Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1906 / 3562
(#) jani1987 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Ebbe ne menjünk bele. Korábban már kiveséztük a témát, és ott arról volt szó, hogy zene alatt a valódi hangszeren végzett játékot értjük. De ha van türelmed kikeresni, akkor csak nézd vissza miket írtunk.
(#) Ricsi89 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2012 / 1
 
Persze a hangszer is alap dolog. De egy hangszeren is lehet olyan módon játszani, hogy az nem nevezhető zenének. Ha engem odaültetnének egy zongora elé és elkezdenék "zenélni" rajta azt sem nevezhetnénk zenének.
Persze a metál zenében is néha jó dallamos hangzásvilág van, csak a szöveg elront mindent, ez az üvöltés, ordibálás. Egyszer mutattak egy ilyen számot, jó volt a zene, csak az ordibálás nem kellett volna. Egy rendes szöveggel, rendesen énekelve nagyon jó zenét lehetett volna összehozni.
(#) Norberto válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Támogatlak... szerintem nem kell magyarázatot fűznöm hozzá. Ez nem emberi szint. Ennyi. Ez valahol az alatti, ahova ráérek majd 50-60-70 év múlva "látogatni".

Az ősember önként futott volna ki a világból, ha tudta volna előre, hogy pár ezer év múlva ilyesmik jelentik bizonyos csoportoknak a nagybetűs "életet".
(#) pepe091 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Jó mentalitás...
De akkor bevezethetnénk mindenre.. Vasárnap lesz az EB döntő megyek, veszek egy hiper-szuper 200 centis LED TV-t és ha vége a meccsnek visszaviszem, hogy már nem köll'

A másik dolog, hogy 8-kor nyit az áruház, már 7.45 kor legalább 50-60 nyugdíjas öregasszony tolong a bejáratnál, és nyitásnál jóformán tapossák egymást
A biztonsági őrt a múltkor már lezúzták egy bevásárló kocsival (De csak mert hátulról támadtak az elvetemültek...)
(#) sastas01 válasza pepe091 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Hátulról, mint a fodrászok?
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
(#) lui144 válasza ekkold hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Én pedig az idegrendszeremet tesztelem egy igencsak nehéz számítógépes játékkal aminek az a neve, hogy:
The World Hardest Game 2.0 magyarul a világ legnehezebb játéka második részével. Valóban idegrendszerteszt a játék, mivel rendkívül nehéz. 50 pályából 39-et sikerült átvinnem. A 40-edik már kifogott rajtam. De így is csak több mint 173-szor haltam meg a játékban mire eljutottam a 40. szintre.
(#) ekkold válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Szerintem nem rossz. Egész nap nem hallgatnám, de néha jól tud esni ilyesmi is.
A többieknek:
- izlésekről felesleges vitatkozni,
- óriási hiba lenne bárkit is a zenei izlése alapján megítélni
- aki mégis ezt teszi, az saját magát is minősíti
Talán az idősebbek közül is emlékeznek néhányan, hogy miket hallgattak fiatal felnőttként, és mondjuk mi volt a véleménye ugyanerről mondjuk a nagypapájuknak
Szóval én a zenét inkább úgy definiálnám, hogy olyan hangzás, ami több emberre olyan hatást gyakorol, amitől azok jobban érzik magukat, élvezik azt. Tehát a benszülöttek dobolásától, a hegedűnyikorgatásig, sőt a flexeléssel szinkronban kalapálás is lehet valaki(k) számára zene. Addig amíg másokat nem zavar vele, (és nem tesz kárt magában vagy másokban) nem ítélem el, hallgassa ha az esik jól.
Én is jobban szeretem a dallamos zenét, de van amikor jól esik az olyan erejű basszus a zenében hogy alig lehet levegőt venni tőle annyira megrázza az ember testét. Persze ez esetemben ez nagyon ritkán van, de ettől még meg tudom érteni ha valaki ezt szereti. Sokan ezért járnak pl. koncertre (és talán nem is tudják), és még mindíg sokkal-sokkal jobb, minha berúgnának és részegen fetrengenének, drogoznának, v. ilyesmi.
Az emberi hallásról tanultak is alátámasztják, hogy miért szeretik jobban pl. a fiatalabbak a hangos zenét.
(pl. frekvencia és dinamikatartomány feldolgozási képesség beli különbségek).
(#) zolika60 válasza pepe091 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Ha erre vágysz semmi akadálya. Törvény szerint három napon belül kötelesek indok nélkül visszavenni. A nyugdíjas öregasszonyok pedig mindig sietnek, nincs idejük semmire. Naponta látom, hogy a zebra előtt fut három lépést. Levetődik az útra, amikor satu fékkel megálltál, negyedóra alatt átsántikál.
(#) SzervízMacska válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
A villamoson ugyan ez a helyzet. Rohan, mint egy eszelős, aztán mikor rátenyészett az első lépcsőfokra, kipiheni magát.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 30, 2012 /
 
Ezt nevezik abszolút szerencsének: locsoltam a kertet a fúrott kútról. A szivattyú konnektor részébe belefolyt a víz, de én a locsoló cső végén ebből semmit nem vettem észre. Bezzeg mikor megláttam egyből kihúztam a falból a hosszabbítót. Viszont a kifolyó víz meleg volt. Nem az áram ütött meg, hanem a guta.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Az mégis csak jobb. Bár ilyen szerencsés baleseten kár dühöngeni.
(#) _ampervadasz_ válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Sziasztok.

Ha már az élető vízről van szó, akkor ezt lessétek meg: Bővebben: Link

Fényképezőhöz, egy prototípus vizálló tokot készítettem tapasztalatszerzés céljából.

Megjegyzés: Nem RöHöG!
(#) scooby_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Rendben, Én is társulok. Ma elöntötte a víz az egész Budai rakpartot. A villamosok,buszok nem közlekednek.
A Budafoki úton (a műegyetem mögött a 86-os busz vonalán) hömpölygött a víz, a Gellérthegytől pedig szabályosan mint a Niagara zúdult lefelé. Pár kép-és videó: Bővebben: Link
(#) _ampervadasz_ válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Ejha?! A víz forrása mi volt?
(#) _ampervadasz_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Erre voltam kiváncsi. Ebböl megtudtam hogy egy 1000mm -es cső tört el. Köszi.

Egy 800mm -es cső tönkremenetelénél már jelen voltam.

Az a cső tüzi vizet szálított a lakossági víznyomás többszörösén. A Cső a "kuplongolásánál" mnet szét, mert a rögzítő csavar nem volt meghúzva.

Pár pillanat alatt egy nagy üzlet és két liftakna kapcsolótér megtelt vizzel. Hangjelenség sem volt kutya.
(#) zoly15 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Igen ezekben a nagy átmérőjű csövekben van egy jókora vízmennyiség plusz az a nyomás ami szállítja a közeget.....
(#) scooby_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Viszont, ha a Gellért téren törött el,akkor mégis,hogy a fenébe zúdult LEFELÉ a Gellérthegyről a víz?
Ellentmondunk a fizika törvényeinek?
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Orlay utcában. Ráadásul nem is egy, hanem két nyomócső törött el. El sem tudom képzelni azoknak az embereknek a helyzetét akik ott laknak!
Bővebben: Link
(#) Gafly válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Voltam abban is
(#) minicooper hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Üdv mindekinek!

Azt hiszem tartozom az egész fórumnak azzal hogy bevallom hogy huszonvalahány helyett 14 éves vagyok!
Már akinek azt mondtam vagy aki azt hitte!(nem mintha olyan sokan ismernének itt a fórumon!)
(#) scooby_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Igen azt tudom. Őőőő... Azt hiszem,hogy egy ideig megint megtiltják majd a növények locsolását. És szerintem a víz ára is felmegy majd.
Viszont hihetetlen milyen gyorsan dolgoznak, ma reggelre konkrétan semmi nem maradt a tegnapi dologból. Az utcákon egy kavicsot nem találsz olyan szinten megtisztították a területünket. Pedig teljesen azt hittem, hogy 2-3 napig eltart majd a "rendrakás"....
(#) SzervízMacska válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Én hajnalban jártam a környéken, de csak minimális sár volt látható.
(#) zolika60 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Mert a felszínen jártál.Bővebben: Link :yes:
(#) jani1987 válasza minicooper hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
És szerinted érdekel bárkit is, hogy ki hány éves? De az ilyen félre mondásokat kerüljük, már csak illemből is.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Bővebben: Link
Akkor én már megyek is.
(#) mate_x hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Ma valaki megpróbálta feltörni a gmail fiókomat külföldről. Kapom az sms-t, hogy "Your Google verification code is ****" .Még jó, hogy beállítottam az sms jelszót, így remélem nem tudtak belépni. Mit akarhat bárki is külföldről az emailjaimmal?
(#) zoly15 válasza mate_x hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Nem tudom, de nekem is volt már egyszer ilyen, megnevezte még az országot is...
(#) AZA hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Üdv!
Ha valakinek van infója a hidegenforrasztással kapcsolatban legyen szives ossza meg velem.Akkora a kánikula erre felénk,hogy már nem vagyok benne biztos hogy jó végén fogom a pákát.
(#) mate_x válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Az országot hogyan tudtad megnézni?
Következő: »»   1906 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem