" akarnám.
(#) akos153 válasza skero hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Hello, a 2 biztosíték mi célt szolgál??
(#) Bassmester válasza akos153 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Zárlat és túláram védelem... mint általában.
(#) akos153 válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Pont ilyet keresek, mert az én nyáktervemben nincs benne, így utólag kell hozzárakni. Pontosan mekkorák a biztosítékok és hogy kell kötni?
(#) pinyó39 válasza akos153 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
A tápegységedet védi a zárlattól és a további problémáktól (tűz, stb...).
(#) akos153 hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Hello olyan kérdésem van, hogy ha 2*23V AC egyenirányítva és pufferolva (a pufferek 2 db 10,000 µF 63V kondi) 31,8V DC lesz, akkor ha még két 10,000 µF kondit teszek bele akkor mennyivel fog nőni ez a fesz ?
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia! Nem fog változni.
(#) bencikusz hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy elég konkrét kérdést fogok feltenni.
Hangosításhoz (2 db 98dB 1W/1m érzékenységű 300 W terhelhetőségű hangsugárzó működtetéséhez ) melyik TDA 7294 hídkapcsolást tudjátok ajánlani ? A Reloop féle egytáposat, vagy a szimmetrikus tápellátásút?
Esetleg szívesen veszek más elgondolást is.
Minden jót.
üdv. Bencikusz
(#) skero válasza bencikusz hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia! Szerintem az "egytápos" az csak szükségmegoldás. Szimetrikus -ra meg bőven van alternatíva.
(#) Alkotó válasza skero hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Reloop részletesen kielemezgette mennyi előnye van az egytápos megoldásnak (ami egyébként ugyanúgy +-feszültségről működik, csak a szimmetrikus táplálás hátrányai nélkül).
Hiba lenne ezt "szükségmegoldásnak" minősíteni. Szerintem sokkal inkább előrelépés, mint vissza. (Egyszerűbb trafó, kisebb pufferérték, nincs földhurok, egy biztosítékkal védhető a teljes híd, nincs félrebillenési lehetőség, és nem utolsó sorban alaposan ki van próbálva -most éppen nálam van, és igazán brutális kis szerkentyű-).
(#) bencikusz válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia!
Melyik egytápos van nálad?
(#) Alkotó válasza bencikusz hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Amit Reloop épített. Felajánlotta, és én elfogadtam a kipróbálás lehetőségét. Már készül a saját változatom ugyanebből, ami csak a paneltervben lesz egy kicsit más.
(#) skero válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia! Köszönöm a helyreigazítást ,utána fogok nézni. Reloopnak is köszönöm a sok munkát kísérletezgetést melynek eredményeit megosztja velünk, és sok segítséget nyújt a fórumon.
(#) skero válasza akos153 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
A biztosítékokat sorba kell kötni a + és - tápágakon. Én 4 A -es biztosítékot használtam a hidalt verzióban +-36V-os tápnál. Kiszámítható mekkora teljesítmény kell a biztosíték szál "olvadásához".
(#) akos153 válasza skero hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Ezt a sorba kötést úgy érted, hogy a + és - ágak közé kell betenni?
(#) lacek29 válasza akos153 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Így bene kösd a biztosítékot,mert rögtön rövidzár keletkezik!! Így értette a sorbakötést!

bizt.jpg
    
(#) akos153 válasza lacek29 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
akkor a + is meg a - is a gnd-hez kössem?
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Jún 27, 2012 / 1
 
(#) lacek29 válasza akos153 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Nem,csak a + és - ágba kell biztosíték,a gnd-hez nemkell.(kicsit rosszul rajzoltam oda)
(#) akos153 válasza reloop hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Köszi így már értem
(#) skero válasza akos153 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Úgy képzeld el ,ahogy a rajzon van ,csak éppen a biztosíték már a nyákra kerül. Tehát a biztosíték egyik feléhez a táp kábelek csatlakoznak a másik feléhez pedig a fogyasztó. Bocs a csúnya rajzért nem vagyok egy nagy "painter" .

BEKÖTÉS.JPG
    
(#) akos153 válasza skero hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Köszönöm, így már értem, a hangszóró kimenetre is ugyan így tegyem rá? oda mekkora biztit kell tenni?
(#) skero válasza akos153 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Hangszórókimenetre nem kell rakni.
(#) Avion hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Építettem egy gitárerősítőt, amiben a végfok egy Pedro-féle TDA7294 híd. Az előfok az esp-féle MKII előfokozata, csak OPA2134 IC-vel (csatolva)
A problémám az lenne, hogy ahogy hangosítom fel az erősítőt, az alap búgás úgy hangosodik. Ez elég zavaró, és egyszerűen nem tudom mitől van. A bemenetek árnyékolt vezetékkel "mennek" az előfokhoz, az előfok és végfok között szintén. A legésszerűbbnek az tűnt, hogy búgófeszültség, de hiába teszek bele több pufferkondit, mintha még hangosabb is lenne. Jelenleg 2x18800µF van benne. Nem sok, tudom, de úgy gondolom, ha változtatna, azt hallanom, és szkópon látnom kéne. Gondoltam még rá, hogy földhurok, de akárhova dugom be, a gond ugyanúgy fennáll, próbáltam kikötni a földet, de nem volt változás. A trafó és a táp a lehető legmesszebb van az elő-és végfokoktól.
Illetve még egy szintén az oldalról való lágyindító is szerepel a dobozban.
Egyszerűen nem tudom már, hogy mi lehet a probléma.
Ha tudtok, legyetek szívesek tanácsot adni!
Egyébként semmi gond vele, játék közben nem zavaró, csak alapállapotban.
Azért ide írom a kérdésem, mert itthon a mélyládát is egy 7294 (szintén Pedro-féle) hajtja, előtte az oldalon is megtalálható aktív szűrő, és hasonló jelenséget produkál, bár jóval halkabban.
A válaszokat előre is köszönöm!
Bocsi a hosszú kérdésért
(#) reloop válasza Avion hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia! Ez huzalozási, esetleg előfok nyáktervezési hiba lehet. A bemenet nagy érzékenységű, ezért célszerű a táptól mágnesezhető (vas) lemezzel elválasztani.
(#) Avion válasza reloop hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a választ!
Huzalozási hiba alatt pontosan mit értesz, mire kell konkrétan figyelni (az ésszerűség szabályait igyekeztem betartani)?
Következő: »»   361 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem