Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   207 / 274
(#) marek válasza reloop hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Köszönöm a válaszodat, nagyjából így már értem a dolgot. Még sosem építettem erősítőt, ezért filózok azon hogy hogyan lehet/kell védekezni az áramkör túlterhelése ellen. Bár ha jól sejtem ha túlságosan hangosra állítanám, akkor elkezdene torzítani, és abból meg rájövök hogy az már sok neki. Még egy dolog jutott eszembe, hogy látom hogy egyetlen feszültségforrás esetén a bemenő jelet "ráültetik" Vs/2-re, a hangszóró egyik kivezetése pedig GND-re van kötve. Nem lenne érdemes ezt a kivezetést is inkább Vs/2-re kötni? Mert akkor elvileg nem kellene a hatalmas 2000µF-os kondi, hiszen nem kellene kiszűrni a DC jelet...Vagy rosszul gondolom?
(#) reloop válasza marek hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
(#) marek válasza reloop hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Hehe Én időben növekvő sorrendben kezdtem olvasni a fórumot, ezért nem jutottam még el eddig. De az nagyon puritán megoldás lenne, ha hangszóró egyik felét egyszerűen az erősítő bemenetére kötném, és úgy lenne fél tápfeszültségen?
(#) reloop válasza marek hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Valahová folynia kell a hangszóró áramának
(#) marek válasza reloop hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
szóval úgy nem működne?
(#) mxy21 válasza reloop hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia.
Köszönöm a válaszod. Hát idáig nem olvastam át a fórumot, hát ahogy nézem nem is csoda hogy nem müködött:S! Köszi még 1x. Szép napot.
(#) colos850514 hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Hali Reloop az lenne a kérdésem ,hogy megépítettem a tda2050 híd kapcsolást a mellékelt kép szerint. És az a probléma hogy magasabb hangerőnél berecseg mintha elfogyna a kondi pedig 2db6700mf és egy 10000mf van rajta.Szerinted??
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szia! Mekkora a tápfeszültség és hány ohm-os a hangszóró. Ezt azért kérdezem, elérheti-e a csúcsáram az 5A-t, mert akkor határol az IC.
A másik lehetőség, hogy melege van és azért szabályoz le.
Terhelés közben nézd meg, mennyire esik vissza a tápfeszültség, a nagy kondik ellenére is leszaladhat a feszültség, ha a trafónak, vagy a vezetékelésnek nagy a belső ellenállása.
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Olyan 40v üresen 30-32v hajtva. Hűtés van neki bőven.
De ez köhög meg torzit mint amikor kevés a végfok hanem erőteljesen be recseg. Elkezdem tekerni a hangerőt még a felénél se jár és reccsen. Mégvalami hahalkan halgatom és lekapcsolom a tápot a kondival még szól vagy 15 másodpercig de ha hangosítom és majdnem reccsen vagy berecseg és akkor kapcsolom le a tápot rögtön elhalgat. Ja és 8ohm a hangszóró ,de próbáltam 4ohm de nem változott.
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
A híd második tagja ezek szerint gerjed. Ellenőrzés kép meghallgathatod csatoló kondenzátorral külön-külön a híd két kimenetét.
Amennyiben a feltételezésem beigazolódik, akkor a hídnak csak a második tagja fog torzan szólni. Ez elvileg az ottani 22k/680 ohm visszacsatolás miatt nem következhetne be, esetleg akkor, ha a 680 ohm az átkötés során véletlen elszabadult.
A helyzet akkor válik bonyolulttá, ha valamilyen hurokjelenség lépett fel. Ebben az esetben jó lenne egy fotó a huzalozásról.
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Annyi a külömbség hogy ezen még nincs rajta a 10000mf kondi meg itt csak a kis borda volt ventilátorral. Egyébként sztereónak készült és úgy jól is szólt.
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Nagyon pofás
Mérd ki, az átkötő 22k és a test között ott van-e ténylegesen a 680 ohm. Ennek a hiánya volna a legkézenfekvőbb magyarázat.
A híd második tag kapott bemeneti rövid-zárat?
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Rövid zár meg van. Jelenleg melózok de délután vagy este kimérem és írok. Köszönöm gyors válaszaidat!!
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Még annyi hogy én az átkötésnél bent hagytam a kondikat csak átkötöttem őket az gondolom jó úgy is vagy nem.? És a 22k ellenálás előtt vagy után kell mérnem a 680ohm ot??
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
A kondi átkötéssel semmi gond. A 22k 680 ohm felőli vége érdekes, mivel azt vizsgáljuk a 22k és a test között ott van-e mérhetően az említett ellenállás.
(#) Rainbow15 hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Sziasztok
Be tudnátok ide nézni? Hátha tudtok segíteni
Köszi!
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Hali az ellenállás egyik oldalán 674ohm a másik oldalán meg 1,2kohm a testhez képest.
(#) reloop válasza colos850514 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Akkor ez a hiba kilőve. Szabadítsd fel a kicsatolókat és hallgasd meg külön a híd kimeneteket.
(#) colos850514 válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Oké köszi
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia reloop!

Tetszik az elgondolásod, bár én nem nagyon értek az elméleti részhez.
Utánépíteném, és ehhez a közreadott lay fájl alapján készíteném el a nyákot. Ehhez elkezdtem beazonosítani az alkatrészeket. Már majdnem teljesen kész vagyok, de fenn akadtam az IC invertáló lábára kötött alkatrészek beazonosításánál. Ha jól látom, akkor az erre a lábra csatlakozik egy kondi, és 2 ellenállás. Viszont a rajzon 3 ellenállás csatlakozik erre a lábra. Ha feltételezem, hogy a nyák terv jó (láttam meg is építetted) akkor a rajz nem jó. Ha viszont a rajz a jó, akkor a nyákrajz hibás.
De az is lehet, hogy valamit benézek.

És még egy kérdés: a rajzon látható egy R10-es ellenállás. Az csak a hangszórót akarja szimbolizálni, vagy oda tényleg be kell tenni egy 8 Ohm-os ellenállást?

üdv
Laslie
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia! Örülök, hogy felkeltette az érdeklődésed.
Hivatkozás. A panelen R7 C9 helyet cseréltek (sorrendjük közömbös, az alkatrészek egymásra hatását így láttam előnyösebbnek), talán ez zavaró kissé. R10 valóban a hangszórót jelképezi.
(#) Flashhun hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Sziasztok! Megépítettem ezt a kis végfokot Bővebben: Link. Természetesen kettőt építettem mindjárt, a sztereó hangzás miatt, nyákra. A Problémám az hogy amikor szól a zene, és jön egy mélyebb(ütősebb) rész a zenében, akkor a mély hangra betorzít. Biztos hogy erősít, mert hangosabb a zene, mint amit beküldök a bemeneten, viszont a két panel összesen nem vesz fel 200-300mA-nél többet. (15-17V [Kísérleteztem a feszültségekkel]) Tud-e valaki valami orvoslást, módosítást? Én mondjuk azt hittem hogy a két panel fogyasztása lesz kb olyan 2A ha teljesen "kopp" hangerőn használom. Én rontottam el valamit?
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Értem, köszi.
Ugye R9 C7 alkatrészekről van szó?
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Úgy helyes
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
A nem elkó kondik fólia vagy kerámia kondik legyenek?
Az elkóknál elég ha a tápfesz felére méretezem őket?

És még egy kérdés: írtad, hogy ennél a kapcsolásnál nincs ki- és bekapcsolási tranziens. Ez azt jelenti, hogy nem szükséges koppanásgátló ehhez az erősítőhöz?
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
A kisebb kapacitásokhoz egy gondolattal jobb a fólia, de végül is nem High-End erősítő készül
Sem koppanásgátlót, sem DC védelmet nem igényel ez a kapcsolás.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Köszi. És az elkók fesz?
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Előerősítőnek építenék hozzá egy NE5532+LM1036 párost. Annak a kimenetén van egy elkó. Ide is kell ebben az esetben a bemenetre az elkó? Vagy valamelyiket el lehet hagyni?
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
A tápkondik 35-40V-osak, hogy IC kimeneti zárlat ne tehessen kárt bennük. A csatolók kisebbek is lehetnek.
Az LM1036 végére már nem kell kondenzátor, rossz hír, hogy annak teljesen független stabilizált tápot kell építeni. Baxandall hangszínt ajánlok elé, azt lehet a végfokról táplálni.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Köszi.
Az nem baj, ha külön táp kell, mert van trafóm hozzá, és az LM1036 IC is meg van. Az erősítőnek is meg van a külön trafó. (Egy régi, már nem működő, 20 éve épített erősítőt fogok átépíteni, és abból ki jön a trafó, mely 2x24V. Persze akkor még a nagyság bűvöletében lett megépítve, ma meg már a minőség fontosabb a nagyságnál)
Következő: »»   207 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem