Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   162 / 581
(#) vidoszer hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Egy wor16150by vezérlőn, elpusztult két SMD ellenállás. A pozició számuk R72, R71. Sajnos nem lehet kiolvasni az értéküket. Ha tudnátok segíteni nagyon megköszönném.
Az ellenállások leégése valószínűleg csak következmény. Egy kapcsolási rajz, sokat javítana a helyzeten.
(#) lukovicsek válasza Zotya75 hozzászólására (») Júl 5, 2012 / 1
 
Üdv.
Ha nincs meg a pontos szinkódjuk akkor az ugy nem lesz jó, először is olyan hogy ezüst-tel kezdődik olyan nincs is, a triaknál jó lesz a 600-as is mivel az a voltot jelzi nem a wattot, de először az elenálásokat kell tisztázni mert egy szin tévesztés is akár 1000 ohm -ot is változtathat, tegyél fel egy képet a panelről elejéről és hátuljáról, nekem van itthon egy ilyesmi hátha rajta vannak azok az elenálások csak nekem ezen nincs számmal jelölve ugyhogy az R12 mondjuk nekem nem jelent most semmit.

Laci!
(#) lukovicsek válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Üdv.
Ezt egy kicsit nehéz igy elmondani, el kell indulni a szintkapcsolótól visszafele a prociig, ha nézed a panelon akkor meg lehet találni, de nézd meg hogy a fütőszál kivezetései a gépben nem e nedvesek esetleg nem e ereszt egy kicsit mellette ez bőven elég ehez a gondhoz.

Laci!
(#) lukovicsek válasza vidoszer hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Rakj egy képet a penelről igy hirtelen nem tudom melyik van benne.

Laci!
(#) vidoszer válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
A két SMD kellene.
(#) Zotya75 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Hi!
Igazad van az nem ezüst hanem szürke,pi,pi,ar,ar.
És ez nekem 82,2 ohm-ra jött ki!
A másiknál csak a középső szin nem volt kitalálható!
Tehát a Bar,fek,....,ar,ar.A középső szin nagyítóval a piroshoz állt legközelebb.Igy lett nekem 10,2 ohm.
Fel raktam egy képet a jelenlegi állapotról,egy picit látszik a triák felső sarkainál hogy fehéredik.
Azóta le ment még egy mosás a gépen,kb 5 szőr centriz és 2 órás lett egy kímélő program.
A centrizéseknél én fúrcsálottam hogy szép fokozatosan fel pörög majd a végén olyan mintha (kirakná magát szabadon futóba)tehát nem olyan kulturáltan fékezi magát,és újra el kezd vizet szivatyúzni. kicsit mosni majd megint centri.
üdv
(#) vidoszer válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Bocs nem figyeltem, a képek Photoshop fájlok. Ha nem tudod megnyitni küldök jpg-t.
(#) palko0125 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Köszi!
Hát majd megnézegetem az ilyen dolgokat. Ha elakadok jelzek.
Bye,
Palkó.
(#) palko0125 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Szia!
Körülbelül nem tudod véletlenül mekkorának kellene lennie ennek az ellenállásnak, amit csökkenteni kellene?
Köszi.
Bye,
Palkó.
(#) lukovicsek válasza Zotya75 hozzászólására (») Júl 5, 2012 / 2
 
Nos a szürke pi,pi, az 8200 ohm, vagyis 8,2 k ohm -os, a másiknál pedig nem a második szin hiányzik hanem a harmadik és az ugymondván a legfontosabb mivel az a szorzó, ha bar,fek,bar, akkor 100 ohm ha bar,fek,pir, akkor 1000 ohm, ha pedig narancs akkor 10000 ohm vagyis 10k ohm, ezért kell pontosan tudni nekem sajnos nincsenek ezek rajta ugyhogy próbálni kell amikor normálisan fog a motor forogni akkor jó lett bele téve csak meg kellene még nézni, hogy mitől égtek el valahol zárlat lehetett vagy viz került a csatira, ilyesmi.
A triaknál meg a kis diódánál val.szinüleg nincs baj.
Laci!
(#) lukovicsek válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Mindig más, az áramkörtől függ.

Laci!
(#) lukovicsek válasza vidoszer hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Sajnos az enyém nem ilyen, nem tudok segiteni ez a bosszantó két kis értéketlen vacak végett! :no:

Laci!
(#) vidoszer válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Azért köszönöm.
(#) botesz válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Ez a gép tud közölni hibakódot.A program sorrend kijelző és a szélén lévő 2-2 lámpával vagyis ha hiba van akkor a szervízkulcs meg a mosás öblítés(stop) és centrifuga lámpák közül világít valamelyik és még a a szélén a szivattyú és a vizbeerszető hibát jelző lámpa.Korábban olvastam hogy 2-3 forgat és kikapcsol.Ez mit jelent?kialszanak a lámpák vagy csak megáll?
(#) palko0125 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Szia!
Találtam olyat, hogy a relé, ami kapcsolja a fűtést, annak az érintkezői közé van kötve egy 240kOhm, aztán ugyanerről a pontról a proci felé kettő sorba kötött 240kOhm, meg a vízszintkapcsoló felől szintén a proci felé kettő sorba kapcsolt 240kOhm!?
A másik amit akarok, hogy ha a panelba nem csatlakozik a földelő vezeték, akkor hogyan érzékeli a föld"zárlatot"?
köszi
Palkó.
(#) sanykaraj válasza botesz hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Mielőtt szétszedtem csak megforgatja a dobot kétszer 3 szor és kikapcsolt mintha végzet volna. Miután ideiglenesen megjavult utána mosásnál nem engedd be vizet a dóba és ha van benne azt nem is nyomja ki semmi nem történik csak vár. DE most hogy itthon vagyok neki álok még egyszer hátha valamit kihagytam
(#) Zotya75 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Hi!
8,2 kohm-al már nem melegszik semmi!
Hétfőig lenyomnak egy pár mosást a gépen,addig tesztelgetik.És lehet hogy az általam kiválasztott 10ohm ellenállást is lecserélem egy 1000ohm-ra.
Több ellenállás színkód generátor is van a neten,de nekem mindegyiken ezek az értékek jöttek ki!
Pl:szü,pi,pi-re nekem is 8,2 adott,de amikor beütöttem utána az aranyat,vissza váltott 82,2ohm-ra.
Ez miért van?Tudsz esetleg ajánlani egy megbízható forrást erre?
Kicsit aggaszt hogy 1000ohm helyett csak egy 10ohm-os ketyeg jelenleg a gépezetben.
üdv
(#) zolika60 válasza Zotya75 hozzászólására (») Júl 6, 2012 / 1
 
Ez itt nem elég jó?Bővebben: Link
(#) Zotya75 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
De jó!
Az 5 sávossal,ezzel is csak 82,2ohm-ra jön ki!vágom akkor Nem hogy mi van!
(#) lukovicsek válasza Zotya75 hozzászólására (») Júl 6, 2012 / 1
 
Nos, az van hogy kell tudni ezekhez a táblázatok használatához egy pár alap dolgot amit nem magyaráznak el mert ezt máshol lehet megtanulni.
Összesen lehet 6 sáv az elenálásokon amiből az első négy adja meg inkább az értékét, de valamikor csak 3-ból van rajta feltüntetve, ha összesen 4 sáv van rajta akkor az első hármat kell számolni, ha 4-nél több van akkor 4 sávot kell számolni. Amit a koléga ajánlott az jó mert kilehet választani hogy hány sávos elenálásról van szó, kiválasszuk és kész azaz ha nekünk az adott alkatrészen 4 sáv van összesen akkor az 4 sávos.

Ha jól megy a 10 ohm sal a gép vagyis a motor fordulatszáma normális minden területen és persze ha az ellenálás nem melegszik akkor jó bele.

Laci!
(#) HAL2000 válasza HAL2000 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Ismét üdv. mindenkinek.

Az AEG 74850 mosógép problémámat szeretném megoldani. A szerelőtől visszakaptam, vezérlő panelt kellene cserélni benne ami kb 50.000 HUF. Mint már írtam, szerinte az eprom meg egy ellenállás elfüstölt. Az ellenállás stimmel, de az eprom az egy LNK305GN kapcsolásszabályzó, mindkettő a tápegység körben. Sajnos az ellenállás nagyságát nem tudom megállapítani ebben kellene egy kis segítség, illetve mi az ami még elszállhatott, mi okozhatta ezt a hibát.
Melléklek képeket is. A panel EWM 2500-3500.
Bocsánat, az ellenállás az "Ellenállás" kép jobb felső sarkában az R76 pozícióban található.
Esetleg ugyanakkora mint lejjebb az R77-es?

A segítséget előre is köszönöm! Attila
(#) lukovicsek válasza HAL2000 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Üdv.
Bölcs megálapitás volt ez a szerelő részéről, de lehet, hogy nem tudott olvasni én még elfüstölt eprom-mal még az életben nem találkoztam mivel arra nincs nagyfesz, az a táp kapcsoló ic-je, az ellenálás vége ha jól látom akkor egy csatihoz vezet, meg kell nézni mi megy oda, vagy ajtózár vagy valami és ott lehet keresni a hibát, amugy én egyszer ugy találtam ellenálást egy panelba hogy a neten beirtam a panel nevét és keresgettem képeket és ha szerencséd van akkor egyen leolvashatod a szinkódot , amugy bármilyen lehetett ott , vagy ha keresel kapcs rajzot a kapcsoló ic-hez ott lehet találsz olyat amibe benne van ez az elenálás is mivel féligmeddig hozzátartozik az áramköréhez.

Laci!
(#) HAL2000 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Hello!

Igen, még egy kicsit nyomozni kell az áramkörön, és már kerestem is példa kapcsolást az IC-re, a panelról viszont még nem találtam semmit. Most csak a fényképen tudtam megnézni, de innen úgy látszik, hogy az 1-es stekker (ami az ajtózár) 4. lábához megy. Az elvi kapcsolási rajz szerint a csatlakozó érintkezői 1: Vezeték (ON/OFF), 2: Vezeték (ajtó), 3: Vezeték (érzékelés)). 4: Triak. Ez a 4. láb közös pont más csatlakozóval és alkatrésszel is. Jó lenne egy részletesebb kapcsolási rajz, de ha nem találok, akkor megpróbálom ezt a területet kibogozni.

Üdv.Attila
(#) sanykaraj válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
most csak az oldalát szedtem le viszont ha bekapcsolom és bármelyik mosó programra rakom mindig búgó hangot ad valami nem tudom behatárolni mi lehet és 10 másodperc múlva arrébb tekeri magát az egyik centrifuga programra majd nem csinál semmit. Lehet a be eresztő szelep ment volna tönkre és az búgna ?
(#) botesz válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
A beeresztő szelepet mindenképp nézd meg mert lehet hogy valamikor enged valamikor meg csak búg(így jártam már de ott a vízcső volt rossz búgott a szelep rá volt nyitva a viz de mégse jött de ez most nem lényeges.....)Ja és motorszénkefét motort is megnézni!(amúgy mi a tipusa?)
(#) batka26 hozzászólása Júl 6, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Kérnék egy kis segítséget ha lehet.
Indesit Widxxl 146 mosó/szárítógép:
Hibajelenség:felszívja a vizet elindul a motor jobbra,kattanik a relé,és nem indul balra.Kihagyja a balra forgatást és hibára fut(F1)Motor és kábelköteg jó.Tudna valaki hogy a panelon merre keressem a hibát?

Segítséget előre is köszönöm
(#) botesz válasza batka26 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
motorvezérlő relét és részeit kéne megnézni
(#) lukovicsek válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Az a búgó hang az a programkapcsoló motorja val.szinüleg.


Laci!
(#) batka26 válasza botesz hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Én relé beégésre gondoltam.Megnézem.
Köszönöm
(#) sanykaraj válasza botesz hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
indesit wt90 de ma reggel dühömben kipróbáltam és gond nélkül elindult de miután kimosta semmit beraktam a ruhákat és ismét vissza jutottam oda ahol eddig voltam. Nem kontakt hibás mert már lefújtam tisztító sprével is, de akkor miért indult el és utána miért nem :bummafejbe:
Következő: »»   162 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem