Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1923 / 3587
(#) nagy hoho válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 24, 2012 / 1
 
A előző hétvégén én is sütöttem lecsót.

DSCF2365.JPG
    
(#) nagy hoho hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
A Picasa az agyamra megy ahogy belépek az oldalra már tölti fel a képeket válogatás nélkül.
(#) DuMatyi hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Gatulálok mindenkinek, de akit a minimum ponttal vettek fel a mérnöki karra, pár jótanács.

Pont, mint a politikai pártok. Mérnöki karra kutya sem akar jelentkezni. Tudja mindenki, hogy úgy megszivatnak, hogy a lábad sem éri a földet. Addig kellesz, míg el nem indul a szak. Utána kivágnak, és elvégzi időre az ELTE-n 10%. 50% meg egyáltalán nem! Tehát 50% esélyed van, hogy elvégzed!
Tehát te csak arra kellesz, hogy elinduljon a szak. Utána már kitesznek, mint macskát...

Ezt velem a Pannon Egyetemen játszották el. Amikor 2004-ben mondtam hogy passziválok, technikusit végzek, akkor felsóhajtott a TO-s néni, hogy jaj akkor lehet, hogy el sem indult a szak. Amint beiratkoztam, jött a vágóhíd. A keményvonalas docens közölte az első szemináriumon, hogy őt nem érdekli hányan buknak meg. Az nem őt minősíti. (dehogynem, a kollégájához alig lehetett bejutni -fakultative bejártam Győrvári Tanár úrhoz, megérdemli, hogy leírjam a nevét). Nos, ennek ellenére alig tudtam átmenni a kedves kollégánál.
És szépen módszeresen kezdtek kiidegelni. Arra lehet számítani, hogy ahhoz is meg kell küzdeni, hogy megbukhass. Aki nem ér el 20 %-ot a ZH-n nem kap aláírást sem, hogy mehessen vizsgázni. Azóta otthagytam a poklok poklát, és a szakjában rangelső egyetem teszem le a másoddiplomámat. Senki ne hagyja magáról elhitetni, hogy h..lye. Velem is megpróbálták, nem jött be nekik. A pszichológiai fölény is nálam volt szerencsére, mert időben hagytam ott őket. Nem ők írták az elbocsájtó szép üzenetet. Ha ennyire nem kell a vegyész-kémiatanár, ám legyen. Ők tudják.
(#) jani1987 válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Vannak még ilyen linkjeid?
(#) DenaturáltSas válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Csak ilyen van
Bővebben: Link
2
3
4
5
6
87
9
Hirtelen ennyi jutott eszembe.
(#) nagy hoho hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Segítség! A picasát hogy lehet törölni? Már feltöltötte az egész számítógépemet. Hiába törlöm a mappákat folyamatosan tölti újra.
(#) jani1987 válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
(#) DenaturáltSas válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Huhúúúú, ezek szerint ott is vannak értelmes zenekarok. Finnek tudnak valamit Finntroll?
(#) kamaro hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Sziasztok! Nem ismer itt valaki olyan letölthető könyveket vagy interneten fellelhető anyagokat/térképeket amik biciklis túra útvonalakat tartalmaznak? Nem ezekre a 100km-es műutas túrákra gondolok hanem a földutas, erdős, lejtős, emelkedős, patakosra. (MTB túra)
(#) jani1987 válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Van belőle jó pár album.
Na még egy zárásnak:
Bővebben: Link
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Ráadásul amit letöltött az el is tűnt a gépemből, katasztrófa.
Amit feltöltött azt már más is láthatja? Mert családi eseményeket is ellopott amiket nem szeretnék közzé tenni.
(#) nagy hoho hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Elolvastam a linket, már értem, köszönöm.
(#) krisztianAMG hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Akad itt a fórumon olyan, aki NYÁK gyárban dolgozik?
(#) idlob válasza DuMatyi hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Van valami igazság abban amit mondasz, de azért ennél árnyaltabb a kép.
Egyrészt hülye emberrel mindenhol lehet találkozni, velük/náluk mindig nehéz.
Másrészt puszira ne is adjanak diplomát.
Egyébként én úgy látom, hogy a középiskolák és felsőoktatási intézmények elvárásai között van egy szép nagy lyuk.
Hirtelen egészen más elvárásokkal találja szembe magát a diák, ez amin aztán 50% túlteszi magát, 50% meg nem. Csak tippelni tudok, de szerintem neked a technikum segített betölteni ezt az űrt.
(#) zolika60 válasza DuMatyi hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Azért ugye van olyan hallgató akinek sikerül? Az szerinted hogy csinálja?
(#) DenaturáltSas válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Nekem ez kicsit monoton hörgős-zúzós inkább: Pantera
(#) Stadi hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
A metálos kollégáknak, amennyiben bírják a szimfonikus "beütést", tudom javasolni az alábbi együtteseket:

- Nightwish (finn; az utolsó 2 albumból csak az instrumentális változatot ajánlom)

- Dimmu Borgir (norvég; albumok: Enthrone Darkness Triumphant,
Spiritual Black Dimensions, Puritanical Euphoric Misanthropia,
Death Cult Armageddon)

- Legenda Aurea (svájci)

Illetve egy új görög próbálkozás: Seduce the Heaven - Illusive Light
(#) Stadi válasza idlob hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Tapasztalatom szerint nem elsősorban az elvárások nagyságrendi különbségével van baj, hanem az alábbiakkal:

- ne legyen olyan, hogy egy adott tárgyból 0 tudással át lehessen menni egy vizsgán, mert a T. tanár nem akar buktatni;
- ugyanakkor olyan se legyen, hogy azokat az anyagokat, amelyeket 5 perc alatt ki lehet bányászni egy böngészővel az internetből, vesszőre pontosan kelljen megtanulni;
- ne száraz formulahalmazt magoltassanak a diákokkal, hanem tanítsák meg nekik az összefüggéseket és a gyakorlati alkalmazást (igen, az egyetemen is!!!);
- legyen elérhető hivatalos jegyzet, legalább írásos formában, és az oktatás, valamint a számonkérés is az alapján történjen;
- ne legyen eltérés a leadott/számonkért tananyagokban évfolyamonként;
- illetve egy kényelmi "feature": a kurzusok (előadások/gyakorlatok) felvételétől teljesen függetlenül lehessen jelentkezni vizsgákra, és ne 5 hónappal előre...

Általános problémája a magyar oktatási rendszernek, hogy nem az életre nevel. Ezen kellene változtatni, mindannyiunk érdekében. Példákat most nem hozok, mert milliót lehetne írni, és ha csak párat említenék, akkor az lenne a baj, hogy miért pont azokat...
(#) Stadi válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Az alábbi "magatartásformák" szoktak működni a felsőoktatásban:

- "Puskázós": Amit nem feltétlen muszáj, azt nem tanulja meg, ellenben "jól felkészülten" érkezik a vizsgára.
- "Stréber": Egyszerűen olyan agya van, hogy rááll a témára, és könnyen be tud magolni bármit. Ha érti az összefüggéseket is, akkor jellemzően 4-esről 5-ösre akar javítani a 2. vizsgalehetőségen. Adott esetben más szakon már van egy diplomája.
- "Belülről motivált": A tudás öröméért tanul.

A többieknek iszonyatos idő- és energiabefektetés után vagy szerencséjük lesz, vagy lemorzsolódnak..
(#) gyerek67 válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Hű, ezt a sütős verziót (pláne tárcsában) nem ismerem!
Kérhetnék infót?
Mindig fazékban csinálom, az bizonyos, hogy az "anyagot" nem szabad kispórolni belőle, tehát Anya nyafog, hogy "sok" lesz.
Egészen addig, amig a gyerekek haza nem érnek...
Egyébként, én igazán másnap szeretem, hidegen, friss kenyérrel. :yes:
(#) gyerek67 hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Az ördög szánkázzon a hátán!
(Mást akartam írni, de akkor Zoli befagyaszt....)
Az előbb vágtam agyon egy kullancsot a hűtőszekrény oldalán. Lakótelepi lakásban!
(#) gyerek67 válasza Stadi hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Ezek legalább még működnek. (Csinálnak vaslamit, ha mást nem, hát legalább puskát).
Puskázni ugyanis, csak az tud, aki valamit tanult is.
Lassan azt is becsülnünk kell, akik egyáltalán bejárnak az iskolába.
Az öreg Schrödinger macsekja meg fogjon egeret, ha enni akar.....
(#) gyerek67 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Nem tudom, de az volt! A minap barátainkkal kimentünk Gemencbe, akkor kettőt sikerült begyűjtenem, remélem , nem lesz folytatása (encephalitis, Lyme-kór) a dolognak.
Most nagyon figyelem a csípések helyét.
(#) DuMatyi válasza idlob hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Nagyon sokat segített, mert egy egyetemi adjunktus (*) jött oktatni technikumon, és gyakorlatilag többet várt el tőlünk, mint a diplomás ápolóktól a SOTE-n. De nem volt elég. Viszont máshova elég volt (EJF, majd ELTE).
(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Zoly mintájára készül a benzinessé alakított rc motor. Ma elkészült a gyertya, közben összeraktam a gyújtást. Sima mezei akkus, elektronikus gyújtás, valami ezer éves trafóval. Első indítás meg is történt, szépen járt. Holnap jön videó. Addig is egy kép. A motor egy 7ccm-es izzítógyertyás, alkoholos motor volt, de szépen jár benzinnel is. A gyújtás pontját szépen sikerült belőnöm. Holnap megkapja a tankot, bele egy kis keveréket és rajt.
Szerk.: Miért csak feketeség van a kép helyén? Már nem ez az első eset, ezért töröltem.
Kép
(#) pepe091 válasza DuMatyi hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Tisztában vagyok vele, hogy milyenek a tanárok, meg az anyag. Most végeztem villamosmérnök-asszisztensin, szintén az egyetemen, és voltak húzós tárgyak, illetve tanárok... Legtöbbször a "legfontosabb" tárgyakat veszik komolyan mint a gazdasági ismeretek, meg környezetvédelem ami persze hasznos, na de egy mérnöknek csak fontosabb a szakmai része mint ezek a töltelékek.
Tudom, hogy nem sokan végeznek, az előbb említett szak ahol végeztem 7-en iratkoztunk be, és egyedül záróvizsgáztam....
A gépészmérnök sem lesz könnyű, de kitartással sikerülni fog, remélem. 4 félév alatt 2-szer UV-ztam csak ebből 1-szer önhibámon kívül, szintén (számomra) jelentéktelen tantárgyból.
(#) moltam válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Az öngyulladós motor nagyobb kompresszióviszonya nem okoz problémát? Vagy az is módosítva van?
(#) Ricsi89 válasza moltam hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Igazából nem öngyulladós, mivel egy izzítószál gyújtja be az alkoholt. Eddig nem úgy nézett ki, mintha gond lenne belőle, de majd ha a tank rajta lesz, akkor derül ki. Eddig csak a torokba csepegtetett benzinnel ment pár másodpercet.
(#) nagy hoho válasza gyerek67 hozzászólására (») Júl 25, 2012 / 1
 
A tárcsában sült lecsó:
25 dkg füstölt szalonna kis kockára vágva, kisütve.
2 kg paprika
2 kg érett paradicsom, ez mokkacukor nagyságra vágva.
1,2 kg hagyma aprítógéppel pépesre vágva leve lecsurgatva.
Piros fűszer paprika 4-5 evőkanál,só ízlés szerint.
A szalonna zsírjának egy részén megdinsztelem a pépes hagymát. A többi zsíron megsütöm a paprikát, így a paprika nem enged levet és nem lecsó leves lesz. Majd hozzá adom a paradicsomot, dinsztelt hagymát,füstölt szalonna kockákat, pirospaprikát, sót, majd többször átforgatom, hogy az alkotó elemek keveredjenek. Szoktam beletenni bécsi virslit vagy debrecenit karikára vágva. Míg a paprikát nagyobb tűzön, a további főzést kis tűzön csinálom. A kész lecsó állaga sűrű szaftú nem leveses. azért kell a hagymát is pépesíteni mert nagyobbra vágva nem lenne ideje szét főni.
Sokan ettek a lecsómból olyanok is akik nem szeretik a lecsót de a kíváncsiságból meg kóstolták aztán nem tudtam elvenni előlük.
(#) gyerek67 válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Köszönöm szépen a receptet, nagyon jól hangzik, ki fogom próbálni! :yes:
Következő: »»   1923 / 3587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem