Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   112 / 574
(#) Gombi63 válasza toro hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Nagyon köszi a gyors választ! A tisztításhoz szerelő kell, vagy esetleg én is meg tudom csinálni (a múltkor láttam mit szerelt szét...). A szivattyú után futás azt jelenti, hogy leáll a kazán fűtése, de még egy darabig tovább keringeti a fűtéskörben a meleg vizet?
(#) varga jozsef sándor válasza toro hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
nagyon szépen köszönöm ! nem tudnál véletlenül nekem is kűldeni doksit a tipus HCP 23KE HYDROTHERM
(#) toro válasza varga jozsef sándor hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Sajnos nem. Ehhez a típushoz nem rendelkezem.
Azért írtam, hogy tegyél fel pár képet és "rávezetlek" a megoldásra (remélhetőleg).
(#) toro válasza Gombi63 hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Ha van affinitásod hozzá, természetesen megtudod.
A szivattyú után futás a kazánköri hőcserélőt hűti le.
(#) varga jozsef sándor válasza toro hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
elöre is köszi ha megtalálom a kábelt csinálok képet....
(#) Gombi63 válasza toro hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Köszönöm a tanácsokat és az infót! Szép hétvégét!
(#) toro válasza varga jozsef sándor hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Ok, sok sikert!
(#) Vaillant hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Sziasztok.
Nekem Vaillant kazánom van immáron nyolcadik éve,és eddig elég jól szuperált.Minden évben kitakaritom a hőcserélőit mindkettőt.Én ecettel szoktam az nem olyan erős hogy szétmarja,de elég jól kihozza belőle a vizkövet.Mostanában olyan hiba jelentkezett már egy re sürübben hogy melegviz használatkor rendre kikapcsol.Bejön a piros lámpa utána lenyugtázom és ujra indul.Megy egy darabig,vagy ha késöbb ujra melegvizet engedek megint kikapcsol.Mi lehet ilyenkor?
(#) tibibalogh520 válasza Vaillant hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia!
Azt írod: nyolcéves. Éppen ideje lenne normálisan kisavazni. :yes:
(#) Vaillant hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Éppen ma savaztam ki kiszedtem a nagy hőcserélőt és a váltószelep mögötti kis hőcserélőt is A váltószelepet is megáztattam megjárattam.Bár mint irtam én ecettel csináltam nem merek erősebbet használni.
(#) toro válasza Vaillant hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia.
Hány fokos a kazánköri víz hőfoka?
Az ionikus elektróda nem oxidos?
(#) Vaillant hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Nekem egy vizhőmérő van ami a beállitott melegviz hőfokot mutatja.Erre gondolsz?
(#) Vaillant hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Közben megoldódott a probléma.A három gyujtóelektróda közülkettő fix csatlakozású az egyik pedig sarus.Erről le volt esve a vezeték.Visszaraktam és már nem kapcsol ki az elektródákat megcsiszoltam egy kicsit.
(#) Geo hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Két problémám is lenne!
Van egy Saunier Duvail ( renova star) kombi kazánom.
Ez készíti a meleg vizet is.
Vagyis már nem készíti! egyszer már csinálták, akkor ment 3 hónapig majd most már megadta magát!
Szakszervíz valami horror összeget mondott valami kütyü cserélésére, amit már savaztak, és lesz ismételten a kazánon keresztül meleg vizem. ( most a bojler megy)
Van-e valakinek ilyen kütyüje, eladó vagy hol tudok beszerezni. jelen esetbe ki van iktatva, ez a kör.
A másik : ehez van egy Junkers TRZ 12 szobatermosztátom, ami mikor a fűtés ment, hiába állítottam a hőmérsékleti tartományt, ki be kapcsolgatott ! PL: 21 fokra volt állítva és 20,9 foknál bekapcsolt! pedig 20, vagy 20,5 foknál kellett volna visszakapcsolnia! Ha valaki tud valami okosságot annak előre is köszönöm. Ha kell képeket teszek fel!
Üdv:
(#) embroi hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Ariston TX 23 MI kombikazánom, álló helyben felmegy a nyomás 3 bár felé és a túlfolyón jön a víz. Felhívtam egy szerelőt, azt mondta hőcserélő csere. Szerintetek is csak az lehet a hiba?
(#) toro válasza Vaillant hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
A bal oldali az IONIKUS (lángőr), a két jobboldali a gyújtó.
(#) toro válasza Vaillant hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
A vízhőfokmérő a kazánkör vizét méri és ezzel állítja elő a HMV-t.
(#) toro válasza Geo hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Részvétem a kazánodhoz. Sajna ez bitermikus hőcserélővel rendelkezik. Elég nagy a meghibásodási rátája. A hőcserélő költsége 65.000.- "jó magyar forint" körül van.
(#) toro válasza embroi hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Engedd le a nyomást a rendszerben. Ha ki tudod zárni a kazánt még jobb. Pumpáld fel a tágulási tartályt 1,0 bárra, majd ismét engedd rá a vizet. Ámbár lehet, hogy a biztonsági szelep csöpögni fog. Koccantsd meg kicsit.
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Mellékelem a Junkers TRZ 12 leírását.
Szerintem a Honeywell CM 67-nél nincs jobb. Esetleg Honeywell 507, 707, 907. S még olcsóbb is!
(#) toro válasza embroi hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Bocs elolvastam panaszodat még egyszer.
Lehet hőcserélő (bitermikus), ha állóhelyben felmegy a nyomás, de lehet feltöltő szelep hiba is.
1255545 sz. javaslatom az üzem közbeni állapotra vonatkozik.
(#) mtoma73 hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Sziasztok!

4 éve a házzal együtt vettünk egy olasz gyártmányú Sime Murelle 8/20 MS tipusú kombi cirko kazánt . Tavaly nyáron vettük észre, hogy nyáron melegednek a radiátorok, a kihivott szerelő azt mondta, hogy valami szelep rossz, ami a fűtés és a HMV között kapcsol. Úgy emlékszem, hogy azt mondta a szerelő, hogy ezt már nem érdemes javítani, csak nyáron zárjuk el a kazánból kijövő egyik fűtőviz csapját. Az igaz, hogy ez használt, de nem tudom tényleg nem javítható egy ilyen hiba, vagy ilyen drága lenne, és nem éri meg?
Esetleg nem ismer valaki egy gázkazán szerelőt, aki képes lenne megjavitani a kazánunkat, hogy még pár évig jól működjön?
Az utóbbi időben a csapokból jövő meleg viz is nagyon ingadozik, elég nehéz beállitani, hogy adott hőmérsékletű meleg viz jöjjön. Ez is lehet ennek a szelepnek a hibája?
Remélem valaki tud segiteni.
Köszi előre is.
(#) toro válasza mtoma73 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Az egész fűtésrendszeredet ki kellene tisztítani!
A radiátorok víz alatt is oxidálódnak és ez a réteg legelőször a kazánban rakódik le.
Nem ártana egy szűrőt a visszatérő ágba beépíteni.
A szelep - amit a kolléga mondott - egy váltó szelep, amely a kazánköri hőcserélő vizét "tereli" a z igénynek megfelelően. Ez is koszos!
(#) mtoma73 válasza toro hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod. Ezt a tisztítást magam is meg tudom csinálni, vagy ehhez szakember kell?
Akkor azt mondod lehet, hogy a szelep még működne, ha nem lenne koszos?
Közben eszembe jutott, hogy a szerelő nem mondott semmit arról, hogy a rendszert át kellene tisztítani, és hogy ez a szelep lehet, hogy csak koszos. Azt mondta, hogy ki lehet cserélni, de kb. 50ezer ft.
(#) toro válasza mtoma73 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Megtudod csinálni!
Érthetően van leírva a használati utasítás, csak végig kell menni rajta.
Az F1 és az F3-ból egy 3 szobás házhoz (6-8 radiátor) 1/2 - 1/2 liter kell. Ennek költsége kb. 2* 7.000.-Ft.
(#) simmons hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Kb.2 órával ezelőtt a combi kazánom (ARISTON) AS 24 FF elromlott és nem ad meleg vizet,csak a fűtéssel együtt.Amennyiben valakinek ismerős a szituáció és konkrét segítséget tud így írásban nyújtani nagyon megköszönném.
(#) toro válasza simmons hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
A Te kazánod is bitermikus ezek szerint.
Konkrétabban írd meg, hogy mit nem csinál.
A szivattyúdnak nem szabad forognia.
(#) simmons válasza toro hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Üdv. toro.
Köszönöm a reagálásod,és elnézést a késői válaszért,de a kellemes hideg esti fürdés és a mérgelődés után ledőltem a tv elé és azonnal elaludtam.Tehát:kinyitom a meleg csapot és simán csak a víz suhogása hallatszik amint átfolyik a kazánon.Semmi egyéb nem történik.
Minimálisra (caca 40 celsius) kapcsolva a fűtés direkt indítása után (fűtés ?közben) lehet meleg vizet is engedni.
(#) Geo válasza toro hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Köszi a választ, így a akkor marad így és ha kipurcan akkor csere.
(#) simmons válasza toro hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Üdv.toro.
.....SZÉTSZEDTEM, na nem nagyon.Google fordítóval kisilabizáltam,hogy...filter,áramlásmérő. Amikor kihúztam a helyéről akkor jöttem rá,hogy egy rotoros mágneses,reed-es áramlásmérő van a kezemben,ami a vizben lévő lerakodásoktól egyszerűen megszorult,és nem akart forogni.Kitakarítottam és rendesen működik.
Mindenkinek sikeres,kockázatvállalás nélküli (gáz)házi javítást kívánok.
Következő: »»   112 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem